top of page
Image by Lloyd Alozie
Untitled-5.png
סמל אזרבייג׳ן.PNG

מסע עומק אל ארץ שומרי האש - אזרבייג'ן - 8 ימים
23-30.9.2024

אזרביג'ן הממוקמת במרכז אסיה לחופיו המערביים של הים הכספי היא ארץ מרתקת מבחינה תרבותית בדיוק במרכזה של הדרך ששימשה את מרבית הציוויליזציות העתיקה - דרך המשי ההיסטורית. בעשורים האחרונים, לאור ההצלחה הכלכלית האדירה עוברת המדינה שינוי תדמית קיצונית וכעת נחשבת עיר הבירה באקו, בה בחרנו לטייל כאחת הערים המודרניות היפות והמעניינות בעולם: שילוב מרתק של פריז ודובאי יחדיו - שדרות רחבות עשירות במותגי יוקרה, פארקים יפהפיים, מזרקות מרהיבות, מבנים ומונומנטים מרשימים מעטרים את העיר שחלקה העתיק הוכר כאתר שימור של יונסקו. אבל חשוב להדגיש שהמסע שלנו בוחר גם לצאת אל מחוץ לבאקו המרתקת ומשלב גם סיורים בעיר קובה וסיפורה היהודי, החיים המיוחדים בהרי הקווקז הנישאים, הריבוד האתני של תושבי אזרבייג'ן, אלו ועוד הופכים את הסיור שלנו  כאן לחוויה אתנית-תרבותית עשירה במראות טבע מופלאים.  

למי מיועד הטיול

Image by İltun Huseynli

מעוניינים להצטרף לטיול  באזרבייג'אן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

 יום 1 I תל אביב - באקו - קובה

נצא בטיסת בוקר מתל אביב לבאקו, עם הנחיתה נעזוב את באקו ונצא בנסיעה צפונה לכיוון העיר קובה: בדרכנו צפונה נחלוף על פני ה"חרגולים", הכינוי שהודבק למתקני שאיבת שמן האדמה, הפרושים לכל אורך גדת הים הכספי. עם ההגעה אל קובה, הממוקמת למרגלות הרי הקווקז בה נבקר בבזאר העירוני הפעיל, בשוק המרכז האסייתי האופייני ונשמע את סיפורה של הקהילה היהודית הגדולה והחשובה של "היהודים ההרריים", שחיו בנפרד מהאוכלוסייה המקומית ביחסי שכנות מצוינים. לאחר הזמן הפנוי לארוחת הצהריים נעלה בנסיעה אל המרחב ההררי היפהפה של הפסגה הגבוהה ביותר באזרבייג'ן, ההר שאה דאה, הר השאה משקיף מכאן על הנוף היפיפה. לאחר הסיור בהר נרד אל אגם צ'אנליבל המופלא, כאן לחופו של אגם קטן נבלה את הלילה. לינה וארוחת ערב באזור קובה.

יום 2 I קובה - הרי הקווקז - חינליק – באקו

Image by Orkhan Farmanli

הבוקר נעזוב את אזור קובה נפגוש את רכבי השטח המקומיים ואיתם נעפיל אל אחד הכפרים הגבוהים ביותר באירופה, הכפר חינליק הציורי, הנסיעה אל הכפר עוברת בדרך מרהיבה החוצה הרים גבוהים ועמקים צרים. דרך זו היא אשר תביאנו אל אזור ההרים הגבוה של הקווקז הגבוה באזרבייג'ן, כאן נכיר את התושבים המקומיים שזכו לכינוי "הקטישים", אלו הרואים עצמם צאצאים של נוח התנ"כי, לא פחות ולא יותר וארלו גם שהצליחו לשרוד את החיים באזור הגיאוגרפי הגבוה והמורכב הזה.  נשמע את סיפורם, נשאיר זמן לשוטט בין רחובות הכפר ונהנה מהטעמים המיוחדים של התושבים המקומיים בארוחת צהריים אותנטית, כזו שניתן למצוא רק בהרים. מכאן נמשיך לסיור בכפר במוזיאון האתנוגרפי של הכפר, ננסה לתהות על צביון החיים של התושבים המקומיים ולאחר הסיורים נרד חזרה אל העיר באקו, נתקם במלון ללילה אחד בלבד ונצא יחד  לארוחת ערב במסעדה מקומית

יום 3 I באקו - דירי באבא - שאמחי - להיג' - גאבאלה - שאקי

לפנינו יום ארוך, אבל אחד הימים היפים והמרתקים במדינה: לאחר ארוחת הבוקר ניסע לחלקים הפנימיים של אזרביג'ן, אלו הפחות מוכרים ממסלולי טיול שחוקים לבאקו וסביבותיה: תחילת המסע תהיה בכפר הציורי מארזה, כאן נקדיש זמן ביקור במאוזוליאום המוקדש לזכרו של קדוש סופי מקומי, דירי באבא. נשמע ונתרשם מהמקום המיוחד היושב בפינה נסתרת בהרים ונמשיך אל העיר שאמחי בה נבקר במבנה המסגד הראשון שנבנה בהרי הקווקז, כבר במאה התשיעית לספירה. מכאן נמשיך בנסיעה מערבה אל אחד האזורים היפים בקווקז, נעזוב את רכב ההסעה שלנו, נחבור אל וואנים מקומיים וישנים וננוע בדרך החוצה קניון מרהיב אל כפר נפחי הנחושת פרסים להיג' בדרך העוברת דרך קניון צר ויפהפה: כפר הנפחים שומר עד עצם היום הזה על תבניתו המקורית והוא בנוי מאבן מקומית אותה ניתן למצוא באזור. במסגרת ביקורנו בכפר נלך בין חנויות התבלינים ועבודות היד האופייניות לאזור, נזכה לבקר בכנסייה הקדומה המשמשת כיום כמוזיאון אתנוגרפי, נמשיך אל העיירה גאבלה ואם הזמן יאפשר נצא למסלול הליכה קצר באזור. לאחר הסיור נתמקם בעיר שאקי ללינה וארוחת ערב.

יום 4 I שאקי - קיש - גנג'ה

הבוקר נמשיך לבקר באחת הערים העתיקות והמפורסמות בקווקז, העיר המרתקת שאקי, הממוקמת ברום של 700 מטרים מעל פני הים. העיר העתיקה של שאקי שימשה לאורך השנים בימי הזוהר של דרך המשי כתחנת מעבר חשובה לאוכלוסיית הסוחרים בה. במסגרת ביקורנו בעיר נבקר בארמון הקיץ של החאן, מבנה שנבנה במהלך המאה ה 18 ובו שילוב מרתק של ציורי פרסקו וחלונות העשויים מעבודת שבקה עדינה, מלאכת יד מרתקת אשר נלמדת עד עצם היום הזה במרכז האומנויות המקומי בו נבקר גם כן.  כיאה לאחת הערים על דרך המשי נכיר את הקרוואן סראי המפואר שאירח בעבר סוחרים עשירים בדרכם על ציר דרך המשי וכיום משמש כמלון ונתרשם מעבודות היד האומנותיות הנמכרות ברחבי העיר. משאקי נמשיך בנסיעה מזרחה, הפעם אל העיר השלישית בגודלה במדינה, גנג'ה. עם ההגעה אל העיר נצא לסיור במאוזוליאום של ניזמי גנג'ווי, משורר פרסי, גאוות העיר וזה האחראי לקלאסיקות ספרותיות מרתקות דוגמת לילה ומג'נון, חוסאם ושירין ועוד, המוכרות היטב בסיפורי העם הפרסים מהאזור.

Image by Huseyn Memmedli

יום 5 I אגם גוי גול - גובוסטאן – באקו

הבוקר נצא אל אגם גוי גול, המפורסם בשירה ובציורי האומנות של אזרבייג'אן, אגם ההרים המפורסם ביותר במדינה, הממוקם מתחת לפסגה סלעית דרמטית של הר קפאז, מוקף ביערות ירוקים עבותים אשר מזהיבים עם בוא הסתיו. עם ההגעה אל האזור נצא להכיר את אגם מרגול היפהפה ואת אגם גוי גול. נהנה כאן מכוס תה חמה הממותקת לרוב במיני ריבות טבעיות מקומיות ונמשיך לביקור בהרי הגעש מבוץ שליד גובוסטאן - הר הגעש הבוצי הוא מעין גבעות קטנות שנוצרו מהתפרצות של בוץ, מים וגזים הממוקמים על גבעה החולשת על הפארק הלאומי גובוסטאן: מספר תהליכים גיאולוגיים הקשורים להיווצרות לבה חמה מפליטה מתמדת של גזים מגרעין כדור הארץ גורמת לתופעת טבע מופלאה זו. מכאן נמשיך אל המוזיאון הפתוח של גובוסטאן, כאן בין הסלעים נערוך הצצה לחיים של התקופה הפרהיסטורית בדמות סיור במרכז ההילוגריפים המרתק של תושבי האזור מלפני עשרות אלפי שנים. מעל ל 6,000 גילופים על הסלעים התגלו באזור במאה השנים האחרונות. מכאן נמשיך בנסיעה צפונה אל העיר באקו, בה נצא לסיור במסגד ביבי היאט, אחד המונומנטים המרכזיים של האדריכלות האסלאמית באזרבייג'ן, מבנה זה, אשר נבנה בשנות התשעים הוא שחזור מדויק של המסגד בעל אותו השם שנבנה במאה ה 13 על ידי שושלת הסולטנות המקומית ונהרס על ידי הבולשביקים ב36'. לאחר הסיורים בבאקו נשאר כאן ללינה (עד לתום הטיול) וארוחת ערב בעיר היפה.

יום 6 I מקדש האש - יאנאר דאה - מרכז היידר אלייב - מוזיאון השטיחים

הבוקר ננסה לתהות על מקומה של אזרבייג'ן, כארץ שומרת להבות האש, שם שניתן על ידי התושבים המקומיים הרואים עצמם, שומרי גחלת התמיד: תחילת סיורנו תהיה בחצי האי אבשרון, נתחיל בביקור במקדש הזרתוסטרא, אטה שאה, הבנוי על כיס של גז טבעי שהזין פתח שסיפק אש "נצחית" לה נהגו מאמיני הדת הקדומה לסגוד. מכאן נמשיך אל הר הממשיך, עד עצם ימינו אנו לפלוט ממעמקי האדמה להבות של אש: יאנאר דאה. הר הפולט להבות אש זולגות לאוויר מעומק של כ- 3 מטרים בלב האדמה מתחת לשכבת אבן חול דקה ונקבובית. לאחר הסיורים באזור נשוב אל מרכז העיר באקו, לסיור שיסכם לנו בצורה הטובה ביותר את המסע אותו עברנו במדינה: ביקר זה  בפלא האדריכלי של מרכז היידר אלייב, מבנה אשר תוכנן על ידי מעצבת העל הבריטית/עיראקית - זאהה חדיד. כאן במרכז נכיר את האומנות, האדריכלות ואת דמותה המרתקת של מי שנחשב לאבי האומה האזרית המודרנית: היידר אלייב. מכאן נמשיך (אם לא נהיה עייפים מדי…) אל מוזיאון השטיחים המעניין ונכיר את אחד המאפיינים הבולטים של התרבות המרכז אסיאתית ונצא למרכז הקניות של העיר. לינה וארוחת ערב בבאקו.

Image by Lloyd Alozie

יום 7 I באקו ואתריה

הבוקר נמשיך להכיר את העיר שזכתה בשני כינויים שיכולים אולי במעט לתאר את העיר המרתקת באקו: "פאריז של אסיה או דובאי של אירופה". תחילת סיורנו תהיה בנקודת תצפית מרהיבה על העיר הנמצאת על גבעה נישאת בסמוך למגדלי הלהבה, גבעת ההיילנד של באקו, בה חולק העם האזרי כבוד לגיבורי העם שלו ואש תמיד דולקת כאן לזכרם. מכאן נמשיך לסיור בעיר העתיקה של באקו, נכיר את מגדלי הבתולה, את החאנים המקומיים, קרוואן סאראי המרהיבים, בתי הארחה שהוקמו על דרך המשי ושימשו לאירוח סוחרים מרחבי העולם העתיק כל אלו לצד מסגדים וחמאמים מקומיים, נכיר את מוזיאון המיניאטורות המרתק של באקו.  את ארמון שירוואנשה, אתר שימור נוסף של יונסקו בעיר ונשמע את סיפורו. נעצור לזמן חופשי ברחוב הקניות הגדול של העיר, רחוב ניזאמי ונמשיך לשוק הירוק של העיר, שוק אוריינטלי סגור כאן נכיר מעט מהתבלינים, המאכלים המקומיים של התושבים האזרים המקומיים. לאחר הסיורים נשוב ללינה במלון ונצא יחד לארוחת ערב עשירה בטעמים וריקודי המחול האזרים המקומיים.

יום 8 I באקו - תל אביב 

 הבוקר ועל פי שעות הטיסה נצא אל נמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
יציאה מובטחת
$2,390
12
אהרון שמעוני
27.10.2023-7.11.2023

מדריך הטיול 

לוגו.png

אורורה מסעות עולמיים

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
טיול בהרשמה
 מ- 1,490 דולר (ללא טיסות) 
8
מצוות אורורה מסעות עולמיים
23-30.9.2024

המחיר כולל

​​"א

תחבורה: אוטובוס/ מיניבוס להעברות נוח וממוזג כמקובל כאן. 

לינה: ברמת תיירות טובה 

טיפים לנותני השירותים בחו"ל. 

ארוחות: חצי פנסיון - ארוחת בוקר במלון וארוחה חמה נוספת בכל יום. 

אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכלל האתרים המפורטים בתכנית. 

מדריך ישראלי מצוות אורורה מסעות עולמיים. 

ימי סיור מלאים וללא סיורי בחירה. 

שירותי סבלות בבתי המלון 

דמי רישום שעלותם עלות כרטיסי הטיסה (בעת כתיבת התכנית עומדת על 500 דולר) ותוספת דמי הרשמה וטיפול של 150 דולר. במקרה של ביטול יוחזרו דמי הביטול של הכרטיס על פי תנאי חברת התעופה ודמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה. 

המחיר לא כולל

טיסות בינלאומיות במסלול ת"א - וינה - ת"א - עלות הטיסות הידועות כיום היא כ 450-600 יורו לכרטיס טיסה. 

ביטוח נוסעים ומטען - בשל מצב אי הוודאות הנוכחי אנו ממליצים לרכוש ביטוח מיוחד המכסה ביטול מכל סיבה שהיא למעט ביטול טיסה מטעם  חברת התעופה. אז נכנס לנוהל ביטול טיול במצב מלחמה על פי הפרטים המופיעים מטה. 

ארוחות נוספות שאינן כלולות בתכנית.   
שתייה בארוחות.

הוצאות ושירותים אישיים.
כל מה שאינו כלול בתכנית ובמחיר הטיול. 

תוספת מחיר לקבוצה המונה 15-19 משתתפים: 100 דולר 

תוספת לחדר יחיד: 390 דולר בכפוף לאישור.   

תנאי הרשמה וביטול

לצורך הרשמה, אנא מלא/י והעבר/י אלינו  טופס הרשמה הכולל:  שם מלא באותיות לטיניות על פי דרכון, מס' דרכון, תוקפו, תאריך לידה, טלפון, כתובת. ודרך התשלום.  ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 400 דולר. יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה) - דמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה למעט ביטול הטיול מצד החברה. 

טופס הרשמה לטיול ישלח בתיאום טלפוני עם המשרד באמצעות מס' הטלפון: 02-6525248  ושליחת צילום שלו באמצעות אפליקציית הווטס אפ לנייד של משרדי אורורה מסעות עולמיים בטלפון: 054-5538133. 

התשלום אפשרי בדרכי התשלום הבאות: 

 

במזומן - עד לסכום של 6,000 ש"ח לעסקה. 

 

בהעברות בנקאיות - בתיאום עם המשרד עד לשלושה תשלומים שווים לחשבון חברת אורורה מסעות עולמיים בע"מ - בנק הבינלאומי (21) סניף ראשי ירושלים (012) מס' חשבון 211074 - שם המוטב: אורורה מסעות עולמיים בע"מ. 

 

בכרטיס אשראי - תשלום בכרטיס אשראי לטיול, הינה בתוספת תשלום של 2%. 

דגשים חשובים למטיילים ביוון עם אורורה מסעות עולמיים:
 

הושבה בטיסה: חברת התעופה אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים). אורורה מסעות עולמיים לא תוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מן הרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם. מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום הטיול במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע. 


אשרות הכניסה: ​לישראלים הנכנסים למונטנגרו יש פטור מהצטיידות באשרת כניסה מראש. 

דמי ביטול: 

 

דמי ההרשמה: דמי ההרשמה אינם מהווים חלק מעלות הטיול ומשולמים כנגד מלאכת הארגון ורישום הטיול, בין אם הוא יצא או לא יצא בפועל. לכן דמי הרישום לא יוחזרו בכל מקרה. במקרה של ביטול, המטייל יוכל לזקוף את דמי הרישום ששולמו לטובת טיול אחר של אורורה מסעות עולמיים בע"מ.

ביטול או שינויים בטיול עקב כוח עליון:  במקרה של שינויים או ביטול הטיול עקב כוח עליון ונסיבות שאינן בשליטת החברה לרבות שינוי במצב חרום במדינה (בין אם בישראל או במדינת היעד) כגון מלחמה, מגפה, תופעת טבע חריגה, סגירת שדות תעופה, הגבלות על נסיעה וכד', מדיניות החברה היא לקיים את הטיול במועד חלופי ו/או ביעד חלופי ככל הניתן. רק במקרה בו לא ניתן לקיים את הטיול באופן חלופי, החברה תחזיר למטייל את עלות השירותים הניתנים בחו"ל (עד 75% מעלות הטיול) בהתאם למדיניות דמי הביטול המפורטת בטופס זה בקשר לשירותים הניתנים במלואם בחו"ל, והכל בכפוף לסכומים שיוחזרו לחברה על ידי ספקים וצדדים שלישיים, ככל שיושבו. במקרה של ביטול על ידי חברת התעופה החברה תחזיר ללקוח כל סכום שיתקבל חזרה על-ידי חברת התעופה בהתאם לחוק שירותי תעופה, בתוך 14 ימים מיום קבלת ההחזר על ידי חברת התעופה. חתימה על טופס זה מהווה הסכמה לכך כי החברה אינה אחראית לנזק שייגרם למטייל עקב ביטול הטיול על -ידה במקרה של כח עליון.

ביטול על ידי לקוח בנסיבות לא צפויות כגון מחלה, מילואים וכיו"ב:  על כל ביטול או שינוי של לקוח יחולו תנאי הביטול המפורטים בטופס הרשמה זה. כתנאי להרשמה לטיול, המטייל מצהיר ומתחייב כי הוא יבטח את עצמו בביטוח נסיעות הכולל מרכיב ביטול נסיעה. הלקוח רשאי להיעזר בסוכן ביטוח שיש לו הסכם עם החברה כדי לרכוש ביטוח נסיעות מתאים.

ביטול על ידי הלקוח מכל סיבה אחרת: עלות הטיול מפוצלת לדמי רישום, עלות הטיסה והשירותים הניתנים במלואם בחו"ל. על כל מרכיב חלים דמי ביטול שונים. דמי הרשמה – אין החזר. דמי ביטול כרטיס טיסה (לא כולל טיסות בתוך מדינת היעד) - לפי המדיניות להלן והכל בכפוף להוראות חוק הגנת הצרכן: עד חודשיים לפני מועד היציאה לטיול – החזר מלא של עלות כרטיסי הטיסה.  עד חודש לפני מועד היציאה לטיול – החזר 75% מעלות כרטיס הטיסה. עד 8 ימים ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול – החזר של 50% מעלות כרטיס הטיסה. 7 ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול -  לא יבוצע החזר בגין עלות כרטיס הטיסה. ימי עסקים - ימים א-ה' (שאינם ערבי חג וימי חג וימי שישי ושבת).

דמי ביטול שירותים הניתנים בחו"ל (כולל טיסות פנים):  שירותים הניתנים בחו"ל מהווים 75% מעלות הטיול ויחולו עליהם דמי ביטול לפי מדיניות הספקים שלנו בחו"ל המפורטת להלן: עד חודשיים לפני מועד היציאה לטיול – החזר מלא של עלות השירותים למעט דמי הרשמה.  עד חודש לפני מועד היציאה לטיול – החזר 50% מעלות השירותים למעט דמי הרשמה. עד 8 ימים ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול – החזר של 25% מעלות כרטיס הטיסה למעט דמי הרשמה. 7 ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול -  לא יבוצע החזר. ימי עסקים - ימים א-ה' (שאינם ערבי חג וימי חג וימי שישי ושבת). חוק הגנת הצרכן (לעניין ביטול לאזרח ותיק בעסקת מכר מרחוק) אינו חל על שירותים הניתנים במלואם בחו"ל.

לפרטים נוספים והרשמה: 

צוות אורורה מסעות עולמיים: 02-6525248

באמצעות הודעות ווטס אפ בלבד - 054-5538133

bottom of page