top of page

אוגנדה ורואנדה - מסע הרפתקאות והליכות בפנינות המושלמות של אפריקה - הטיול של איתי - 10 ימים

רואנדה "ארץ אלף הגבעות", בורכה בטבע ייחודי, בעלי חיים נדירים החיים בין הרי הגעש, יערות גשם ומישורים מרשימים. רואנדה מציעה למטייל נופים מרהיבים, אנשים חמים וחברותיים, וחוויות מיוחדות באחד מהמחוזות היפים בעולם; בחופי אגם קיוו נמצאים כמה מן החופים המיוחדים ביותר ביבשת לצד - קיגאלי, הבירה - מודרנית, הבטוחה והמתוחכמת, כל אלו בשילוב עם שמורת הספארי אקגרה והתושבים הלבביים המקומיים שממשיכים להאיר פנים לכל המבקרים בארץ המופלאה.


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב – קיגאלי (רואנדה) – אגם מטונדה (אוגנדה)

נצא בטיסת לילה של חברת רואנדה איירליינס מתל אביב לקיגאלי, בירת רואנדה, העיר האפריקאית המפתיעה, עם הנחיתה בשעות הבוקר המקודמות ולאחר שנעבור את ההגירה שבכניסה למדינה, נצא בנסיעה מזרחה לכיוון הגבול האוגנדי, נעצור לארוחת בראנץ' ונמשיך אל אגם מוטנדה המרהיב הממוקם בלב שמורת הטבע בווינדי, למרגלות ההרים, טובל ביערות הגשם המופלאים המשמשים כבתי גידול של קופים רבים. לאחר ארוחת צהריים בנוף המשכר של האגם נמשיך בנסיעה למסלולי טיול רגליים בין כפרי האזור בסביבות אגם מטונדה. לינה וארוחת ערב באזור.


יום 2 I הליכות בשמורת בווינדי – שמורת איששה (קווין אליזבת')

הבוקר נצא למסלול הליכה מיוחד באחת משמורות הטבע הירוקות והיפות ביותר באפריקה שמורת הטבע בווינדי, שמורת טבע זו הממוקמת במשולש הגבולות: אוגנדה, רואנדה וקונגו מתפרשת לשטח של כ- 2,500 קמ"ר ושטחה מהווה בית למינים רבים של יונקים, ציפורים, חרקים, זוחלים וכמובן קופי האדם: הגורילות (שכדי לראותם יש לרכוש פרמיט מיוחד). לאחר ההליכה היפה נמשיך בנסיעה צפונה אל אזור איששה הממוקם בחלקה הדרומי של שמורת הטבע קווין אליזבת', כאן אם יתמזל מזלנו נוכל לצפות באריות המטפסים על העצים... לינה וארוחת ערב באזור איששה.


יום 3 I שמורת קווין אליזבת'

השכם בבוקר, נצא לסיור רכוב בשמורה, בנסיעת הגיים דרייב בוקר בקווין אליזבט, נצא לנסיעה למרחבי השמורה המנוקדת בעצי חלבלוב גבוהים ביניהם נודדים מיני בעלי חיים: אנטילופות, פילים, תאו אפריקאי, צבועים, אריות ועוד. לאחר סיור הפרידה מהשמורה נעלה על סירה ונשוט בתעלת קזינגה, אם יתמזל מזלנו ונזכה למזג אוויר נוח, נוכל לחזות בתצוגה מרשימה של הטבע האפריקאי במיטבו. לאחר הסיור בשמורה נשוב ללינה במלון בקווין אליזבט. לינה באוהלי ספארי עם שירותים ומקלחות משותפים.


יום 4 I קווין אליזבת' – אגמי הלוע – טרק שימפנזים ביער קיבאלה

הבוקר נצא אל אחת משמורות הטבע המיוערות ביותר באפריקה: שמורת יער קיבלה, השמורה מפורסמת בעצי המהגוני ותאנת הבר - העצים המועדפים על אוכלוסיית השימפנזים. בשמורה נטייל ברגל (נפלס את דרכנו ביער הסבוך), ותוך כדי ההליכה נתרשם מחיי היער האפריקאי, כולל אפשרות לתצפית על להקות השימפנזים החיות ביער. היער מאופיין בשלושה מפלסי צמחיה ובשוליו מתחילות סוואנות וביצות טובעניות. היער עשיר בחיי טבע, בעיקר אוכלוסיית הקופים: קופים אדומי זנב, קולובוס שחור לבן, קולובוס אדום, קופים לבני לחיים, שימפנזים (מעל- 1000 פרטים), ובבונים. נמשיך בנסיעה דרך אגמים כלואים בין רכסי הרים, בנוף ירוק, עם לגונות קטנות וחופים נחבאים בין גבעות ירוקות, מגוון ציפורים ושקט אינסופי. לינה וארוחת ערב באזור קיבאלה.


יום 5 I אגמי הלוע - אגם בוניוני

היום נצא למספר מסלולי הליכה רגליים בשמורות הטבע של אגמי הלוע המופלאים, מכאן נמשיך בנסיעה דרומה אל אגם בוניוני השוכן בלב הרים. האגם נוצר כתוצאה מסכירה טבעית של ערוצי ואדיות על ידי התפרצות לבה שחסמה את זרימת הנהרות. האגם מרהיב ביופיו, כפרים צבעוניים ושדות חקלאיים על המדרונות סביב האגם, וסדרת איים קטנים מבצבצים בו מעל פני המים, ובהם חיים הכפריים. עם ההגעה נצא לנסיעות שטח באזור האגם ונשקיף עליו מנקודות תצפית שונות ומגוונות לאחר טעימה אמיתית של שטח נרד אל האגם ונצא לשייט קיאקים באגם. לינה וארוחת ערב במלון המשקיף על האגם.

 

 יום 6 I מאגם בוניוני אל אגם קיומבו

הבוקר נשכים קום נרד אל המעגן ונצא בסירת מנוע שתשיט אותנו אל צדו השני של האגם, עם עגינתנו בקצה השני נתחיל את מסלול ההליכה העובר בין שדות וכפרים ציוריים ומטפס לכיוון יער אשוווה, שמורת טבע אותה נחצה יחד עם מדריך "פיגמי" שיספר לנו על אורחות החיים של שבטי הפיגמים המקומיים וננסה ללמוד אודות אורח החיים של תושבי היערות טרם עזיבתם את תחום מגורם ההיסטורי. לאחר כשעתיים הליכה נצא מהיער ירוק העד ונטפס אל מעבר ההרים ממנו נשקף הנוף המרהיב של אגם קיומבו, כאן נסיים את יום ההליכה הקסום ונתמקם


יום 7 I שמורת בווינדי (גורילות/הקופים הזהובים/זולה על החוף) – שמורת ווירונגה (רואנדה)

נקום עם שחר ובליווי מלווינו המקצועיים סבלים וריינג'רים מקומיים נצא לסיור רגלי במעבה היער בעקבות בעלי החיים בג'ונגל והצמחייה הייחודית והסבוכה של יער בווינדי הבלתי חדיר. נלך בשבילי היער הסבוך, השבילים החלקים ובעזרת הפקחים המנוסים ננסה להתחקות אחרי עקבות גורילות ההרים בעלות יכולות חברתיות גבוהות וחיות בקבוצות מלוכדות יציבות יחסית. ההערכה היא כי במרחבי השמורה חיים כ-300 פריטים, מתוכם שלוש קבוצות בלבד מורגלות למפגש עם בני אדם. לא משנה מה נבחר לעשות באותו יום, לאחר הסיורים המרתקים או המנוחה שנבחר לקחת נחצה את הגבול ללינה ברואנדה באזור שמורת ווירונגה הוולקנית.


הערה חשובה - נוכל לבחור בין מספר אופציות: טרק גורילות (המפורט מטה) - עלות הפרמיט – 600$ / מסלול הליכה לצפייה בקופים הזהובים – עלות של 90$ לאדם או סתם לנוח על חוף האגם באזור קיסורו. לינה וארוחת ערב באזור קיסורו. אופציית הגורילות: תוספת של 600$ למחיר (אופציה זו רלוונטית גם למטייל אחד כי ההצטרפות היא לקבוצה בינלאומית של עד 8 משתתפים).

 

יום 8 I יום הליכות אל הר ביסוגה – אגם קיוו (רואנדה)

הבוקר נצא למסע הליכה רגלי אל אחת משמורות הטבע היפות הממוקמת בסמוך למשולש הגבולות אוגנדה/קונגו/רואנדה ונצא אל שמורת ווירונגה, אזור נוסף המשמש כבית גידול של גורילות ההרים. במסגרת סיורנו בשמורה נצא למסלול הליכה המעפיל אל פסגת הר הביסוגה הממוקמת ברום של 3,170 מטרים מעל פני הים. לאחר כ4 שעות טיפוס נגיע אל פסגת הוולקנו שהתפרץ לאחרונה בשנת 1957 ונלך סביב אגם הלוע שמעטר את פסגת ההר. בסיום הסיור נרד ללינה באזור אגם לוע נוסף: אגם קיוו, כאן למרגלות האגם נבלה את הלילה האחרון.

 

ימים 9-10 I קיגאלי - תל אביב

הבוקר נהנה מיופיו של האגם הציורי ואם יתמזל מזלנו אולי גם נצא לדוג עם הדייגים האפריקאים החביבים. לאחר הסיורים וההליכות באזור נעזוב לכיוון קיגאלי ם ההגעה לקיגאלי, נבקר באנדרטת רצח העם המרשימה ונלמד על תולדות הטרגדיה הקשה ועל ההשמדה שבוצעה נגד העם ברואנדה, בסוף המאה שעברה. בהמשך, נהנה מארוחת ערב מסורתית וחגיגית, לסיום הטיול. בהתאם לשעת טיסתנו, ניפרד מרואנדה ונצא מלאי חוויות ורשמים לשדה התעופה, לקראת טיסת החזור. נחיתה בתל אביב, למחרת ובהתאם ללוח זמני הטיסה.

 

bottom of page