top of page
Image by Oleg Gratilo
Untitled-5.png

הטיולים שלנו   ⇽  טיולים מאורגנים לאירופה ⇽  טיולים מאורגנים למונטנגרו ⇽  טיול גיאוגרפי לשמורות הטבע היפות של מונטנגרו - 8 ימים 

מונטנגרו .PNG

טיול עומק גיאוגרפי לשומרי מסורת במונטנגרו - 8 ימים
4-11.7.2024

מסע מיוחד למדינה קטנה בחלק האדריאטי של אירופה עם אוצרות טבע מהעשירים והמגוונים ביבשת: מסע לארץ ההרים השחורים הוא חגיגה מושלמת לאוהבי טבע. מדינה קטנה אך מרהיבה האוגרת בתוכה שמורות טבע מופלאות, רכסי הרי אלפים בלקניים הנשפכים אל תוך הים האדריאטי, מפרצים קסומים עם חופים נפלאים, נהרות שוצפים, קניונים עמוקים וכפרי הרים ועיירות שבהם הזמן עמד מלכת. מונטנגרו, שבעבר הייתה חלק מיוגוסלביה הקדומה, זכתה לשמה על ידי הסוחרים הונציאניים אשר פלשו אל חופה במהלך ימי הביניים ופרוש שמה לקוח מאיטלקית ומשמעותו: ההר השחור, הר אליו נחשפו יורדי הים הונציאניים שכיסה את מדונות האלפים הדינריים. מדינה קטנטנה זו שיושבת בהרים הגבוהים על חופי הים האדריאטי, שומרים על ממוצע גובה של 500 מטר והפסגה הגבוהה ביותר המזדקרת בין הרי שמורת הדורמיטור, מגיע לרום של 2,522 מטר מעל פני הים. בחלקה המערבי של המדינה הים האדריאטי, בתוכה ממוקמת לה לגונה יפהפייה זכתה לכינוי: הפיורד הגדול ביותר בדרום אירופה, מפרץ קוטור. בחלקה הצפוני של המדינה שמורות טבע מופלאות שהוכרו כבר לפני יותר מ 150 שנה כשמורות טבע על ידי המלכים האזוריים ובה משובצות שמורות הטבע של הביוגראד ושל שמורת הטבע הדורמיטור.

הטיול מאורגן על ידי אורורה מסעות עולמיים, חברה מנוסה ומקצועית, שמתמחה בטיולים מאורגנים ליעדים מיוחדים ומעניקה שירות מלא במהלך הטיול. החברה דואגת לארגן טיולים ברמה הגבוהה ביותר, עם מדריכים מומחים, שירות מעולה והרבה יחס אישי ובמסגרת מסע כזה גם אוכל כשר במהלך המסלול כולו. 

למי מיועד הטיול

Image by Miljan Mijatović

מעוניינים להצטרף לטיול  במונטנגרו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I  תל אביב – טיוואט - פראסט 

נצא בטיסה ישירה אל מונטנגרו, אל עיר החוף האדריאטית טיוואת. עם הנחיתה נפגוש את הצוות המקומי ונצא בנסיעה אל עיר הנמל הציורית פראסט. ניתן מעט זמן להתאושש מהטיסה, נעצור להפסקת צהריים, כוס קפה על גדת הנמל ונחבור אל ספינה מקומית איתה נצא לשייט מעיירת החוף פראסט, עיירת האומנים העתיקה אל האי הקרוי, "גבירתנו שעל הסלעים", במהלך השייט נשמע את סיפורה המרגש של אותה גבירה שציפתה במשך שנים לאהובה שישוב. נקדיש זמן לביקור בכנסייה ובמוזיאון המקומיים ונמשיך בנסיעה אל מפלי המים היפים הנמצאים בסמוך לעיר הבירה פודגוריצה. בה נתמקם במלון ונאכל ארוחת ערב. לינה וארוחת ערב בפודגוריצה. 

יום 2 I  שייט באגם שקאדר - מנזר אוסטרוג - פודגוריצה 

הבוקר נאכל ארוחת בוקר במלון ונצא בנסיעה קצרה אל אחד האגמים הגדולים ביותר בחבל בלקן אותה חולקת רפובליקת מונטנגרו יחד עם השכנה ממערב אלבניה - אגם שקודר. אגם זה מהווה בית גידול מרהיב למיני עופות מים מתוקים מגוונים דוגמת: שקנאים, קורמורנים, אנפות ועוד. עם ההגעה לסיור נצא להכיר את האגם היפה ונצא לשייט שבו האמיצים יוכלו גם לקפוץ למי האגם לשחייה וגם ליהנות מעולם הטבע היפהפה. מאגם שקאדר ועיירת הגבול וירפאזאר ננוע בנסיעה צפונה בדרך נופית יפה, נחבור אל רכבי מיני ואנים קטנים שיחד איתם נעפיל במעלה דרך נופית יפהפייה בין המצוקים הגבוהים אל אחד המרכזים הדתיים החשובים במונטנגרו, מנזר אוסטרוג, מנזר מרהיב החצוב בסלע וממנו נשקף נוף יפהפה של האזור כולו. לאחר הסיור באזור נשוב ללינה וארוחת ערב כשרה בפודגוריצה הבירה. 

mountains-6751888_1280.jpg

יום 3 I פודגוריצה - קניון מוראצ'ה - אגם ביוגראד - שמורת הטבע של ביוגרדסקה גורה

ומכאן נצא בדרך ירוקה ויפה המטפסת בין מעברי הרים וקניוני מים עמוקים, בדרך המתחפרת בתוך ההרים דרך מנהרות ארוכות. לקראת צהריים נעצור לביקור קצר במנזר מוראצ'ה ובו נשמע את סיפורי המחתרת המונטנגרית במלחמתם כנגד האימפריה העות'מאנית ונתרשם מציורי הקיר המרשימים של המנזר הקטן. מכאן נמשיך לאחת משמורות הטבע היפות ביותר במונטנגרו: שמורת הטבע ביוגרדסקה גורה. נכנס בנסיעה בתוך יער עד ירוק ויפהפה אל אגם ביוגרדסקה המרהיב ונצא למסלול הליכה קל לצדהאגם עצמו. ונמשיך אל המלון הממוקם בעיירת הסקי המקומית בלב האזור ההררי של מונטנגרו העיר קולאשין כאן נשאר ללינה וארוחת ערב. 

יום 4 I קניון מוראצ'ה – קניון נהר הטארה – גשר הפרטיזנים – קולאשין

הבוקר נשכים קום, עזוב את קולאשין ונצא בנסיעה מערבה דרך קניון נהר הטארה, מסלול נסיעה ציורי ויפהפה העובר דרך אחד הקניונים המרשימים ביותר באירופה. נהר הטארה נחשב לחלק משמורת הטבע הדורמיטור ואורכו כ-144 קילומטר. הנהר והקניון נחשבים מסוף שנות השבעים לאתר מורשת עולמית של יונסקו והוגדר גם כקניון העמוק ביותר ביבשת אירופה כולה. במהלך הנסיעה נעצור לשמוע את סיפור גשר הפרטיזנים האדיר ונשמע את סיפור הגבורה הפרטיזני ממלחמת העולם השנייה. לאחר מכן נמשיך בנסיעה המטפסת בהרים דרך חורש ים תיכוני. אם הזמן יאפשר נעצור לסיום היום באגם השחור, צ'רנו יזרו, אגם שחור המחולק לשני אגמים קטנים בין הפסגות הגבוהות והיער הצפוף של הדורמיטור,לאחר הסיור נשוב ללינה וארוחת ערב בקולאשין היפה..

canyon-3700427_1280.jpg

יום 5 I שמורת הטבע דורמיטור

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבר, עיר נמל היסטורית ויפה: כאן, נסייר בעיר העתיקה ובנמל התוסס ונמשיך לביקור באולצ'ין. אחת הערים העתיקות לאורך החוף האדריאטי והיא למעלה מ-2000 שנה. כ-80% מהאוכלוסייה הינם אלבנים והעיר ידועה כאחת מבירות הפיראטים של הים האדריאטי טרם תקופת ימי הביניים. בעיר אולצ'ין נשמע גם את סיפורו של משיח השקר שבתאי צבי, שעל פי אחת המסורות קבור בעיר. לאחר הסיור באולצ'ין, נמשיך בנסיעה ונעצור בנקודת תצפית לעבר סווטי סטפאן– אי קטן שהיה בעברו כפר דייגים והפך למלון יוקרה. נגיע לבודבה, עיירת חוף ציורית ובירת הריוויירה המונטנגרית בה נסייר בה להנאתנו. העברה למלון, ארוחת ערב.
 

יום 6 I  מפרץ קוטור - ה"פיורד הדרומי" - העיר קוטור - צטינייה - בודווה

הבוקר נהנה מנסיעה אל ה"פיורד" הדרומי ביותר בעולם מפרץ קוטור. מימי המפרץ האדריאטי נכנסים בצורת לשון גיאוגרפית גדולה המעניקים למימי המפרץ מראה של אגם צפוני ממדינות סקנדינביה. נכיר את קוטור, העיר שהיא הגדולה ביותר לאורך המפרץ, זכתה להכרה בינל"מ שהוכרזה על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית. העיר העתיקה מוקפת חומה, מטפסת על צלע הר עד למצודה מרשימה המתנשאת מעליה. לאחר ביקור בעיר (אם התנאים יאפשרו) נטפס למעבר הרים שגובהו למעלה מ-1000 מטר, בדרך הררית מפותלת (מעל 25 סיבובים) עם תצפיות מרהיבות לכיוון המפרץ. נמשיך בדרך מיוערת וירוקה אל כפר מעשני הבשר ועושי הגבינות נייגושי. עצירה לסיבוב בכפר הריחני ומשם נרד חזרה להמשך סיור בבודבה העתיקה. לקבל את השבת. לינה וארוחת ערב בבודווה. 

kotor-821546_1280.jpg

יום 7 I שבת בבודווה 

את שבת המלכה נבלה בעיר היפה בודווה: לאחר תפילות השבת (אין במונטנגרו בית כנסת) נצא לטיול הליכה בסביבות המלון. נכיר את העיר העתיקה. המעוניינים יוכלו להגיע עצמאית אל חופי הים ולנפוש שם. לינה וארוחת צהריים בבודבה. בערב נצא לסיבוב פרידה אחרון מהטיילת היפה של העיר לפני שובנו ארצה. 

יום 8 I בודווה - טיוואט - תל אביב 

בשעות הבוקר על פי שעת הטיסה נועבר אל נמל התעופה לטיסה ישירה חזרה לתל אביב.

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
יציאה מובטחת
$2,390
12
אהרון שמעוני
27.10.2023-7.11.2023

מדריך הטיול 

לוגו.png

אורורה מסעות עולמיים

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
טיול בהרשמה
1840 אירו
8
מצוות אורורה
7-14.7.2024

המחיר כולל

​​"א

טיסות: טיסות בינלאומיות למונטנגרו  

מסי נמל הידועים ביום הוצאת ההצעה. 

תחבורה: אוטובוס/ מיניבוס להעברות נוח וממוזג כמקובל כאן. 

לינה: ברמת תיירות טובה 

טיפים לנותני השירותים בחו"ל. 

ארוחות: חצי פנסיון - ארוחת בוקר במלון וארוחה חמה נוספת בכל יום - הארוחות על בסיס ארוחות כשרות המבושלות בכלים שלנו במלון. 

מבשלת היוצאת מהארץ לטיול. 

אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכלל האתרים המפורטים בתכנית. 

מדריך ישראלי מצוות אורורה מסעות עולמיים: 

ימי סיור מלאים וללא סיורי בחירה. 

שירותי סבלות בבתי המלון 

דמי רישום שעלותם עלות כרטיסי הטיסה (בעת כתיבת התכנית עומדת על 500 יורו) ותוספת דמי הרשמה וטיפול של 150 דולר. במקרה של ביטול יוחזרו דמי הביטול של הכרטיס על פי תנאי חברת התעופה ודמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה. 

המחיר לא כולל

ביטוח נוסעים ומטען - בשל מצב אי הוודאות הנוכחי אנו ממליצים לרכוש ביטוח מיוחד המכסה ביטול מכל סיבה שהיא למעט ביטול טיסה מטעם  חברת התעופה. אז נכנס לנוהל ביטול טיול במצב מלחמה על פי הפרטים המופיעים מטה. 

ארוחות נוספות שאינן כלולות בתכנית.   
שתייה בארוחות.

הוצאות ושירותים אישיים.
כל מה שאינו כלול בתכנית ובמחיר הטיול. 

תוספת לחדר יחיד: 390 אירו בכפוף לאישור.   

תנאי הרשמה וביטול

לצורך הרשמה, אנא מלא/י והעבר/י אלינו  טופס הרשמה הכולל:  שם מלא באותיות לטיניות על פי דרכון, מס' דרכון, תוקפו, תאריך לידה, טלפון, כתובת. ודרך התשלום.  ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 400 דולר. יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה) - דמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה למעט ביטול הטיול מצד החברה. 

טופס הרשמה לטיול ישלח בתיאום טלפוני עם המשרד באמצעות מס' הטלפון: 02-6525248  ושליחת צילום שלו באמצעות אפליקציית הווטס אפ לנייד של משרדי אורורה מסעות עולמיים בטלפון: 054-5538133. 

התשלום אפשרי בדרכי התשלום הבאות: 

 

במזומן - עד לסכום של 6,000 ש"ח לעסקה. 

 

בהעברות בנקאיות - בתיאום עם המשרד עד לשלושה תשלומים שווים לחשבון חברת אורורה מסעות עולמיים בע"מ - בנק הבינלאומי (21) סניף ראשי ירושלים (012) מס' חשבון 211074 - שם המוטב: אורורה מסעות עולמיים בע"מ. 

 

בכרטיס אשראי - תשלום בכרטיס אשראי לטיול, הינה בתוספת תשלום של 2%. 

דגשים חשובים למטיילים ביוון עם אורורה מסעות עולמיים:
 

הושבה בטיסה: חברת התעופה אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים). אורורה מסעות עולמיים לא תוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מן הרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם. מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום הטיול במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע. 


אשרות הכניסה: ​לישראלים הנכנסים למונטנגרו יש פטור מהצטיידות באשרת כניסה מראש. 

דמי ביטול: 

 

דמי ההרשמה: דמי ההרשמה אינם מהווים חלק מעלות הטיול ומשולמים כנגד מלאכת הארגון ורישום הטיול, בין אם הוא יצא או לא יצא בפועל. לכן דמי הרישום לא יוחזרו בכל מקרה. במקרה של ביטול, המטייל יוכל לזקוף את דמי הרישום ששולמו לטובת טיול אחר של אורורה מסעות עולמיים בע"מ.

ביטול או שינויים בטיול עקב כוח עליון:  במקרה של שינויים או ביטול הטיול עקב כוח עליון ונסיבות שאינן בשליטת החברה לרבות שינוי במצב חרום במדינה (בין אם בישראל או במדינת היעד) כגון מלחמה, מגפה, תופעת טבע חריגה, סגירת שדות תעופה, הגבלות על נסיעה וכד', מדיניות החברה היא לקיים את הטיול במועד חלופי ו/או ביעד חלופי ככל הניתן. רק במקרה בו לא ניתן לקיים את הטיול באופן חלופי, החברה תחזיר למטייל את עלות השירותים הניתנים בחו"ל (עד 75% מעלות הטיול) בהתאם למדיניות דמי הביטול המפורטת בטופס זה בקשר לשירותים הניתנים במלואם בחו"ל, והכל בכפוף לסכומים שיוחזרו לחברה על ידי ספקים וצדדים שלישיים, ככל שיושבו. במקרה של ביטול על ידי חברת התעופה החברה תחזיר ללקוח כל סכום שיתקבל חזרה על-ידי חברת התעופה בהתאם לחוק שירותי תעופה, בתוך 14 ימים מיום קבלת ההחזר על ידי חברת התעופה. חתימה על טופס זה מהווה הסכמה לכך כי החברה אינה אחראית לנזק שייגרם למטייל עקב ביטול הטיול על -ידה במקרה של כח עליון.

ביטול על ידי לקוח בנסיבות לא צפויות כגון מחלה, מילואים וכיו"ב:  על כל ביטול או שינוי של לקוח יחולו תנאי הביטול המפורטים בטופס הרשמה זה. כתנאי להרשמה לטיול, המטייל מצהיר ומתחייב כי הוא יבטח את עצמו בביטוח נסיעות הכולל מרכיב ביטול נסיעה. הלקוח רשאי להיעזר בסוכן ביטוח שיש לו הסכם עם החברה כדי לרכוש ביטוח נסיעות מתאים.

ביטול על ידי הלקוח מכל סיבה אחרת: עלות הטיול מפוצלת לדמי רישום, עלות הטיסה והשירותים הניתנים במלואם בחו"ל. על כל מרכיב חלים דמי ביטול שונים. דמי הרשמה – אין החזר. דמי ביטול כרטיס טיסה (לא כולל טיסות בתוך מדינת היעד) - לפי המדיניות להלן והכל בכפוף להוראות חוק הגנת הצרכן: עד חודשיים לפני מועד היציאה לטיול – החזר מלא של עלות כרטיסי הטיסה.  עד חודש לפני מועד היציאה לטיול – החזר 75% מעלות כרטיס הטיסה. עד 8 ימים ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול – החזר של 50% מעלות כרטיס הטיסה. 7 ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול -  לא יבוצע החזר בגין עלות כרטיס הטיסה. ימי עסקים - ימים א-ה' (שאינם ערבי חג וימי חג וימי שישי ושבת).

דמי ביטול שירותים הניתנים בחו"ל (כולל טיסות פנים):  שירותים הניתנים בחו"ל מהווים 75% מעלות הטיול ויחולו עליהם דמי ביטול לפי מדיניות הספקים שלנו בחו"ל המפורטת להלן: עד חודשיים לפני מועד היציאה לטיול – החזר מלא של עלות השירותים למעט דמי הרשמה.  עד חודש לפני מועד היציאה לטיול – החזר 50% מעלות השירותים למעט דמי הרשמה. עד 8 ימים ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול – החזר של 25% מעלות כרטיס הטיסה למעט דמי הרשמה. 7 ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול -  לא יבוצע החזר. ימי עסקים - ימים א-ה' (שאינם ערבי חג וימי חג וימי שישי ושבת). חוק הגנת הצרכן (לעניין ביטול לאזרח ותיק בעסקת מכר מרחוק) אינו חל על שירותים הניתנים במלואם בחו"ל.

לפרטים נוספים והרשמה: 

צוות אורורה מסעות עולמיים: 02-6525248

באמצעות הודעות ווטס אפ בלבד - 054-5538133

bottom of page