top of page

מדגסקר - מסע עומק גיאוגרפי אל אי הלמורים - התכנית של שמוליק - 15 יום

מסע אל האי מדגסקר, האי הרביעי בגודלו בעולם הוא לא סתם עוד טיול, אלא מסע מיוחד – שילוב מרתק של טבע ויופי אנושי אינסופי לצד חוויות תרבותיות ואנתרופולוגיות יוצאות דופן.  האי שנותק לפני מיליוני שנים מיבשת האם אפריקה הוא בית גידול מיוחד לבעלי חיים אנדמיים החיים בין יערות הגשם, חופים לבנים מעוטרים בעצי קוקוס, ומפגשים אנושיים מרתקים עם בני התרבות השחורה שנדמה לרבים שהם בני כלאיים של שחומי העור מהודו וצאצאים של תושבי אפריקה השחורה, כל אלו ועוד הופכים את חווית המסע למדגסקר למשהו שונה וחד פעמי.


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – אדיס אבבה

לא פשוט להגיע למדגסקר, אבל המאמץ בהחלט משתלם, נצא בטיסה ישירה מתל אביב לאדיס אבבה, עם הנחיתה בעיר הבירה של אפריקה, נצא לסיור בעיר האפריקאית המרתקת, נשוטט בין השווקים הציוריים של העיר, נאכל ארוחת ערב ונשאר ללון לילה בעיר ונתארגן לקראת טיסת ההמשך בבוקר המחרת.


יום 2 I אדיס אבבה - אנטננריבו - אנטסירבה

בשעות הבוקר נעזוב את אדיס אבבה ונמריא בטיסה ישירה אל אנטננריבו, "עיר אלף החיילים", שתושביה המקומיים מכנים אותה בשמה המקוצר טאנה. עם הנחיתה בבירה המלגשית, נפגוש את הצוות המקומי ונועבר אל העיר הצפופה והצבעונית שאוכלוסייתה מונה 2.5 מיליון תושבים, ממנה נצא בנסיעה מזרחה בדרך החוצה כפרים ציוריים, נתוודע אל שבט המרינה, אחד משבטי האי, שמתווי פניהם אפשר לזהות את מוצאם האסיאתי, נשקיף על הגידולים החקלאיים של העיר, שדות האורז, גידולי הגפן ותעשיית היין. אם יתאפשר נפגוש את בני שבט הבטסילאו (הבלתי מנוצחים), שבט של חרשי עץ מעולים המאכלסים את הרמות הגבוהות שלהאי. לקראת צהריים נגיע אל אנטסירבה, עם הגיענו אל העיר נצא להכיר את שווקיה הציוריים ואת המגוון המדהים של המינראלים הנחצבים באזור: נערוך הכרות עם האומנים של אנטסירבה המציעים את מרכולתם בבתי מלאכה מקומיים, נכיר את האזור הקולוניאלי של העיר, שנבנתה על ידי מיסיונריים נורבגיים במחצית המאה ה 19 כעיירת נופש בשל המרחצאות החמים של העיר, לינה וארוחת ערב באנטסירבה.


יום 3 I אנטסירבה - ראנומפנה

​הבוקר נעזוב את העיר הציורית ונצא בנסיעה החוצה נופים מרהיבים אל עבר שמורת הטבע ראנומפנה. בדרכנו דרומה נחצה מעבר הרים ונקדיש ביקור בעיירה השלווה אמבוטסירה, המשמשת גם כמרכז גדול לכפרי הזאפימנירי, חרשי עץ המציגים את עבודתם ברחבי העיירה. לאחר שנעצור לזמן פנוי לארוחת צהריים נמשיך בנסיעה דרומה אל שמורת הטבע המרתקת: ראנומאפאנה, בה נכיר את מערכת החי והצומח המרתקת של האזור בו הולכת ופוחתת התערבות האדם במערכת האקולוגית הייחודית של המקום. לינה וארוחת ערב באזור שמורת הטבע.


יום 4 I ראנומפנה – פיאנאראנטוסה

הבוקר נצא למסלולי הליכה באחת משמורות הטבע המטוילות ביותר במדגסקר, שמורת הטבע ראנומפנה. נהלך בשמורה המשתרעת על שטח כולל של מעל ל 400 אלף דונם ויתכן ונזכה לצפות במגוון החי העשיר של האזור: 12 סוגים שונים של קופיפים, שממיות, זיקיות (חמישים אחוז ממיני הזיקיות נמצאים במדגסקר), נהלך בין היופי הטבעי המיוחד של שמורת הטבע, נשוב אל הכפר הקטן הנושא את שם השמורה, שם נרחץ במרחצאות החמים המיוחדים שבה, ככל שיאפשר לנו הזמן ונמשיך בנסיעה אל פיאנטרוסה בה נתמקם לקראת ערב. לינה וארוחת ערב במלון.


יום 5 I פיאנאראנטוסה – ראוהירה

הבוקר נמשיך לסייר בעיר אליה הגענו לקראת ערב הזוכה לכינוי המקוצר: פיאנה, העיר נחשבת לבירת שבט הבטסילאו, שבט זה שהתנצר במהלך השנים, מחזיק עדיין בטקסים ריטואלים שונים מהעולם הפגאני, בין השאר גם "טקס המתים המדברים", טקס ייחודי המשמר ריטואל קדום ומרתק (היות ולא מדובר בטקס הנעשה לצורכי תיירות, נזכה לצפות בו רק אם הוא יתקיים בצורה ספונטנית). לאחר הסיור בעיר נמשיך אל אמבאלאבו, הידועה בשוק הבקר המיוחד שנמכר באי, בדרכנו נעצור גם בשמורת הטבע הפרטית אנג'ה בה נוכל לראות אל למורי הקטה המיוחד (המלך ג'וליאן לחובבי הסרט המצויר), את הלמורים החומים, זוחלים ועוד לאחר הסיור בשמורת הטבע נמשיך בנסיעה אל העיירה ראנוהירה, הממוקמת בשולי שמורת הטבע איסאלו.


יום 6 I שמורת הטבע איסאלו

​את יום הטיול המלא נקדיש לשמורת הטבע איסלו, שמורת הטבע המרהיבה בה הגשמים ורוחות הסערה יצרו באבני החול צורות מפוסלות מיוחדות ונדירות. השמורה ממוקמת בתפר שבין האזור המדברי של האי העשיר בנוף ציורי של קניוני אבן חול ונאות מדבר עשירות בדקלים, בריכות שכשוך מים, לצד היופי האינסופי של יערות הגשם המתובלים גם מפגשים בלתי אמצעיים עם עולם החי האנדמי העשיר של האי. במהלך יום הטיול שלנו בשמורה נצא לחיפוש אחר המקלונאים, חרקים מיוחדים שלשם הסוואה נראים ממש כמו עלים, נשתכשך בבריכות הקרירות ואולי נזכה לראות למורים חומים, צמחייה יוצאת דופן ועוד. יום הטיול המרהיב בשמורת הטבע יסתיים ב"מופע" שקיעת השמש המרהיבה מול נופי הפארק. לינה בעיירה ראנוהירה בשולי שמורת הטבע.


יום 7 I ראוהירה – טוליארה - איפאטי

הבוקר נצא בנסיעה אל העיר טוליארה, עיר הספיר של מדגסקר. העיר שהתפתחה עם גילוי מחצבי הספיר בשנת 1998 וכתוצאה מהגילוי התפתחה לעיירה חשובה בדרך. מהמעבר בעיירת הספיר דרומה נעבור אל האזור היבש יותר של מדגסקר והצחיח, מעבר מהירוק של יערות הגשם אל החום והמדברי. הנוף המשתנה בצורה קיצונית יביאנו אל אזור יבש וצחיח בו גם עולם חי וצומח שונה מזה אליו הורגלנו אך עשיר בעצי באובב מרשימים בעלי גזע רחב במיוחד ובצמחיית סוואנה מיוחדת. לאחר הנסיעה נעצור לזמן חופשי לארוחת צהריים בעיר הנמל טוליארה ממנה נמשיך אל איפאטי ללינה וארוחת ערב.


יום 8 I איפאטי – טוליארה – אנטננריבו

​הבוקר נשוב אל עיר הנמל טוליארה ממנה נמריא בטיסה חזרה אל עיר הבירה טאנה, עם ההגעה אל הבירה נצא לסיור הכרות בעיר המעניינת: נסתובב בין השווקים של העיר, נתרשם מארמון המלוכה ונכיר את רחבת המשפט ממנה הושלכו נידוני המוות אל התהום ונשמע את סיפורה של המלכה ראנאבלונה. לינה וארוחת ערב באנטננריבו


יום 9 I אנטננריבו – אנדסיבה

הבוקר נעזוב את עיר הבירה אליה עוד נשוב ונצא בנסיעה מזרחה אל חוות פייריירס, לביקור בשמורת הזוחלים המעניינת בה נכיר את הזוחלים האנדמיים הייחודים אל האי את הלטואת, הנחשים והצפרדעים אותם ניתן להכיר רק באי מדגסקר. לאחר הביקור בחוות הזוחלים נמשיך אל מורונדבה בה ינתן זמן חופשי לארוחת צהריים. מכאן נמשיך אל שמורת הטבע אנדסיבה נתמקם במקום בו נבלה את הלילה ולפני ארוחת הערב נספיק עוד לסייר עם פקחי שמורת הטבע של וויאמה במעקב אחרי חיות הלילה של השמורה. לינה וארוחת ערב באזור שמורת הטבע אנדסיבה.


יום 10 I שמורת הטבע אנדסיבה

את יום טיול זה נקדיש לביקור בפארק הלאומי אנדסיבה: חלקו הראשון של סיורנו יהיה בשמורת יער הגשם אנאלאמזטרה, בה נצא למסע רגלי בין מגוון עצום של שיחים ושרכים: נצפה במספר מיני למורים בהם הסיפאקה הזהובה והאינדרי, למור שקריאותיו הרמות ברחבי יער הגשם נחשבים לסמלה הווקלי של מדגסקר. נמשיך ונסייר בין שבילי היער ונקווה למספר הפתעות לא מועט של שלל עולם חי עשר: ציפורים, נחשי בואה, זוחלים וכולם במרחק נגיעה קטן. לאחר הסיור נשוב אל מלוננו ללינה וארוחת ערב


יום 11 I אנדסיבה – מאנאמבטו – חצי האי אנקניני

הבוקר נעזוב את אנדסיבה בדרכנו אל מנאמבטו בשייט בסירות מהיות אל אזור אנקניני נופי, הממוקמת על גדות אגם אמביפטה. נתמקם באחד המלונות הממוקמים על גדות האגם ונצא לנפוש מעט בנוף הקסום של האגם. לינה וארוחת ערב במלון.


יום 12 I שמורת אנקניני נופי – פאלמריום

הבוקר נצא להכיר את שמורת הטבע אנקיני נופי שלחופי האוקיאנוס ההודי, שמורה זו היא שמורה פרטית שזכתה גם לכינוי "קן החלומות", בה קובצו מינים רבים של למורים ועושר רב של חי וצומח, הבוקר נצא לסיור הרגלי הראשון בשמורה: נחצה מטעי וניל וקינמון נפגוש מינים שונים ומשונים של זיקיות, איגואנות, נחשים, צבים ועוד. במהלך היום נגיע גם אל הכפר אנדראנוקוטינדרה, נהלך לאורך החוף הציורי ונמשיך לארוחת ערב משולבת במופע פולקלור מקומי. לינה וארוחת ערב במלון.


יום 13 I פאלמריום – מנמבוטו – פולפוינטה

הבוקר נעזוב את שמורת הטבע אנדסיבה ונצא בנסיעה אל מאנמבטו ממנה נצא בשייט מרתק בין תעלות פאנאלאנאס ונופי האזור המדהימים של אקניני נופי מהם נפרד לפני נסיעתנו אל פולאפוינטה בה נבלה את הלילה.


יום 14 I פולפוינטה – האי סנט מארי

הבוקר נחבור בשייט אל מחוץ לאי, אל אחד המקומות היפים והמעניינים ביותר במהלך מסענו למדגסקר אל אזור הנופש המיוחד של האי סנט מארי הממוקם בחלקו המזרחי של האי מדגסקר עם ההגעה אל האי נצא בנסיעה אל הריזורט המיוחד בו נבלה את הימים הקרובים מתחת לעצי הקוקוס, החול הלבן ומי התורכיז המיוחדים של חופי האי הקטן.


יום 15 I שייט לוויתנים - האי סנט מארי

הבוקר נצא לחוויה מיוחדת, נרד אל המעגן נעלה על אחת מסירות הדייגים היוצאות אל האוקיינוס ונצא לצפות בלוויתנים הגדולים, היונק הימי הגדול ביותר בכדור הארץ. לאחר החוויה המרתקת נועבר אל נמל התעופה לטיסה פנימית אל הבירה אנטננריבו עימה כבר נפגשנו, נשוטט בשווקים לפני שובנו ארצה ונשאר ללון בעיר הבירה המלגשית.

bottom of page