top of page

דרום אמריקה - ארגנטינה, ברזיל וצ'ילה - במסע אל המקומות היפים ביבשת - הטיול של פיני - 18 יום

מסע עומק מיוחד לארגנטינה, ברזיל וצ'ילה הוא מסע אל חבל ארץ יפהפה המשלב בתוכו חופים אטלנטיים יפהפיים, נופי קרחונים ועוצמות טבע שלא יכולות להשאיר אף אדם אדיש אליהם. את המסע המיוחד שלנו נתחיל בעיר האלוהים: ריו דה ג'ניירו, בה נחגוג יחד עם הברזילאים המולהבים את מצעד המנצחות הססגוני, נכיר את הפבלות והגבעות הציוריות של העיר. נמשיך אל אחד מפלאי הטבע העוצמתיים של מפלי האיגווואסו אותם נראה משתי זוויות במדינות השכנות ברזיל וארגנטינה, נמשיך בטיסה אל בואנוס איירס, מולדת הטנגו, בה נשוטט בין רחובותיה הציוריים ונמשיך אל ברילוצ'ה, הממוקמת על גדות אגם נהואל הואפי ונחשבת לבירת השוקולדים והבשר של היבשת. נחצה ביום חווייתי את האגמים היפים בואכה צ'ילה ונמריא אל אחת משמורות הטבע היפות ביותר בעולם לא לפני שנסקור את האי מגדלנה על שלל הפינגווינים המיוחדים המעטרים את האזור. את הקינוח נשאיר לאזור אל קלאפטה וקרחוני הענק של אחד מפארקי הקרחונים הגדולים בעולם: פארק הקרחונים לוס גלסיארס ונשוב לבואנוס איירס רגע לפני חזרתנו ארצה.


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

ימים 1-2 I תל אביב - אירופה - ריו דה ז'ניירו

נצא בטיסת ערב מתל אביב דרך יעד ביניים באירופה אל ריו דה ז'ניירו, עיר האלוהים, עם הנחיתה בעיר המופלאה נתמקם במלון בו נבלה את הלילות הבאים, ננוח ונצבור כוחות לקראת מצעד המנצחות שיערך באותו הערב בסמברודורום של ריו דה ז'ניירו. פתיחה מעניינת למסע מופלא. (מחיר הטיול אינו כולל את מצעד המנצחות שעלותו תינתן בנפרד).


יום 3 I ריו דה ז'ניירו - סיור במרכז העיר

בבוקר נצא לסיור עיר במרכז העיר ריו, נעבור בקתדראלת מטרופולין המתנשאת לגובה אדיר של 80 מטר. נתוודע לרובע סינרלנדיה עם מבניהם ההיסטוריים, נחלוף על פני התיאטרון העירוני בדרכנו לשכונת פלמנגו, הנמצאת בכניסה להר הסוכר, אליו נעלה כמובן בשני הרכבלים. מהר הסוכר המתנשא לגובה של 395 מטרים נשקיף על חופיה הקסומים של ריו דה ז'ניירו ועל פסגה קסומה נוספת פסגת הקורקבדו. לינה וארוחת ערב בריו דה ז'ניירו.


יום 4 I ריו דה ז'ניירו - סיורים בפבלות ובקורקובדו

חצי יום שיוקדש ליער טיג'וקה – היער האורבאני העתיק ביותר בעולם, לפסגת ה"קורקובדו" וביקור בפאוולות בדגש שכונת העוני רוסינייה – אחת המרתקות ביותר בריו: נבקר בבית מקומי, אם התנאים יאפשרו נבקר גם בבית ספר לסמבה ובשוק המקומי בשכונה. בהמשך הסיור בריו נחלוף על פני יער טיג'וקה, היער האורבני הגדול בעולם, בדרכנו אל גבעת הקורקבדו, אחד משבעת פלאי העולם משם נצפה בחופים קופאקבנה, אימפנמה ולבלון, בלגונות, בגנים הבוטאניים ובאצטדיון המרקנה. לינה וארוחת ערב בריו דה ז'ניירו.


יום 5 I ריו דה ז'ניירו - מפלי האיגוואסו

הבוקר נעזוב את עיר האלוהים נעבור אל נמל התעופה המקומי ונטוס אל מפלי האיגוואסו, עם נחיתתנו נצא לבקר בצד הברזילאי של המפלים, נבצע תצפיות מרתקות על המפלים כולל סיורים רגלים קצרים, לאחר מכן נצא לסכר אטיפו, אחד הסכרים הגדולים בעולם, לקראת סיום נבקר בפארק הציפורים ונכיר את תוכי הארה והתוכנים ושלל ציפורים המהווים את אוכלוסיית הפארק המעניינת לינה וארוחת ערב באיגוואסו.


יום 6 I מפלי האיגוואסו - בואנוס איירס

הבוקר לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור בצד הארגנטינאי של המפלים. נצא לסיור בתוך יער הגשם, נרד לתחתית המפלים ונראה את העוצמה מלמטה, נעלה ל Arganta Diabolos("לוע השטן") ועוד נקודות תצפית על המפלים ככל שהזמן יספיק לנו. הביקור בצד הארגנטינאי כולל שייט בסירות מהירות אל תחתית המפלים. לאחר הסיורים המרתקים נחבור אל נמל התעופה המקומי לטיסה לבואנוס איירס. עם ההגעה התמקמות במלון.


יום 7 I בואנוס איירס ואתריה

בבוקר נצא להכיר לעומק את עיר הבירה הארגנטינאית: בואנוס איירס. תחילת סיורנו תהיה בשכונת לה בוקה, הממוקמת "בקצה העיר": לה בוקה, שכונת המהגרים האיטלקית נחשבת לאחת השכונות המעוצבות והצבעוניות ביותר בעולם, לאחר שנסייר בשכונה ונכיר מספר צעדי ריקוד טנגו באחד הברים המקומיים. נמשיך אל שכונה מעניינת נוספת בעיר, שכונת לה-ריקולטה, בה נשוטט בין בתי הקפה השונים בעיר ונכנס אל בית הקברות הייחודי בו קבורים שועי העיר והמדינה כולה, נהלך בין המצבות המעוצבות בסגנון מיוחד וננסה להבין למה בואנוס איירס מכונה גם "פריס של דרום אמריקה". לינה וארוחת ערב בבואנוס איירס.


יום 8 I בואנוס איירס - סן קרלוס דה ברילוצ'ה

הבוקר נעזוב את בואנוס איירס, אליה עוד נשוב לקראת תום סיורנו ביבשת הדרומית. נצא בשעות הבוקר אל נמל התעופה ונמריא אל תחנתנו הבאה: העיר ברילוצ'ה (Bariloche), המכונה גם עיירת השוקולדים. אזור ברילוצ'ה כולו נחשב לאזור מהיפים בארגנטינה: ירוק עד, מלא באגמים, נהרות ופסגות הרים מושלגות. רוב תושבי האזור הם מהגרים גרמנים הגרים בעיירות קטנות וירוקות, בבתי עץ ציוריים הנותנים לאזור חזות שוויצרית. עם ההגעה נצא הליכה קסומה בתוך היער האדום (יער שיחי הארג'אן), שנראה כאילו הוא לקוח מיער האגדות של במבי. אחר הצהריים נצא לסיור בסביבת ברילוצ'ה, נבקר ביאו יאו (Llao Llao), בהמשך נטפס אל גבעת קמפנריו, גבעת הפעמון (רכבל) 2500 מטרים, ונזכה לתצפית מיוחדת על האזור, ממרומי ההר נשקף נוף פנוראמי מרהיב של כל אגם נהואל הואפי ורכס האנדים שמעליו. כולל ארוחת ערב.


יום 9 I ברילוצ'ה - שמורת הטרונדור

​יום טבע קסום ומופלא בסביבות העיר ברילוצ'ה: שמורת הר הגעש טרונדור – ללא ספק אחת משמורות הטבע היפות באזור האגמים, מאופיינת ביער גשם, אגמים אלפיניים נהרות זורמים וחיי טבע עשירים. הביקור כולל תצפית מרהיבה על הקרחון השחור, נהר קרח מרשים הצבוע בשחור – חום, סימן למפולות הבוץ שצבעו את הקרח הלבן. אתרים כמו האגם השחור, פמפה לינדה יוסיפו לקסם וליופי של הביקור. במהלך היום נשלב הליכות רגליות קלות, תצפיות נוף מדהימות והרבה כיף. כולל ארוחת צהריים (בסגנון פיקניק).


יום 10 I ברילוצ'ה - יום חציית האגמים לצ'ילה - פוארטו ואראס

הבוקר נחצה את רכס הרי האנדים מארגנטינה לצ'ילה. זהו יום של נופים, אגמים ויערות גשם עבותים הרצופים בתופעות געשיות ייחודיות, בו נשלב שייט קטמרנים וסירות ב-3 אגמים לרבות באגם נאוול הוואפי, הנמצא בשמורה הוותיקה ביותר של דרום אמריקה, באגם בו ישנם פיורדים שנוצרו מגלישת קרחונים. נעבור דרך אגמים שנוצרו מהפשרת שלגים זכים וצמחיה ירוקה עבותה – נופים שיש רק בציורי פסטורליה של האלפים! דרכנו תעבור בפארק הלאומי ויסנטה פרס רוסלס עד לתחנת הגבול. בערב נגיע ללינה בפוארטו ואראס.


יום 11 I פוארטו מונט - פונטה ארנס

הבוקר נשכים קום בעיירה הציורית פוארטו ואראס הממוקמת על גדות אגם אלפיני יפהפה ונצא בנסיעה לכיוון המפרץ היפה של פוארטו מונט, כאן בעיר המהווה תחנת מעבר חשובה בצ'ילה אל האי צ'ילואה ומשמשת כבסיס של קהילת המפוצ'ה, קהילת האינדיאנים היחידה שנותרה על אדמת צ'ילה. עם הגעתנו אל העיר נצא לביקור בשוק אנחלמו, שוק הדייגים האותנטי של פוארטו מונט, אותה לאחר הסיור נעזוב בטיסה מעל לכיפת הקרח הפטגונית הגדולה, בטיסה שתביאנו אל העיר הדרומית ביותר בצ'ילה פונטה ארנס, השוכנת לפתחה של תעלת מגלן. את הלילה נבלה בפונטה ארנס. לינה וארוחת ערב בפונטה ארנס.


יום 12 I פונטה ארנס - אי הפינגווינים מגדלנה - פוארטו נטאלס

הבוקר נקום ונצא לראות את המפרץ הממוקם על תעלת מגלן ונשמע את סיפורו של מגלה העולמות הפורטוגזי, מהמפרץ נצא לביקור באיסלה מגדלנה, מושבה ענקית של מעל ל 100,000 פינגווינים, אותם נזכה לראות בשייט ואם יתמזל מזלנו נוכל להשקיף גם על דולפינים, אריות ים ואולי אף נזכה לראות לוויתן ענק. לאחר החוויה המיוחדת נמשיך בנסיעה צפונה בתוך האזור הפטגוני המופלא של צ'ילה לכיוון העיירה פוארטו נטאלס, השוכנת במפרץ האולטימה אספרנצה, מפרץ התקווה האחרונה. עיירה זו מהווה שער הכניסה לאחת משמורות הטבע היפות בעולם: שמורת הטבע טורס דל פיינה.

יום 13 I שמורת הטבע טורס דל פיינה

​את ימי הטיול הבאים נבלה בפארק המופלא הטורס דל פיינה: בכניסה לפארק נפקיד את הדרכונים ונירשם בספר המבקרים. מיד לאחר ההרשמה נפרוק את הציוד ונתחיל ביום טיול רגלי אל מפלי סלטו גרנדה וצ'יקו. מכאן נמשיך ליום סיור רכוב בפארק, משולב בהליכות רגליות קצרות. נבקר באגם פהואה (Pehoe), בנהר הסרנו (Serrano), באגם גריי – משם נצא לתצפית על הקרחון הגדול וגושי הקרח הצפים באגם, בלגונה הכחולה (Azul), באגם אמרג'ה (Amarga) ובעוד אתרים ככול שהזמן יותיר לנו. לינה וארוחת ערב בפארק.


יום 14 I טורס דל פיינה - אל קלאפטה

הבוקר נמשיך ונסייר בשמורת הטבע טורס דל פיינה (אתרים ראה יום קודם) מכאן נמשיך אל מעבר הגבול של סרו קסטיז'ו, שם נפרד מהצוות הצ'יליאני ונפגוש את הצוות הארגנטינאי שיטייל איתנו בימים הבאים. עם הגעתנו אל הגבול נצא בנסיעה אל העיר אל קלאפטה, עיר הבסיס של שמורות הקרחונים היפות. לינה וארוחת ערב באל קלאפטה.


יום 15 I שייט בפארק הקרחונים לוס גלסייארס

בבוקר נצא לפארק הקרחונים "לוס גלסייארס". ניסע עד למעגן "בנדראס" שם נעלה על קטמרן ונפליג באגם ארגנטינו לעבר קרחון אופסלה. הקרחון, הגדול בקרחונים של שדה הקרח הפטגוני, נקרא על שם אוניברסיטת אופסלה בשבדיה על ידי החוקרים הראשונים של הקרחונים באזור. אוניברסיטה זו הצטיינה בחקר הקרחונים (גלאציולוגיה), ולכן זכתה בכבוד הגדול. הספינה תביא אותנו עד לחזית הקרחון, ממנה נראה אותו אך אליו לא נבוא. אחר הצהריים נפליג בחזרה לפוארטו בנדראס וניסע חזרה לקלפטה. ללינה וארוחת ערב.


יום 16 I קרחון הפריטו מורנו - אל קלאפטה - בואנוס איירס

עם שחר נצא לראות את הקרחון הגדול "פריטו-מורנו" הממוקם בלב "פארק נסיונל דה לוס גלסייארס" על שפת אגם "ארגנטינו", כ- 80 קלומטרים מהעיירה קלפטה. הקרחון שרוחבו קילומטר וגובהו כ- 40 מטרים נושק לאגם. מראה מדהים לראות את גושי הקרח העצומים הנשברים בקול רעם אדיר ונופלים לתוך מי האגם כשהם יוצרים גלים גבוהים. הקרחון הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ. תוך כדי התקדמותו של הקרחון הוא חוצה את אגם ארגנטינו וחוסם את מוצא האגם בקיר של קרח מוצק. אחת לכמה שנים הקיר מתבקע עקב לחץ המים העצום הנוצר על הקיר, זהו אחד מהמראות המופלאים עלי אדמות. בצהריים נמשיך במסענו הרכוב בערבות פטגוניה המדברית. לאחר הסיור בטרסות המשקיפות על הקרחון המופלא נועבר אל נמל התעופה לטיסה אל בואנוס איירס הבירה הארגנטינאית אותה הכרנו. לינה וארוחת ערב משולבת במופע טנגו מיוחד בבואנוס איירס.


ימים 17-18 I בואנוס איירס - אירופה - תל אביב

הבוקר נמשיך ונסייר בעיר הציורית בואנוס איירס, נשוטט בין כיכרותיה ההומים, בין רחובותיה הציוריים. נקדיש זמן לקניות בשווקי המזכרות המקומיים וניתן זמן חופשי לשוטטות באבנידה פלורידה, שדרת הקניות המרכזית של העיר על שלל מותגיה וחנויותיה. לאחר הסיור והזמן החופשי נועבר לנמל התעופה לטיסה דרך יעד ביניים באירופה חזרה לתל אביב. נחיתה ביום ה 18.

bottom of page