top of page

טנזניה - מסע ספארי מיוחד לנוסע העצמאי - מסלול משפחות בשמורות הטבע ובזנזיבר - הטיול של נועם

עדרי פילים היורדים בהמוניהם אל הנהר המקומי ללגום מים בשעת זריחה. המוני נשרים ועזניות העטים במעגלים מסביב לטרף ומחכות לשעת הכושר לקבל את חלקן אחרי שהאריות כילו את רעבונם בטרף המסכן. בריכת היפופוטמים עשירה בבהמות המתקרבות למשקל של קרוב לטון הרובצים להם תחת השמש הקופחת. נמר המוביל את הטרף שלו אל צמרת העץ ושם הוא סועד את ליבו רחוק מכל מתחרה רלבנטי. אלו הן רק חלק מהמראות של טיול ספארי בטנזניה, שישאירו גם את מי שחשב שכבר ראה הכול מוקסם ומולהב לחלוטין. מסע ספארי לטנזניה הוא מסע של מפגש בלתי אמצעי עם חיות הטבע של אפריקה בשטחי הסוואנה הגדולים והעשירים ביותר בעולם. חוויה שאפילו את הציניקנים הגדולים ביותר יכולה להעיר. 


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – קילימנג'רו – ארושה - אגם מניארה 

נצא בטיסה דרך יעד ביניים אל ארושה, עיר אפריקאית  הממוקמת בחלקה הצפונית של הרפובליקה המאוחדת של טנזניה, אליה נגיע בשעות הצהריים. עם הנחיתה נצא לדרך החוצה עיירות וכפרים אפריקאים, אם יתאפשר נעצור באחד השווקים בכפרים המקומיים. ונמשיך אל שמורת הטבע של אגם מניארה, אחד מאגמי הבקע הסורי אפריקאי. עם ההגעה אל השמורה נצא בנסיעה אל שמורת הטבע המיוערת בחלקה ואם יתמזל מזלנו נוכל לצפות באריות המטפסים על העצים, אחד המקומות היחידים בעולם בהם ניתן להבחין בתופעה זו. את שעות אחר הצהריים נבלה בגיים דרייב בין נבכי השמא ורה עד ההגעה אל אזור הסוואנה הפתוחה כאשר ברקע חופי האגם הייחודי. לקראת ערב נצא בנסיעה אל אזור הלינה שם נשקף ממצוק נוף קסום של האגם ממעל. לינה באזור אגם מניארה.


יום 2 I יום עם שבטי הציידים והלקטים של טנזניה - אגם אייסי  

הבוקר נעזוב את אזור שמורת אגם מניארה ונצא בנסיעה אל אחוז האזורים הנידחים ביותר שמצליח גם במאה ה21 עדיין לשמור על צביונו המסורתי – אגם אייסי. באזור זה נבקר אצל בני שבט ההדזבה, שבט של לקטים וציידים, שם נוהגים עד עצם היום הזה בני השבט לצאת אל מסעות צייד יומיים. לא נוותר גם על ביקור בכפר של בני שבט הדטוגה, המצלקים את עור פניהם בצורות סימטריות מיוחדות כסימני יופי ושומרים על לבוש העור המסורתי, עם ההגעה נצטרף אל סדר היום של בני השבט הנוודים למחצה. לקראת שקיעה נשוב חזרה אל מקום הלינה באזור אגם מניארה.


ימים 3-4 I שמורת הטבע הסרנגטי - שטחי הסוואנה הגדולים והעשירים באפריקה

הבוקר תתחיל חווית הספארי האמיתית: ימי ספארי מרתקים: בשעות הבוקר של יומנו הראשון נצא בנסיעה ארוכה מערבה אל מרכז אחת משמורות הטבע היפות והמרתקות בעולם שמורת הטבע הסרנגטי, נשעט בדרך החוצה מישורים רחבי ידיים, נעבור בין כפרים עד שנגיע אל "מישורי הסרנגטי" בשעות הצהריים, עם ההגעה נצא אל טיולי הספארי המדהימים בנופי הסוואנה הקסומים: ייתכן ונבחין בעדרי הגנו העוברים במסעם אלפי קילומטרים במסלול הגירה מדי שנה, אליהם מתלווים עדרי הזברות הגדולים המנסים לשרוד לצד החתוליים הרבים הנעים באזור להקות האריות הגדולות, הנמרים המובילים את טרפם אל צמרות העצים. כנראה שנוכל להבחין גם בחיה המאיימת ביותר באפריקה ההיפופוטמים הרובצים באגמים במשך היום, לצד תניני היאור הרבים. נמשיך ונטייל בטיולי הספארי שמהווים מיד חווית חיים גם למי שכבר ראה דבר או שניים בימי חייו. לינה בשמורת הסרנגטי.


יום 5 I ממישורי הסרנגטי אל מכתש הנגורונגורו 

הבוקר נספיק עוד לבחון את בעלי החיים בגיים דרייב אחרון בשמורת הענק של הסרנגטי משם נמשיך בנסיעה מזרחה אל אחד המקומות המרתקים והמעניינים בעולם, שמורת הטבע נגורנגורו: עם ההגעה אך השמורה נצא לסיור האחרון בשמורות הספארי של טנזניה בתוך מכתש בו לכודים חיות בר רבות. לאחר מכן נמשיך ללודג' שלנו בשולי המכתש בנקודת תצפית קסומה ונחזה בשקיעה האפריקאית הבלתי נשכחת. 


יום 6 I ממישורי הנגורונגורו אל החופים של אי התבלינים זנזיבר 

הבוקר נעזוב את שמורת הטבע ואת הסביבה המדהימה ממנה ניסע מזרחה אל העיר ארושה ונעלה על טיסה ישירה לזנזיבר. עם ההגעה לזנזיבר העברה עצמאית למלון מפנק בריזורט. 


יום 7 I נופש בזנזיבר - אי התבלינים 

היומיים הקרובים יוקדשו לנופש וחופשה אמיתית באי היפהפה זנזיבר. כאן נמתקם בריזורט מפנק ונהנה מחוף ים, פירות טרופיים ואם טיפה ישעמם נוכל לצאת לאטרקציות מיוחדות במרחבי האי. 


יום 8 I זנזיבר - אדיס אבבה - תל אביב 

הבוקר נסיים את המסע המופלא שלנו באפריקה. נצא בנסיעה אל נמל התעופה ונחלוף על פני עיר האבן של זנזיבר "הסטון טאון" נהלך בין הרחובות הקולוניאליים ובהתאם לשעת הטיסה נועבר לנמל התעופה לטיסה חזרה דרך אדיס לתל אביב. 

bottom of page