top of page

סיני - חופים, הרים ושנירקולים בחצי האי - 4 ימים

חצי האי סיני, אין כמעט ישראלי שחופי הטורקיז המופלאים לא זורקים אותו לאיזה רגע נוסטלגי בחייו.... אז לאלו שמתגעגעים וגם לאלו שאף פעם לא היו: מסע הליכות מופלא אל חופי סיני שמתחיל הכי חזק ואז רק מגביר - בעזרת גמלים נצא בשעת לילה מאוחרת לטיפוס אל הר סיני, ג'בל מוסא, כאן על פי המסורות המאוחרות ניתנה התורה במעמד הר סיני וכאן נצפה בזריחה מרהיבה בשלל צבעים. מכאן נמשיך אל העיירה דהאב ותרבות החוף הקשורה אל האזור נמשיך אל העיר שארם א-שייח ונסקור את שמורת הטבע היפה ראס מוחמד, כאן נשנרקל ונביט על העולם של מתחת למים. לקינוח נתפנן באווירה של סיני מושלמת על החוף של בלו הול, כאן נתפעל מהתופעה המרהיבה, ננוח ונשוב אל מעבר הגבול של טאבה, שמחים ומאושרים. 


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I מטאבה אל הר סיני - סנטה קטרינה

ניפגש במעבר הגבול בטאבה (הגעה עצמאית), נעבור את ביקורת הדרכונים ונחצה את הגבול אל אחד המחוזות המרשימים בעולם: "דרום חצי האי סיני", האזור שמרטיט מבוגרים וצעירים כאחד. נסיעה קצרצרה תביאנו אל התצפית המרשימה על "אי האלמוגים", סאלח א דין והפיורד המופלא שלמרגלותיו. מכאן נמשיך בנסיעה דרומה לנואיבה נאכל ארוחת צהריים טובה כמיטב מסורת האירוח הבדואית ולאחר טבילה קצרצרה בים ומנוחה קלה נצא להכיר את כפר הדייגים של נואייבה. לאחר שיטוט קצרצר בכפר נמשיך בשעות אחר הצהריים ונגיע לקראת ערב אל ההר הגבוה, באזור סנטה קתרינה ונהנה מארוחת ערב חמה ומזינה בכפר מילגה הסמוך למנזר סנטה קטרינה.


יום 2 I זריחה על הר סיני - סנטה קטרינה - דהב

הבוקר לפני עלות השחר לאור היררח והכוכבים נעפיל בשיירת גמלים אל הפסגה של הה שזכה לכינוי "ג'בל מוסא", הר משה המקודש שיש הרואים בו כ"הר סיני" המקראי. בפסגה מצפה לנו חוויה מהפנטת שקשה לתאר במילים. יחד עם עולי רגל ומאמינים נחזה במדבר סיני בשעת זריחה משנה את צבעו משחור לכחול, לירוק, לסגול, לאדום ולכתום. מחזרה מרהיב שחייבים לראות לפחות פעם בחיים. מכאן נמשיך לעמק אליהו הנביא שם על פי המסורת דיבר אליהו עם האלוהים. נמשיך במורד, אל אחד המנזרים העתיקים בעולם: "מנזר סנטה קתרינה". נבקר בכנסייה המעוטרת ביצירות אומנות עתיקות, נתוודע לסיפורי משה סביב "באר ציפורה" ונציץ לכיוון "הסנה הבוער". כמובן שלא נוותר על תצפית מרהיבה על המנזר. נמשיך ונשוטט בין ההרים והבוסתנים, נאות הדקלים ונספוג את היופי הייחודי של ההרים עד שנרד אל אזור החוף של דהב שם נבלה את הלילה.


יום 3 I דהאב - שארם א שייח - דהאב

היום נעזוב את דהב אליה נשוב לקראת ערב ונצא ליום מופלא בקצה השפיץ של חצי האי סיני, בשעות הבוקר נעזוב את דהב ונרד בנסיעה דרומה לכיוון שארם א שייח, בה המעוניינים יוכלו לשכור ציוד שנורקלים ונמשיך אל הדובדבן שבקצפת שמורת הטבע המופלאה של ראס מוחמד. עם ההגעה אל קצה השפיץ של חצי האי נצא למסלול בין רחבי שמורת הטבע בין לגונות צבעוניות, נשנרקל, נלך ברגל, נשקיף על מפגש המפרצים ונמשיך אל אחת הערים המתפתחות ביותר במצרים, שארם א-שייח, הלוא היא אופירה (נסיון ההתתיישבות של ישראל באזור) נתרשם ממסגד הסחבה בשארם א שייח, נשוטט בין החנויות והשוק העתיק של העיר ומכאן נשוב אל דהב ללינה וארוחת ערב.


יום 4 I דהאב - החור הכחול - טאבה

נתעורר לזריחה מהפנטת של השמש מבעד להר מדיין שבערב הסעודית. נצא לשיטוט בוקר שקט, בכפר "עסאלה", בין בתי הבדואים, נאות הדקלים והמוטלים המצריים, שמעורבבים זה בזה באי סדר מופתי. לאחר ארוחת בוקר טובה נעשה דרכנו אל "החור הכחול" (ה-"בלו-הול") אתר הצלילה המפורסם. נכנס לים לשנירקול באחד הריפים היפים של סיני. בתום השנירקול, נעלה על ההסעה וניסע צפונה אל "ראס-השטן", שם תחכה לנו ארוחת הצהריים. ברצועת החוף הציורית נשוטט בינות לכפרי החושות והבקתות, נפגוש את מוכרות הצמידים והחרוזים ואם יוותר זמן נקפוץ לטיול קצר "בואדי תמילה" הססגוני. לעת צהריים מאוחרות, נחזור אל הארץ המובטחת ומעבר הגבול טאבה, עם הבטחה בלב לשוב אל ההרים והחופים של סיני.

bottom of page