top of page

תורכיה - מסע ג'יפים בהרי הטאורוס משולב בנופש בחופי אנטליה - הטיול של אילן - 7 ימים

טיול ג'יפים בהרי הטאורוס וקניון הקופרולו הוא מסע לנופים מופלאים של פסגות הרים גבוהות, אגמים כחולים, נהרות זורמים יפהפיים לצד מסורת מקומית בלתי נשכחת. במסגרת הסיור שלנו בחלק הדרומי והררי של טורקיה, נכיר מחדש את העיר אנטליה על שלל שווקיה ואתריה. אבל מהר מאוד נתחיל בהעפלה אל שרשרת הרי הטאורוס הנזרקת אל החוף במסע ג'יפים שמטפס אל האזור ההררי בו נכיר את תעשיית טחנות הרוח, הגידולים החקלאיים, עבודות הנפחים המקומיים, החיים הפשוטים שנדמה וכמעט ותמו מהעולם. במסגרת המסע נכיר את עצי הענק הנשירים, את עדרי הצאן היורדים לרעייה, נשתכשך במים קרירים או נהנה מכוס תה תורכי חם ומריר. את המסע המופלא נסיים בנופש באזור החוף של הריביירה הטורקית, רחוק מגדודי התיירים בעיר יפה ומרתקת על קו החוף. 


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב - אנטליה - אזור החוף צ'יראלי

נצא מנתב"ג עם טיסה ישירה של חברת פגסוס לאנטליה (מחיר הטיסה מותנה בהתאם לקדימות ההזמנה), עם הנחיתה נפגוש את המכונאי המקומי ואת הג'יפים המקומיים, רכבי פיק אפ מסוג מיצובישי L200, נקדיש דקות מספר לבדוק שמן, מים. נסמן דפיקות קטנות אם יש ונצא בנסיעה נופית מרהיבה דרך מרכז העיר אנטליה אותה נחצה במהירות ונמשיך להתמקמות על אזור החוף בואכה עיר הנופש קמר. כאן נמשיך דרך נופי המצוקים של הריביירה הטורקית עד הגיענו אל עיירת החוף המרהיבה שנמצאת לחופי הים התיכון - העיירה צ׳יראלי. כאן אחרי שנתמקם במלון. נאכל ארוחת ערב ואז נצא לפעילות בלתי נשכחת של מסלול הליכה רגלי אל הר האולימפוס. נכיר את התופעה המרתקת של מפלצת האש כימרה, שהאגדה המקומית מספרת שהיא יושבת למרגלות ההר ועד עצם היום הזה יורקת אש ממעמקי ההר. בביקור באתר נגיע אל אותן מדורות טבעיות עם מרשמלו על שיפוד ונשמע סיפורים מקסימים אל תוך הלילה….


יום 2 I צ'יראלי - קניון הגוינוק - אלטיניאקה

הבוקר נעזוב את אזור החוף של צ'יראלי ונתחיל את הטיפוס שלנו אל ההרים הגבוהים. תחילת הטיפוס שלנו תהיה דרך קניון גוניוק בדרך הררית המטפסת על החלק הדרום מערבי של הרי הטאורוס - כאן נצא למסלול הליכה רטוב ומרתק. מהקניון נמשיך ונעבור דרך קניונים מצוקיים אחרים, מפלי מים ויערות אורנים וארזים אל נקודות תצפיות המשקיפות על הנוף ההררי ורצועת החוף. בדרכנו אל אזור זה נעצור לביקור בכפרים ציוריים ונפגוש אנשים מרתקים ולקראת אחר הצהריים נגיע אל העיירה אלטיניאקה המשמשת כמרכז המסחרי של כלל התושבים הכפריים בסביבה. כאן נחפש את האנשים המרתקים המגיעים אל העיירה להציע את מרכולתם ונשאר ללינת לילה סמוך לעיירה במלון הממוקם בתוככי ההרים.


יום 3 I אלטיניאקה - נהר קושקאפי - מעבר ההרים אימרצי'ק - אירידיר

יום נסיעה ארוך, אך בלתי נשכח לפנינו. בשעות הבוקר המוקדמות נתעורר לקול קריאת התרנגולים והמואזין המקומי ולאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה אל אחת מטחנות הקמח בנות מאות השנים הממוקמת בסמיכות לכפר ומונעת באמצעות כוח המים. מכאן, אחרי שנתרשם מהחיים הפשוטים שיזכירו לנו את פעם. נמשיך בנסיעה במורד אל נהר האלקיר, כאן נכנס לנסיעה נופית מרהיבה העוברת דרך קניון יפה על הנהר בתוך יערות עצי אורן ודולב עתיקים בואכה הכפר הציור קוזצאקוי. מהכפר נרד שוב לטבילה מרעננת במימיו הצוננים של נהר קושקפי ונתחיל בטיפוס על כפרי הקיץ הייאיילה, השוכנים בגובה של מעל ל 2,000 מטר ומשמשים מקום מפלט תושבי ההרים הכפריים החיים כאן. מכאן נמשיך לטפס דרך מעבר ההרים אימרצ'יק המתנשא לרום של 2,400 מטר מעל פני הים ומשקיף מהפס הגבוה על הנוף המופלא. מאימרצ'יק נחבור אל נסיעה שתביאנו לעיר קורקטלי ובנסיעת ערב בכבישים נגיע אל העיירה אירידיר הממוקמת על שפת אגם יפיפה. לינה וארוחת ערב באגם אירידיר.


יום 4 I מאירידיר אל נהר הקופורלו

את הבוקר מתחיל בארוחת בוקר ונרגע מעט מימי המסע הארוכים. נמלא דלק ונבדוק שמן ומים ונצא בנסיעה אל הכפר קסמנילר, הממוקם על פתחו של קניון הקופרולו. כאן בכפר הציורי הקטן נעצור לשתיית כוס תה מתוק, עם המון המון סוכר… ונעזוב את הכביש לדרך שטח מתפתלת לאורך נהר הקופורלו בין כפרים ציוריים שנדמה שהזמן עמד בהם מלכת. בשעות הצהריים המאוחרות נפנה מדרך ההר ונרד לתוך השער המרשים של קניון הקופרולו, כאן נתמקם באחד מבתי הארחה המשקיפים על הקניון השוצף הקוצף. לינה וארוחת ערב בבקתות בקופורלו.


יום 5 I קניון הקופרולו - בשקונק - הקניון הנעלם - רפטינג - אנטליה נופש

הבוקר נצא בנסיעה דרך קניון הקופרולו לעבר אחד הגשרים הרומיים היפים שנשתמרו כמעט בשלמותם כאן על הנהר. בדרך נחלוף בסמוך לקניון הנעלם ונמשיך לכיוון העיירה בשקונק, המעוטרת נופית עם חמש מצודות סלג'וקיות הנמצאות בסביבה. לא נוותר על שייט רפטינג בלתי נשכח בנהר הקופרולו אותו נתחיל באזור הגשר הרומי העתיק, נשמע תדרוך מקיף על בטיחות הרפטינג, נעלה על סירות ולאחר תרגול קצר נצא לשייט חוויתי בין המצוקים הנפלאים. בסוף השיט נרד בנסיעה עד לכביש החוף התורכי, נפנה מערבה ונצא לכיוון אזור אנטליה שם נזדכה על הג'יפים ונמשיך לנופש באחת מעיירות החוף השקטות לאורך הריביירה הטורקית.


יום 6 I נופש באזור אנטליה

את היום השישי במסע ההרפתקאות שלנו נקדיש לבילוי באחד הריזורטים היפים שעל חופי אנטליה. המעוניינים יוכלו לצאת רגלית לסיור ערב בעיר על מבניה ושווקיה הייחודיים. לינה וארוחת ערב באתר הנופש.


יום 7 I אנטליה - תל אביב

את הבוקר ננצל לעוד קצת עבודה על קו השיזוף שלנו על פי שעת הטיסה נעבור בהסעה אל נמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב.

bottom of page