top of page

דרום אמריקה - צ'ילה, ארגנטינה וברזיל - כולל דרך הקראטרה אוסטראל - הטיול של בני - 23 יום

מסע מיוחד ובלתי נשכח אל דרום אמריקה בדגש הדרך היפה של הקראטרה אוסטראל הוא מסע חד פעמי אל יופיה של פטגוניה. נצא בטיסה לפוקון, הממוקמת למרגלות הר הגעש ויאריקה, נחצה את דרך שבעת האגמים היפה בדרכנו אל עיר הגלידות והבשר ברילוצ'ה בה נכיר את יופיו המרהיב של אזור האגמים הארגנטינאי נמשיך במסענו דרומה  אל דרך הקראטרה אוסטראל, דרך יפהפייה החוצה בין פיורדים מרהיבים, קרחוני ענק ונופים עוצרי נשימה  - בימי המסע בקראטרה אוסטראל נצא למסלולי   הליכה לא קשים בטבע המופלא ונפרד מהאזור בטיסה מעל לקרחוני הענק אל דרום היבשת והפארק היפה בעולם הטורס דל פיינה. מכאן נמשיך אל עיר הבירה הארגנטינאית – בואנוס איירס ונקנח  בחוויה ברזילאית בלתי  נשכחת במפלי האיגוואסו ובעיר האלוהים  ריו דה ז'ניירו. 


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

ימים 1-2 I תל אביב - אירופה - סנטיאגו דה צ'ילה

​נצא בטיסת ערב דרך אירופה מתל אביב לסנטיאגו דה צ'ילה. עם הגעה אל היבשת הדרומית נצא לסייר בבירת צ'ילה בין האתרים המרכזיים של העיר, בכיכר הראשית והמדרחוב היפה הגובל בה , נצפה בקתדראלה ובארמון הנשיאות "המונדה" בו נרצח/התאבד הנשיא הקומוניסטי סלבדור איינדה ונצפה בפסלו, ונעלה לתצפית על העיר מהר סן קריסטובל. נבקר במרכז העיר כולל בכיכר המרכזית, במדרחוב, נראה את הקתדרלה ואת ארמון הנשיאות, נעלה להר סן קריטובל לתצפית מרהיבה על העיר. בסיום העברה ללינה וארוחת ערב במלון. (ב,ע)


יום 3 I סנטיאגו - פוקון - למרגלות הר הגעש ויאריקה

הבוקר נצא אל נמל התעופה לטיסה אל העיירה טמוקו, אשר ממוקמת בין פארקים יפי נוף בצפון אזור האגמים הצ'יליאני. העיירה האינדיאנית עדיין נושאת בגאווה טוטם במרכז העיר. נצא בנסיעה אל בירת התרמילאים בצ'ילה, העיירה פוקון, הממוקמת למרגלות הר ויאריקה, הר געש פעיל המתנשא ממעל ועל גדות אגם הויאריקה. לינה וארוחת ערב בפוקון. (ב,ע)


יום 4 I פוקון וסביבותיה

הבוקר נעזוב את העיירה פוקון, אליה נשוב לקראת ערב ונערוך סיור הכרות ראשונית באזור האגמים הצ'יליאני, לכל אורך היום נסייר למרגלות הר הגעש ויאריקה, הר געש שההתפרצות האחרונה שלו התרחשה בשנת 1984. נכנס במידת האפשר, אל "צינורות הלבה" הנמצאים מתחתיו שנוצרו כתוצאה מהפריצות הוולקניות. נמשיך ונסייר באזור היערות והנחלים ונקנח את היום ברחצה ב"טרמס" - המעיינות החמים הבוקעים מלב האדמה הגעשית – ספא של הטבע... נשוב לפוקון ללינה. (ב,ע)


יום 5 I פוקון - דרך שבעת האגמים - סן קרלוס ברילוצ'ה

הבוקר נעזוב את עיר האלוהים נעבור אל נמל התעופה המקומי ונטוס אל מפלי האיגוואסו, עם נחיתתנו נצא לבקר בצד הברזילאי יום ארוך לפנינו. נעזוב את פוקון ונצא בנסיעה החוצה את הרי האנדים לכיוון הגבול עם ארגנטינה. לאחר חציית הגבול במעבר הגבול מלל נרד בנסיעה למרגלות הר הגעש לנין, אל העיירה השלווה סאן מרטין דה לוס אנדס, שם נאכל ארוחת צהריים ונכיר את צורת ההתיישבות של המהגרים הגרמנים שהתיישבו באזור. נצא בנסיעה דרומה אל דרך שבעת האגמים המפורסמת העוברת דרך עיירת הנופש וילה לה אנגוסטורה, שם נוכל לראות את השפעתה הדרמתית של ההתפרצות הגעשית האחרונה של הר הגעש פויאהויה. הדרך הנופית הקסומה צופה על האגמים הנסתרים באזור. נמשיך ונעבור אל שמורת נהואל וואפי, שם נבחין בהשתקפות ההרים המושלגים הנישאים ממעל עד הגיענו אל בירת התיירות של אזור האגמים הארגנטינאי, סאן קרלוס דה ברילוצ'ה. לינה בברילוצ'ה. (ב,ע)של המפלים, נבצע תצפיות מרתקות על המפלים כולל סיורים רגלים קצרים, לאחר מכן נצא לסכר אטיפו, אחד הסכרים הגדולים בעולם, לקראת סיום נבקר בפארק הציפורים ונכיר את תוכי הארה והתוכנים ושלל ציפורים המהווים את אוכלוסיית הפארק המעניינת לינה וארוחת ערב באיגוואסו.


יום 6 I סן קרלוס דה ברילוצ'ה - מסלול הסירקיטו צ'יקו - פסגת הפעמון והשוקולדים...

הבוקר נצא לסיורים בסביבה הקרובה לעיר המרתקת סאן קרלוס דה ברילוצ'ה, שם נצא לטיול במסלול המוגדר הסיבוב הקצר, הסירקיטו צ'יקו. בשעות הבוקר נצא לטיולים רגליים לאורך אגם נהואל הואפי אל יער יאו יאו, הממוקם על שפת האגם הגדול, שם נצא למסלול הליכה אל אגם נסתר נוסף. כשנחזור נצא אל נקודת תצפית הדומה בצורתה לצורת הפעמון ומכאן שמו פסגת הקמפניירו, "פסגת הפעמון". לקראת ערב נשוב אל העיר סאן קרלוס דה בארילוצ'ה שם נהנה מחנויות השוקולד הרבות הפרושות להן ברחבי העיר. לינה בסאן קרלוס דה ברילוצ'ה. (ב,ע)


יום 7 I ברילוצ'ה - אל בולסון - אסקל

הבוקר נעזוב את ברילוצ'ה ונצא בנסיעה דרומה אל החלקים הפחות מתויירים אם כי המעניינים ביותר אל אזור הקראטרה אוסטרל. תחנתנו הראשונה תהייה העיירה אל בולסון, המעניקה למבקר בה מראה של עיירת מערב פרוע, נמשיך בנסיעה דרך שמורת הטבע לוס אלרסס עד שנתמקם באסקל. לינה וארוחת ערב באזור אסקל. (ב,ע)


יום 8 I דרך הקראטרה אוסטראל - הדרך היפה בעולם - קרחון יאלצ'ו - פויואפי

​בשעות הבוקר נמשיך את מסענו דרומה אל אחת הדרכים היפות בעולם, כביש הקרטרה אוסטרל, דרך שנכבשה בשנות ה-80 של המאה שעברה באזור בתולי ופראי. זוהי הדרך היחידה המחברת את מרכז פטגוניה לשאר צ'ילה. חלק ניכר מהדרך אינו סלול באספלט, אך על פי רוב מדובר בדרך עפר כבושה, העוברת בנופים נפלאים של יערות, קרחונים, אגמים ופסגות הרים מושלגות. בדרכנו לדרך הקראטרה אוסטראל נחצה את מעבר הגבול שוב אל צ'ילה וניסע תחילה לאורך נהר הפוטלפו, דרך עיירות ציוריות אשר רובן עוסקים בדייג וגידולי בקר. נתחבר לקרטרה אוסטראל ליד אגם יאלצ'ו, שם נצא להליכה רגלית עד לתצפית יפה על קרחון ילצ'ו. את הלינה הראשונה באזור הקראטרה אוסטראל נבלה בעיירת הדייג הציורית פויואפי הידוע במעיינות החמים שבה. לינה וארוחת ערב באזור פויואפי. (ב,ע)


יום 9 I שייט קרחונים בלגונה סן רפאל

הבוקר נצא לשייט מרהיב אל אחד האתרים המרשימים של המסע כולו, אם לא ה... 😉. לאחר ארוחת הבוקר נצא בשייט לאורך כל היום אל לגונה סאן רפאל. האגם העגול נוצר כתוצאה של הפשרת הקרחון סאן רפאל אשר נמצא בחלקו הצפוני של שדה הקרח של פטגוניה. הקרחון הוא אחד הגדולים והיפים ביותר בשדה הקרח הפטגוני.. בדרכינו אל הקרחון האדיר נחצה בשיט את הפיורדים המערביים של אזור הקראטרה. במהלך השייט ניתן יהיה לראות דולפינים, עופות ים ויונקים ימיים אחרים. בבואנו לקרחון האדיר הנופל ישירות ללגונה ימית! נרד לסירות קטנות ונשוט בין גושי הקרח הצפים. השייט יסתיים בערב בחזרה בפורטו צ'אקבוקו. מכאן נצא בנסיעה של כשעתיים ללילה נוסף באזור פויואופי בה נלון. (ב, צ, ע)


יום 10 I פויואפי - דרך הקרטארה אוסטראל - הקרחון התלוי - קוייאיקה

את שעות הבוקר נוכל לבלות בתוך הבריכות הטרמליות שבמלוננו הצופות אל הפיורד היפהפה מכאן נמשיך לביקור בשמורת קויילט, שם נצא להליכה אל תצפית מרשימה על הקרחון התלוי, גוש קרח ענק התלוי לו בין שמים וארץ. את שתי הבוקר נמשיך במסענו ב"דרך היפה בעולם", כביש הקראטרה אוסטרל אל המשך מסע בארץ ההרפתקאות, בדרכנו דרומה נעבור ביער המכושף, בו נצא למסלול הליכה שיאפשר לנו לספוג מקרוב את הנופים המרהיבים. נמשיך בסיבוב שיקח אותנו בין אגמים יפי נוף ברמות הצחיחות שליד הגבול הארגנטינאי ונסיים בעיירה קוייאיקה. לינה וארוחת ערב בקוייאיקה. (ב,ע)


יום 11 I קוייקה - פוארטו ריו טרנקילו - שייט אל מערות השיש

​הבוקר נרד דרומה לטיול באחד המקומות היפים ביותר בעולם: אגם גנרל קררה,, מהאגמים הגדולים בעולם. הוא נחלק בין ארגנטינה וצ'ילה וגודלו למעלה מ-2.2 מליון דונם של מים. ניסע לאורך האגם הממוקם דרומית לקוייקה. הדרך לאורכו של האגם מרהיבה, והנופים הנשקפים ממנה הינם מן היפים בעולם. עם ההגעה לחלק הדרומי של האגם נצא לשייט קיאקים אל מערות השיש המרהיבות ביופיין ונשלב טיולי הליכה קצרים. בסופו של יום נחזור ללינה בפוארטו ריו טרנקילו. (ב,ע)


יום 12 I פוארטו ריו טרנקילו - בלמסדה - פונטה ארנס

הבוקר נפרד מהדרך היפה ונצא בנסיעה אל נמל התעופה של העיירה הנידחת בלמסדה, ממנה נמריא בטיסה ישירה, יחידה היוצאת פעם בכמה ימים אל פונטה ארנס, הטיסה מרהיבה ועוברת מעל לקרחוני הענק של ערבות פטגוניה, עם הנחיתה בעיר הנמל החשובה פונטה ארנס נצא להכרות קצרה עם העיר הממוקמת על חופם של מיצרי מגלן המפורסמים ומהווה נקודת סחר חשובה ובסיס יציאה אל ארץ האש ויבשת אנטרטיקה. (ב, ע)


יום 13 I פונטה ארנס -מושבת הפינגווינים באיסלה מגדלנה - פוארטו נטאלס

הבוקר נקום מוקדם ונצא בנסיעה צפונה לביקור באחת ממושבות הפינגווינים היפות והמיוחדות בדרום אמריקה, איסלה מגדלנה, האי מגדלנה בו שוכנת לה מושבה של 130 אלף פינגווינים, בהתאם לתנאי השייט נפליג לאי הסמוך איסלה מרטה, בו שוכנת מושבה ענקית של אריות, נכיר את היונק המיוחד ונתרשם מעולם החי העשיר בדרכנו אל אחד השיאים של הטיול (כל יום הוא שיא חדש... 😉) ונמשיך אל העיירה פוארטו נטאלס בה נבלה את הלילה.


יום 14 I שמורת הטבע טורס דל פיינה

היום נצא להכיר את אחת משמורו הטבע היפות בעולם: שמורת הטורס דל פיינה. השמורה ממוקמת בצידו הדרומי של "פארק הקרחונים" והיא משתרעת על שטח של מאות אלפי קילומטרים רבועים. הפארק הוכתר כאתר שימור לאומי בסוף שנות החמישים ושמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים ומסמלים את הפארק. הפארק מאופיין בקרחונים העצומים שבו, והמפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי" Gray)). בפארק ניתן לראות עשרות מיני ציפורים (הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם, יענים, פלמינגו ועוד, סוגים שונים של יונקים, כאשר הנפוצים מבניהם הגוואנקו (מין של אנטילופה ממשפחת הגמלים הדומה ללאמה) וארנבות הבר הגדולות של פטגוניה. נתחיל בקרחון גריי המרשים, משם נמשיך אל מסלול הליכה בלתי נשכח המתחיל במפלים הגדולים בשמורה, "הסלטו גרנדה" אל נקודת תצפית בלתי נשכחת על האגם נורדנסקוילד, אשר מוכר לנו יותר בשמו הפשוט יותר, האגם השוודי.... לינה וארוחת ערב בשמורת הטבע טורס דל פיינה. (ב,ע)


יום 15 I טורס דל פיינה - קרחון הפריטו מורנו - אל קלאפטה

בשעות הבוקר נפרד משמורת הטבע היפה של הטורס דל פיינה, נעבור את הגבול לארגנטינה ונמשיך אל העיירה אל קלפטה, ונצא בנסיעה אל הקרחון פריטו מורנו, שזכה גם לכינוי "הקרחון המתנפץ". הקרחון ממוקם בלב הפארק, על שפת אגם "ארגנטינו", כ- 80 קילומטרים מהעיירה קלפטה. הקרחון שרוחבו כ- קילומטר וגובהו כ- 40 מטרים נושק לאגם. מראה מדהים לראות את גושי הקרח העצומים הנשברים בקול רעם אדיר ונופלים לתוך מי האגם כשהם יוצרים גלים גבוהים. הקרחון הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ. תוך כדי התקדמותו של הקרחון חוצה את אגם ארגנטינו וחוסם את מוצא האגם בקיר של קרח מוצק. אחת לכמה שנים הקיר מתבקע עקב לחץ המים העצום הנוצר על הקיר. זהו אחד מהמראות המופלאים עלי אדמות. לאחר ארוחת צהריים נשוב ללינה באל קלפטה. (ב,צ)


יום 16 I אל קלאפטה - בואנוס איירס

הבוקר נטוס מאל קלפטה לבואנוס איירס עם הנחיתה נצא לסיורים בעיר המרתקת, עיר הבירה של ארגנטינה, אשר לה מראה אירופאי, בזכות המבנים הקולוניאליים הרבים המעטרים אותה. נתחיל בכיכר מאי, שם נבקר בקתדראלה, בה קבור הגיבור הלאומי של ארגנטינה ושל מדינות רבות בדרום אמריקה, חוזה דה סן מרטין ונוכל להביט על מבנה הקאסה רוסאדה שם נוכל לדמיין את אוויטה הפונה אל ההמונים, לינה בבואנוס איירס. (ב,ע)


יום 17 I בואנוס איירס

הבוקר נבקר בשכונת סאן טלמו השומרת על צביונה המיוחד מאז הקמתה, נמשיך משם אל רובע לה בוקה, רובע האומנים של העיר ובשכונת לה רקולטה, שם קבורים חלק מעשירי העיר. בערב נצא לצפות במופע טנגו משולב בארוחת ערב, באחד המועדונים המובילים בעיר. לינה בבואנוס איירס (ב,ע)


יום 18 I בואנוס איירס - מפלי האיגואסו

הבוקר נעזוב את הבירה הארגנטינאית ונצא בטיסה צפונה לאזור טרופי סמיך, הממוקם במשולש הגבולות בין ארגנטינה, פרגוואי וברזיל. נסייר בצידם הארגנטינאי של מפלי האיגואסו, שם נלך במערכת של גשרי עץ עד "לוע השטן" אשר אין ספק שכמות המים העוברת בו עולה על כל דמיון. נרד לתחתית המפלים ונעלה על סירה מהירה עד המקום בו הם נופלים. רטובים ומרוצים נחצה את הגבול לברזיל ונתמקם במלון בפוז דה איגואזו, הצד הברזילאי של המפלים. לינה וארוחת ערב בפוז דה איגוואסו. (ב,ע)


יום 19 I מפלי האיגוואסו - פארק הציפורים - סכר איטאייפו

הבוקר נצא לסיור הליכה לאורך מפלי האיגוואסו בצדם הברזילאי, משם ניתן לראות אותם נפרשים לפנינו באופן מושלם. המפלים בגובה של 80 מטר ורוחב של 3 ק"מ יוצרים מחזה מפעים ובלתי נשכח. לאחר הסיור במפלים, נבקר בפארק הציפורים המאגד בתוכו מינים רבים של בעלי כנף אקזוטיים. אחר הצהריים נבקר בסכר "איטאיפו", אחת מתחנות הכוח ההידראוליות הגדולות בעולם. לינה בפוז דה איגואזו. (ב,ע)


יום 20 I מפלי האיגוואסו - עיר האלוהים - ריו דה ז'ניירו - הר הסוכר

הבוקר נעבור לשדה התעופה לטיסה לריו דה ז'נירו. אך... ריו דה ז'נירו, אחת הערים היפות ביותר בעולם! לאחר הנחיתה נעבור להר הסוכר, אליו נעלה כמובן בשני הרכבלים. מהר הסוכר המתנשא לגובה של 395 מטרים נשקיף על חופיה הקסומים של ריו דה ז'ניירו ועל פסגה קסומה נוספת: פסגת הקורקבדו. נעבור למלון שלנו שבחוף קופקבאנה. לינה בריו דה ז'ניירו. (ב,ע)


יום 21 I ריו דה ז'ניירו - קופקבנה - העיר הקולוניאלית - אצטדיון המרקנה

את החלק הראשון נעשה בחוף הים של קופקבנה. נצא רגלית לחופיה המפורסמים של ברזיל, נצפה בגולשים האמיצים תופסים גלים בגובה של 3.5 מטר, ואולי נצטרף למאות מתושבי העיר שעושים ספורט לאורך הטיילת. בימי ראשון הכביש הרחב שלאורך החוף נסגר לתנועה והופך למדרחוב ספורטיבי אחד גדול. כל העיר תהיה שם, מי בריצה, מי בסקטים, רולר בליידז, כדור עף חופים, גלישה, יוגה, כדורגל ועוד. חגיגה שלמה. בצהריים נצא לסיור בעיר, הכולל את הגנים הבוטאניים ואצטדיון המרקנה. נמשיך לסיור היכרות עם חופיה המרוחקים יותר של ריו. לינה בריו דה ז'נירו. (ב,ע)


ימים 22-23 I ריו דה ז'ניירו - יער טיג'וקה - הפאבלות - אירופה - תל אביב

נצא לנסיעה בג'יפים שיוקדש ליער טיג'וקה – היער האורבאני הגדול ביותר בעולם, וביקור בפאוולות בדגש שכונת העוני רוסינייה – אחת המרתקות ביותר בריו: נבקר בבית מקומי, ואם התנאים יאפשרו נבקר גם בשוק המקומי בשכונה. בהמשך הסיור נעלה אל גבעת הקורקבדו, אחד משבעת פלאי העולם. משם נצפה בחופים קופאקבנה, אימפנמה ולבלון, ונראה את הלגונה המתוקה. בהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה לטיסה הביתה דרך אירופה. נחיתה ביום ה 24 בבוקר. (ב)

bottom of page