top of page
Image by Denis Arslanbekov
Untitled-5.png

הטיולים שלנו   ⇽  טיולים מאורגנים לאירופה ⇽  טיולים מאורגנים לגיאורגיה⇽  טיול לשומרי מסורת בגיאורגיה - בהדרכת דודו תורג'מן -- 8 ימים

גאורגיה.PNG

טיול לשומרי מסורת בגיאורגיה - בהדרכת דודו תורג'מן - 8 ימים
19.5-26.5.2024

אורורה מסעות עולמיים מזמינים אתכם לטיול ייחודי ומרתק, שיחשוף אתכם לתרבויות עתיקות, נופים  מרהיבים ואנשים מיוחדים, טיול מאורגן לשומרי מסורת לגיאורגיה בהדרכת דויד תורג'מן הוא בעצם סוג של  מסע מרתקים בין שני אזורים גיאוגרפיים שונים – מצד אחד, חוויה מרכז אסיאתית קווקזית מופלאה של  מעדנים קולינאריים מדרך המשי, תרבות ואמונה דתית נוצרית מרתקת לצד תרבות אירופאית של מדינה  המתקדמת בצעדי ענק אל חיקו של האיחוד האירופאי, תוך עיניה המפקחות של רוסיה האימתנית של פוטין:  במהלך הטיול בגאורגיה, נבקר בערים עתיקות, במבצרים חזקים ובבתים מסורתיים. נפגש עם אנשים מסבירי  פנים, שיספרו לכם על חייהם ועל התרבות שלהם. נטייל בין הרי הקווקז, נחווה חוויות מרתקות והכל עם  קייטרינג כשר שילווה אותנו מתחילת הטיול ועד לסופו.... 
 

הטיול מאורגן על ידי אורורה מסעות עולמיים, חברה מנוסה ומקצועית, שמתמחה בטיולים מאורגנים ליעדים מיוחדים ומעניקה שירות כשר מלא במהלך הטיול. החברה דואגת לארגן טיולים ברמה הגבוהה ביותר, עם מדריכים מומחים, שירות מעולה והרבה יחס אישי.

למי מיועד הטיול

Image by Mike Swigunski

מעוניינים להצטרף לטיול  בגאורגיה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א - טביליסי 

בשעת ערב, על פי לוח הטיסות שיקבע נמריא אל טביליסי בירת גיאורגיה. עם הנחיתה נפגוש את המדריך המקומי ואת הנהג ונצא בנסיעה אל מרכז העיר טביליסי המוארת בכל שעות הלילה. כאשר נתקרב אל מרכז העיר נבחין באורות העיר המנצנצת, נביט על מצודת נריקלה והפסל הציורי של קרטולי דדה, אימא גאורגיה המשקיף על העיר המתפתחת כל כך. לאחר ההתמקמות במלון נשאר ללינה קצרה ולהמשך ההרפתקאות ביום המחרת. 

יום 2 I טביליסי - גורי - אופליסציחה - קוטאיסי 

Image by Zoltan Tasi
Image by Nick Shvelidze

הבוקר נצא בנסיעה מערבה בדרך העוברת במקביל לנהר המתקבארי, נהר הקורה, בין נופים ירוקים נפלאים ולמרגלות ההרים הגבוהים שילוו את הנסיעה כולה לעיר גורי, כאן בעיר מעבר זו, חי האדם שנחשב בעיני רבים לאחד המנהיגים הגדולים, אך גם השנויים במחלוקת ביותר של המאה ה 20 – יוזף סטלין. אותו "איש פלדה" נולד כאן בבית קטן באמצע העיר נחשב לפרחח מקומי שהצליח ועלה באמצעות תחבולות מתוחכמות במעלה המפלגה הקומוניסטית ועמד בראש אחת האימפריות הגדולות והחשובות במאה ה 20, ברית המועצות. נכנס בשערי מוזיאון "שמש העמים" המספר את סיפור חייו מנקודת מבט קומוניסטית (לא השתנה הרבה שם משנות הששים...) ונמשיך לביקור בעיר המערות אופליסציחה, בה נשמע את סיפורה ההיסטורי של המדינה הנוצרית מוקפת האויבים, בעיקר התורכיים, לאורך ההיסטוריה. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה אל העיר קוטאיסי, המרכז היהודי החשוב של קהילת יהודי הקווקז, כאן נספיק לערוך סיור קטן לפני שנתמקם ללינה ולארוחת ערב כשרה, המשולבת במופע פולקלור גיאורגי מקומי של להקת מחול מקומית. ברוכים הבאים לגיאורגיה.  

יום 3 I  קוטאיסי – בורג'ומי – בקוריאני

הבוקר נמשיך ונסייר בעיר קוטאיסי הממוקמת בעמק ירוק ויפהפה למרגלות הרי הקווקז הגבוה – תחילת ביקורנו תהיה בבית הכנסת וברובע היהודי של העיר, בה נשמע את סיפור הקהילה היהודית ההולכת וכמעט נמחקת לחלוטין בשל עליית היהודים לישראל מתחילת שנות התשעים. לאחר הביקור המרגש נמשיך אל השוק הצבעוני והתוסס של העיר ונצא לביקורים נוספים בעיר היפה. לאחר הסיורים בקוטאיסי, נצא בנסיעה דרומה אל אזור הקווקז הנמוך, אזור אשר היווה בימי ברית המועצות אזור הנופש של פרנסי המפלגה ונכנס אל שמורת הטבע היפה שמורת הטבע בורג'ומי. כאן נצא למסלול הליכה קל בנוף היפהפה ונתרשם מההרים המתנשאים ממעל המגיעים למרות הגדרת האזור כקווקז הנמוך לגבהים של 3,000 מטר ומעלה. לאחר הסיור הנחמד נמשיך בנסיעה אל בקוריאני, עיירת סקי מופלאה ההופכת בחודשי האביב לעיירה ירוקה ומופלאה בלב הרי הקווקז הנהנית מפסגותת מושלגות ונופים עוצרי נשימה. 

יום 4 I בקוריאני - מצחטה - גודאורי

הבוקר נשכים קום, נאכל ארוחת בוקר ונצא אל אחת ההרפתקאות המרתקות בטיולנו: העליה אל הנופים המרהיבים של הקווקז הגבוה בשעות הבוקר נצא בנסיעה מערבה לכיוון עיר הבירה ונעצור לביקור קצר בעיר הבירה המקורית של ממלכת גיאורגיה הקדומה העיר מצחטה כאן נעפיל עם האוטובוס אל אחת מנקודות התצפית היפות ביותר בגיאורגיה: ג'ווארי, בה נשמע את סיפורה של נינו צמינדה, הקדושה נינו המקומית וסיפור הצלב שלה ונשקיף על הנוף הנפלא של הרי הקווקז הגבוה אליהם נעפיל בהמשך היום. נרד לסיבוב קצר בעיירה מצחטה ונשמע את סיפור קתדראלת סווטיצחובלי, העמוד החי והקשר שלו לצלב הקדוש בירושלים ונמשיך בדרך הצבאית הגיאורגית העתיקה המחברת בין אימא רוסיה הגדולה לגיאורגיה בדרך נופית יפהפייה, אחת הדרכים היפות ביותר באזור הקווקז כולו. בדרכנו לעיירת ההרים היפה נעצור באגם אנאנאורי ונתרשם מהמצודה המקומית היושבת על מאגר המים החשוב עד שנגיע ונתמקם בעיירה הנפלאה גודאורי ללינה וארוחת ערב כשרה.

Image by Sally K

יום 5 I טבע, הליכות ונופים מופלאים בהרי הקווקז הגבוה - גודאורי

יום נפלא נוסף לפנינו, הבוקר נטפס אל הכפרים של הקווקז הגבוה: תחנתנו הראשונה בדרך צפונה תהיהבאנדרטת הידידות המיוחדת הבנויה באחת מנקודות התצפית היפות ביותר במדינה המציינת 200 שנות כיבוש רוסי של גיאורגיה. מכאן נעפיל אל  סטפן צמינדה,  מעל לעיירה הקטנה מתנשא לו אחד ההרים היפים והמרשימים ביותר בגיאורגיה: הר הקזבג. לאחר סיור קצר בכפר נעלה על רכבי השטח (מי שיהיה מעוניין בכך, אחרים יוכלו להישאר לשבת לכוס קפה ולשוחח בלבביות עם המקומיים) ולהעפיל אל הנקודה הגבוהה של כנסיית השילוש הקדוש הממוקמת ממש למרגלות ההר הנחשב לאחת הפסגות הגבוהות ביותר של הקווקז ברום של 5,036 מטר מעל פני הים בנוף עוצר נשימה. נמשיך ונסייר באזור הטבעי היפהפה, נתרשם ממרבדי הפריחה והשלג בהרים ונצא למסלול הליכה יפהפה בלב הרי הקווקז בערוץ הנחל של טרוסו בינות כפרים ציוריים ומרבדי פריחה אינסופיים. לינה וארוחת ערב כשרה נוספת בגודאורי. 

יום 6 I גודאורי –הדרך הצבאית - קבלת שבת בטביליסי

יום נפלא נוסף לפנינו, הבוקר נשלים את סיורנו באזור הקווקז הגבוה: נפקוד את אנדרטת הידידות הממוקמת בתצפית היפה ביותר על מרומי הקווקז ונלמד על הקשר המורכב בין גיאורגיה ההיסטורית לבין אימא רוסיה הגדולה ועל המורכבות הגיאופוליטית הרלוונטית עד ימינו אנו בקשר בין המשטר ברוסיה לבין הפוליטיקה הפנים גיאורגית. מכאן ננוע בנסיעה נופית מרהיבה בדרך הצבאית לכיוון עיר הבירה טביליסי בה נתארגן לקראת השבת. נצא יחד לתפילות שבת ולארוחת ערב שבת חגיגית. לינה בטביליסי.

Image by Iman Gozal

יום 7 I  שבת בעיר הבירה טביליסי  

את השבת נבלה בעיר הבירה הגיאורגית ולאחר קבלת השבת נערוך הכרות ראשונית עם עיר הבירה והמרכז הפוליטי והכלכלי החשוב ביותר במדינה. נשוטט בשדרות רוסטוולי ההומות בין מבני הציבור החשובים. נאכל ארוחת צהריים בשבת ונשאר ללינה, לילה נוסף בעיר הבירה.

יום 8 I טביליסי - תל אביב 

את יומנו האחרון נקדיש לעיר טביליסי ולשווקים הציוריים שבה נשלים סיורים, נכיר את בית הכנסת המקומי, את שווקי הפשפשים שלה, אולי נחזור עם איזה פסל קטן של סטלין הביתה. נסייר ככול שיותיר לנו הזמן ונועבר אל נמל התעופה לטיסה ישירה חזרה לתל אביב.

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
יציאה מובטחת
$2,390
12
אהרון שמעוני
27.10.2023-7.11.2023

מדריך הטיול 

דודו תורג'מן_edited.jpg

דויד תורג'מן

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
מסע בהרשמה
1,890$
8
דויד תורג'מן
19.5-26.5.2024

המחיר כולל

​​"א

טיסות: טיסות בינלאומיות במסלול ת"א - טביליסי - ת"א

מסי נמל הידועים ביום הוצאת ההצעה. 

תחבורה: אוטובוס/ מיניבוס להעברות נוח וממוזג כמקובל כאן. 

לינה: ברמת תיירות טובה 

טיפים לנותני השירותים בחו"ל. 

ארוחות: חצי פנסיון - ארוחת בוקר במלון וארוחת ערב כשרות. 

אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכלל האתרים המפורטים בתכנית. 

מדריך ישראלי מצוות אורורה מסעות עולמיים: דויד תורג'מן. 

ימי סיור מלאים וללא סיורי בחירה. 

שירותי סבלות בבתי המלון 

דמי רישום שעלותם עלות כרטיסי הטיסה (בעת כתיבת התכנית עומדת על 500 דולר) ותוספת דמי הרשמה וטיפול של 150 דולר. במקרה של ביטול יוחזרו דמי הביטול של הכרטיס על פי תנאי חברת התעופה ודמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה. 

המחיר לא כולל

ביטוח נוסעים ומטען - בשל מצב אי הוודאות הנוכחי אנו ממליצים לרכוש ביטוח מיוחד המכסה ביטול מכל סיבה שהיא למעט ביטול טיסה מטעם  חברת התעופה. אז נכנס לנוהל ביטול טיול במצב מלחמה על פי הפרטים המופיעים מטה. 

ארוחות נוספות שאינן כלולות בתכנית - שימו לב כי לא יתאפשר לקיחת אוכל ממזנון ארוחת הבוקר. לשם הכנת פיקניק נתארגן יחד.   
שתייה בארוחות.

הוצאות ושירותים אישיים.
כל מה שאינו כלול בתכנית ובמחיר הטיול. 

תוספת מחיר לקבוצה של 20-24 משתתפים: 60$ 

תוספת מחיר לקבוצה קטנה של 15-19 משתתפים:  100$

תוספת לחדר יחיד: 390$ בכפוף לאישור.   

תנאי הרשמה וביטול

לצורך הרשמה, אנא מלא/י והעבר/י אלינו  טופס הרשמה  הכולל:  שם מלא באותיות לטיניות על פי דרכון, מס' דרכון, תוקפו, תאריך לידה, טלפון, כתובת. ודרך התשלום.  ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 150$ - יתרת התשלום בעד שישה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה) - דמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה למעט ביטול הטיול מצד החברה וגם אז בכפוף לתנאי מצב החירום כמוגדר מטה. 

טופס הרשמה לטיול ישלח בתיאום טלפוני עם המשרד באמצעות מס' הטלפון: 02-6525248  ושליחת צילום שלו באמצעות אפליקציית הווטס אפ לנייד של משרדי אורורה מסעות עולמיים בטלפון: 054-5538133. 

התשלום אפשרי בדרכי התשלום הבאות: 

במזומן - עד לסכום של 6,000 ש"ח לעסקה. 

 

בהעברות בנקאיות - בתיאום עם המשרד עד לשלושה תשלומים שווים לחשבון חברת אורורה מסעות עולמיים בע"מ - בנק הבינלאומי (21) סניף ראשי ירושלים (012) מס' חשבון 211074 - שם המוטב: אורורה מסעות עולמיים בע"מ. 

 

בכרטיס אשראי - תשלום בכרטיס אשראי לטיול, הינה בתוספת תשלום של 2%. 

דגשים חשובים למטיילים עם אורורה מסעות עולמיים:
 

הושבה בטיסה: חברת התעופה אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים). אורורה מסעות עולמיים לא תוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מן הרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם. מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום הטיול במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע. 


אשרות הכניסה: ​לישראלים הנכנסים לגיאורגיה יש פטור מהצטיידות באשרת כניסה מראש. רשויות ההגירה מעניקות אשרה ל90- יום עם הכניסה למדינה. לשם הכניסה לארמניה נדרשת ויזה אשר מטופלת על ידי משרדי אורורה מסעות עולמיים. 

דמי ביטול: 

דמי ההרשמה: דמי ההרשמה אינם מהווים חלק מעלות הטיול ומשולמים כנגד מלאכת הארגון ורישום הטיול, בין אם הוא יצא או לא יצא בפועל. לכן דמי הרישום לא יוחזרו בכל מקרה. במקרה של ביטול, המטייל יוכל לזקוף את דמי הרישום ששולמו לטובת טיול אחר של אורורה מסעות עולמיים בע"מ.

ביטול או שינויים בטיול עקב כוח עליון:  במקרה של שינויים או ביטול הטיול עקב כוח עליון ונסיבות שאינן בשליטת החברה לרבות שינוי במצב חרום במדינה (בין אם בישראל או במדינת היעד) כגון מלחמה, מגפה, תופעת טבע חריגה, סגירת שדות תעופה, הגבלות על נסיעה וכד', מדיניות החברה היא לקיים את הטיול במועד חלופי ו/או ביעד חלופי ככל הניתן. רק במקרה בו לא ניתן לקיים את הטיול באופן חלופי, החברה תחזיר למטייל את עלות השירותים הניתנים בחו"ל (עד 75% מעלות הטיול) בהתאם למדיניות דמי הביטול המפורטת בטופס זה בקשר לשירותים הניתנים במלואם בחו"ל, והכל בכפוף לסכומים שיוחזרו לחברה על ידי ספקים וצדדים שלישיים, ככל שיושבו. במקרה של ביטול על ידי חברת התעופה החברה תחזיר ללקוח כל סכום שיתקבל חזרה על-ידי חברת התעופה בהתאם לחוק שירותי תעופה, בתוך 14 ימים מיום קבלת ההחזר על ידי חברת התעופה. חתימה על טופס זה מהווה הסכמה לכך כי החברה אינה אחראית לנזק שייגרם למטייל עקב ביטול הטיול על -ידה במקרה של כח עליון.

ביטול על ידי לקוח בנסיבות לא צפויות כגון מחלה, מילואים וכיו"ב:  על כל ביטול או שינוי של לקוח יחולו תנאי הביטול המפורטים בטופס הרשמה זה. כתנאי להרשמה לטיול, המטייל מצהיר ומתחייב כי הוא יבטח את עצמו בביטוח נסיעות הכולל מרכיב ביטול נסיעה. הלקוח רשאי להיעזר בסוכן ביטוח שיש לו הסכם עם החברה כדי לרכוש ביטוח נסיעות מתאים.

ביטול על ידי הלקוח מכל סיבה אחרת: עלות הטיול מפוצלת לדמי רישום, עלות הטיסה והשירותים הניתנים במלואם בחו"ל. על כל מרכיב חלים דמי ביטול שונים. דמי הרשמה – אין החזר. דמי ביטול כרטיס טיסה (לא כולל טיסות בתוך מדינת היעד) - לפי המדיניות להלן והכל בכפוף להוראות חוק הגנת הצרכן: עד חודשיים לפני מועד היציאה לטיול – החזר מלא של עלות כרטיסי הטיסה.  עד חודש לפני מועד היציאה לטיול – החזר 75% מעלות כרטיס הטיסה. עד 8 ימים ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול – החזר של 50% מעלות כרטיס הטיסה. 7 ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול -  לא יבוצע החזר בגין עלות כרטיס הטיסה. ימי עסקים - ימים א-ה' (שאינם ערבי חג וימי חג וימי שישי ושבת).

דמי ביטול שירותים הניתנים בחו"ל (כולל טיסות פנים):  שירותים הניתנים בחו"ל מהווים 75% מעלות הטיול ויחולו עליהם דמי ביטול לפי מדיניות הספקים שלנו בחו"ל המפורטת להלן: עד חודשיים לפני מועד היציאה לטיול – החזר מלא של עלות השירותים למעט דמי הרשמה.  עד חודש לפני מועד היציאה לטיול – החזר 50% מעלות השירותים למעט דמי הרשמה. עד 8 ימים ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול – החזר של 25% מעלות כרטיס הטיסה למעט דמי הרשמה. 7 ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול -  לא יבוצע החזר. ימי עסקים - ימים א-ה' (שאינם ערבי חג וימי חג וימי שישי ושבת). חוק הגנת הצרכן (לעניין ביטול לאזרח ותיק בעסקת מכר מרחוק) אינו חל על שירותים הניתנים במלואם בחו"ל.

לפרטים נוספים והרשמה: 

צוות אורורה מסעות עולמיים: 02-6525248

באמצעות הודעות ווטס אפ בלבד - 054-5538133

bottom of page