top of page

גואטמלה - טיול עומק גיאוגרפי מיוחד הכולל את סמוק שאמפיי - הטיול של רות - 13 יום

גואטמלה, אחת המדינות המרתקות ביותר במרכז אמריקה – לפני שהיא ארץ נופית יפהפייה עם הרי געש נישאים מופלאים, ערים קולוניאליות יפהפיות ונופים מרהיבים. היא קודם כל מדינה של אנשים: שבטי אינדיאנים מרתקים המנהלים אורח חיים שלו ורגוע המשלב יחד תרבות נוצרית קתולית אדוקה לצד תרבויות פגאניות שנשתמרו במהלך מאות השנים. אנו מזמינים אתכם לחוויה מיוחדת של תרבות, נופים ושמורות טבע קסומות בגואטמלה היפה. חוויה של פעם בחיים.


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א - אירופה -גואטמלה סיטי

נצא בטיסת בוקר מתל אביב דרך יעד ביניים באירופה אל גואטמלה סיטי, עם ההגעה בשעות הערב נועבר ללינת לילה בעיר הבירה הגואטמלית. לינה בגואטמלה סיטי.


יום 2 I גואטמלה סיטי – ציציקסטנגו

הבוקר לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את עיר הבירה ונצא לאתר הארכיאולוגי אישימצ'ה. נמשיך בדרכנו לעיירה ציציקסטננגו הממוקמת בגובה 2500 מטר. הסיבה העיקרית לבואנו היא השוק הססגוני של העיירה, אך לא נוותר גם על ביקור בכנסיית סנט תומאס שסיפורה וחשיבותה נובעים מהממצאים שנתגלו בה ומהטקסים הנערכים בתוכה המשלבים תרבויות פגניות ייחודיות לצד אמונה נוצרית אדוקה. נעלה אל גבעת אבאחו בה מקיימים התושבים טקסים המנוהלים על ידי שאמנים, נבקר בבית הקברות שהוא חגיגת צבעים ואמונות ונחזור לצפות בחזרתה של העיירה לחיי השגרה. ארוחת ערב ולינה בציציקסטננגו.


יום 3 I יום סיור כפרים - אגם אטיטילן

לאחר ארוחת בוקר בצ'יציקסטננגו נעבור לסיור בין הכפרים הפרושים על רמת ההר שחוצה את גואטמלה. נבקר בטוטוניקפאן, נמשיך אל הכפר זוניל בו מתקיים שוק פירות וירקות ססגוני ביותר, נראה את מיטב התוצרת החקלאית של האזור הכפרי בו כל אחד מן הכפרים מתמחה בגידול אחר. נשמע הסברים על שיטות עיבוד מקומיות של הקרקע החקלאית. בכפר אלמולונגה נהנה מן המגע עם התושבים המקומיים. משם נמשיך לאגם אטיטלן המקסים. האגם הצלול מוקף מכל עבריו בהרי געש גבוהים ולאורך חופיו כפרים אינדיאנים מסורתיים הנבדלים אחד מהשני בלבוש התושבים ובניב בו הם מדברים. לא סתם, רבים טוענים שזה אחד המקומות היפים בעולם.


יום 4 I אגם אטיטילן וסביבותיו

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור של שייט והליכה רגלית בין הכפרים סאן אנטוניו פאלופו, סאן מרכוס לה לגונה, וטצונונה. נסיים את הסיור בעיר פנחצ'אל ואם ישאר לנו הזמן נעלה לביקור בסולולה, בה מתקיים יום שוק בסגול (צבע הבגדים של תושבי סולולה). ביום הזה נעמוד על השוני והייחודיות של כל כפר נחזה במלאכות של אריגה, יצור נרות לתפילה ושלל מוצרים למזכרות כמו גם תלבושות שונות ותסרוקות בגוונים וצורות המאפיינות כל כפר.


יום 5 I אגם אטיטלן - משולש איקסיל

לאחר ארוחת בוקר במלון נצא בשייט לעיירה סנטיאגו דה אטיטלן, הנמצאת בצדו הנגדי של האגם. עיירה זו שמרה על תרבות הצוטוהיל המסורתית שלה, ומפורסמת בעבודות עץ מקוריות, גלריות ציירים וכן בבובת האליל – המאשימון, לאחר השייט נצא בנסיעה צפונה אל משולש איקסיל ניסע דרך הרי הקוצ’ומטאנס אל העיירה אקול – אחת מכפרי משולש איקסיל (Ixil) המיושבים ע”י צאצאי המאיה. לינה בחוות מקומיות.


יום 6 I משולש איקסיל - קובאן

היום נטייל באזור, בין הכפרים ונוכל לראות את המקומיים עם התלבושות המסורתיות ואת עבודת האריגה המסורתית של הנשים. נאכל ארוחת צהריים בבית כפרי ואם עדיין יישאר לנו כוח נצא להליכה בין שדות תירס, להקות פרפרים ונחל שזורם לאורך השביל עם תצפית על מפל מים יפיפה! אחה”צ ניסע אל קובאן עיר הבירה של מחוז אלטה ורה קורז.


יום 7 I שמורת הטבע סמוק שמפיי

הבוקר נעזוב את העיר קובאן ואת אזור מטעי התה ונצפין אל אחת משמורות הטבע היפות בגואטמלה, שמורת הטבע סמוק שמפיי, המושג "סמוק שמפיי" מתאר תופעת טבע נדירה ומרתקת המתקיימת בשמורת הטבע הזו פירוש המילה "סמוק שמפיי" הוא מים חודרים בסלע. מדובר ב-7 בריכות מים טבעיות ומדורגות הנשפכות זו לזו בצורת מפלים קטנים. הבריכות מוזנות ממי גשמים הממלאים את הבריכות הצבועות בצבעי ירוק כחול וטורקיז משגעים, כאשר כל העת מתחת לפני הקרקע רוחש לו נהר שוצף וקוצף של מי הפשרת שלגים הזורם בעוצמה רבה באופן תת קרקעי מבלי שניתן להרגיש זאת בזמן הטבילה בבריכות השקטות והשלוות. הבריכות והנהר נפגשים בזרם אדיר כאשר הנהר פורץ ממעבה האדמה והבריכה האחרונה נשפכת יחד איתו לכדי מפל גדול ומרשים. לאחר הסיור בשמורת הטבע המיוחדת נשאר ללינה באזור.


יום 8 I סמוק שמפיי - טיקאל

הבוקר נמשיך בנסיעה צפונה אל מערות קנדלריה, מערות קרסטיות גדולות שבחלקן נוצרו מעין חלונות טבעיים היוצרים תאורה מעניינת. שם נפגוש לראשונה את העולם התת קרקעי של שבטי המאיה. לאחר מכן נמשיך אל סאייקסצ'ה ממנה נצא בשייט אל סייבל, אתר שימור ארכיאולוגי המציג את מגוון אומנויות המאיה, נמשיך ונסייר באזור ככול שיותיר הזמן ומשם נמשיך צפונה אל העיירה טיקאל בה נבלה את הלילה.


יום 9 I האתר של טיקאל - פלורס

בשעות הלילה נשכים קום ונצא להליכה לביקור זריחה באתר המאיה, הבולט, הגדול והחשוב ביותר במרכז אמריקה - טיקאל. בתוך היער הטרופי הצפוף מבצבצים להם מבני ענק של מקדשים ופירמידות, ביניהם נשוטט כאשר לכול אורך יום ההליכה בשמורת הטבע קופים ותוכים ידלגו בין העצים. נמשיך ונסייר באזור העיירה פלורס, שם גם נבלה את הלילה.


יום 10 I פלורס - גואטמלה סיטי - אנטיגואה

הבוקר נעזוב את העיר פלורס ונצא בטיסה אל גואטמלה סיטי, עם הנחיתה נצא בנסיעה אל אנטיגואה, בירת מרכז אמריקה וגואטמלה בעבר, אחת הערים הקולוניאלית היפות ומוכרת כאתר שימור ומורשת של אונסקו, בתיה צבעוניים ורחובותיה מרוצפים באבן.עם ההגעה נצא לסיור הכרות ראשוני בעיר.


יום 11 I בעזרת סוסים אל פסגת הפקאייה

הבוקר ניסע לשמורת הר פאקיה (Pacaya National Park). זהו הר געש פעיל שגובהו 2,700 מטר ומסביבו תופעות וולקניות וצמחיה מיוחדת. נצעד בשבילי השמורה ונוכל ללמוד על תופעת הוולקניזם בגואטמלה (הטיפוס יעשה בחלקו בעזרת סוסים).


ימים 12-13 I אנטיגואה - גואטמלה סיטי - אירופה - תל אביב

הבוקר נסייר עוד בעיר החשובה ומשם נמשיך אל עיר הבירה גואטמלה סיטי, שם נמשיך ונסייר עד לשעת הצהריים ככול שיותיר לנו הזמן ונמריא בטיסה דרך יעד ביניים אל תל אביב. נחיתה ביום 13.

bottom of page