top of page

מקסיקו - מסע עומק מיוחד אל חגיגות הפסחא - הטיול של ליאור - 14 יום

מסע אל מקסיקו אבל הפעם בראש קצת אחר. מסע מיוחד אל דרכיה הצדדיות של מקסיקו הקסומה והמסתורית. אל לב ליבה של אותה אדמה ותרבות עתיקה דרך הטבע, המקומיים וכל מה שביניהם. רובנו מדמיינים לעצמנו את מקסיקו כחוף קאריבי, עולם שבט המאיה, ועיירות בילויים כמו "פלאיה דל קרמן". אבל אם נציץ לרגע במפה, נגלה שהחלק הנ"ל הוא בסה"כ שפיץ קטן, מתוך כל מקסיקו העצומה. הקסם והשפע של ארץ זו, טמון בליבה, במרכז, עם המקומיים. ומנגד, במקומות שיש קצת להרחיק לכת על מנת להגיע אליהם. העם המקסיקני הוא בעצם אסופה של המון שבטים ומסורות שונות, אשר הלכו והתעצבו במשך אלפי דורות אל עם אחד, עשיר בתוכנו ורבגוניותו: שפות שונות, אגדות ומיתולוגיות, מיסטיקה ומסתורין, טקסים ומסורות, מאכלים שונים ומגוונים, אומנות ומלאכות יד וטבע מרהיב ועצמתי שאפשר את כל זה, בזכות השפע הגדול שלו וההרמוניה בה חיו המקומיים איתו. טיול בראש אחר, קליל וחווייתי, בו נפגוש מקרוב ונגלה עולם ישן ואותנטיות, יחד עם הרבה כיף ובילויים. 


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א - יעד ביניים - מקסיקו סיטי

נצא בטיסה מתל אביב למקסיקו דרך יעד ביניים באירופה. ננחת בעיר מקסיקו סיטי הסואנת. עם הנחיתה נפגוש את הצוות המקומי שילווה אותנו במהלך המסע. נצא לארוחת ערב והרמת כוסית ראשונה, ברוכים הבאים למקסיקו. מכאן נועבר לצ'ק אין למלון. לינה וארוחת ערב במקסיקו סיטי.


יום 2 I מקסיקו סיטי ואתריה - סיפורי האצטקים ומקסיקו סיטי של היום

את הבוקר נתחיל בכיכר המרכזית של מקסיקו סיטי. מרכז העיר העתיקה טנושטיטלאן. המקום  בו הכל התחיל, כמעט שנגמר וגם נמשך היום סיפורם של האצטקים… נראה את שרידי העיר העתיקה והפירמידה החבויים מתחת לעיר והקתדרלה שנבנתה מעליה בעזרת אותם אבנים מהפירמידה ונתוודע לסיפורם של האימפריה האזטקית ומקסיקו של היום. נשאיר זמן לארוחת צהריים. ונמשיך בהליכה בשדרה המרכזית של מרכז העיר עד הגעתנו אל "ארמון האומנויות היפות" - מבנה מרשים ביופיו הארכיטקטוני, המשמש כיום כמוזיאון למרכז לאומנות. נכנס להתרשם מ"הארמון" ונסייר בו. מכאן, נשוב חזרה למלון למנוחה וזמן חופשי והתארגנות לפני הערב.


יום 3 I מקסיקו סיטי - שכונת קויוקאן התוססת ומוזיאון הטקילה

נתחיל את היום בסיור בשווקים הצבעוניים והייחודיים: הראשון,  בו נאכל את ארוחת הבוקר המקסיקנית המסורתית ונתרשם מאיך נראה ומתנהג שוק בבוקר מקסיקני. אחר כך, נמשיך אל השוק הגסטרונומי - סאן חואן בו מבקרים מיטב השפים. מוצרי איכות וגורמה, מגבינות מעושנות, שרצים למיניהם ובשר של חיות שונות ומשונות ועד לפירות הכי אקזוטים שיש. מסע השווקים שלנו יימשך אל שוק לה קוויאדלה - שוק אומנות צבעוני המאגד בתוכו את שלל עבודות היד השונות והמגוונות אשר מיוצרות בכל רחבי מקסיקו ע"י קהילות שונות. לקראת מחצית היום, נבקר בביתה של האומנית הגדולה, אשר פניה נהפכו להיות סמל לאומנות, למקסיקו ולנשיות - פרידה קאלו, אשר בשכונת קויאקאן הבוהמיינית. כאן נמשיך לסיור בשכונת קאיוקאן הצבעונית ולזמן חופשי. לקראת הערב, נבקר במוזיאון הטקילה והמסקל – משקאות שהם אבני דרך בעיצוב, בעצב ובשמחה של העם המקסיקני, שם נעבור סיור מיוחד מלא בטעימות, בו נרים (ולא פעם אחת) לחיים לטיול ומסע מדהים שיהיה לנו. ממש ביציאה משם, נתוודע לכיכר גריבלדי בו מדי ערב עוברת להקות המאריאצ'ים אשר מנגנים ושרים ומתחרים על תשומת ליבם של העוברים והשבים.


יום 4 I עיר האלים - מפלי לה קונספסיון והעיירה הקולוניאלית סן מיגל דה לה אטיינדה

נפרד לשלום ממקסיקו סיטי ונתחיל נסיעתנו אל עבר טאוטיוואקאן - כשנפגש נעבוד על הגיית השם ביחד, עיר האלים המסתורית. העיר אשר נמצאה נטושה ע"י האצטקים ושימשה להם לאחר מכן כמרכז הרוחני והעיר הגדולה והחשובה ביותר ביבשת אמריקה טרם הגעת הקולוניאליזם. גם אנחנו נגיע ולא נשאר אדישים, נשמע את סיפור המקום וההיסטוריה ונבקר את פירמידת השמש הענקית (השנייה בגודלה בעולם!) ופירמידת הירח. מכאן נתחיל את נסיעתנו צפונה, אל עבר עיירה קסומה ובדרך לא נוותר ונעצור לרגע להתרענןן ולבקר במפלי לה קונספסיון. לקראת ערב נגיע אל אחת העיירות היפות ביותר במקסיקו - סן מיגל דה אליינדה עיירה בעלת ארכיטקטורה קולוניאלית ציורית, שכיום היא מרכז אומנות, בילויים ומסעדות נחשבות בקנה מידה עולמי. צ'ק אין במלון ונצא לארוחת ערב ודרינק בעיירה.


יום 5 I העיירה סן מיגל דה לה אליינדה בחגיגות הפסחא

הבוקר נצא לסיור בעיירה בין הסמטאות הצבעוניות ורחובות האבן והארכיטקטורה הייחודית - הפארק הגדול, הקתדרלה והכנסייה המפורסמת, הכיכר המרכזית, שוק האומנים ובתוך כל זה - סיפור העצמאות המקסיקני והחלק החשוב שלקחה העיירה בסיפור זה. נשאיר לנו זמן חופשי לשיטוט בעיירה, נהנה מארוחת ערב לקראת שקיעה, באחת ממסעדות השף הרבות שבעיירה, ארוחה שהיא חוויה קולינרית שלמה. שבעים ומאושרים, נצא לבלות בעיירה באחד מסופי השבוע השמחים של השנה.


יום 6 I יום ראשון של הפסחא - גן העדן של טונאלטוגו

הבוקר, יהיה בוקר חופשי לאחר ליל מסיבה. זהו ראשון הקדוש של פסחא, ולקראת מחצית היום  נצא לצפות במנהג הייחודי לעיירה ביום זה. נפרד לשלום מהעיירה סן מיגל וניסע אל עבר המעיינות החמים של טונאלטונגו. מי שלא האמין שגן עדן קיים, אנחנו מזמינים אותו לבוא ולחוות פנינה קסומה זו, שיש להרחיק כדי להגיע אליה, אך היא בהחלט שווה כל רגע: מעיינות חמים טבעיים מלאים במינרלים שעושים טוב לבריאות, נחל חם, נחל קר, מפלים, מערות ועוד ועוד. לקראת ערב נגיע אל המלון הסמוך למעיינות החמים ונהנה מזמן חופשי בלילה קסום במעיינות החמים, בו נהנה מהטבע השקט ומהלונה המרחפת, הירח.


יום 7 I מגן העדן של טונאלטוגו אל העיירה הואסקפה דה אוקמפו

בוקר רגוע אותו נקדיש לאתר ולמעיינות. לקראת מחצית היום, נמשיך בנסיעה אל עבר הואסקה דה אוקמפו, עיירה קטנה בהרים בין יערות ואגמים, גם היא, מהמיוחדות במקסיקו, שכאילו יצאה מסיפור אגדה בימי הביניים באירופה, מוקפת טבע נעים ושופע מים, ועבר עשיר ומרתק. העיירה הייתה לאחת מנקודות כריית והפקת זהב וכסף מהחשובות בעולם ובה גר וגם בנה את אחוזותיו, מי שהפך לימים לאדם העשיר ביותר בעולם במאה ה18 - פדרו רומרו דה טורס - או "הרוזן רגלה". כאן נתמקם ללינה וארוחת ערב.


יום 8 I אחוזות הפאר של הרוזן רגלה - נופים וטבע מופלא - טיסה אל אוואהקה

את הבוקר נפתח בביקור בשתי אחוזות המספרות במעט את סיפור עושרו האדיר של הרוזן רגלה: אחוזת סנטה מריה ואחוזת סן מיגל. נבקר בשתי האחוזות (אתרים שונים) אשר בנה הרוזן רגלה. האחוזות הענקיות, אשר שימשו להפקת הזהב והכסף (תהליך אשר כורך בתוכו הרבה מים), בעלות ארכיטקטורה מרהיבה,  אשר משלבות ומשתלבות יחד עם המים הסובבים אותן. מהמפל דרך הנחל בין הגשרים והתעלות - כל זה בתוך ודרך האחוזה. במהלך הסיור היום נכיר את מפלי האבן, תופעה גאולוגית ייחודית - נציבי אבן בצורת משושים ומחומשים, אשר נישאים לגובה של עד 50 מטר - תוצאה של התפרצות לבה וולקנית אל תוך נחל מים זורמים. הפארק האקולוגי הפסטורלי - אגם הטרוצ'ות. טרוצ'ה, דג מים מתוקים. טעים מאוד :) ולקראת ערב נצא מהעיירה וניסע אל שדה התעופה שם נעלה על טיסה קצרה (שעה) אל עבר הפנינה של מקסיקו - אוואהקה. צ'ק אין במלון ולילה טוב.


יום 9 I אווהאקה וסביבותיה

אווהאקה היא חגיגה לחושים - שפות מקומיות, צבעים וטקסטיל, ריח הקפה והקקאו, מסורת גסטרונומית מהחשובות במקסיקו וחום אנושי שגורם להתאהב בפשטות האינדיאנית.. העיר מאז ומתמיד משכה אליה אומנים, בשל האופי האומנותי של האוכלוסייה המקומית ומסורת מלאכות היד שלהם. מכאן שישנן הרבה גלריות וסדנאות פתוחות לצפייה. נתחיל את היום סיור במרכז העיר - שדרה מרכזית, גלריות וזמן חופשי. משם נמשיך אל השווקים המהפנטים של העיר, נכיר את הגסטרונומיה המיוחדת של אווהאקה, יחד עם שלל מלאכות היד הייחודיות שלה. אחר כך נמשיך אל פירדמידות מונטה אלבן - פירמידות מדהימות ביופיין, הנמצאות על הר שטוח (רמה) כ15 דקות נסיעה מהעיר. מורשת לאימפריית זאפוטקוס. נשמע את סיפורם ונתחבר עוד טיפה אל תרבות אווהקה. נחזור העירה ולקראת ערב, נעבור סדנת קקאו ושוקולד בה נכיר את "פרי האלים" הכה חשוב במסורת המקומית ונכין יחד שוקולד החל מקליית פולי הקקאו. שמחים ומרוצים, נצא לבלות. לינה וארוחת ערב באווהאקה.


יום 10 I יום סביב הכפרים של אזור אווהאקה

היום נצא לסיור בין הכפרים הסובבים את העיר. נתחיל את היום במפלי הגופרית היירבה אל אגואה, מכאן נשקיף על נוף עוצר נשימה. נתקרב אל העיר בחזרה ובדרכנו לשם נכיר מספר כפרים ציוריים, בו בכל אחד מהכפרים ישנה מסורת מלאכת יד אחרת ושונה. באחד הכפרים נקדיש זמן ביקור לסיור וסדרת טעימות במפעל כפרי לזיקוק משקה המזקל. נבקר בביתו של אמן הטקסטיל דון ג'קובו, בו נלמד על הטקסטיל האופייני כ"כ של ווהקה ועל דרכי הצביעה הטבעיות והמיוחדות. ונכיר את העץ הענק  של טולה (הרחב ביותר בעולם) ונקנח בארוחת ערב מסורתית של הכפר. לינה באווהאקה.


יום 11 I אווהאקה - טיסה אל פוארטו אסקונדידו - עיירת הגולשים

הבוקר נתחיל בטיסה מיוחדת ובלתי נשכחת נעלה מטוס קטן שיטיס אותנו מעל לרכסי ההרים המיוערים של אווהאקה, דרומה עד לחופים של פוארטו אסקונדידו, עיירה מפורסמת הידועה בשל חופיה היפים, גליה העצומים ובעיקר סביב הוויב המיוחד שיצרו כאן קהילות הגולשים הבינלאומיות. לאחר הנחיתה נתמקם במלון שבחלק האופנתי של העיר בו הרחובות הם עדיין מעין שבילי חול. את החלק הראשון של הגעתנו ננצל כדי להנות מזמן חופשי בחוף הים ומכאן נמשיך לסיור בשמורה להצלת צבי ים שבה מצילים את ביצי הצבים (מטורפים ומבני אדם) ושומרים עליהם עד לבקיעתם ומשם הם משוחררים אל הים. לינה וארוחת ערב בפוארטו אסקונדידו.


יום 12 I שמורת הטבע צ'אקאווה - פוארטו אסקונדידו

את הבוקר ננצל לחופש על שפת הים ועצי הקוקוס. נמשיך לאסוף את הכוחות להמשך החוויות לקראת סיום המסע שהוא חלום. בשעות הבוקר ניסע אל עבר שמורת הטבע ועיירת החוף צ'אקאווה, עיירת דגים מרוחקת ומנותקת שכדי להגיע אליה עלינו לשוט בסירה קטנה בדרך ימית יפהפייה החוצה לגונה גדולה וים שמהווים נקודת חיבור בין המים המתוקים של הלגונה לאלו המלוחים של האוקיינוס. במהלך השייט נכיר ציפורים נדירות, תנינים ועוד עולם חי עשיר. נאכל ארוחת מאכלי ים טריים שאותם אספו הדייגים באותו היום, נעלה על המגדלור לתצפית מרהיבה על הלגונה שמתחברת אל הים ונגנוב את שעת השקיעה במגדלור. מכאן נשוט חזרה אל פוארטו אסקונדידו לארוחת ערב ובילוי אחרון בעיר.


יום 13 I מהים אל הכרך הסואן של מקסיקו סיטי

הבוקר נתעורר לבוקר אחרון על חוף הים, נארוז את מטלטלנו אל העיר מקסיקו סיטי אליה נצא בטיסה נוספת. נגיע אל המלון אותו הספקנו להכיר. נצא לסיבוב קצר בעיר ולחוויית קניות לפני חזרתנו ארצה ונצא יחד לארוחת ערב חגיגית לסיום המסע ובילוי לילי בעיר הגדולה.


יום 14 I מקסיקו סיטי - תל אביב

שבעים, שמחים ומרוצים נקום מלאי הכרת תודה לרגעים אחרונים בטיול. נשב לאכול ארוחת בוקר בפעם האחרונה ביחד ונסכם את המסע המדהים שעברנו ביחד. מכאן נצא אל עבר שדה התעופה של מקסיקו סיטי. ניפרד לשלום בתקווה להתראות שוב במקסיקו המופלאה.

bottom of page