top of page

אוגנדה - מסע מקיף כולל גורילות ההרים ברכס בווינדי - הטיול של משה - 11 יום

אוגנדה, המדינה המזרח אפריקאית הידידותית ביותר למטיילים הבינלאומיים: שילוב מרתק של נופים הרריים קסומים, אגמי לוע מרהיבים, שמורות סוואנה יפהפיות, יערות גשם מטפטפים ומעל הכל אנשים מקסימים ולבביים. מסע לאוגנדה הוא לא מסע העובר רק בין שמורות ספארי כמו במדינות השכנות במזרח אפריקה אלא מסע מרתק של הליכות בטבע (לא קשות), מפגשים עם קופי אדם, שמורות טבע מהיפות בעולם ההופכים את חוויית הספארי לשונה ולא נשכחת.


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – אדיס אבבה - קמפלה 

נצא בטיסה מת"א לאנטבה (דרך יעד ביניים), נחיתה בטרמינל החדש ב'אנטבה'. שדה התעופה של אנטבה ממוקם על שפת אגם ויקטוריה הגדול. לאחר שנעבור את המכס וביקורת הדרכונים, נפגוש את אנשי הקשר שלנו, ונצא בנסיעה אל העיר קמפלה לסיור ראשוני בעיר, לינה וארוחת ערב.


יום 2 I קמפלה - אל מקורות הנילוס - ג'ינג'ה 

​הבוקר נצא בנסיעה לעיירה ג'ינג'ה, היושבת על מקורות הנילוס הלבן. הנסיעה לג'ינג'ה Jinja אורכת כ- 3 שעות, 80 קילומטרים על כביש משובש לאורך חופו הצפוני של אגם ויקטוריה. בדרכנו אל ג'ינג'ה נעצור להכרות ראשונית עם יערות הגשם הסמוכים לעמק המשווה ונצא לסיבוב קצר ביער מברה ומכאן נמשיך אל אזור מפלי בוג'נגלי היפים להתרשמות ולפעילות שטח מיוחדת (כיף להשאיר מקום להפתעות 😊) לאחר הפעילות נתמקם ללינה בלודג' הסמוך לנהר הנילוס הלבן.


יום 3 I ג'ינג'ה - מסינדי - שמורת מפלי מורצ'ינסון 

השכם בבוקר נצא בנסיעה לעיירה מסינדי. הנסיעה על כביש משובש ומאובק תוך שאנו חוצים את ליבה של המדינה. הדרך חוצה את מרחבי 'הבוש' האפריקאי. תוך כדי נסיעה נחלוף על פני עיירות נידחות המתפרנסות מחקלאות בצורתה הפרימיטיבית ביותר. בפאתי הכפרים והעיירות נוכל לראות מקומיים המעבדים את אדמתם בשיטות שנראה שלא השתנו מאז עבר האדם המודרני ממעמד של צייד מלקט, למעמד של יושב קבע על אדמה (לפני כמה עשרות אלפי שנים…). בהמשך נגיע לאחת משמורות הטבע היפות ביותר באוגנדה שמורת הטבע מפלי מורצ'ינסון, כאן נעמוד לתצפית ולמסלול הליכה קצר אל ראש המפלים העוצמתיים והמפורסמים ונשלב גיים דרייב ראשון בו נשקיף על בעלי החיים של הסוואנה האפריקאית. לקראת ערב נחצה עם מעבורת את הנהר ללינה בצידה הצפוני של השמורה.


יום 4 I שמורת מפלי מורצ'ינסון

השכם בבוקר נצא לספארי רכוב בחלקו הצפוני והפראי של השמורה. זהו האזור המשופע ביותר בחיות בשמורה. ככלל, צריכים סבלנות, עיניים טובות ומעט מזל כדי לראות חיות בסביבתם הטבעית אולם, באזור זה קיים סיכוי גדול לראות פילים, ג'ירפות, אימפאלות (כולל ה Ugandaian Kob – אנטילופה מרשימה האנדמית לחלק זה של אוגנדה), בופאלו, גנו, צבאי תומפסון, מגוון ענק של ציפורים ועופות דורסים ואם יתמזל מזלנו נוכל אפילו לראות צבועים ואף אולי אריות. לאחר ארוחת צהריים, נעלה על סירה מקומית ונצא בשייט אל מפלי מורצ'יסון, שייט מדהים מלא בחיות פרא ובציפורים נדירות. כאן הנהר הוא ביתם של ההיפופוטם המצוי ותניני היאור שישייטו בין הסירות, קופים אדומי זנב יקפצו בין צמרות העצים של הבוש, חסידות, שקנאים, ועופות דורסים יפליאו בתצוגות אוויר מרהיבות. אם יתמזל מזלנו נצפה בעדרי פילים וג'ירפות. את השיט נסיים תוך ניווט למרגלות מפלי מורצ'יסון המרשימים שאותם נטפס ברגל. לקראת ערב


יום 5 I שמורת מורצ'ינסון - אגם אדוארד - פורט פורטל 

בבוקר נצא בנסיעה דרומה לכיוון אגמי השבר והעיירה פורט פורטל. בדרך נחלוף בסמוך לאגם אלברט אחד האגמים הגדולים באזור הממוקם בגבול המשותף לאוגנדה ולזאיר. הדרך חוצה כפרים ציוריים וצבעוניים ומטפסת בדרך עפר מאובקת וקופצנית עד עיירת המחוז הוימה וממשיכה דרומה לפורט פורטל הנמצאת בסמוך ליער הגשם קיבלה, זהו אזור ירוק עד, מלא באגמים קטנים, מקווי מים נסתרים, הרי געש מיוערים והרבה שדות תה... את הלילה נבלה בלודג' מקומי באזור העיירה פורט פורטל ונתארגן לקראת המשך ההרפתקאות שלנו ביום המחרת.


יום 6 I פורט פורטל - אגמי הלוע - טרק שימפנזים ביער קיבאלה - שמורת קווין אליזבט 

הבוקר נצא אל אחת משמורות הטבע המיוערות ביותר באפריקה: שמורת יער קיבלה, השמורה מפורסמת בעצי המהגוני ותאנת הבר - העצים המועדפים על אוכלוסיית השימפנזים. בשמורה נטייל ברגל (נפלס את דרכנו ביער הסבוך), ותוך כדי ההליכה נתרשם מחיי היער האפריקאי, כולל אפשרות לתצפית על להקות השימפנזים החיות ביער.  מכאן נמשיך בנסיעה יפהפייה דרך אגמים כלואים הפזורים בין רכסי ההרים הגבוהים של מזרח אוגנדה, אגמי הלוע ונצא למסלול הליכה קל באזור בו נשקיף על הלגונות הקטנות והנחבאות ונשמע את ציוצי הציפורים בנוף הפסטוראלי הקסום. נגיע בנסיעה אל שמורת קווין אליזבט, מהשמורות היותר מפורסמות והמיוחדות במזרח אפריקה. מהשמורות היותר מפורסמות והמיוחדות במזרח אפריקה. ושקט אינסופי.


יום 7 I  שמורת קווין אליזבט - שייט בתעלת קזינגה 

השכם בבוקר, נצא לסיור רכוב בשמורה, בנסיעת הגיים דרייב בוקר בקווין אליזבט, נצא לנסיעה למרחבי השמורה המנוקדת בעצי חלבלוב גבוהים ביניהם נודדים מיני בעלי חיים: אנטילופות, פילים, תאו אפריקאי, צבועים, אריות ועוד. לאחר סיור הפרידה מהשמורה נעלה על סירה ונשוט בתעלת קזינגה, אם יתמזל מזלנו ונזכה למזג אוויר נוח, נוכל לחזות בתצוגה מרשימה של הטבע האפריקאי במיטבו. לאחר הסיור בשמורה נשוב ללינה במלון בקווין אליזבט.


יום 8 I משמורת קווין אליזבט אל יער בווינדי 

​לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור נוסף בשמורת הדגל של אוגנדה, שמורת קווין אליזבת ונסקור את האזורים הדרומיים של השמורה, אחד המקומות היחידים בהם ניתן לצפות על אריות מטפסים על עצים. מכאן נמשיך בסניעה לכיוון דרך אגמים קטנים ואזורי בוש המהווים מסתור לחיות הבר הסוואנות ותעלות המים ונצא אל אזור שמורת הגורילות בווינדי, אחת משמורות יערות הגשם הגדולות ביותר באפריקה, שם מצויידים בפרמיטים המיוחדים לביקור בשמורת הגורילות נתארגן לקראת גולת הכותרת של מסענו המפגש עם גורילות ההרים. לינה וארוחת ערב באזור שמורת בווינדי.


יום 9 I  גורילות ההרים ביער בווינדי - נסיעה לאגם בוניוני 

נקום עם שחר ובליווי מלווינו המקצועיים סבלים וריינג'רים מקומיים נצא לסיור רגלי במעבה היער בעקבות בעלי החיים בג'ונגל והצמחייה הייחודית והסבוכה של יער בווינדי הבלתי חדיר. נלך בשבילי היער הסבוך, השבילים החלקים ובעזרת הפקחים המנוסים ננסה להתחקות אחרי עקבות גורילות ההרים. בשעת צהריים נגיע אל אגם בוניוני השוכן בלב הרים. האגם נוצר כתוצאה מסכירה טבעית של ערוצי ואדיות על ידי התפרצות לבה שחסמה את זרימת הנהרות. עם ההגעה נצא לנסיעות שטח באזור האגם ונשקיף עליו מנקודות תצפית שונות ומגוונות לאחר טעימה אמיתית של שטח נרד אל האגם ונצא לשייט קיאקים באגם. לינה וארוחת ערב במלון המשקיף על האגם.


יום 10 I אגם בוניוני - שמורת הטבע מבררה 

הבוקר נצא לנסיעה מערבה באזור ההררי של מחוז מבררה, הידוע בעדרי הפרות ארוכות הקרניים וייצור החלב. הדרך כולה עוברת בשבילי עפר צדדיים ובמידת האפשר נעצור לביקור בכפרי האזור ונפגוש את תושביה הלבביים של אזור קסום זה. מכאןנמשיך בנסיעה מזרחה אל שמורת הטבע אגם מבורו, שם נערוך את הגיים דרייב הראשון, נסיעת ספארי בה נוכל לצפות בחי ובצומח המיוחדים של הסוואנה, בשמורת הטבע היחידה בה מדינה בה ניתן לראות זברות. לינה במבררה.


יום 11 I  מבררה - שדות התה - אנטבה - תל אביב 

בבוקר נצא בנסיעה לחזרה לקמפלה, בדרך נחלוף על שדות תה אין סופיים ונוכל לראות את הפועלים עמוסי הסלים בשעת קטיף העלים שיעשו דרכם אל בורסת התה במומבסה. לקראת צהריים נגיע חזרה לקמפלה אם יתאפשר לנו (לוח זמנים)

bottom of page