top of page

קניה - מסלול ספארי מיוחד לנוסע העצמאי למשפחות - הטיול של מורן - 9 ימים

​קניה הממוקמת ממש על קו המשווה במזרח אפריקה היא ארץ השמורות היפות ביותר בעולם: מפגשים קרובים כל כך עם בעלי חיים בסביבתם הטבעית, אורח חיים של בני שבטים עם מסורת ארוכה ותרבות ייחודית הופכים את חוויית טיול הספארי בקניה למיוחדת ויוצאת דופן. הזמן הטוב ביותר לביקור בקניה הוא בקיץ, עת הנדידה הגדולה מגיעה אל שמורת הטבע מסאי מרה והופכת את חוויית הספארי היפה והמרתקת ממילא למיוחדת ובלתי נשכחת. הצטרפו אלינו למסע של פעם בחיים. 


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – אדיס אבבה – ניירובי - הר קניה

נצא בטיסה דרך יעד ביניים אל עיר הבירה הקנייתית ניירובי, עם ההגעה נקבל את רכב הספארי בעל הגג הנפתח לנסיעות ספארי מיוחדות ונצא בנסיעה צפונה אל אזור הר קניה. עם ההגעה נתמקם במלון הממוקם למרגלות הפסגה השנייה הגבוהה בהר קניה ונצא להליכת ספארי מיוחדת לצפות בחיות העושות את דרכן אל כיוון הלודג' הקסום למאגר המים המיוחד שנבנה בסמוך ללודג' ומושך אליו מגוון חיות בר מרתקות אותם ניתן לראות גם ממרפסת הלודג'.


יום 2 I מהר קניה אל שמורת סמבורו

הבוקר נעזוב את אזור הר קניה ונצא בנסיעה צפונה לכיוון שמורת הטבע סמבורו, בדרכנו לשמורה נעצור בנקודה המציינת את מיקומו של קו המשווה סמוך לעיירה ניאנבוליטה. משם נמשיך בדרך החוצה כפרים אפריקאיים מסורתיים בדרכנו צפונה אל שמורת הטבע. שם לאחר ארוחת הצהריים בלודג' הקסום אליו נגיע נצא ל"נסיעת המשחק", "גיים דרייב" הראשונה: ייתכן ונזכה לראות את תניני הענק הרובצים בשמש האפריקאית המחממת, או שנזכה לצפות בג'ירפות המרושתות הייחודיות לאזור זה המכופפות את שתי רגליהן האחוריות בכדי לשתות ממאגרי המים, או בזברות הגרווי עם הפסים הדקיקים המשוטטות באחו ובעדרי האנטילופות הרבים החיים בשלום לצד שבט הסמבורו המרתק שמנהל אורח חיים נוודי בלב הסוואנה הצפונית. לקראת ערב נשוב אל הלודג' שם נבלה את הלילה.


יום 3 I שמורת הטבע סמבורו

יום שלם שיוקדש לשמורת הטבע הצפונית, שם נתחיל את חיפושנו אחרי חמשת הגדולים של הספארי, ה"ביג פייב": האריה, הנמר, הפיל האפריקאי, התאו והקרנף. את הבוקר נפתח בשעת בוקר מוקדמת ונצא לאחר ארוחת בוקר עשירה אל מרחבי הסוואנה. נקווה לצפות בנמר התלוי על העץ מחפש את הטרף שלו, או שנצפה בעדר אריות קטן עם גוריו הקטנים שישתובבו לצד אימם הלביאה, או שנחצה את עדר פילים אפריקאים גדול החוצה את הסוואנה ומכלה כמויות מזון אדירות בכול יום, משם נשוב בשעת הצהריים לארוחת לודג' וננוח מנוחת צהריים כמו בעלי החיים המחפשים מחסה מהשמש הקופחת בשעות הצהריים. לקראת שעת בין ערביים נצא לנסיעת משחק נוספת בה נצפה בחיות הבר השבות לפעילות לקראת שעות הלילה הקרירות.


יום 4 I שמורת הטבע נקורו

הבוקר נעזוב את הסוואנה הצפונית ונתחיל בנסיעה דרומה לכיוון אגם נקורו, אחת הנקודות היפות והירוקות ביותר במסענו באפריקה: עם ההגעה אל השמורה בשעות הצהריים נצא לנסיעת משחק נוספת באחת השמורות היפות באפריקה: ייתכן ונצפה בעדרי הבבונים שיתקרבו אלינו ואם נרגיזם יחשפו בפנינו את שיניהם החדות, או שנרד אל האגם הגדול ונצפה בהיפופוטמים הענקיים השוהים מרבית שעות היום במימי האגם הקרירים, ייתכן ונזכה לראות את הקרנפים ועיניהם הקטנות שלבטח ישמעו אותנו מתקרבים אליהם בעזרת אוזניהם הרגישות, אך ללא ספק שיא הביקור ביום זה יהיה בתצפית המדהימה על האגם שם נזכה לראות את הכתם הוורוד הגדול המשאירים ציפורי הפלמינגו המקננים בתוך אגם הסודה הגדול.


יום 5 I משמורת נקורו - אל מחנה האוהלים של הסוויט ווטרס

הבוקר נעזוב את אזור נקורו ונצא שוב בנסיעה אל מרגלות הר קניה, שם נמצאת אחת השמורות המעניינות בקניה והייחודית בשל קיומם של מספר רב של בעלי חיים בתוואי שטח הקטן יחסית. אל שמורה זו הובאו בשנת 1995 שימפנזים יתומים מיערות בורונדי והם חיים להם בשמורת טבע פרטית. שמורת סוויט ווטר הוקמה על יסודותיה של חווה קולוניאלית לשעבר שם הוקם מחנה אוהלים יוקרתי סמוך לבור המים הגדול אליו מגיעים דרך קבע חלק גדול מחמשת הגדולים כדי לשתות ממימי האגם, בהם ניתן לצפות ממחנה האוהלים הסמוך.


יום 6 I שמורת הטבע סוויט ווטרס - אל המסאי מארה

הבוקר נעזוב את השמורה הקטנה ונצא בנסיעה דרומה אל שמורת הטבע הגדולה והמפורסמת ביותר במדינה: שמורת הטבע המסאי מרה, אחת משמורות הטבע היפות והמרתקות ביותר בעולם. אל שמורה זו נכנסים בימי הגשם מיליוני פרטים של בעלי חיים שהבולט מביניהם הוא עדר הגנו הנע לעתים בעדרים של עד שני מיליון פריטים, אשר את דרכם הם עושים עם עשרות אלפי פריטים של זברות מצויות ופרסתניים מסוגים שונים ומגוונים. במסאי מרה ניתן למצוא את כלל מיני החתוליים הקיימים באפריקה דוגמת האריות, הנמרים והברדלסים הנחשבים לחיה המהירה ביותר בעולם.


ימים 7-8 I שמורת הטבע המסאי מארה

ביומיים הבאים נזכה להכיר את אורח החיים של בעלי החיים הרבים העוסקים בהישרדות מול הטורפים הרבים או שעושים את דרכם במסע אחרי מזון. לאחר נסיעת המשחק של הבוקר בשמורת הטבע נצא להכיר את בני שבט המסאי, הבולטים בשטח בלבושם המסורתי ובכפרים המיוחדים שם הם מנהלים את אורח חייהם המרתקים בבתי הבוץ וגללי הבקר. בביקור בכפר נלמד להכיר את אורח חייהם המרתק ואת סגנון החיים הנווד למחצה של בני השבט עם שלל תלבושתם המסורתית ונזכה אף לשמוע את הנשים שרות שירי ברכה ואת הגברים מנתרים לגובה רב, יכולת הניתנת להם במסגרת טקסי ההתבגרות אותם הם עוברים. לקראת סיום השמיני נצא בנסיעה אל שמורת הטבע האחרונה במסע שלנו שמורת הטבע של אגם נאייוושה, נערוך בה גיים דרייב אחרון לפני החזרה הביתה.


יום 9 I נאויוושה - ניירובי - תל אביב

​הבוקר נעזוב את אגם נאיוושה ונצא בנסיעה חזרה אל עיר הבירה ניירובי, בדרכנו חזרה נזכה לבקר גם בבית יתומים לפילים שם נעשית פעילות מבורכת בניסיון להשיב פילים יתומים שהוריהם ניצודו בידי ציידי שנהבים אל הטבע. משם נמשיך אל ניירובי עיר הבירה ועם הזמן יאפשר נצא לקנות מזכרות בשוק האפריקאי המיוחד. לפני צאתנו לנמל התעופה נספיק גם לאכול ארוחת סיום בלתי נשכחת באחת המסעדות ומשם נצא אל נמל התעופה לטיסה (דרך יעד ביניים) חזרה לתל אביב (נחיתה בבוקר היום ה 10).

bottom of page