top of page

טנזניה - מסע ספארי והרפתקאות בשמורות הסוואנה ובחופים של זנזיבר - הטיול של ליאור - 9 ימים

​עדרי פילים היורדים בהמוניהם אל הנהר המקומי ללגום מים בשעת זריחה. המוני נשרים ועזניות העטים במעגלים מסביב לטרף ומחכות לשעת הכושר לקבל את חלקן אחרי שהאריות כילו את רעבונם בטרף המסכן. בריכת היפופוטמים עשירה בבהמות המתקרבות למשקל של קרוב לטון הרובצים להם תחת השמש הקופחת. נמר המוביל את הטרף שלו אל צמרת העץ ושם הוא סועד את ליבו רחוק מכל מתחרה רלבנטי. אלו הן רק חלק מהמראות של טיול ספארי בטנזניה, שישאירו גם את מי שחשב שכבר ראה הכול מוקסם ומולהב לחלוטין. מסע ספארי לטנזניה הוא מסע של מפגש בלתי אמצעי עם חיות הטבע של אפריקה בשטחי הסוואנה הגדולים והעשירים ביותר בעולם. חוויה שאפילו את הציניקנים הגדולים ביותר יכולה להעיר. ​ובמיוחד שבסיום המסע מקנחים בחופשה בלתי נשכחת בחופים התכולים והלבנים של זנזיבר


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – אדיס אבבה – קילימנג'רו - אגם מניארה

נצא בטיסה דרך אדיס אבבה אל נמל התעופה קילימנג'רו הממוקם בחלקה הצפוני של טנזניה – ברוכים הבאים לאפריקה. עם הנחיתה נפגוש את הצוות המקומי שילווה אותנו במהלך טיולי הספארי שמורות בשמורות היפות ביותר ביבשת השחורה, נעלה על הציוד ונצא בנסיעה מזרחה לכיוון העיר ארושה. בעיר ארושה נעצור להפסקת צהריים קצרה ונמשיך בנסיעה אל כיוון עיירה ציורית בה נעצור לביקור קצר בשוק המקומי, נתרשם מהיצירות ומהמזכרות המקומיות ונמשיך אל אזור שמורת הטבע אגם מניארה, שם גם נבלה את הלילה בלודג' המשקיף על היער ועל האגם המלוח שמתחתיו. לקראת שקיעה נתמקם בלודג' באזור אגם מניארה. לינה וארוחת ערב באזור אגם מניארה.


יום 2 I אל שבטי הציידים והלקטים - מפגשים עם שבטי ההדזובה והדטוגה באזור אגם אייסי

הבוקר נצא בנסיעה אל חוויה אנתרופולוגית בלתי נשכחת מפגש עם שבטי הציידים והלקטים של בני ההדזובה. שבט זה החי באזור אגם אייסי, מנהל אורח חיים המזכיר במעט את אורח החיים של האדם הקדמון. הזכרים בשבט החי בקרבת עדרי הבקר איתם הם נעים במהלך כל השנה ממקום למקום עוסקים בציד באישור השלטונות ומלקטים מן הטבע את מה שיש לו להציע. נלמד להכיר את בני ההדזובה ואורחות חייהם. מכאן נמשיך להכיר גם את בני הדטוגה, שבטי נוודים בהם הנשים נוהגות לצלק את עור פניהם וחיות יחד עם הנשים הנוספות של ראש השבט בכפיפה אחת. לאחר החוויה האנתרופולוגית נשוב אל אזור אגם מניארה כאן נבלה את הלילה.


ימים 3-4 I אגם מניארה - סרנגטי

הבוקר נעזוב את אזור אגם מניארה ונכנס אל שמורת הטבע המפורסמת: הסרנגטי. במהלך ימי הטיול בשמורת הסרנגטי נצא אל "גיים דרייב" – נסיעות ספארי במרחבי השמורה שם נזכה לראות את שפע עולם החי הקיים בשמורה מרתקת זו. אם יתמזל מזלנו נזכה לראות עדר פילים שיוצא עם אור ראשון לרחוץ באחד מהנהרות בשטחי הסוואנה. אולי גם נזכה לראות את ההיפופוטמים מתהפכים על גבם כדי לזכות בייבוש עורם השמנוני והרחב. נמשיך לתצפת ואולי נראה גם עדר בפאלו אדיר ממדים החוצה את שטחי הסוואנה בדהרה או את עדרי הגנו במיליוני פריטי המעטרים בנקודות שחורות את שטחי הערבות האינסופיות. אבל ללא ספק נחוש ברי מזל אם נראה את הנמר עולה עם טרפו על אחת מצמרות העצים או משפחת אריות רובצת בשמש ומחכה לשעת כושר לתפוס את הטרף הבא. לא ברור מה יעלה בידינו לראות וזה יופיו של טיול הספארי, אך בכל מקרה צפויה לנו חווייה בראשיתית בלתי נשכחת.


יום 5 I שמורת הסרנגטי – ערוץ אולדבאי – כפר מסאי – מכתש הנגורונגורו

הבוקר נשכים קום ונצא לסיבוב ספארי אחרון בשמורת הטבע המדהימה של הסרנגטי נפרד מעולם החי המופלא שהיה נחלתנו בימים הקודמים ונצא אל מחוץ לשמורה. נסיעה מזרחה תביאנו אל ערוץ אולדבאי, כאן נלמד ונכיר את המחקר האדיר שנערך כאן במשך שנים והשרידים של האדם הקדמון שהתגלו במרחבי הערוץ. נבקר במוזיאון המקומי ונכיר גם את עולם החי הייחודי לאזור ואת נדידת העמים בתקופות הקדומות. לאחר הביקור בערוץ נמשיך אל המנייאטה המסאית, אחד מכפרי המסאי הרבים הפזורים באזור השימור של מכתש הנגורונגורו: נלמד להכיר את אורחות חייו של השבט הגר עד עצם היום הזה בבקתות העשויות בוץ וגללי בהמות ומנהלים אורח חיים חצי נוודי כל זאת בסמוך אל חיות הפרא הרבות עימם כבר נפגשנו במהלך ימי הטיול בשמורת הסרנגטי. אחר הצהריים נתמקם בלודג' הממוקם על שפת המכתש אותו נסקור ביום המחרת.


יום 6 I מכתש הנגורונגורו - זנזיבר

הבוקר עם אור ראשון נרד אל המכתש הגדול: מכתש הנגורונגורו נוצר כתוצאה מקריסת הר הגעש נגורונגורו אשר יצר קלדרה המכילה בתוכה בשטח גיאוגרפי יחסית קטן את כל עולם החי המזרח אפריקאי: קרנפים, צבועים, אריות, עדרי גנו, אלו ועוד במרחק נגיעה של ממש מרכב הספארי שלנו. (יתכן ואת סיור זה נעשה ביום 5 של הטיול). מכאן נועבר אל נמל התעופה בקילימנג'רו, עם הנחיתה בזנזיבר נצא לסיור בעיר המיוחדת סטון טאון ובחוות תבלינים המייחדת את זנזיבר אי התבלינים המפורסם ונתמקם במלון הנחמד שיארח אותנו בימי השהות שלנו בזנזיבר.


יום 7 I זנזיבר - ספארי דולפינים באוקיינוס ההודי

נתחיל בספארי באוקיאנוס ההודי בחיפוש אחר להקות דולפינים ואולי לוויתנים בדרום זנזיבר בקיזימקזי ואפשרות לשחיה לצידם עם מסכה וסנפירים. נמשיך לספארי של הליכה רגלית ביער מיוחד עם עצי מהגוני מיוחדים ושרכים ולהקות קופים אנדימים למקום הקולובוס האדום שיהיו במרחק נגיעה מכם נקנח ביער מונגרובים מקסים ובארוחת צהריים באחד מהחופים היפים ביותר בזנזיבר בחוף PAJE


יום 8 I הרפתקאות באי זנזיבר - שייט ושנירקולים בחופי הטורקיז של זנזיבר

יציאה לשייט בסירת מפרש דאו מקומית לאי נעלם, הגעה בשייט לאי המדהים עם צבעי האוקיאנוס בשלל גוונים של כחול וטורקיז ותכלת נצלול עם מסכה שנורקל וסנפירים, צהריים של דגים וכל מיני ושייט בין איים בדרך חזרה לחופי זנזיבר לשלווה וסתלבט על החוף


יום 9 I זנזיבר - אדיס אבבה - תל אביב

את היום האחרון ננצל לשלווה על החוף הקסום של זנזיבר ונצא אל נמל התעופה על פי שעת הטיסה לטיסה דרך יעד ביניים חזרה לישראל.

bottom of page