top of page

איחוד האמירויות - המסלול המקיף כולל פוג'יירה - הטיול של עופר - 8 ימים

איחוד האמירויות הערביות התפרסמה בשנים האחרונות בעיקר הודות ל פרויקטי נדל"ן שאפתניים דובאי ואבו דאבי, הכוללים את גורדי השחקים הגדולים בעולם, קניונים נוצצים ואיים מלאכותיים. לצד אלה עדיין ניתן לפגוש כפרי דייגים מסורתיים, אתרים ארכיאולוגיים, שווקי גמלים, מדבריות פראיים ונאות מדבר. השלום המשמח עם איחוד האמירויות נותן לנו את האפשרות לטייל ולהכיר את המדינה בטיול גיאוגרפי ייחודי עם שלל אטרקציות, מסעדות ועוד שפע הפתעות. הצטרפו אלינו למסע בלתי נשכח באיחוד האמירויות.  

במסלול זה בחרנו לצאת ממסלול התיירים השחוק ולהשקיע בטיול גיאוגרפי מעמיק המכיל בתוכו גם סיורים באזור החוף של פוג'יירה, נגיעה במובלעת של הסולטנות השכנה עומן, שוק הגמלים של נאת המדבר אל עין ועוד חוויות עשירות שיהפכו את המסע הזה לפעיל מבוקר ועד ערב. 

 

הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות.


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול


יום 1 I תל אביב – דובאי – "ברוכים הבאים לאיחוד האמירויות"

הבוקר נצא עם טיסה ישירה מתל אביב לדובאי, טיסה של חברת ארקיע, עם הנחיתה בעיר נצא להכיר את אל אחד המוזיאונים המיוחדים בעולם, בניגוד לכלל המוזיאונים המוקדשים לכבוד העבר, מוזיאון העתיד שנפתח אך לאחרונה, המוקדש דווקא אל העתיד או אל הצורה בה נעצב את העתיד שלנו. לאחר הביקור המרתק נגלוש אל מרכז העיר דובאי, העשיר בבניינים מרהיבים גורדי שחקים ונכנס אל "אי התמרים", ג'ומיירה, שעוצב בסגנון אדריכלי יוצא דופן באמצעות יצירת איים מלכותיים המדמים את צורת עלי הדקל שבקצה הנושק אל הים ממוקם מלון אטלנטיס המפורסם. בג'ומיירה נעלה על נקודת תצפית מרהיבה המשקיפה על אי התמרים המופלא ונמשיך אל מרכז דובאי, אל "הדאון טאון", כאן נפגוש את "מגדל בבל המודרני", המגדל הגבוה ביותר בעולם בורג' חליפה, הממוקם מעל למתחם המול של דובאי עשיר במגוון אדיר של מותגי על ונעלה במעלית המטפסת עד לקומה 124 של המבנה שממנו נשקיף על הנוף הפנורמי המופלא של העיר וסביבותיה. לאחר הסיור במגדל וגם מרכז הקניות העצום שלמרגלותיו נתרשם ממופע ערב במזרקות המופלאות של דובאי מול, אשר חלקן מגיעות עד לגובה של 150 מטרים בתיאום מוזיקלי מושלם. את ארוחת הערב נקיים במסעדה הצופה על המזרקות.


יום 2 I דובאי - אבו דאבי

את הבוקר נפתח בנקודה נופית יפהפייה נוספת בעיר דובאי, המסגרת של דובאי, דובאי פריים, בניין ייחודי בגובה של 150 מטרים בצורת מסגרת תמונה, עם תצוגות היסטוריות ונוף פנורמי הנמצא בתוך פארק זאביל. לאחר התצפית היפה נפרד מהעיר דובאי אליה נשוב בחלקו האחרון של המסע באיחוד האמירויות ונצא בנסיעה החוצה את שדרות שייח זאייד המרכזיות אל האמירות השכנה ואל בירת איחוד האמירויות הערביות: אבו דאבי. עם ההגעה אל העיר המרתקת. תחנתנו הראשונה בעיר תהיה בביקור מרגש ב"בית אברהם", מתחם תפילה משותף ל-3 הדתות המונותיאיסטיות העיקריות, יהדות, נצרות ואסלאם, סמל לדו קיום והרמוניה (מותנה באישור) וממנו נגלוש לסיור פנוראמי, הכרות ראשונה עם העיר: נהלך בטיילת הקורניש המשקיפה על המבנים המונומנטאליים המרהיבים דוגמת ארמון קסאר אל ווטאן, מוזיאון הלובר, מסגד שייח זייד ועוד לקראת המשך ביקורנו בכלל המונומנטים המרהיבים אותם נכיר ביום המחר. לאחר הסיור בטיילת נשוב ללינה וארוחת ערב במלון שלנו באבו דאבי.


יום 3 I אבו דאבי ואתריה

יום מופלא שיוקדש לאבו דאבי ולאתריה תחילת סיור במסגד שייח זייד, מסגד זה הממוקם בלב העיר מהווה שילוב אידיאלי של מסורות אסלאמיות והיסטוריה עשירה של איחוד האמירויות כמו גם את התגלמות האדריכלות האסלאמית, מסגד זה נחשב לאחד המסגדים הגדולים בעולם. נמשיך לביקור במוזיאון הלובר היוקרתי, מוזיאון מרהיב המציג יצירות ופרטי אומנות ותרבות מרחבי העולם עם דגש רב על יצירות המגשרות ומחברות את אמנות המערב לאמנות המזרח ונחשב למוזיאון הגדול ביותר בשטח חצי האי ערב. מכאן נמשיך אל קסר אל וואטן, ארמון הנשיאות ואחד המבנים המרשימים הבינלאומית ביותר באיחוד האמירויות, אשר מעבר ליוקרה והפאר הוא מציג בפני התיירים בו תרבות ואומנות מרתקת. נכנס אל הארמון וההיכלות המפוארים. נאכל ארוחת ערב ומכאן נמשיך אל ונצפה גם במופע אור קולי בלתי נשכח בו משמש הארמון תפאורה לאירוע כולו. לינה וארוחת ערב באבו דאבי.


יום 4 I אבו דאבי – דובאי – מוזיאון העתיד – הגנים המופלאים – שייט ערב על מפרשיות

הבוקר נצא להכיר תופעה פחות מוכרת באזורנו: תופעת יער המנגרוב של ג'ובייל, שמורת טבע ייחודית לאזור בה מתפתחת לה מערכת אקלימית מרתקת בלב אזור מדברי רחוק כל כך מתנופת הבנייה המוכרת בערי הענק אותם פגשנו עד כה דובאי ואבו דאבי. מכאן נכנס עוד יותר אל תוככי המדינות ואל היעדים שמחוץ למסלול התיירים השחוק, הפעם נכנס אל תוככי המדינה, אל עיר נאת המדבר אל עין, המקום בו נולדו המושלים המקומיים של איחוד האמירויות, השייחים המפורסמים אותם נכיר ונתרשם מנווה המדבר המיוחד הממוקם למרגלות ג'בל חפיט בואכה סולטנות עומאן. במסגרת הסיור בתחנת הדרכים ההיסטורית של אל עין נזכה אולי להכיר את תושבי איחוד האמירויות מעבר לכל אותם העובדים הזרים הגודשים בעשרות השנים האחרונות את הערים המרכזיות של האמירויות: נבקר במצודת ג'הילי, אחת הטירות הגדולות באל עין. בהתאם ללוח הזמנים נבקר גם בארמון האמיר, עדות אודות חייו של מייסד איחוד האמירויות השייח זאייד אל נהיאן ובני משפחתו. לקינוח היום המרתק בנווה המדבר נעלה על תצפית מג'בל חפיט ממנה ניתן להשקיף על איחוד האמירויות. לינה וארוחת ערב באל עין.


יום 5 I אל עין – שוק הגמלים – החופים המזרחיים של מפרץ עומאן – פוג'יירה

הבוקר נכיר את מערכת ההשקייה הייחודית של האזור את בארות המים ותעלות המים המשקים את השדות החקלאיים של נווה המדבר. נבקר בשוק הגמלים המפורסם של עין, השוק הגדול ביותר באיחוד האמירויות הערביות ואחת מתחנות החובה לביקור במדינה, נכיר את המרכולת המרהיבה שמציעים הגברים בעיקר המקומיים למכירה, נתהלך בין סמטאות השוק האותנטי ונמשיך מכאן בנסיעה המטפסת מעל להרי חג'אר מהם נרד אל הקצה השני אל אמירות נוספת ופחות מתויירת, האמירות פוג'יירה. כאן נכיר את מפרץ עומאן, אחד מקווי החוף המבודדים והיפים בעולם עם פיורדים ולשונות מים כחולים הנושקים אל הים ואת יום הטיול המרתק שלנו מחוץ למסלול השחוק נקדיש לסיור במצודת פוג'יירה ובמסגד אל בידיה השכן ונבלה את הלילה במלון הממוקם בסמיכות לחופי מפרץ עומאן. לינה וארוחת ערב בפוג'יירה.


יום 6 I וואדי שיס – הרי חג'אר – דובאי העתיקה – הכפר הגלובאלי

בבוקר נשקיף על הזריחה המרהיבה על המפרץ ונצא למסלול הליכה קצר בוואדי שיס בין הבוסתנים המוריקים, תעלות ההשקייה ובריכות המים. לאחר הסיור הרגלי הקצר נשוב לטפס על רכס הרי החג'אר הנישאים, נכיר את מערכות ייצור החשמל המקומיות, נפגוש כמה מקומיים הממשיכים לעבד בצורה המסורתית את השדות החקלאיים שלהם ונחצה את הדרך עד הגיענו לדובאי, משם נמשיך לארוחת צהריים בדובאי העתיקה, אזור הקריק (נהר דובאי) והמפרץ המרכזי, המקום ממנו התפתחה וגדלה לה העיר מנמל דייגים קטן לעיר חיה תוססת ובועטת. את הסיור שלנו נתחיל בשכונת אל בסטקיה העתיקה, נגלוש לשוק הגדול. נמשיך מכאן במוניות המקומיות "האבראס", השטות בהפלגה על נהר דובאי הקריק אל הצד השני של העיר. את החלק האחרון של העיר נקדיש לרובע דיירה, בו שלל השווקים: ריחות התבלינים, שוק הזהב, שוק המשי והבדים הצבעוניים. לאחר הסיורים המרתקים: בערב נצא נצא למתחם הכפר הגלובאלי, פרויקט התיירות הפנאי והבידוק מהגדולים בעולם. המכיל בכל שנה יותר מחמישה מיליון מבקרים. הכפר המואר והצבעוני, כולל ביתנים המייצגים כ 75 ממדינות העולם וכולל הפתעות קולינריות, חנויות מזכרות, הופעות מוסיקה ומופע זיקוקין. לינה בדובאי.


יום 7 I דובאי – שארג'עה ואתריה – ג'יפים בדיונות – שייט ערב בקריק

​בבוקר נצא בנסיעה אל האמירות הממוקמת צפונית אליה – את סיורנו נתחיל במסגד שרג'ה המרהיב, משם נמשיך עם סיור בלב העיר, מוזיאון הציוויליזציה האסלאמית שם נצפה גם בתערוכות המציגות את התרבות האסלאמית, מיצירות אמנות דתיות ועד לתגליות מדעיות הקשורות לעולם האסלאם. מכאן נתגלגל אל השוק הכחול, המבנה שעוצב בשנות השמונים על ידי צמד אדריכלים בריטיים המעניק תחושה של מבנה הלקוח מאגדות אלף לילה ולילה, כאן נוכל להצטייד גם בכבדורה, הגלבייה המקומית של תושבי האמירויות. מהעיר שארג'ה נשוב אל פאתי דובאי ולקראת ערב נחבור אל הג'יפים המקומיים ונצא לחקור את הדיונות האינסופיות של המדינה המדברית, אם מזג האוויר יאפשר זאת נחווה את חווית המפגש המיוחדת עם הבזיירים המקומיים, נשוב אל הג'יפים ונמשיך לשייט ערב על מפרשית מקומית משולב בארוחת ערב להכרת גורדי השחקים המרהיבים של דובאי קריק של דובאי כאן נתפעל מהעושר הרב של תושבי האמירויות אותם נלמד להכיר.


יום 8 I דובאי - הגנים המרהיבים - תל אביב

הבוקר נצא אל הגנים המיוחדים של דובאי. אל המקום הנחשב כגן העדן של צלמי האינסטגרם: הגנים המופלאים של דובאי, חרף הטמפרטורות הקיצוניות השוררות באזור בחודשי הקיץ עדיין מאפשרות לפתח את אחד הגנים הבוטניים המושקים במערכת התפלת המים המיוחדת של העיר. ועל פי שעת הטיסה העברה לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב

bottom of page