top of page

רואנדה - מסע עומק גיאוגרפי - ארץ אלף הגבעות - הטיול של שמוליק - 8 ימים

רואנדה "ארץ אלף הגבעות", בורכה בטבע ייחודי, בעלי חיים נדירים החיים בין הרי הגעש, יערות גשם ומישורים מרשימים. רואנדה מציעה למטייל נופים מרהיבים, אנשים חמים וחברותיים, וחוויות מיוחדות באחד מהמחוזות היפים בעולם; בחופי אגם קיוו נמצאים כמה מן החופים המיוחדים ביותר ביבשת לצד - קיגאלי, הבירה - מודרנית, הבטוחה והמתוחכמת, כל אלו בשילוב עם שמורת הספארי אקגרה והתושבים הלבביים המקומיים שממשיכים להאיר פנים לכל המבקרים בארץ המופלאה.


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב – קיגאלי - מוסנזה

נצא בטיסת לילה של חברת רואנדה איירליינס מתל אביב לקיגאלי, בירת רואנדה, העיר האפריקאית המפתיעה, עם הנחיתה בשעות הבוקר, נצא לארוחת בוקר ב"סינגפור של אפריקה", בירת המושבה הגרמנית והבלגית מכאן נצא בנסיעה צפונה אל מוסנזה, בדרכנו היפה צפונה נעצור לצפייה בקופים חביבים שיגיעו לקבל את פנינו בברכה. עם ההגעה למוסנזה נצא לשייט בקייאקים לאורך הנהר ונהנה מהנוף הטרופי הציורי ואוכלוסיית המקום השמחה לקבל את התיירים המגיעים אל האזור. לינה וארוחת ערב באזור מוסנזה.


יום 2 I פארק הרי הגעש ונסיעה לצפון אגם קיבו

הבוקר נאכל ארוחת בוקר ונצא בנסיעה קצרה אל אגמי התאומים, שם נצא למסלול הליכה לא קשה לאורך אחד האגמים שבסיומו נצא לשיט לארוחת צהריים באגם המופלא עם תצפית של הרי הגעש הנישאים ממעל. לאחר הארוחה וההתרעננות נמשיך אל אחד מכפרי התרבות המעניינים של רואנדה, שם נשתתף במופע שירים, ריקודים והמחזות שיחשפו אותנו אל עולמם המרתק של תושבי אזור מוסנזה. בשעות הערב נשוטט עם הדייגים המקומיים לחויית דייג לילי באגם. לינה במלון בגיסניי.


יום 3 I אל עיירת החוף גיסניי

הבוקר נצא בנסיעה אל עיירת החוף היפה גיסניי, הממוקמת בחלקו הצפוני של האגם הגדול במדינה, אגם קיבו הממוקם בסמיכות לגבול עם קונגו. מכאן נגלוש בדרך יפהפייה העוברת בין מטעי תה ירוקים עד ונעצור להסברים על אחד ממוצרי היצוא המרכזיים של המדינה. לאחר הסיור במטעי התה, נבקר בקואפרטיב מקומי של אומני קרמיקה מקומיים. לינה במלון בגיסניי ונצא אל המעיינות החמים שבאזור.


יום 4 I גיסניי וסביבותיה

​הבוקר נצא בנסיעה אל עיירת החוף היפה גיסניי, הממוקמת בחלקו הצפוני של האגם הגדול במדינה, אגם קיבו הממוקם בסמיכות לגבול עם קונגו. מכאן נגלוש בדרך יפהפייה העוברת בין מטעי תה ירוקים עד ונעצור להסברים על אחד ממוצרי היצוא המרכזיים של המדינה. לאחר הסיור במטעי התה, נבקר בקואפרטיב מקומי של אומני קרמיקה מקומיים. לינה במלון בגיסניי ונצא אל המעיינות החמים שבאזור.


יום 5 I גיסניי - קיבוייה

​הבוקר לאחר ארוחת הבוקר נצא לנסיעה יפהפייה לאורכו של האגם הציורי עד הגיענו אל העיר קיבויה, עם הגעתנו אל עיר החוף נחבור אל הצוות המקומי ונצא לשיט בלתי נשכח באגם הגדול באזור אל איי נפוליאון ואיי הקפה. במהלך השייט נאכל ארוחת צהריים בסירה ונצא מכאן לנסיעה אל אגם קיבו ללינה באזור גשורה.


יום 6 I שמורת הספארי אקגרה

היום נצא אל קרבת הגבול הטנזני/ רואנדי, כאן נצא להכיר את שמורת הטבע של אקגרה. נצא ברכב פופ הופ, רכב עם גג נפתח המאפשר צפייה מקרוב ככל האפשר אל חיות הספארי וניסע לצפות בחיות הסוואנה הפזורות ברחבי השמורה המגודרת: פילים, זברות, ג'ירפות, אנטילופות ואם יתמזל מזלנו גם נזכה לצפות בטורפים הגדולים של שמורת הטבע, האריות. מעל ראשינו יחוגו כל העת שפע של ציפורים ונשמע את כל ציוצם בשמורה הפחות עמוסה ברכבי תיירים. עמוסים בחוויות נשוב אל עיר הבירה קיגאלי ללינה וארוחת ערב.


יום 7 I מטעי הקפה של קיונזה - קיגאלי

לאחר ארוחת הבוקר ביקור במטעי הקפה שבקיונזה, שם גם תהיה ארוחת הצהרים. בסיום הסיור נחזור לקיגאלי למסיבת פרידה במסעדה ולאחריה נצא להכיר את חיי הלילה המעניינים של העיר...

יום 8 I קיגאלי - תל אביב

היום נצא להכיר את "סינגפור של אפריקה", העיר קיגאלי: נשוטט בין השווקים התוססים, הרחובות הנקיים להפליא והמסעדות הרבות הפרושות ברחבי עיר הבירה הפזורה בין גבעות בגובה של 1,400 מטר מעל פני הים. נבקר באנדרטת רצח העם המרשימה ונלמד על תולדות הטרגדיה הקשה ועל ההשמדה שבוצעה נגד העם ברואנדה, בסוף המאה שעברה. בהמשך, נהנה מארוחת ערב מסורתית וחגיגית, לסיום הטיול. בהתאם לשעת טיסתנו, ניפרד מרואנדה ונצא מלאי חוויות ורשמים לשדה התעופה, לקראת טיסת החזור. נחיתה בתל אביב, למחרת ובהתאם ללוח זמני הטיסה.

bottom of page