top of page
vladan-raznatovic-yZc4mQZXLUQ-unsplash.jpg
Untitled-5.png

הטיולים שלנו   ⇽  טיולים מאורגנים לאירופה ⇽  טיולים מאורגנים ליוון ⇽   מסעעומק בדרום יוון - בהדרכת כרמלה סרנגה 

יוון .PNG

מסע עומק בדרום יוון - חבל הפלופונז - בהדרכת כרמלה סרנגה - 8 ימים
26.5-2.6.2024

מסע עומק לדרום יוון, הוא מסע אל המקום בו התחיל - סיפורי המיתולוגיה היוונים, האגדות המוכרות הקשורות למבחנים של הרקולס. העיר מקנה, ערש התרבות היוונית והעיר של המלך אגמננון שמכאן יצא לכבוש את העיר טרויה. כל הסיפורים המרהיבים של המיתולוגיה היוונית המרתקת נקשרים אל אחד מחבלי הארץ הגיאוגרפיים היפהפיים של יוון וחצי האי פלופונס, אחד האזורים הפחות מוכרים של יוון המרתקת.

אורורנה מסעות עולמיים מזמינה אתכם למסע בלתי נשכח בהדרכתה של האחת והיחידה כרמלה סרנגה, שהופכת כל טיול לחוויית חיים בלתי נשכחת. 

למי מיועד הטיול

Image by Edgar Serrano

מעוניינים להצטרף למסע שלנו אל הפלופונז ביוון ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א - אתונה 

נצא בטיסה מתל אביב לאתונה, בירת יוון. עם הנחיתה בעיר המרתקת נצא לסיור הכרות ראשוני בעיר המוארת לפני שיורדת חשכה מלאה על העיר. לינה וארוחת ערב באתונה.

יום 2 I אתונה - חבל ארקדיה 

vladan-raznatovic-fikU1V3MuPQ-unsplash.jpg

הבוקר אחרי ארוחת הבוקר, נצא להכיר חבל ארץ פחות מתוייר ביוון, חבל ארקדיה, החבל שמרכזו הוא העיר אשר נחשבת לבירת המחוז טריפולי. את הביקור שלו בחבל ההררי היפהפה נתחיל בביקור במנזר הנשים הציורי קרניצה ונצא בנסיעה מפותלת העוברת בין ההרים היפים באור לכיוון הכפר היפהפה דימיצנה: כפר זה הבנוי בסגנון אדריכלי מיוחד ממוקם ברום של 950 מטר מעל פני הים בנוף המוקף בפסגות גבוהות של הרים, אשר בתקופה זו של השנה מכוסה עדיין בכיפת שלג לבנה. במסגרת הסיור בכפר היפהפה נכיר את אנרגיית המים במוזיאון מיוחד המוקדש לעניין ונצפה על ערוץ הנהר המרשים. מכאן נמשיך בנסיעה לכיוון סטמניצה ונשוב למלון שלנו באזור בו גם נאכל ארוחת ערב. לינה וארוחת ערב בחבל ארקדיה.

יום 3 I חבל ארקדיה – אולימפיה – פילוס

ברוכים הבאים למשחקים האולימפיים של העיר אולימפיה: כאן במקום זה נולדו לפני כ 2,800 שנה המשחקים האולימפיים. מסורת משחקים ארוכת שנים שהחלה לה אי שם במאה ה 8 לפני הספירה ונמשכה עד המאה הרביעית, באירוע ענק שהתקיים אחת לארבע שנים. לאחר הסיור באתר הארכיאולוגי המספר את סיפור המשחקים האולימפיים בעולם הקדום נרד בנסיעה דרומה לאורך החוף המערבי של יוון היבשתית אל העיר טארינו, כאן בעיר הזו נערך אחד הקרבות המרתקים של העולם המודרני, קרב פילוס, אחד הקרבות המכריעים וגם החשובים במלחמת העצמאות של היוונים אשר הוביל אל השחרור מכבלי האימפריה העות'מאנית. עם ההגעה אל העיירה הציורית היום נצא לסיור בעיירה על שלל סימטאותיה ונשאר ללינה באזור. 

יום 4 I שייט אל האי ספקטרה – קלמטה – ערב בטברנה מקומית

בוקר נפלא לפנינו, היום נפתח את היום בשייט אל האי הקטן ספקטרה, הידוע בנופיו היפים ובסיפורים הרבים אשר נקשרו אל המקום בשל מיקומו הגיאוגרפי המעניין. מכאן נמשיך בנסיעה אל ה"אצבע" המערבית, זו שבעבר נחשבה לשערי הכניסה אל האימפריה הונציאנית הימי ביניימית הגדולה: שתי מצודות הוקמו בדיוק בה מוקמה האצבע הגיאוגרפית המערבית של האזור, אשר שימשו תחנת ביקורת לכל אימפריה ימית אשר איימה לפלוש לתוך אימפריית הסחר הימי הבינלאומית: האימפריה הונציאנית. במסגרת הסיור כאן נבקר במצודת מתוני, בעיירה קורוני מכאן נמשיך בנסיעה אל קלמטה, כן זו של הזיתים המפורסמים, עם ההגעה אל העיר נצא לשוטט ולהכיר את מרכז העיר והרובע העתיק היפה שבה, נתמקם במלון בעיירה ונצא יחד לבילוי לילי באחת הטברנות המקומיות לצלילי מוזיקה יוונית יפה ונעימה. לינה וארוחת ערב בקלמטה.

sangga-rima-roman-selia-HDYxXGL11ds-unsplash.jpg

יום 5 I אל חבל מאני – מערת הנטיפים – מונמבסיה

הבוקר, לאחר ארוחת הבוקר בעיר קלמטה, נמשיך לנוע בנסיעה דרומה – הפעם אל חבל מאני היפהפה: בתחילת היום נעפיל בדרך מרהיבה ביופייה החוצה חורש ים תיכוני רחב ידיים של שרשרת עצי אורן אדירים המתחלפים ליערות דולב וערמונים ונסיים בפסגות הגבוהות ובחיגור הצומח היפהפה של קו עצי אשוח ארוך ומרהיב. הנסיעה היפה עוברת דרך נופי כפרים מרשימים, בהם גם נעצור לביקור קצר ובהכרת חופי הים מנקודות תצפית יפות ברחבי האזור. מכאן נמשיך בדרך החוצה חופים מפורצים עד למערות דירוס המרשימות. כאן, נעלה על סירות צרות וקטנות ונשוט בין מערות נטיפים קטנות הנחצבו לאורך שנות פעילות גיאולוגית ארוכת שנים ונצא בחזרה אל המפרץ הכחול והיפה של מפרץ דירוס הכחול. מכאן נמשיך לביקור בעיירת הדייגים הקטנה, גית'יו. הנחשבת גם לבירת חבל מאני ונמשיך לעיירה הצלבנית מונמבסיה, עיר עתיקה שחלקה שוחזר בצורה ייחודית להפליא ונדמה שכאילו היא ממש פורצת את המצוק הגדול. המראה הדרמטי והמופלא של לשון יבשה ענקית המתחברת אל המצוק מעניק מראה דרמטי מיוחד לעיירה הציורית ומאפשר לנו להפליג בדמיון ולקשר את המראות לאימפריות הימיות שחלפו באזור במשך מאות בשנים. לאחר סיור בעיירה, נתמקם במלון באזור. לינה וארוחת ערב במונמבסיה.

יום 6 I  מונמבסיה – מיסטראס – נאפפליו

הבוקר נצא לכיוון ספרטה, נטפס במעלה הגבעות הנישאות לתצפית מופלאה על המפרץ המסיני מרום של 1,100 מטר מעל פני הים. מכאן נמשיך נסיעה צפונה לטיפוס דרך רכס טייגאטוס, דרך מיסטראס. נערוך סיור רגלי במורד העיר העתיקה מיסטראס – ערש התרבות המערבית: כאן נשוטט כנסיות ביזנטיות מרהיבות, ציורי קיר מרשימים, ארמונות ואלפי מדרגות וסמטאות ציוריות. מכאן נמשיך בנסיעה אל העיר נפפיליו. עיירת נמל חשובה ויפה היושבת בקצה הצפוני של המפרץ הארגולי ויוצרת מעין מפרץ קטנטן ויפהפה, עיירה שזכתה לכינוי "נאפולי של האימפריה הביזנטית" וזו ששימשה גם בירת יוון המודרנית כבר במאה ה 19, על אף שהיא שומרת עד עצם היום הזה על אווירה איטלקית משהו. לינה וארוחת ערב בנאפפליו.

vladan-raznatovic-yZc4mQZXLUQ-unsplash.jpg

יום 7 I אל האי הידרה

הבוקר לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מזרחה, נסיעה החולפת לאורכו של המפרץ הסרוני היפהפה שבבים האגאי אל עיר הנמל המקומית ממנה נשוט אל אחד האיים המפורסמים במיתולוגיה היוונית: האי הידרה, הקרוי על שמה של המפלצת עם שבעת הראשים איתה הרקולס נלחם, באחד משנים עשר סיפורי הגבורה הקשורים לגיבור המיתי. על האי אין כלל כבישים והמקומיים המבקרים כאן מתניידים ברגל או בעזרת חמורים. העיירה עצמה, חרף הקושי לטייל בה מלבד רגלית, היא עיירה תוססת ומלאה בבתי קפה, מסעדות ווילות מרהיבות אשר הופכות לאתרי נופש נחשקים בעונות הקיץ. לאחר הסיור בעיירה נעשה דרכנו חזרה אל נאפפיליו החביבה בה נשאר ללילה נוסף.

יום 8 I נאפפליו – פלמידי – אתונה – תל אביב

yana-marudova--RzjWF--oAA-unsplash.jpg

היום האחרון למסע שלנו בחלק הדרומי של יוון ובחבל הפלופונס יתחיל עם טיפוס לכיוון מצודת פלמידי, ממנה נשקף נוף יפהפה של האופק הרחוק, מי שירצה יוכל גם להעפיל אל הפסגה להשקיף על הנוף היפה. מנקודת התצפית היפה נמשיך אל העיר, הנחשבת לערש התרבות היוונית הקדומה וקשורה לשפע סיפורים מיתיים על יוון העתיקה: מיקנה היא עירו של אגממנון אשר בראש המחנה היווני במלחמת טרויה. אזור העיר מקנה נחשב לאחד האזורים הפוריים ביותר ביוון וכאן באזור העשיר בשפע של יקבים וכרמים על פי המיתולוגיה פסע דיוניסוס, אל היין במיתולוגיה היוונית ובין הכרמים כאן יתכן וגם הילך הרקולס בכבודו ובעצמו. מכאן נמשיך אל נמל התעופה אתונה, נספיק אולי לקפוץ לקניון מקומי להשלמת כמה מתנות ומזכרות מיוון המופלאה ונעלה בטיסה ישירה חזרה לישראל.

* למעוניינים תינתן האפשרות להשאר (בתיאום עם המשרד) להשאר שני לילות נוספים באתונה ולצאת לסיורי בחירה בתוספת תשלום. 

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
יציאה מובטחת
$2,390
12
אהרון שמעוני
27.10.2023-7.11.2023

מדריכת הטיול

סרנגה.jpg

ד"ר כרמלה סרנגה

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
מקומות אחרונים
1,350 אירו (ללא טיסות)
כ- 1,790 אירו עם טיסות 

כ-
8
ד"ר כרמלה סרנגה
26.5-2.6.2024

המחיר כולל

 

תחבורה: אוטובוס/ מיניבוס להעברות נוח וממוזג

לינה: ברמת תיירות טובה 

טיפים לנותני השירותים בחו"ל. 

ארוחות: חצי פנסיון - ארוחת בוקר במלון וארוחת ערב נוספת בכל יום. 

אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכלל האתרים המפורטים בתכנית. 

מדריך ישראלי מצוות אורורה מסעות עולמיים: ד"ר כרמלה סרנגה. 

ימי סיור מלאים וללא סיורי בחירה. 

שירותי סבלות בבתי המלון 

דמי רישום שעלותם עלות כרטיסי הטיסה (בעת כתיבת התכנית עומדת על 500 יורו ) ותוספת דמי הרשמה וטיפול של 150 יורו. במקרה של ביטול יוחזרו דמי הביטול של הכרטיס על פי תנאי חברת התעופה ודמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה. 

המחיר לא כולל

טיסות בינלאומיות - במסלול תל אביב - אתונה - תל אביב - עלות הטיסה המתומחרת המוערכת הינה 440 אירו, המחיר הסופי יגזר לפי מחיר הטיסה ביום הכירטוס. 

ביטוח נוסעים ומטען - בשל מצב אי הוודאות הנוכחי אנו ממליצים לרכוש ביטוח מיוחד המכסה ביטול מכל סיבה שהיא למעט ביטול טיסה מטעם  חברת התעופה. אז נכנס לנוהל ביטול טיול במצב מלחמה על פי הפרטים המופיעים מטה. 

ארוחות נוספות שאינן כלות בתכנית.  
שתייה בארוחות.

הוצאות ושירותים אישיים.
כל מה שאינו כלול בתכנית ובמחיר הטיול. 

תוספת מחיר לקבוצה קטנה של 15-19 משתתפים:  80 יורו 

תוספת מחיר לשני ימי טיול מודרכים באתונה כ-200 אירו - על פי גודל הקבוצה. 

תוספת לחדר יחיד: 250 יורו בכפוף לאישור.   

תנאי הרשמה וביטול

לצורך הרשמה, אנא מלא/י והעבר/י אלינו  טופס הרשמה הכולל:  שם מלא באותיות לטיניות על פי דרכון, מס' דרכון, תוקפו, תאריך לידה, טלפון, כתובת. ודרך התשלום.  ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 400 דולר. יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה) - דמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה למעט ביטול הטיול מצד החברה. 

טופס הרשמה לטיול ישלח בתיאום טלפוני עם המשרד באמצעות מס' הטלפון: 02-6525248  ושליחת צילום שלו באמצעות אפליקציית הווטס אפ לנייד של משרדי אורורה מסעות עולמיים בטלפון: 054-5538133. 

התשלום אפשרי בדרכי התשלום הבאות: 

 

במזומן - עד לסכום של 6,000 ש"ח לעסקה. 

בהעברות בנקאיות - בתיאום עם המשרד עד לשלושה תשלומים שווים לחשבון חברת אורורה מסעות עולמיים בע"מ - בנק הבינלאומי (21) סניף ראשי ירושלים (012) מס' חשבון 211074 - שם המוטב: אורורה מסעות עולמיים בע"מ. 

 

 בכרטיס אשראי - תשלום בכרטיס אשראי לטיול, הינה בתוספת תשלום של 2%. 

דגשים חשובים למטיילים ביוון עם אורורה מסעות עולמיים:
 

הושבה בטיסה: חברת התעופה אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים). אורורה מסעות עולמיים לא תוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מן הרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם. מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום הטיול במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע. 


אשרות הכניסה: ​לישראלים הנכנסים ליוון יש פטור מהצטיידות באשרת כניסה מראש. רשויות ההגירה מעניקות אשרה ל90- יום עם הכניסה למדינה.

דמי ביטול: 

 

דמי ההרשמה: דמי ההרשמה אינם מהווים חלק מעלות הטיול ומשולמים כנגד מלאכת הארגון ורישום הטיול, בין אם הוא יצא או לא יצא בפועל. לכן דמי הרישום לא יוחזרו בכל מקרה. במקרה של ביטול, המטייל יוכל לזקוף את דמי הרישום ששולמו לטובת טיול אחר של אורורה מסעות עולמיים בע"מ.

ביטול או שינויים בטיול עקב כוח עליון:  במקרה של שינויים או ביטול הטיול עקב כוח עליון ונסיבות שאינן בשליטת החברה לרבות שינוי במצב חרום במדינה (בין אם בישראל או במדינת היעד) כגון מלחמה, מגפה, תופעת טבע חריגה, סגירת שדות תעופה, הגבלות על נסיעה וכד', מדיניות החברה היא לקיים את הטיול במועד חלופי ו/או ביעד חלופי ככל הניתן. רק במקרה בו לא ניתן לקיים את הטיול באופן חלופי, החברה תחזיר למטייל את עלות השירותים הניתנים בחו"ל (עד 75% מעלות הטיול) בהתאם למדיניות דמי הביטול המפורטת בטופס זה בקשר לשירותים הניתנים במלואם בחו"ל, והכל בכפוף לסכומים שיוחזרו לחברה על ידי ספקים וצדדים שלישיים, ככל שיושבו. במקרה של ביטול על ידי חברת התעופה החברה תחזיר ללקוח כל סכום שיתקבל חזרה על-ידי חברת התעופה בהתאם לחוק שירותי תעופה, בתוך 14 ימים מיום קבלת ההחזר על ידי חברת התעופה. חתימה על טופס זה מהווה הסכמה לכך כי החברה אינה אחראית לנזק שייגרם למטייל עקב ביטול הטיול על -ידה במקרה של כח עליון.

ביטול על ידי לקוח בנסיבות לא צפויות כגון מחלה, מילואים וכיו"ב:  על כל ביטול או שינוי של לקוח יחולו תנאי הביטול המפורטים בטופס הרשמה זה. כתנאי להרשמה לטיול, המטייל מצהיר ומתחייב כי הוא יבטח את עצמו בביטוח נסיעות הכולל מרכיב ביטול נסיעה. הלקוח רשאי להיעזר בסוכן ביטוח שיש לו הסכם עם החברה כדי לרכוש ביטוח נסיעות מתאים.

ביטול על ידי הלקוח מכל סיבה אחרת: עלות הטיול מפוצלת לדמי רישום, עלות הטיסה והשירותים הניתנים במלואם בחו"ל. על כל מרכיב חלים דמי ביטול שונים. דמי הרשמה – אין החזר. דמי ביטול כרטיס טיסה (לא כולל טיסות בתוך מדינת היעד) - לפי המדיניות להלן והכל בכפוף להוראות חוק הגנת הצרכן: עד חודשיים לפני מועד היציאה לטיול – החזר מלא של עלות כרטיסי הטיסה.  עד חודש לפני מועד היציאה לטיול – החזר 75% מעלות כרטיס הטיסה. עד 8 ימים ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול – החזר של 50% מעלות כרטיס הטיסה. 7 ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול -  לא יבוצע החזר בגין עלות כרטיס הטיסה. ימי עסקים - ימים א-ה' (שאינם ערבי חג וימי חג וימי שישי ושבת).

דמי ביטול שירותים הניתנים בחו"ל (כולל טיסות פנים):  שירותים הניתנים בחו"ל מהווים 75% מעלות הטיול ויחולו עליהם דמי ביטול לפי מדיניות הספקים שלנו בחו"ל המפורטת להלן: עד חודשיים לפני מועד היציאה לטיול – החזר מלא של עלות השירותים למעט דמי הרשמה.  עד חודש לפני מועד היציאה לטיול – החזר 50% מעלות השירותים למעט דמי הרשמה. עד 8 ימים ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול – החזר של 25% מעלות כרטיס הטיסה למעט דמי הרשמה. 7 ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול -  לא יבוצע החזר. ימי עסקים - ימים א-ה' (שאינם ערבי חג וימי חג וימי שישי ושבת). חוק הגנת הצרכן (לעניין ביטול לאזרח ותיק בעסקת מכר מרחוק) אינו חל על שירותים הניתנים במלואם בחו"ל.

לפרטים נוספים והרשמה: 

צוות אורורה מסעות עולמיים: 02-6525248

באמצעות הודעות ווטס אפ בלבד - 054-5538133

bottom of page