top of page
bjelasica-3625741_1280.jpg
Untitled-5.png

הטיולים שלנו   ⇽  טיולים מאורגנים לאירופה ⇽  טיולים מאורגנים למונטנגרו ⇽  טיול גיאוגרפי לשמורות הטבע היפות של מונטנגרו - 8 ימים 

מונטנגרו .PNG

טיול עומק גיאוגרפי לשמורות הטבע היפות של מונטנגרו - 8 ימים
26.6-3.7.2024 

מסע מיוחד למדינה קטנה בחלק האדריאטי של אירופה עם אוצרות טבע מהעשירים והמגוונים ביבשת: מסע לארץ ההרים השחורים הוא חגיגה מושלמת לאוהבי טבע. מדינה קטנה אך מרהיבה האוגרת בתוכה שמורות טבע מופלאות, רכסי הרי אלפים בלקניים הנשפכים אל תוך הים האדריאטי, מפרצים קסומים עם חופים נפלאים, נהרות שוצפים, קניונים עמוקים וכפרי הרים ועיירות שבהם הזמן עמד מלכת. מונטנגרו, שבעבר הייתה חלק מיוגוסלביה הקדומה, זכתה לשמה על ידי הסוחרים הונציאניים אשר פלשו אל חופה במהלך ימי הביניים ופרוש שמה לקוח מאיטלקית ומשמעותו: ההר השחור, הר אליו נחשפו יורדי הים הונציאניים שכיסה את מדונות האלפים הדינריים. מדינה קטנטנה זו שיושבת בהרים הגבוהים על חופי הים האדריאטי, שומרים על ממוצע גובה של 500 מטר והפסגה הגבוהה ביותר המזדקרת בין הרי שמורת הדורמיטור, מגיע לרום של 2,522 מטר מעל פני הים. בחלקה המערבי של המדינה הים האדריאטי, בתוכה ממוקמת לה לגונה יפהפייה זכתה לכינוי: הפיורד הגדול ביותר בדרום אירופה, מפרץ קוטור. בחלקה הצפוני של המדינה שמורות טבע מופלאות שהוכרו כבר לפני יותר מ 150 שנה כשמורות טבע על ידי המלכים האזוריים ובה משובצות שמורות הטבע של הביוגראד ושל שמורת הטבע הדורמיטור.

הטיול מאורגן על ידי אורורה מסעות עולמיים, חברה מנוסה ומקצועית, שמתמחה בטיולים מאורגנים ליעדים מיוחדים ומעניקה שירות מלא במהלך הטיול. החברה דואגת לארגן טיולים ברמה הגבוהה ביותר, עם מדריכים מומחים, שירות מעולה והרבה יחס אישי.

למי מיועד הטיול

bjelasica-3625741_1280.jpg

מעוניינים להצטרף לטיול  במונטנגרו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I  תל אביב – טיוואט – קניון מוראצ'ה – קולאשין

נצא בטיסה מתל אביב לשדה התעופה הבינלאומית של עיר החוף המונטנגרית בודווה. עם הנחיתה ומעבר בביקורת הדרכונים נפגוש את הצוות המקומי ונצא בנסיעה ישירות אל ההרים השחורים: נחצה את עיר הבירה פודגוריצה ומכאן נצא בדרך ירוקה ויפה המטפסת בין מעברי הרים וקניוני מים עמוקים, בדרך המתחפרת בתוך ההרים דרך מנהרות ארוכות. לקראת צהריים נעצור לביקור קצר במנזר מוראצ'ה ובו נשמע את סיפורי המחתרת המונטנגרית במלחמתם כנגד האימפריה העות'מאנית ונתרשם מציורי הקיר המרשימים של המנזר הקטן. לאחר הסיור נעצור לזמן לארוחת צהריים ונמשיך בנסיעה צפונה אל קולאשין, עיירת הסקי. כאן נתמקם במלון בעיירה ונצא יחד לארוחת ערב ראשונה במונטנגרו. לינה וארוחת ערב במונטנגרו.

יום 2 I  שמורת הטבע ביוגרדסקה גורה ברכבי שטח

ההרפתקה מתחילה בשעות הבוקר. אל המלון שלנו בשעות הבוקר יגיעו רכבי השטח עם נהגים מקומיים ואיתם נעלה בנסיעת שטח לאחת משמורות הטבע היפות ביותר במונטנגרו: שמורת הטבע ביוגרדסקה גורה. את הסיור בשמורה נתחיל בביקור בקאטון מקומי, כפר קיץ ציורי הממוקם למרגלות ההרים הגבוהים, נלמד על צורת החיים המיוחדת בכפרי הקיץ אודות הגידולים החקלאיים ונטעם מהמטבח המקומי. נמשיך בנסיעת שטח אל נקודות תצפית מרהיבות ולמרבדי פריחה מיוחדים באזור. לקראת צהריים נשקיף על אגם ביוגרדסקה המרהיב מנקודת תצפית גבוהה ונתחיל לרדת בנסיעת שטח/ הליכה במורד אל האגם עצמו. עם ההגעה אל האגם נצא לסיור רגלי מסביב לאגם בדרך החוצה בין עצים ירוקים והשתקפויות מרהיבות. לאחר טיול ההליכה באגם נשוב עם רכבי השטח לקולאשין ללינה.

mountains-6751888_1280.jpg

יום 3 I מזרח מונטנגרו – אגם פלאב – מפלי עלי פאשה – גוסינייה - קולאשין

הבוקר נעזוב את קולאשין ונצא בנסיעה לעבר רכס ביאלשיצ‘ה וקומובי, הנסיעה חוצה יערות רחבי עלים נסיעה במעלה הרכסים ותצפיות יפיפיות. בהמשך נגיע אל אגם פלאב, אגם קרחוני מרהיב בגובה של כ 906 מטרים, ממוקם בסמוך לגבול עם אלבניה. נתחיל בסיור לאורך אגם פלאב נשלב ביקורים בכפרים הציוריים, נסיעות נוף מרהיבות והליכות קלות בעמקים ירוקים... נבקר במעיינות עלי פאשה ולאחר נצא  לביקור בעיירת הגבול גוסינייה, עיירה ציורית יפה ומנומנמת. במקום מתגוררים בעיקר תושבים ממוצא אלבני, רובם מוסלמים, אוכלוסייה שקטה, לבבית ונעימת סבר. לקראת ערב נחזור לקולאשין ללינה. לינה בקולאשין.

יום 4 I קניון מוראצ'ה – קניון נהר הטארה – גשר הפרטיזנים – ז'בליאק

הבוקר נעזוב את קולאשין ונצא בנסיעה מערבה דרך קניון נהר הטארה, מסלול נסיעה ציורי ויפהפה העובר דרך אחד הקניונים המרשימים ביותר באירופה. נהר הטארה נחשב לחלק משמורת הטבע הדורמיטור ואורכו כ-144 קילומטר. הנהר והקניון נחשבים מסוף שנות השבעים לאתר מורשת עולמית של יונסקו והוגדר גם כקניון העמוק ביותר ביבשת אירופה כולה, שני רק לגראנד קניון בארצות הברית. מי הנהר הנקיים כל כך נחשבים לאחד המקורות המזינים את נהר הדנובה האדיר במהלך הנסיעה נעצור לשמוע את סיפור גשר הפרטיזנים האדיר ונשמע את סיפור הגבורה הפרטיזני ממלחמת העולם השנייה. לאחר מכן נמשיך בנסיעה המטפסת בהרים דרך חורש ים תיכוני. אם הזמן יאפשר נעצור לסיום היום באגם השחור, צ'רנו יזרו, אגם שחור המחולק לשני אגמים קטנים בין הפסגות הגבוהות והיער הצפוף של הדורמיטור (במידה ולא נספיק, נשלים את הסיור ביום המחרת), לינה וארוחת ערב בז'בליאק.

canyon-3700427_1280.jpg

יום 5 I שמורת הטבע דורמיטור

הבוקר נצא לאחת משמורות הטבע היפות והמרשימות ביותר באזור הבלקן כולו: שמורת הטבע הדורמיטור. כאן נצא בנסיעה במסלול טבעתי הסוקר את פסגות ההרים הגבוהות מסביב אשר חלקן מתנשאות לרום של מעל ל 2,000 מטר מעל פני הים. בשמורה נוכל לזכות לראות את פסגות ההרים המושלגות, היערות הסבוכים, האגמים האלפיים המנקזים את שלג ההרים. במהלך היום נכיר גם את יושבי ההרים המתמחים בגבינות צאן ובחמאת בקר. האקלים הממוזג באזור הופך את המקום לאחד האזורים הגשומים באירופה, מעל ל 2,000 מ"מ גשם בשנה, ועל כן האזור עשיר בשפע של מים ובעלי חיים. במהלך היום נשלב מסלולי הליכה קלים בשמורה ונשתה קפה במקומות המדהימים ביותר לאורך המסלול. בסיום היום החווייתי נשוב אל המלון שלנו בעיירה ז'בליאק ללינה וארוחת ערב.

יום 6 I שייט באגם שקאדר – העיר העתיקה של בודווה

הבוקר נעזוב את אזור אגם שקאדר ונצא בנסיעה לכיוון העיירה וירפאזר, אשר שימשה כמוקד לפעילות פרטיזנית משמעותית בימי מלחמת העולם השנייה. כאן נעלה על סירה ונצא לשייט בחלקו הביצתי המיוחד של אגם שקאדר הנחשב לאגם המים המתוקים הגדול ביותר באירופה. מדובר באגם עשיר בנופרים, נימפאות ועשיר בעופות מים. לאחר השייט נעצור להפסקת צהריים בעיירה שעל שפת האגם ונמשיך אל העיר בודווה, כאן נתמקם במלון האחרון במסע שלנו ונצא להכיר את העיר אשר זכתה לכינוי "דוברובניק של מונטנגרו", עיירת התיירות בודווה, עיר חוף מערבית יפהפייה, בה נשוטט בין סמטאות העיר, חנויות המותגים והמראות המיוחדים של העיר העתיקה מוקפת החומה, אשר ממוקמת על שטח של מעין חצי אי קטן שמעליהם מתנשאים פסגות ההרים המעניקים לעיר רקע טבעי יפהפה. לינה וארוחת ערב בבודווה.

kotor-821546_1280.jpg

יום 7 I המפרץ של קוטור – הכפר נייגושי – בודווה

הבוקר נצא בנסיעה למפרץ קוטור, נסיעה בדרך החוף היפה ונעצור למספר תצפיות על אחד המפרצים היפים ביותר בבלקן, מפרץ קוטור: במהלך היום נהנה מנסיעה אל ה"פיורד" הדרומי ביותר בעולם מפרץ קוטור. מימי המפרץ האדריאטי נכנסים בצורת לשון גיאוגרפית גדולה המעניקים למימי המפרץ מראה של אגם צפוני הדומה לאלו שנצפים במדינות סקנדינביה. בהמשך נעלה על סירה ונצא בשייט קצר לאי ולמנזר "גברתנו של הסלעים". הנוף הנשקף מכל עבר מרהיב ביופיו, בתוך הפיורד הארוך איים קטנים וציוריים ועל חופו כפרי ימי ביניים ציוריים. בהמשך נצא לביקור בעיר העתיקה קוטור, העיר שהיא הגדולה ביותר לאורך המפרץ, זכתה להכרה בינל"מ שהוכרזה על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית. העיר העתיקה מוקפת חומה, מטפסת על צלע הר עד למצודה מרשימה המתנשאת מעליה. העיר העתיקה נבנתה במאה ה-12 ושמרה על צביון ימי הביניים בזכות רחובותיה הצרים והאסימטריים והכיכרות היפות. לאחר ביקור בעיר (אם התנאים יאפשרו) נטפס למעבר הרים שגובהו למעלה מ-1000 מטר, בדרך הררית מפותלת (מעל 25 סיבובים) עם תצפיות מרהיבות לכיוון המפרץ. נמשיך בדרך מיוערת וירוקה אל כפר מעשני הבשר ועושי הגבינות נייגושי. עצירה לסיבוב בכפר הריחני ומשם נרד חזרה להמשך סיור בבודבה העתיקה. לינה אזור בודבה. 

יום 8 I בודווה – תל אביב

בשעות הבוקר על פי שעת הטיסה נועבר אל נמל התעופה לטיסה ישירה חזרה לתל אביב.

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
יציאה מובטחת
$2,390
12
אהרון שמעוני
27.10.2023-7.11.2023

מדריך הטיול 

IMG_5110.JPG

משה בנישו

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
מקומות אחרונים
1690 אירו
8
משה בנישו
26.6-3.7.2024

המחיר כולל

​​"א

טיסות: טיסות בינלאומיות של חברת ישראייר למונטנגרו  

מסי נמל הידועים ביום הוצאת ההצעה. 

תחבורה: אוטובוס/ מיניבוס להעברות נוח וממוזג כמקובל כאן. 

לינה: ברמת תיירות טובה 

טיפים לנותני השירותים בחו"ל. 

ארוחות: חצי פנסיון - ארוחת בוקר במלון וארוחה חמה נוספת בכל יום. 

אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכלל האתרים המפורטים בתכנית. 

מדריך ישראלי מצוות אורורה מסעות עולמיים: משה בנישו

ימי סיור מלאים וללא סיורי בחירה. 

שירותי סבלות בבתי המלון 

דמי רישום שעלותם עלות כרטיסי הטיסה (בעת כתיבת התכנית עומדת על 500 יורו) ותוספת דמי הרשמה וטיפול של 150 דולר. במקרה של ביטול יוחזרו דמי הביטול של הכרטיס על פי תנאי חברת התעופה ודמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה. 

המחיר לא כולל

ביטוח נוסעים ומטען - בשל מצב אי הוודאות הנוכחי אנו ממליצים לרכוש ביטוח מיוחד המכסה ביטול מכל סיבה שהיא למעט ביטול טיסה מטעם  חברת התעופה. אז נכנס לנוהל ביטול טיול במצב מלחמה על פי הפרטים המופיעים מטה. 

ארוחות נוספות שאינן כלולות בתכנית.   
שתייה בארוחות.

הוצאות ושירותים אישיים.
כל מה שאינו כלול בתכנית ובמחיר הטיול. 

תוספת לחדר יחיד: 390 אירו בכפוף לאישור.   

תנאי הרשמה וביטול

לצורך הרשמה, אנא מלא/י והעבר/י אלינו  טופס הרשמה הכולל:  שם מלא באותיות לטיניות על פי דרכון, מס' דרכון, תוקפו, תאריך לידה, טלפון, כתובת. ודרך התשלום.  ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 400 דולר. יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה) - דמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה למעט ביטול הטיול מצד החברה. 

טופס הרשמה לטיול ישלח בתיאום טלפוני עם המשרד באמצעות מס' הטלפון: 02-6525248  ושליחת צילום שלו באמצעות אפליקציית הווטס אפ לנייד של משרדי אורורה מסעות עולמיים בטלפון: 054-5538133. 

התשלום אפשרי בדרכי התשלום הבאות: 

 

במזומן - עד לסכום של 6,000 ש"ח לעסקה. 

 

בהעברות בנקאיות - בתיאום עם המשרד עד לשלושה תשלומים שווים לחשבון חברת אורורה מסעות עולמיים בע"מ - בנק הבינלאומי (21) סניף ראשי ירושלים (012) מס' חשבון 211074 - שם המוטב: אורורה מסעות עולמיים בע"מ. 

 

בכרטיס אשראי - תשלום בכרטיס אשראי לטיול, הינה בתוספת תשלום של 2%. 

דגשים חשובים למטיילים ביוון עם אורורה מסעות עולמיים:
 

הושבה בטיסה: חברת התעופה אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים). אורורה מסעות עולמיים לא תוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מן הרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם. מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום הטיול במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע. 


אשרות הכניסה: ​לישראלים הנכנסים למונטנגרו יש פטור מהצטיידות באשרת כניסה מראש. 

דמי ביטול: 

 

דמי ההרשמה: דמי ההרשמה אינם מהווים חלק מעלות הטיול ומשולמים כנגד מלאכת הארגון ורישום הטיול, בין אם הוא יצא או לא יצא בפועל. לכן דמי הרישום לא יוחזרו בכל מקרה. במקרה של ביטול, המטייל יוכל לזקוף את דמי הרישום ששולמו לטובת טיול אחר של אורורה מסעות עולמיים בע"מ.

ביטול או שינויים בטיול עקב כוח עליון:  במקרה של שינויים או ביטול הטיול עקב כוח עליון ונסיבות שאינן בשליטת החברה לרבות שינוי במצב חרום במדינה (בין אם בישראל או במדינת היעד) כגון מלחמה, מגפה, תופעת טבע חריגה, סגירת שדות תעופה, הגבלות על נסיעה וכד', מדיניות החברה היא לקיים את הטיול במועד חלופי ו/או ביעד חלופי ככל הניתן. רק במקרה בו לא ניתן לקיים את הטיול באופן חלופי, החברה תחזיר למטייל את עלות השירותים הניתנים בחו"ל (עד 75% מעלות הטיול) בהתאם למדיניות דמי הביטול המפורטת בטופס זה בקשר לשירותים הניתנים במלואם בחו"ל, והכל בכפוף לסכומים שיוחזרו לחברה על ידי ספקים וצדדים שלישיים, ככל שיושבו. במקרה של ביטול על ידי חברת התעופה החברה תחזיר ללקוח כל סכום שיתקבל חזרה על-ידי חברת התעופה בהתאם לחוק שירותי תעופה, בתוך 14 ימים מיום קבלת ההחזר על ידי חברת התעופה. חתימה על טופס זה מהווה הסכמה לכך כי החברה אינה אחראית לנזק שייגרם למטייל עקב ביטול הטיול על -ידה במקרה של כח עליון.

ביטול על ידי לקוח בנסיבות לא צפויות כגון מחלה, מילואים וכיו"ב:  על כל ביטול או שינוי של לקוח יחולו תנאי הביטול המפורטים בטופס הרשמה זה. כתנאי להרשמה לטיול, המטייל מצהיר ומתחייב כי הוא יבטח את עצמו בביטוח נסיעות הכולל מרכיב ביטול נסיעה. הלקוח רשאי להיעזר בסוכן ביטוח שיש לו הסכם עם החברה כדי לרכוש ביטוח נסיעות מתאים.

ביטול על ידי הלקוח מכל סיבה אחרת: עלות הטיול מפוצלת לדמי רישום, עלות הטיסה והשירותים הניתנים במלואם בחו"ל. על כל מרכיב חלים דמי ביטול שונים. דמי הרשמה – אין החזר. דמי ביטול כרטיס טיסה (לא כולל טיסות בתוך מדינת היעד) - לפי המדיניות להלן והכל בכפוף להוראות חוק הגנת הצרכן: עד חודשיים לפני מועד היציאה לטיול – החזר מלא של עלות כרטיסי הטיסה.  עד חודש לפני מועד היציאה לטיול – החזר 75% מעלות כרטיס הטיסה. עד 8 ימים ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול – החזר של 50% מעלות כרטיס הטיסה. 7 ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול -  לא יבוצע החזר בגין עלות כרטיס הטיסה. ימי עסקים - ימים א-ה' (שאינם ערבי חג וימי חג וימי שישי ושבת).

דמי ביטול שירותים הניתנים בחו"ל (כולל טיסות פנים):  שירותים הניתנים בחו"ל מהווים 75% מעלות הטיול ויחולו עליהם דמי ביטול לפי מדיניות הספקים שלנו בחו"ל המפורטת להלן: עד חודשיים לפני מועד היציאה לטיול – החזר מלא של עלות השירותים למעט דמי הרשמה.  עד חודש לפני מועד היציאה לטיול – החזר 50% מעלות השירותים למעט דמי הרשמה. עד 8 ימים ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול – החזר של 25% מעלות כרטיס הטיסה למעט דמי הרשמה. 7 ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול -  לא יבוצע החזר. ימי עסקים - ימים א-ה' (שאינם ערבי חג וימי חג וימי שישי ושבת). חוק הגנת הצרכן (לעניין ביטול לאזרח ותיק בעסקת מכר מרחוק) אינו חל על שירותים הניתנים במלואם בחו"ל.

לפרטים נוספים והרשמה: 

צוות אורורה מסעות עולמיים: 02-6525248

באמצעות הודעות ווטס אפ בלבד - 054-5538133

bottom of page