top of page

מרוקו - מסע מיוחד בדגש הרי האטלס לנוסע העצמאי - הטיול של גיל - 8 ימים

מרוקו הגשר המחבר בין אירופה ואגן הים התיכון ליבשת אפריקה. המסעות שלנו הם לא עוד סתם טיול מאורגן. אלו מסעות לערי חוף שוקקות עם אופי ים תיכוני, ערים מלכותיות המשמרות עד עצם היום הזה מסורות ארוכות שנים המעוררים עניין וסקרנות גם בקרב מטיילים שחשבו שכבר ראו הכול. מרוקו היא מסע אל ארץ השומרת על אופי ערבי אנדלוסי ייחודי עם נופי האטלס המרהיבים בהם עד עצם היום חיים ברברים שממשיכם לשמר אמונות עתיקות.


הערות חשובות:

  • חשוב להבהיר כי מדובר בהצעה כללית לניהול הטיול – למעט מקומות הלינה שנקבעים ומאושרים מראש על ידיכם. שעות ניהול הטיול – המסלול ומה תעשו בכל יום נתון לשיקול דעתכם. לא כללנו במחיר אטרקציות למיניהם וגם לא ארוחות ערב שנתונות לבחירתכם ולתשלום על ידיכם בטיול עצמו, כדי להקל על העניין אנו נספק לכם את כל הפרטים הנוגעים למסעדות מומלצות, מקומות בילוי ועוד

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – מרקש

נצא בטיסה מתל אביב ישירה אל מרקש, עם הנחיתה בעיר האדומה, נמליץ לצאת לסיבוב הכרות ראשוני עם כיכר הג'מעה אל פנע.


יום 2 I אל הרי האטלס הגבוה - הכפר הציורי אימליל

הבוקר נעזוב את מרקש, אליה נשוב בהמשך המסע ונתחיל בטיפוס הפעם אל מרומי הרי האטלס הגבוה: נסיעתנו בדרך תביאנו אל כפרים הממוקמים בלב הירוק של נאות המדבר בסביבות מרקש, נשב ונתחכך מעט עם האוכלוסייה המקומית ונתחיל בטיפוס בדרך יפהפייה לאורך נהר הג'יגאיה, בואכה עמק האוריקה. עם ההגעה אל מרגלות ההרים נצא למסע הליכה במסלול אל שבעת המפלים בדרך החוצה בתי תה מקומיים על גדות הנהר. לאחר חווית הצעידה בהרים נעצור לזמן חופשי לצהריים ונמשיך בנסיעה בדרך הררית יפהפייה אל אחד הכפרים הציוריים ביותר במרוקו הכפר אימליל בו נתמקם בגסט האוס מקומי ללינה.


יום 3 I אימליל - רכס הרי האטלס - מפלי האוזוד

הבוקר נעזוב את הכפר הקסום של אימליל ונעלה ונטפס אל המפלים הגבוהים והמרשימים ביותר במרוקו מפלי האוזוד, מפלי הזיתים הנפלאים. נגיע אל האתר ונרד במסלול הליכה המשקיף לאורך הדרך על המפלים המרשימים תוך שאנו מלווים בקופי המקוק הברברי החביבים שילוו את דרכנו. נגיע אל תחתית המפלים ונצא לשייט כדי להתקרב ככל האפשר אל המפלים השוצפים והקופים. לאחר החוויה הרטובה משהו נעבור אל המלון המופלא הממוקם מעל למפלים המופלאים של מפלי האוזוד. מלון ח-ו-ו-י-ה!


יום 4 I מפלי האוזוד - העיר מרקש

הבוקר נקום אל הנוף המופלא של מפלי האוזוד, נאכל ארוחת בוקר טובה, נהנה מהנופים המופלאים ומהמלון בו בילינו את הלילה ונצא בנסיעה החוצה את הרי האטלס אל העיר האדומה, מרקש. עם ההגעה אל העיר נצא למסע הכרות עם אחת הערים היפות והמרתקות בעולם. את תחילת סיורנו הרכוב נעשה בכיכר הכותובייה ומכאן נתגלגל אל אחת הכיכרות המיוחדות בעולם: כיכר הג'מע אל פנע. לכאן מדי ערב נוהרים להטוטנים, מאלפי חיות, אמני סטנד אפ מקומיים המבדרים את העוברים והשבים וכל זה לצד עשרות דוכני מזון המוכרים מכל טוב. לאחר החוויה המרגשת ניסע אל הריאד, ריאד הינו בית הארחה מקומי אותנטי מעוצב בשיא הפאר וההדר של התרבות האנדלוסית ללינה.


יום 5 I מרקש ואתריה

הבוקר, אחרי הטעימה הקטנה שקיבלנו ביום האתמול נצא להכיר לעומק את רחובות מרקש, עם ההגעה נצא אל הסמטאות העתיקות של מרקש, סיורנו יתחיל בסמטאותיה הקטנות של העיר מרקש נשמע את סיפורה של הקהילה היהודית המעניינת שהייתה בעיר ונכנס אל ארמון, ארמון שלם שהוקדש לפילגשו של אחד משרי הממלכה הסעידית בבירה הקדומה של מרקש. נשוטט בין החצרות רחבות הידיים של הארמון ובחדרי המגורים ונמשיך לארוחת צהריים מרוקאית באחת ממסעדות העיר. לקינוח נצא אל השווקים הציוריים של העיר לשיטוט בין רחובות הרוכלים ולקינוח נגלוש שוב אל הכיכר בה אף פעם לא משעמם, כיכר ג'מע אל פנע.


יום 6 I מרקש - אל האוקיינוס האטלנטי - אסווירה

בשעות הבוקר נעזוב את מרקש בדרכנו אל העיר היפה כתמונה, העיר אסווירה. כאן בעיר החוף האטלנטית הנושאת מורשת פורטוגזית נתחיל את ביקורנו בקונצרן נשים מקומי המעבד את גרעיני עצי הארגאן ומפיקים ממנו שלל תמרוקים. אולי נזכה לראות גם את העיזים המטפסות על העצים. מכאן נכנס אל עיר החוף היפה ונצא לסיור שקיעה בחומות העיר הציוריות: נכיר את הנמל ואת מסעדות הדגים שבו ונעלה על חומות העיר ממנה נשקף נוף מרהיב של העיר הציורית ואלפי השחפים המסתערים על שפע הדגה המוצא ממימי האוקיינוס. נצא להשקיף על השקיעה המרהיבה ונשוב למלון שלנו ללינה.


יום 7 I אסווירה היפה כמו תמונה

בשעות הבוקר נספיק לשוטט עוד בסמטאות העיר העתיקה של אסווירה, אם נרצה להכיר את סיפורה היהודי של העיר נוכל למצוא את עצמנו עם מדריך מקומי משוטטים בבית הקברות היהודי ושומעים את סיפורה של משפחת פינטו וסיפורה היהודי של העיר וגם נראה את בית הכנסת המקומי שהיה מרכז יהודי חשוב במרוקו במהלך המאה ה20. אם נרצה נוכל לעצור ולנפוש בחוף הים של אסווירה, להשקיף על מימי האוקיינוס ולשתות משקה קל על חוף הים, שגרה שתוכל להישבר רק אם נרצה לשוטט בעיר הנמל ולאכול דגים או פירות ים שיצאו זה עתה מהנמל השכן. נוכל לבחור גם בלצאת לטיול טרקטורונים בלתי נשכח אותו נתזמן לטיול שקיעה מופלאה בחוף האוקיינוס האטלנטי.


יום 8 I אסווירה

ביומנו האחרון נעזוב את אסווירה במרקש נכנס אל אחת החנויות המיוחדות בעיר: חנות אלף התבלינים של חסן פיללי ונכיר את המסורות על שיטות הריפוי הטבעיות המבוססות על מחקריו של הרמב"ם, בהם נעשה שימוש עד עצם היום הזה. מכאן נמשיך אל אחד הגנים הבוטניים היפים בעולם גני מז'וראל, גנים שעוצבו על ידי אופנאי העל איב סאן לוריין. את השעות האחרונות לפני הטיסה נקדיש לזמן חופשי אחרון לפרידה ממרוקו המופלאה ולשווקים היפים שבה לפני שנעלה על המטוס לטיסה שתיקח אותנו חזרה לתל אביב.

bottom of page