top of page

מרוקו - מסע נשי בסביבות מרקש - הטיול של עדנה - 8 ימים

מרוקו הגשר המחבר בין אירופה ואגן הים התיכון ליבשת אפריקה. המסעות שלנו למרוקו עם עדנה שחם הם לא עוד טיול מאורגן למרוקו. מסעות למרוקו עם עדנה הם מסעות לערי חוף שוקקות אופי ים תיכוני, ערים מלכותיות המשמרות עד עצם היום הזה מסורות ארוכות שנים המעוררות עניין וסקרנות גם בקרב מטיילים ומטיילות שחשבו שכבר ראו המון בחייהם. מרוקו היא ארץ המשמרת בקנאות תרבות ערבית אנדלוסית מרתקת וכל זאת היא עושה על רקע נופים מרהיבים של הרי האטלס הגבוהים, נופי מדבריות הסהרה האינסופיים עם תושבים שבחלקם ברבריים המשמרים מסורות ואמונות עתיקות וקדומות. במסע הנשי שלנו למרוקו נחבר בין חלקי הפסיפס התרבותי המרהיב של המדינה: נפתח את המסע בעיר מרקש, העיר על שווקיה היפים וכיכרותיה יוצאות הדופן. נמשיך אל הרפתקאות מדבריות, טיולי טרקטורונים וסדנאות במדבר, נעלה אל הכפרים הברברים האותנטיים ונספוג חווית אירוח מקומית ולסיום נקנח בחופי האטלנטי.


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות.רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול


יום 1 I ת"א - מרקש

נצא בטיסה מתל אביב למרקש, עם הנחיתה שלנו בעיר האדומה נצא למסע הכרות עם אחת הערים היפות והמרתקות בעולם. את תחילת סיורנו הרכוב נעשה בכיכר הכותובייה וננסה להבין יחד מדוע רק כאן ישנם ארבע כדורי זהב במינרט המסגד? נמשיך אל ברכת מנרה ונזכיר את חגיגות המימונה של הקהילה היהודית במרקש שנחוגו כאן. מכאן נתגלגל אל אחת הכיכרות המיוחדות בעולם: כיכר הג'מע אל פנע. לכאן מדי ערב בשעת שקיעה נוהרים להטוטנים, מאלפי חיות, אמני סטנד אפ מקומיים המבדרים את העוברים והשבים וכל זה לצד עשרות דוכני מזון המוכרים מכל טוב. לאחר החוויה המרגשת ניסע אל הריאד, ריאד הינו בית הארחה מקומי אותנטי מעוצב בשיא הפאר וההדר של התרבות האנדלוסית ללינה וארוחת ערב.


יום 2 I חוויות מופלאות במרקש העיר האדומה

הבוקר נאכל ארוחת בוקר בריאד המרוקאי שלנו, הבית החדש שלנו במרוקו ונצא אל הסמטאות העתיקות של מרקש, בהם נגלוש אל בית תה מקומי ונלמד מנשות המקום כיצד מכינים תה מרוקאי אסלי וכיצד מגישים אותו נכון. נהנה מכוס תה חם מהביל עם נענע ונמשיך אל סמטאותיה הקטנות של העיר מרקש נשמע את סיפורה של הקהילה היהודית המעניינת שהייתה בעיר ונכנס אל ארמון, ארמון שלם שהוקדש לפילגשו של אחד משרי הממלכה הסעידית בבירה הקדומה של מרקש. נשוטט בין החצרות רחבות הידיים של הארמון ובחדרי המגורים ונמשיך לארוחת צהריים מרוקאית באחת ממסעדות העיר. לקינוח נצא אל השווקים הציוריים של העיר לשיטוט בין רחובות הרוכלים ולקינוח נגלוש שוב אל הכיכר בה אף פעם לא משעמם, כיכר ג'מע אל פנע.


יום 3 I חוויות מדבריות במדבר אגפאי

הבוקר נצא לחוויה מדברית אותנטית בלתי נשכחת, נעזוב את העיר מרקש אליה נשוב לקראת ערב ונצא לחוויה מדברית בלתי נשכחת. עם ההגעה אל מדבר אגפאי, אזור מדברי למרגלות הרי האטלס עם ההגעה אל המדבר נעלה על רכבי שטח ונצא לחוויה מאובקת בלב המדבר, נחרוש את דיונות החול ונמשיך לרכיבת גמלים, ספינות המדבר בלב המדבר. לאחר החוויה המאתגרת משהו נשוב אל הקאמפ שבלב המדבר לארוחת צהריים משולבת בסדנת ריקודי בטן עם רקדנית מקומית וארוחת צהריים מדברית. לאחר מסע החוויות במדבר נשוב אל ביתנו המקומי הריאד של מרקש ונתכונן לחוויה הבאה בסדרת החוויות - חווית ההר. לינה בריאד במרקש.


יום 4 I ממרקש אל הרי האטלס הגבוה - הכפר הציורי אימליל

הבוקר נעזוב את מרקש, אליה נשוב בהמשך המסע ונתחיל בטיפוס הפעם אל מרומי הרי האטלס הגבוה: נסיעתנו בדרך תביאנו אל כפרים הממוקמים בלב הירוק של נאות המדבר בסביבות מרקש, נשב ונתחכך מעט עם האוכלוסייה המקומית ונתחיל בטיפוס בדרך יפהפייה לאורך נהר הג'יגאיה, בואכה עמק האוריקה. עם ההגעה אל מרגלות ההרים נצא למסע הליכה במסלול אל שבעת המפלים בדרך החוצה בתי תה מקומיים על גדות הנהר. לאחר חווית הצעידה בהרים נעצור לזמן חופשי לצהריים ונמשיך בנסיעה בדרך הררית יפהפייה אל אחד הכפרים הציוריים ביותר במרוקו הכפר אימליל בו נתמקם בגסט האוס מקומי ללינה וארוחת ערב.


יום 5 I יום הליכות למרגלות הר הטובקאל - אימליל

הכי כיף לקום כאן בבוקר, הכפר הציורי אימליל, נקודת ההתחלה של המסעות הרגליים המובילים אל פסגת הטוקבאל, את הבוקר נפתח בסיור ראשוני בכפר הציורי, נלך וננסה להכיר את אורחות החיים של תושבי הרי האטלס במרוקו ונשוטט בין העצים הנשירים בעונה הזו של השנה עד כניסתנו אל בית מרוקאי בו נלמד את רזי הבישול והקולינריה של תושבי האטלס המרוקאים. יחד נצטרף אל המטבח המשפחתי הקטן ונכין יחד את ארוחת הצהריים שלנו בסיועה של הללה (הגברת) המרוקאית המקומית. אחרי שנשביע את ליבנו נמשיך למסלול ההליכה בהרים בהם כבר מבצבצת לה כיפה מושלגת המעטרת את רכס ההרים הסובב את הפסגה הגבוהה ביותר במרוקו פסגת הטוקבאל. לאחר הסיורים בעיירה נשוב אל הגסט האוס המשפחתי שלנו ללינה.


יום 6 I מהרי האטלס אל האוקיינוס האטלנטי - אימליל - אסווירה

לא קל יהיה לעזוב את אזור ההר והאירוח החם והלבבי אבל ההרפתקה נמשכת והפעם היא שמה פעמיה מההר אל הים. בשעות הבוקר נעזוב את הכפר הציורי אימליל לנסיעה נופית מרהיבה העוברת בינות כפרים נפלאים ונחצה את העיר מרקש בדרכנו אל העיר היפה כתמונה, העיר אסווירה. כאן בעיר החוף האטלנטית הנושאת מורשת פורטוגזית נתחיל את ביקורנו בקונצרן נשים מקומי המעבד את גרעיני עצי הארגאן ומפיקים ממנו שלל תמרוקים. אולי נזכה לראות גם את העיזים המטפסות על העצים. מכאן נכנס אל עיר החוף היפה ונצא לסיור שקיעה בחומות העיר הציוריות: נכיר את הנמל ואת מסעדות הדגים שבו ונעלה על חומות העיר ממנה נשקף נוף מרהיב של העיר הציורית ואלפי השחפים המסתערים על שפע הדגה המוצא ממימי האוקיינוס. לינה וארוחת ערב במלון הממוקם בסמוך לחוף האוקיינוס. לינה וארוחת ערב באסווירה.


יום 7 I חוזרים אל מרקש

בשעות הבוקר נספיק לשוטט עוד בסמטאות העיר העתיקה של אסווירה, נשמע את סיפורה היהודי של העיר ונתחיל להעפיל חזרה אל עיר הבסיס שלנו במסע העיר מרקש. עם ההגעה אל העיר נצא לסדנה נוספת של מפגש עם אומני הקרמיקה המרוקאים, אומנות הזלייז' הססגונית. נכיר את מלאכת היד העתיקה ונתנסה בעבודת הקדרות והעיצוב הארכיטקטוני הייחודי ונכנס לאחד הסיבובים האחרונים בשווקים המקסימים של העיר אחרי הכול איך נוכל לחזור הביתה בלי כפתן, קומקום או מזכרת אחרת ממרוקו היפה. לינה וארוחת ערב מסיימת במרקש.


יום 8 I נפרדים מהעיר האדומה - מרקש - תל אביב

ביומנו האחרון במרקש נכנס אל אחת החנויות המיוחדות בעיר: חנות אלף התבלינים של חסן פיללי ונכיר את המסורות על שיטות הריפוי הטבעיות המבוססות על מחקריו של הרמב"ם, בהם נעשה שימוש עד עצם היום הזה. מכאן נמשיך אל אחד הגנים הבוטניים היפים בעולם גני מז'וראל, גנים שעוצבו על ידי אופנאי העל איב סאן לוריין. את השעות האחרונות לפני הטיסה נקדיש לזמן חופשי אחרון לפרידה ממרוקו המופלאה ולשווקים היפים שבה לפני שנעלה על המטוס לטיסה שתיקח אותנו חזרה לתל אביב.

bottom of page