top of page

איי סיישל - מסע שייט גיאוגרפי באיי גן העדן - הטיול של נועם - 8 ימים

מסע שייט גיאוגרפי מעמיק לאחד האזורים היפים ביותר באוקיינוס ההודי, אזור איי סיישל. מסע השייט שלנו מאפשר להגיע אל המקומות היפים ביותר בארכיפלג אליהם מגיעים תיירים מעטים בלבד. בחלק מהאיים נעגון ונצא למסלולי הליכה ביערות הגשם, נעפיל לפסגות הגרניט והנופים עוצרי הנשימה ונהנה גם מעולם החי הביולוגי המרתק של האי: דוגמת צב היבשה הגדול אלדברה, דקלי קוקוס הים בעלי הזרעים הגדולים ומושבות הקינון של ציפורי הפריגטה ושחפיות הפיה הצחורות. במהלך השייט והשנירקולים נהנה גם בשחייה עם דולפינים ובשנירקולים מודרכים בשוניות אלמוגים עשירות וצבעוניות. מסע לגן עדן אמיתי, הרחק מחופי התיירים ההומים בתוך נוף מופלא וקסום אותו נחווה עם טבע נדיר ומיוחד.


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


*** אין צורך להיות צוללן או איש ים כדי ליהנות מטיול זה שמתאים לכל אדם ***
רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – אדיס אבבה – מאהה

נצא בטיסת לילה מתל אביב דרך אדיס אבבה באתיופיה, שם נמתין ארבע שעות בקונקשן ונמריא למאהה, בה ננחת בשעות הבוקר. עם הנחיתה נחבור אל הצוות המקומי ונצא בנסיעה אל היאכטה שתלווה אותנו במהלך הימים הבאים: הספינה שלנו היא ספינה פרטית היכולה להכיל קבוצה של עד 18 מטיילים עם צוות שלם שעומד לרשותנו (כלל החדרים עם שירותים ומקלחות פרטיות), הסירה תעגון כל לילה במפרץ מופלא אחר. עם תחילת השייט נזכה לחזות במראה המרהיב של רכס ההרים הגבוה של האי המרכזי, יערות הגשם שעליו חופים עטורי דקלים. בערב נערוך קוקטייל פתיחה חגיגי וארוחת השף של הספינה שתערוך לנו הכרות ראשונית עם המטבח הקריאולי המשובח.

 

יום 2 I האי פראלין 

הבוקר נתעורר לפתחו של חופי האי פראלין, האי השני בגודלו בארכיפלג בו נמצאת אחת משמורות הטבע היפה של פונט פרדיננד, בו נמצא הריכוז הגדול בעולם של דקלי קוקוס הים עם זרע הקוקוס הגדול ביותר בטבע, שצורתו הייחודית דומה באופן מפתיע לאגן ירכיים נשי. בשמורה מיני בעלי חיים וצמחים אנדמיים עליהם נלמד ואותם נפגוש מכאן נמשיך לשמורה הבאה באי שמורת העמק של וואלה דה מאי שבה יערות טרופיים עבותים בהם בולטים עצי קוקוס הים, כאן באזור גיאוגרפי זה חי גם התוכי השחור, אנדמי לאיי סיישל שנחשבים לביתו היחיד בעולם. 


 

יום 3 I האי קוריוז 

הבוקר נבקר באי הקטן שבו אוכלוסיית צבי הענק הגדולה ביותר בסיישל מלבד לאטול אלדברה. נלך לאורך החופים ונבקר בביצות המנגרובים, שהם עצים הגדלים במי הים ומפורסמים במערכת שורשי האוויר הגדלים כלפי מיעלה ויוצרים מערכת מוגנים למינים רבים של דגים. את אחר הצהריים נעביר באחד המפרצים של האי האי כאן נצא לראשונה לשנירקול מודרך בשונית האלמוגים. כמו כן ניתן יהיה לטייל עם קיאקים שיהיו איתנו על הספינה ולהגיע למפרצים מרוחקים ופחות נגישים.

 

יום 4 I האי אריד - אי העופות והבובי לנד 

הבוקר נצא מהמעגן שלנו באי אריד אל אחד האיים היפים בארכיפלג שסובל הכי פחות מהפרעות האדם. לאורך השנה כולה מקננות ציפורים על אדמת האי, שבשל חוסר התערבות האדם, ניתן להתקרב אליהם מאוד. מינים מסויימים המקננים באי אריד על שיחים קטנים, קרוב כל כך אל הקרקע. לאחר ארוחת הבוקר נרד אל אי העופות  הנדיר בו אולי נפגוש גם את הפיתון לבן הזנב המרשים ואת הפריגטות, עוף בעל מוטת כנפיים ושיטת חיזור ייחודית של ניפוח שק חזה בצבע אדום בולט. לאחר הביקור באי נצא לשנירקול, שחייה והצצה אל העולם התת מימי הצבעוני והמרהיב של סיישל, באי המקסים בובי לנד.

 

יום 5 I איי האחיות 

היום יוקדש לאיים שנדמה כאילו ויצאו מסיפורי רובינזון קרוזו. לאחר ארוחת הבוקר נרד באחד מאיי האחיות, אי שאינו מיושב ושבעבר חלקים ממנו שימשו כמטעי אגוז קוקוס. האי מפורסם בשילובי הצבעים המטריפים  שבו – יערות עד בכל גווני הירוק, לגונות טורקיז וסלעים כהים וורודים. באי לגונות יפהפיות של מי טורקיז אליהם צונחים סלעי גרניט כהים שנראה כאילו יד אמן גילפה אותם. נטייל באי ונטעם מחוויית אי מבודד בלב האוקיינוס ההודי. נטפס אל פסגת האי לתצפית של 360 מעלות על האי וחופיו ושרשרת האיים שסביבו. לאחר ארוחת הצהריים, נפליג לאי קוקוס (Cocos) – אי קטנטן עם לגונות יפהפיות לא פחות ואחד מאתרי השנירקול הטובים בארכיפלג. נבלה את שעות אחה"צ בשונית האלמוגים ולאחר שקיעה בחוף נעלה על היאכטה לקראת היעד הבא.

 

יום 6 I האי לה דיג 

האי לה דיג הוא האי הקטן משלושת האיים המיושבים הראשיים של סיישל עם 2,000 תושבים שחיים בשלווה אמיתית בטבע. באי אין  כמעט כלי רכב ממונעים, ואופניים הן כלי התחבורה העיקרי. יש כאן היסטוריה ייחודית ולמרות שבכל האיים החופים מדהימים, יודעי דבר טוענים שכאן נמצאים החופים הכי יפים בעולם! אחרי ארוחת הבוקר נרד לטייל באי, והפעם נעשה זאת כמו המקומיים – באופניים! (מי שלא רגיל לרכב על אופניים יוכל לנסוע במשאית מיוחדת שהוסבה להסעת תיירים). נעבור דרך העיירה הקטנה והחמודה, ונגיע אל מטעי הוניל – גידול מעניין שמקורו באי הגדול הקרוב ביותר – מאוריציוס. נראה ונבקר בבתי האחוזה  הקולוניאלים היפים של הארופאים שהביאו עמם את הווניל לאיים.  מכאן נמשיך  באופניים אל שמורת הטבע של יער Veuve  שבה מיני ציפורים ייחודיות, חלקן מהנדירות בעולם, כמו חטפית גן העדן.אחרי ארוחת הצהריים נצא גם למסלול הליכה אל פסגת האי. נקנח את היום בהליכה (וטבילה כמובן) בשרשרת החופים הציוריים והמפורסמים ביותר בסיישל: Anse Source D’Argent ו-Grande Anse.

 

יום 7 I  האי קוזין ושמורת הטבע הימית סיינט אן

לאחר ארוחת הבוקר נרד אל האי שהוא כולו שמורת טבע עשירה ביותר בחיות. כאן נפגוש בצב היבשה של סיישל – הגדול בעולם (פרטים מסויימים שוקלים מעל 300 ק"ג). באי יש מגוון של ציפורים המקננות כאן – נוכל לראות את הקינון והאכלת הגוזלים. בנוסף, נפגוש כאן במגוון לטאות, סרטנים צבעוניים ועולם עשיר מאוד של חרקים. נטפס אל פסגת האי לתצפית יפהפייה, שממנה אפשר לצלם עופות ימיים שונים במעופם. אחרי ארוחת הצהריים נפליג אל האי מאהה, ונעגון בצפון האי בשמורת הטבע הימית סיינט אן. בערב, נערוך חגיגת פרידה מהיאכטה אותה נעזוב למחרת.

 

יום 8 I מאהה - אדיס אבבה - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד לשלום מהספינה וצוותה, ונצא לטיול בגדול באיי סיישל – האי ההררי מאהה. נתחיל את הטיול בטיפוס אל רכס הגרניט המרכזי ולתצפית מגבוה על חלקו הצפוני אל האי ולעבר האריכפלג בו הפלגנו במשך השבוע. נקודה מצויינת לקבלת פרספקטיבה ולהיפרד מהאיים. נרד דרך יער יפה, עשיר במיני שרכים ופרחים גדולים ונעלה חזרה על האוטובוס וניסע לביקור קצר בויקטוריה – בירת סיישל שהיא גם עיר הבירה הקטנה בעולם, עם אוכלוסייה של 25,000 תושבים... נבקר בשוק הססגוני נשאיר זמן להסתובבות חופשית. לאחר ארוחת הצהריים (ומקלחת!) ניסע אל שדה התעופה ולטיסה שלנו חזרה הבייתה, עמוסים בחוויות מגן עדן.


*** יש לציין שזה המסלול המתוכנן, אך ייתכנו שינויים בהתאם להחלטת קפטן הספינה ומדריך הטיול בהתאם לתנאי השטח באופן המיטבי ***


המסע בשיתוף עם חוג המטיילים של נועם ושירין


כמה מילים על השייט 

 

  • בספינה 9 תאים זוגיים מרווחים ומאורגנים בצורה יעילה, חלקם מתאימים גם לשלישייה. בכל החדרים מיזוג אוויר, שירותים ומקלחת פרטיים.

  • בספינה סלון מרווח עם מיזוג אוויר, חדר אוכל בפנים ובחוץ, סיפון שמש רחב ידיים ועוד מגוון אזורי שהייה נוחים להנאת המטיילים.

  • את ההפלגה מלווה צוות של 8-9 אנשים הכוללים, מלבד הקפטן, גם שף מצויין, אנשי תחזוקה, דיילות ומדריך צלילה/שנירקול שיתלווה אלינו מלבד המדריך.   

  • יש סירת עזר נוחה לירידות לחוף ולשנירקולים, ולרשותנו יעמוד ציוד מלא לשנירקול ולצלילה (מי שירצה יוכל לצלול בתשלום נוסף.

  • בנוסף, ובמיוחד לקבוצה שלנו יהיו על הספינה גם קייאקים, אשר נוכל לטייל איתם גם כן ולחקור חופים נוספים.


bottom of page