top of page
PHOTO-2023-09-12-19-15-28.jpg
Untitled-5.png

הטיולים שלנו   ⇽  טיולים מאורגנים לאירופה ⇽  טיולים מאורגנים ליוון ⇽   מסע הליכות באי איקריה ביוון - בעקבות מאריכי הימים - בהדרכת יורם פורת 

יוון .PNG

מסע בעקבות סוד אריכות הימים של תושבי האי איקריה, יוון - 8 ימים 
2-9.6.2024

האי איקריה השייך לקבוצת האיים האגיאיים של יוון וממוקם לא הרחק מתורכיה, הינו אחד מחמשת המקומות בהם נמדדה תוחלת החיים הארוכה ביותר בעולם. זהו נתון מדהים, בייחוד לאור העובדה שבאי השכן, סאמוס, נמדדה תוחלת חיים ממוצעת. במסגרת המסע לאיקריה נכיר את אורח החיים היחודי של תושבי האי ואת הסביבה האקולוגית יוצאת הדופן בה הם חיים, נכיר את התרבות המקומית של האי, נפגוש מתושבי האי שעדיין עובדים ונשמע מהם את סוד אריכות החיים והדרך להגשמתו. נלמד לבשל ארוחה איקרית טעימה ובריאה ונגלה את רזי הדיאטה האיקרית. כמן כן נבקר במנזרים חבויים בסלע, נכיר את פינות הטבע היפיפיות של האי דרך הרגליים,  ונרחץ בת'רמה באחד מהמעיינות החמים הבריאים בעולם. כל זאת בנוסף לביקור בחופים הקסומים של האי ומפגש עם תושבים מקומיים. בימי הטיול משולבות הליכות רגליות בטבע כחלק מאורח החיים של תושבי איקריה. אלו טיולים לאוהבי לכת בהם מתקיימת הליכה בחצי הראשון של היום. כדי להעמיק את הלמידה נברר חיים התושבים מאריכי הימים של איקריה וכיצד נוכל להטמיע אלמנטים שונים שנחשפנו אליהם בטיול באיקריה בחיינו שלנו.

למי מיועד הטיול

PHOTO-2023-09-13-17-33-19.jpg

מעוניינים להצטרף למסע באיקריה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א - אתונה - אבדילוס 

נצא בטיסת בוקר מוקדמת מתל אביב לאתונה, ונמשיך בטיסה פנימית נוספת אל נמל התעופה של איקריה בה ננחת בשעות הצהריים. משם נצא בנסיעה על רכס ההרים שחוצה את האי לאורכו תוך תצפית על הצד הצפוני המיוער של האי ועל תצורות סלע מרשימות שנפגוש בדרך עם הכרה ראשונית של הצמחיה באיקריה.  נגיע אל הכפר אבדילוס שבו גם שוכן מלוננו לארוחת צהריים וזמן פנוי למנוחה (היות והיינו ערים רוב הלילה בגלל הטיסה). אחר הצהריים נעשה שיחת פתיחה בנוגע לאריכות ימים באזורים הכחולים ולגבי אורח החיים הייחודי של איקריה. אח"כ נצא לסיור רגלי בכפר אבדילוס לאורך הנמל המסורתי ובתי הכפר המתחלקים לבתי הקברניטים ובתי הסוחרים. נמשיך בצעידה לכפר הסמוך קאמפוס בו נאכל את ארוחת הערב.

יום 2 I אקמטרה - קרמה - מנזר תאוקתיסיס - אבדילוס

PHOTO-2023-09-13-19-58-40.jpg

אחרי ארוחת בוקר נצא  למסלול הליכה מהכפר המסורתי אקמטרה המצוי בהרים. נצעד בדרך העות'מנית העתיקה שהובילה לאבדילוס דרך יער ים תיכוני וחוות מבודדות. נלקט צמחי תבלין ופרי במהלך ההליכה אותם  נקח איתנו ונערוך פיקניק בערוץ המוצל של נחל קרמה.  בצהריים נגיע  אל מנזר המתבודדים העתיק  ת'אוקתיסיס שגגו בנוי מסלעי גרניט ענקיים ובו ציורי קיר ייחודיים ועתיקים ותאי התבודדות. זהו אחד המקומות המרשימים ביותר באיקריה.  משם נחזור בנסיעה אל מלוננו בכפר היפה אבדילוס.

יום 3 I  ראחס - קואופרטיב הנשים - ארמניסטיס 

נצא בבוקר בנסיעה לכפר כריסטוס ראחס. השלב האנתרופולוגי של היום יבוא ליד ביטוי במפגש עם התושבים המקומיים:  נפגש עם נשות הקואופרטיב של ראחס המייצרות מוצרי איכות מהתנובה החקלאית של איכרי איקריה. שם  גם נדבר על הקומוניסטים שהוגלו אל האי  בזמן מלחמת האזרחים ביוון ונטמעו בתושבים, בינהם המלחין מיקיס תאודורקיס. ניפגש עם מקומי שיספר על אורח חייו ועל עבודתו המסורתית באיקריה. נמשיך עם אחת מנשות הקואפרטיב אל בית הוריה שם נראה מקרוב כיצד מתקיים בית איקרי כפרי. יחד עם בעלת הבית נלמד לבשל ארוחת הצהריים מסורתית מהמוצרים שמגדלים אצלם בחווה הביתית, החלב שנחלוב מהעז, הירקות מהגן ופרות העונה. לינה וארוחת ערב בארמניסטיס.

יום 4 I קאטנייס - כריסטוס ראחס - קניון חלארי 

אחרי ארוחת בוקר נצא  למסלול הליכה אל טחנת הקמח המסורתית של הכפר כריסטוס ראחס. בדרך נעבור ביער המקיף את הכפרים שבמחוז ראחס ולצד פלג מים שהניע את טחנת הקמח.  נדבר על האקולוגיה של האי איקריה, אי קטן שיש בו שילוב ייחודי של חי וצומח. נבין כיצד תושבי איקריה שומרים על שיווי משקל אקולוגי עם סביבתם ואיך זה תורם לאריכות ימים.לאחר הפסקת הצהריים בכפר כריסטוס ראחס יוכלו מטיבי הלכת שיבחרו בכך להמשיך למסלול הליכה נוסף  ויפיפה. המסלול  יורד אל החלק העליון של קניון חלארי שבו זורם נהר דרך היער שהשתמר בזכות קדושתה של אלת הציד והחורש ארטמיס. נגיע אל ברכות נהר גדולות בהן ניתן לשכשך בצל החורש המקומי.  לינה וארוחת ערב בארמניסטיס.  

PHOTO-2023-09-13-17-33-18.jpg

יום 5 I סדנת ליקוט - שיעור בישול איקרי - יין ומוזיקה עם חברים מקומיים

בבוקר נלקט עשבי תיבול, עלים לאכילה, פירות העונה וירקות בטבע ובחווה המקסימה של אליאס יחד עם בעל הבית. לאחר הליקוט נצא ברגל חזרה אל המסעדה בנאס כאשר אנו חוצים את קניון חלארי, מבקרים במקדשה של האלה ארטמיס וחוצים את מי הנהר המופלאים. משם נחזור למסעדה של ת'אה. נערוך שיחה עם ת'אה על המנגנונים הסוציאלים המרתקים של תושבי איקריה ועל נסיונה האישי בחיים בכפר מבודד. במטבח נערוך סדנת בישול מסורתית עם הצמחים אותם ליקטנו יחד עם בעלת הבית ת'יאה ונלמד על סוד התזונה והרגלי צריכת המזון הבריאים של תושבי איקריה. אחרי שלמדתם את סודות הבישול- מתכונים מסודרים יישלחו אליכם במייל ותוכלו להרשים את חבריכם בבישול איקרי בריא. אחרי שהכנו ארוחה וסעדנו את ליבנו ניסע אחה"צ ליקב, ביקור הכולל טעימות  של היין המופלא  ושיחה עם היינן. נשמע על שיטת הכנת היין ביקב כולל דריכה על ענבים בגת מסורתית, ועל מסורות עתיקות יומין להתססת התירוש והפקת היין. מחוייכים נגיע חזרה  לבית ההארחה. לינה בבית ההארחה ארמניסטיס.

יום 6 I  מצודת קוסקינה - אקמטרה - סלע איקרוס - ת'רמה 

לאחר ארוחת הבוקר נסע במעלה ההר אל חלקו הגבוה ביותר של האי איקריה שבו כרמי הגפנים האיכותיים ביותר. נטפס ברגל אל המצודה הנשגבת  קוסקינה ולכנסיית גאורגיוס הקדוש שבראש הרכס שאת סיפורם נשמע. נמשיך בהליכה נעימה במורד ההר אל הכפר המסורתי אקמטרה דרך מעיין הכפר. בצהריים נגיע אל המסעדה המדהימה של מיכליס למגוון קולינרי נפלא של האי איקריה. נמשיך בנסיעה דרך חלקו הדרומי התלול מאוד של האי איקריה נוסעים דרך מטעי זיתים אל התצפית אל סלע איקרוס בו נספר את המיתוס העתיק על המעופפים הראשונים בהיסטוריה. נמשיך בנסיעה לכפר ת'רמה ששם גם נלון באותו הלילה.  מהכפר נצא ברגל אל המערה שבה נביעת מעיינות חמים. זהו אחד מהמעיינות החמים הבריאים בעולם, שנמצא במפרץ ים קסום ופתוח לכל המעוניין.  לינה וארוחת ערב בכפר ת'רמה

PHOTO-2023-09-12-19-18-24 (1).jpg

יום 7 I  המפרץ של יירו - מערת דיוניסוס - המעיינות החמים של ת'רמה 

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה אל חלקו הדרומי של האי חוצים את רכס ההרים. נתחיל בהליכה לתצפית על האיים פורני וסאמוס מהכפר פארוס ששמו הוא מיגדלור. נספר על הפילוסוף פיתגורס, נבקר במגדל העתיק שהשתמר בצורה נפלאה ובעיר הקדומה דרקנוס. נרד ברגל  אל המפרץ היפיפה של יירו שם צבע המים כצבע הבדולח ולצדו המערה שבה נולד על פי המסורת אל היין והצמיחה דיוניסוס שהאמונה בו הייתה ונותרה מרכיב חשוב בתרבות איקריה. נחזור ברגל לכפר פארוס ולרחצה ובילוי בחוף הים במקום (אם יאפשר הזמן). ארוחת ערב ולינה בכפר ת'רמה

יום 8 I ת'רמה - מרחצאות עתיקים - אגיוס קיריקוס - אתונה - תל אביב 

PHOTO-2023-09-13-17-33-19.jpg

לאחר ארוחת הבוקר נצא בהליכה אל המרחצאות העתיקים של ת'רמה הקדומה. כאן חסידי אל הרפואה אסקלפיוס ביצעו במשך מאות שנים טקסים שבאמצעותם ריפאו חולים. נספר את סיפורו של אסקלפיוס אל הרפואה ונלך דרך שביל יפיפה הסמוך לקו החוף המצוקי משקיפים אל האי הסמוך פורני ומתרשמים מצמחיית החוף המקומית. אם נספיק נעשה רחצה נוספת במרחצאות החמים של ת'רמה ואז שיחת סיכום. נמשיך בהליכה רגלית לביקור בכפר הסמוך אגיוס קיריקוס שהוא הכפר הראשי של איקריה, שם גם נאכל ארוחת צהריים ויהיה זמן לקניית מזכרות. אח"כ נסע אל שדה התעופה באיקריה וממנו הישר בטיסה לשדה התעופה של אתונה אליה נגיע בשעות הערב.מאתונה נצא בחצות לטיסה לישראל. ננחת בשעה 02:00.  

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
יציאה מובטחת
$2,390
12
אהרון שמעוני
27.10.2023-7.11.2023

מדריך הטיול 

יורם פורת.jpg

יורם פורת 

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
מסע בהרשמה
1750 יורו
8
יורם פורת 
2-9.6.2024

המחיר כולל

​​"א

טיסות: טיסות בינלאומיות של חברת אאגיאן מתל אביב דרך אתונה לאי איקריה  

מסי נמל הידועים ביום הוצאת ההצעה. 

תחבורה: אוטובוס/ מיניבוס להעברות נוח וממוזג

לינה: ברמת תיירות טובה 

טיפים לנותני השירותים בחו"ל. 

ארוחות: חצי פנסיון - ארוחת בוקר במלון וארוחת ערב נוספת בכל יום. 

אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכלל האתרים המפורטים בתכנית. 

מדריך ישראלי שכבר מזמן הפך לבן בית באי: יורם פורת. 

ימי סיור מלאים וללא סיורי בחירה. 

שירותי סבלות בבתי המלון 

דמי רישום שעלותם עלות כרטיסי הטיסה (בעת כתיבת התכנית עומדת על 500 יורו ) ותוספת דמי הרשמה וטיפול של 150 יורו. במקרה של ביטול יוחזרו דמי הביטול של הכרטיס על פי תנאי חברת התעופה ודמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה. 

המחיר לא כולל

ביטוח נוסעים ומטען - בשל מצב אי הוודאות הנוכחי אנו ממליצים לרכוש ביטוח מיוחד המכסה ביטול מכל סיבה שהיא למעט ביטול טיסה מטעם  חברת התעופה. אז נכנס לנוהל ביטול טיול במצב מלחמה על פי הפרטים המופיעים מטה. 

ארוחות נוספות שאינן כלות בתכנית.  
שתייה בארוחות.

הוצאות ושירותים אישיים.
כל מה שאינו כלול בתכנית ובמחיר הטיול. 

תוספת מחיר לקבוצה קטנה של 10-14 משתתפים:  80 יורו 

תוספת לחדר יחיד: 250 יורו בכפוף לאישור.   

תנאי הרשמה וביטול

לצורך הרשמה, אנא מלא/י והעבר/י אלינו  טופס הרשמה הכולל:  שם מלא באותיות לטיניות על פי דרכון, מס' דרכון, תוקפו, תאריך לידה, טלפון, כתובת. ודרך התשלום.  ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 400 דולר. יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה) - דמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה למעט ביטול הטיול מצד החברה. 

טופס הרשמה לטיול ישלח בתיאום טלפוני עם המשרד באמצעות מס' הטלפון: 02-6525248  ושליחת צילום שלו באמצעות אפליקציית הווטס אפ לנייד של משרדי אורורה מסעות עולמיים בטלפון: 054-5538133. 

התשלום אפשרי בדרכי התשלום הבאות: 

 

במזומן - עד לסכום של 6,000 ש"ח לעסקה. 

 

בהעברות בנקאיות - בתיאום עם המשרד עד לשלושה תשלומים שווים לחשבון חברת אורורה מסעות עולמיים בע"מ - בנק הבינלאומי (21) סניף ראשי ירושלים (012) מס' חשבון 211074 - שם המוטב: אורורה מסעות עולמיים בע"מ. 

 

 בכרטיס אשראי - תשלום בכרטיס אשראי לטיול, הינה בתוספת תשלום של 2%. 

דגשים חשובים למטיילים ביוון עם אורורה מסעות עולמיים:
 

הושבה בטיסה: חברת התעופה אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים). אורורה מסעות עולמיים לא תוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מן הרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם. מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום הטיול במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע. 


אשרות הכניסה: ​לישראלים הנכנסים ליוון יש פטור מהצטיידות באשרת כניסה מראש. רשויות ההגירה מעניקות אשרה ל90- יום עם הכניסה למדינה.

דמי ביטול: 

 

דמי ההרשמה: דמי ההרשמה אינם מהווים חלק מעלות הטיול ומשולמים כנגד מלאכת הארגון ורישום הטיול, בין אם הוא יצא או לא יצא בפועל. לכן דמי הרישום לא יוחזרו בכל מקרה. במקרה של ביטול, המטייל יוכל לזקוף את דמי הרישום ששולמו לטובת טיול אחר של אורורה מסעות עולמיים בע"מ.

ביטול או שינויים בטיול עקב כוח עליון:  במקרה של שינויים או ביטול הטיול עקב כוח עליון ונסיבות שאינן בשליטת החברה לרבות שינוי במצב חרום במדינה (בין אם בישראל או במדינת היעד) כגון מלחמה, מגפה, תופעת טבע חריגה, סגירת שדות תעופה, הגבלות על נסיעה וכד', מדיניות החברה היא לקיים את הטיול במועד חלופי ו/או ביעד חלופי ככל הניתן. רק במקרה בו לא ניתן לקיים את הטיול באופן חלופי, החברה תחזיר למטייל את עלות השירותים הניתנים בחו"ל (עד 75% מעלות הטיול) בהתאם למדיניות דמי הביטול המפורטת בטופס זה בקשר לשירותים הניתנים במלואם בחו"ל, והכל בכפוף לסכומים שיוחזרו לחברה על ידי ספקים וצדדים שלישיים, ככל שיושבו. במקרה של ביטול על ידי חברת התעופה החברה תחזיר ללקוח כל סכום שיתקבל חזרה על-ידי חברת התעופה בהתאם לחוק שירותי תעופה, בתוך 14 ימים מיום קבלת ההחזר על ידי חברת התעופה. חתימה על טופס זה מהווה הסכמה לכך כי החברה אינה אחראית לנזק שייגרם למטייל עקב ביטול הטיול על -ידה במקרה של כח עליון.

ביטול על ידי לקוח בנסיבות לא צפויות כגון מחלה, מילואים וכיו"ב:  על כל ביטול או שינוי של לקוח יחולו תנאי הביטול המפורטים בטופס הרשמה זה. כתנאי להרשמה לטיול, המטייל מצהיר ומתחייב כי הוא יבטח את עצמו בביטוח נסיעות הכולל מרכיב ביטול נסיעה. הלקוח רשאי להיעזר בסוכן ביטוח שיש לו הסכם עם החברה כדי לרכוש ביטוח נסיעות מתאים.

ביטול על ידי הלקוח מכל סיבה אחרת: עלות הטיול מפוצלת לדמי רישום, עלות הטיסה והשירותים הניתנים במלואם בחו"ל. על כל מרכיב חלים דמי ביטול שונים. דמי הרשמה – אין החזר. דמי ביטול כרטיס טיסה (לא כולל טיסות בתוך מדינת היעד) - לפי המדיניות להלן והכל בכפוף להוראות חוק הגנת הצרכן: עד חודשיים לפני מועד היציאה לטיול – החזר מלא של עלות כרטיסי הטיסה.  עד חודש לפני מועד היציאה לטיול – החזר 75% מעלות כרטיס הטיסה. עד 8 ימים ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול – החזר של 50% מעלות כרטיס הטיסה. 7 ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול -  לא יבוצע החזר בגין עלות כרטיס הטיסה. ימי עסקים - ימים א-ה' (שאינם ערבי חג וימי חג וימי שישי ושבת).

דמי ביטול שירותים הניתנים בחו"ל (כולל טיסות פנים):  שירותים הניתנים בחו"ל מהווים 75% מעלות הטיול ויחולו עליהם דמי ביטול לפי מדיניות הספקים שלנו בחו"ל המפורטת להלן: עד חודשיים לפני מועד היציאה לטיול – החזר מלא של עלות השירותים למעט דמי הרשמה.  עד חודש לפני מועד היציאה לטיול – החזר 50% מעלות השירותים למעט דמי הרשמה. עד 8 ימים ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול – החזר של 25% מעלות כרטיס הטיסה למעט דמי הרשמה. 7 ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול -  לא יבוצע החזר. ימי עסקים - ימים א-ה' (שאינם ערבי חג וימי חג וימי שישי ושבת). חוק הגנת הצרכן (לעניין ביטול לאזרח ותיק בעסקת מכר מרחוק) אינו חל על שירותים הניתנים במלואם בחו"ל.

לפרטים נוספים והרשמה: 

צוות אורורה מסעות עולמיים: 02-6525248

באמצעות הודעות ווטס אפ בלבד - 054-5538133

bottom of page