top of page

ירדן - מסע עומק גיאוגרפי באתרים היסטוריים מרתקים - הטיול של משה - 4 ימים

מסע בלתי נשכח אל שכנתנו ממזרח הממלכה ההאשמית של ירדן: שילוב מרתק של קניוני מואב יחד עם אחד מפלאי תבל החדש: העיר הנבטית עוצרת הנשימה: פטרה. טיול המשלב הליכות ברגל בקניוני מואב העשירים במים עם גנים תלויים מרהיבים בלב המצוק, ואדיות עמוקים שכתוצאה מתהליכי בלייה ארוכים בשנים יצרו מצוקים אדומים אדומים וכל זה על רקע חופו של ים המלח בצידו הירדני. אתרים היסטוריים מרתקים, יחד עם אתרים ארכיאולוגיים מרתקים ברחבי הממלכה השכנה ממזרח, וכמובן גולת הכותרת: פטרה, אתר הקבורה המעוטר והיפה ביותר על פני כדור הארץ וכל אלו במרחק נסיעה קצרה מישראל.


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב – מעבר שייח חוסיין - ג'רש - מדבא

בשעת בוקר מוקדמת נגיע עצמאית אל מעבר הגבול לירדן, כאן נפגוש את מדריך הטיול ואיתו נעבור את הפרוצדורה של מעבר גבול ונעלה אל הגלעד, לביקור בג'רש, העיר השמורה ביותר מבין ערי הדקאפוליס. מצב ההשתמרות של השרידים ועושר המבנים הופך אותה לאטרקציה מהממת. בג'רש התגלו שערי ענק, רחובות עמודים מפוארים, טטרה פילאי מרשימים שהוקמו במקום המפגש של רחובות הקארדו והדקומנוס, מקדשים, תיאטראות, היפודרום, בית כנסת שהפך לכנסייה ועוד לאחר הביקור באתר ההיסטורי החשוב נרד בנסיעה דרומה אל אזור מדבא, כאן נבלה את הלילה.


יום 2 I מדבא - הר נבו - מכוור - ואדי מוסא

הבוקר נבקר באתר ההיסטורי החשוב ממנו נצא לצפות על ארץ הקודש במקום אליו על פי הסיפור התנ"כי הגיע משה רבנו להביט על הארץ המובטחת אך לא זכה להיכנס בה – הר נבו ונשקיף על הארץ המובטחת ממזרח. נמשיך אל נקודה נוספת שתעזור לנו דווקא בהכרת ארצנו, במפת מדבא המתארת את ארץ ישראל בימי הביניים ונמשיך בנסיעה העוברת דרך הנופים המופלאים של ים המלח אל מכוור, מצודה חשמונאית עתיקה בה התרחש אירועי כריתת הראש של יוחנן המטביל, אירוע מכונן בהיסטוריה הנוצרית. מכאן נמשיך אל הכפר העתיק דאנה, הממוקם בכניסה לשמורת טבע נפלאה הגובלת עם ואדי פינאן התנכי ומכיל תצורות נוף שונות ומגוונות, כאן נערוך מסלול הליכה קצר מפינות הכפר להשקיף על הנוף היפה ונרד דרומה ללינה באזור ואדי מוסא.


יום 3 I נפלאות פטרה - אל ים המלח

יום סיור מרתק בפטרה; בשעת בוקר נצא ליום הליכות ונופים קסומים בפלא העולם החדש: פטרה. נתחיל בהליכה דרך הקניון הצר והמרשים ה"סיק", נתרשם מהקברים המרשימים של הנבטים בימי תהילתה הגדולים ונהלך בדרך המרשימה המובילה אל הדובדבן שבקצפת ה"חזנה"- מקדש האוצר המדהים החצוב כולו בסלע אחד. נמשיך דרך התיאטרון אל הקברים המלכותיים ונתיב התהלוכות. נעלה למונומנט הגדול ביותר – א'דיר ממנו נשקפים הנגב והערבה, ועוד, ככל שיתיר הזמן. לקראת אחר הצהריים נעזוב את פטרה וננוע צפונה הפעם אל אזור ים המלח הירדני כאן נלון בריזורט מקומי על שפת הימה הגוועת.


יום 4 I ים המלח - אגן הטבילה - מעבר שייח חוסיין

הבוקר נהנה ממתקני המלון הנפלא, ונצא בנסיעה המטפסת על הרי מואב אל חממת מעין, נתרחץ במימי המעיינות החמים, ננפוש מתחת למפל ונהנה משירות וארוחת בוקר משובחת במלון אשר נחשב לאחד היפים במזרח התיכון. לאחר יום הנופש האחרון שלנו בטיול נצא אל אזור אגן הטבילה שעל נהר הירדן ונשקיף על צידו השני של אגן הטבילה הישראלי, אליו נוהרים מדי שנה צליינים רבים מכאן נעלה בנסיעה חזרה צפונה, יתכן ונשלים סיורים שונים אותם תיארנו בימים הקודמים ולקראת אחר הצהריים נעלה בנסיעה חזרה לכיוון מעבר הגבול בגשר שייח חוסיין, מעבר הבקעה לסיום הטיול.

bottom of page