top of page

קולומביה - מסע עומק מקיף לטבע, לנופים ולערים המופלאות - הטיול של משה - 16 יום

במשך שנים לטייל בקולומביה נחשב למשהו לא הגיוני, המאפיה שלטה במרחב, קרטלי סמים מנעו מתיירים לדלג על המדינה מהיפות בעולם. במסגרת הטיול שלנו לקולומביה אנו מתמקדים בחלק הדרומי של המדינה ותרבות סן אוגוסטין האניגמטית, נמשיך אל קאלי ומוזיקת הסלסה, נהנה מהשווקים היפהפיים של אזור פופיאן. נמשיך אל העיר מדיין ועמק הקפה, נכיר בהם את הדקלים המתנופפים ברוחות החזקות ונטעם קפה שחור חזק ואיכותי. נמשיך אל העיר מדיין על סמטאותיה הצפופות ונקנח בחלק הצפוני של המדינה עם סנטה מרתה וקרטחנה היפה. 


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א - אירופה - בוגוטה, קולומביה

נצא בטיסת בוקר מתל אביב דרך יעד ביניים לבוגוטה, בירת קולומביה, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים. עם הנחיתה בבירה הקולומביאנית נצא לסיור פנוראמי ראשוני בעיר המרתקת ונתמקם במלון ללינה וארוחת ערב.


יום 2 I בוגוטה ואתריה

הבוקר נצא להכיר את עיר הבירה הקולומביאנית וסביבותיה: בוגוטה, בירת המדינה ממוקמת ברום של 2,640 מטר מעל פני הים וגובלת בהרי האנדים במזרח ובנהר בוגוטה במערב. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור עירוני ראשוני בבירה ונעלה ברכבל אל ההר מונסראט ממנו נשקף נוף מרהיב של העיר נמשיך אל מוזיאון הזהב, שנחשב לאחד המוזיאונים היפים והמרתקים בעולם ונהנה מהאוסף המרשים של אמנות מוזהבת מהתקופה הפרה היספנית. נמשיך לסייר בין הסמטאות הציוריות של מרכז העיר ונסיים את היום ברובע קלנדריה המיוחד בו נבקר בעיר הקולוניאלית המרתקת: בכיכר בוליבר, בקתדראלה ובעוד אתרים ככל שיותיר לנו הזמן. לאחר הסיורים בעיר נשים פעמינו אל נמל התעופה לטיסה אל נבייה בחלקה הדרומי של קולומביה, ננחת בעיר ונועבר אל העיר סאן אגוסטין ללינה וארוחת ערב.


יום 3 I בוגוטה - האתר הארכיאולוגי של סן אוגוסטין

היום נצא להכיר את הפארק הארכיאולוגי אפוף המסתורין של סאן אגוסטין, נשוטט בין פסלים בני יותר מאלף שנה וננסה להכיר את התרבות הפרה אינקאית המרתקת של בני האזור, נסקור את מערכות הקבורה המיוחדות שבאזור ונשמע סיפורים מרתקים על שודדי הקברים והארכיאולוגים שנחשפו אל האתר המרהיב רק במהלך המאה העשרים. ננסה להבין את משמעות הפסלים במיקום המוזר בלב הטבע המרהיב משני צדיו של ערוץ הריו מגדלנה, הנהר שחוצה את קולומביה מדרום לצפון. לאחר הביקור באתר הארכיאולוגי נמשיך לטיול בנוף הקניוני המרהיב של נהר המגדאלנה ונתרשם משפעת המים האדירה בערוץ היפהפה. לינה וארוחת ערב בסאן אגוסטין.


יום 4 I סן אוגוסטין - פופאיאן

הבוקר נמשיך לסייר בסביבות העיר סאן אוגוסטין תחילת סיורנו תהיה במפל מורטיניו בו נצא למסלול הליכה קצר ונמשיך אל האתר הארכיאולוגי המרשים: אלטו דה לוס אידולוס המכיל פסלים רבים המציינים אתרי קבורה חשובים. נמשיך בנסיעה בדרך הררית ונופית מרשימה על הדרך הפאן אמריקאית, נעבור מעבר הרים המתנשא לרום של 3,000 מטרים ונגיע אל העיירה הקולוניאלית – פופאיאן הידועה גם כ"עיר הלבנה", עשירה בבתי אבן יפים צבועים לבן, מרפסות מעוצבות ורחובות נקיים. עם ההגעה נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר הקולוניאלית היפה: לינה וארוחת ערב בפופאיאן.


יום 5 I פופאיאן - קאלי

הבוקר נצא לסיור בפופאיאן, עיירת סטודנטים קולוניאלית שנוסדה במאה ה 16 ועד היום נשתמרו בה המבנים העתיקים מהתקופה. נסייר במרכז הדתי והתרבותי של העיר, נכיר את הכנסיות הרבות הפזורות ברחבי העיר, את המקדשים והמנזרים ונצא בנסיעה צפונה אל העיר קאלי, בירת עמק קאוקה, עיר קולוניאלית חשובה נוספת הידועה בעיקר כמעוז הסלסה והבילויים הלטיניים. לאחר שנתמקם בעיר נצא אל אחד ממועדוני הסלסה הרבים הפזורים בעיר ליהנות מהאווירה המיוחדת של העיר. לינה וארוחת ערב בקאלי.


יום 6 I קאלי - עמק הקפה - סאלנטו

​הבוקר נמשיך עוד לסייר בעיר הקולוניאלית של סנטיאגו דה קאלי היפה ונמשיך בדרך הררית אל חבל הקפה של קולומביה, בדרכנו צפונה נעצור בדרך בעיירה הקטנה בוגה, מרכז עולי רגל קטן אך חשוב בקולומביה. לאחר הסיור בעיירה נמשיך אל סאלנטו, הבנויה על רכס הר מוקף במטעי תה, טבע פראי ונחלים הנשפכים לעמקים. סאלנטו היפה נחשבת לאחת העיירות האותנטיות והיפות ביותר בקולומביה. מכאן נמשיך אל עמק קוקורה הידוע גם בכינויו "עמק הקפה", שמורת טבע יפה במחוז קווינדיו המהווה חלק מרכס הרי הקורדיירה סנטראל של הרי האנדים בגובה של 2,300 מטר מעל פני הים. לינה וארוחת ערב בסאלנטו.


יום 7 I עמק הקפה - סאלנטו

יום נפלא לפנינו, הבוקר נצא אל אחת מיצירות הטבע היפות ביותר בקולומביה: עמק קוקורה השוכן בתחומי הפארק הלאומי לוס נוואדוס, נצפה בדקלי השעווה העצומים ונצא למסלולים רכובים ורגליים בלב הנוף ההררי המרשים. אחר הצהריים אחרי הסיורים בשמורת הטבע היפה נצא לאחד ממטעי הקפה הקולומביאניים המשובחים ונטעם מהקפה שאיכותו הגבוהה ידועה בכל העולם. אם הזמן יאפשר נכנס לאחד המעיינות החמים הרבים הפזורים באזור הוולקני המרהיב ונשוב ללינה וארוחת ערב בסאלנטו.


יום 8 I סאלנטו - מדיין

יום נסיעה ארוך לפנינו, הבוקר נשכים קום ונצא בנסיעה ארוכה בינות להרי האנדים אל העיר המרתקת מדג'ין. עם ההגעה אל העיר נצא לביקור באחד הכפרים היפים באזור: פואבלו פאיסה, המייצג את הכפרים ההרריים המיוחדים ומשקיף על העיר המרתקת מדז'ין הנמתחת על פני עמקים וגבעות מוריקים והיא תחנתנו הבאה במסע בקולומביה. נשקיף על התצפית היפה ונצא להכיר את העיר שזכתה לפרסום עולמי, פחות חיובי בלשון המעטה, בזכות קרטל הסמים ששלט בה בעבר. חרף ההיסטוריה השלילית של העיר כיום מדובר באחת הערים המודרניות בכל היבשת והיא זכתה אף לכינוי "עיר האביב הנצחי" בזכות אקלימה הנוח. עם ההגעה אל העיר נצא לסיור בעיר היפה: נתרשם מפסליו המעניינים של פרננדו בוטרו ונשמע את סיפורי קרטל הסמים של העיר. לינה וארוחת ערב במדג'ין.


יום 9 I מדיין - סלע פאניול

הבוקר נצא מהעיר אליה נשוב להמשך סיורים אחר הצהריים: וניסע אל שרשרת הרי האנדים המרכזיים: שם נכיר את סלע פניול המיוחד – נטפס בגרם המדרגות הארוך (כ 600 מדרגות) עד פסגת הסלע המסתורי הבולט באמצע השטח וממנו נשקיף על נוף מרהיב של איים שעד לפני ארבעים שנה היה שטחי מרעה ובזכות הסכר העצום הנבנה באזור נוצרו בו אגמי גוואטפאה היפהפיים, בהם גם נצא לשייט. לאחר הסיור נשוב אל מדג'ין להמשך סיורנו בעיר המרתקת. ובשעת ערב נצא אל פארק לייראס, מרכז חיי הלילה של העיר בו מתרכזים הצעירים לבילוי בעיקר בסופי השבוע. לינה וארוחת ערב במדג'ין.

יום 10 I מדיין - סנטה מרתה

הבוקר נשכים קום ונצא בטיסה אל סנטה מרתה, אחת הערים הקולוניאליות הוותיקות והיפות בחופי הים הקריבי. עם הגעתנו נצא לביקור ברובע ההיסטורי של העיר, הקדמה נחמדה לעיר העתיקה של קרטחנה בה נבקר בימים הקרובים ונבקר בבית האחוזה בו מצא את מותו המשחרר הלאומי של דרום אמריקה: סימון בוליבאר. מכאן נמשיך אל עיר החוף בארנקייה, בה נתמקם לקראת חגיגות הקרנבל שיפתחו ביום המחרת. ללינה וארוחת ערב.

יום 11 I הקרנבל בברנקייה

​הבוקר נצא לצפות במצעד הקרנבל המתבטא במסיבת ענק מסנוורת של צבעים, ריקודי קומביה, סלסה ומגוון של ריקודים קאריבים סוערים והילולה סוחפת ברחובות העיר. רפרטואר מרשים של ריקודים אפריקאים שבטיים הנשמרים מזה מאות שנים הופכים את האירוע לאחד הקרנבלים המובילים באמריקה הלטינית. אונסק”ו הכירה בחגיגות קרנבל ברנקייה כיצירת מופת בתחום המורשת האנושית המועברת בעל-פה. יום זה מוקדש ל”קרב הפרחים”, האירוע החשוב ביותר של הקרנבל המובל על ידי מלכת הקרנבל. זהו מצעד מסורתי של פלטפורמות ענקיות המקושטות בפרחים ביצירות אמנותיות מרהיבות. לינה באזור ברנקייה. את מצעד הפרחים מלווים להקות מוזיקה, רקדנים, קבוצות מחופשות ויורקי אש. חווייה עשירה מגוונת ועליזה. לינה במרכז ברנקייה.


יום 12 I ברנקייה - קרטחנה

הבוקר נהנה מעוד יום מופלא של חגיגות הקרנבל: ביום זה של הקרנבל מתקיימת תהלוכת הענק של משתתפי הקרנבל על שלל תחפושותיהם, המסכות ומוזיקת הקומבייה שללא ספק תהפוך את החוויה לבלתי נשכחת. לאחר חגיגות הקרנבל נעזוב את ברנקייה ונצא בנסיעה לאורך חופי הים הקריבי אל העיר היפה מכולן: קרטחנה בה נבלה את המשך טיולנו המופלא בקולומביה היפה. לינה וארוחת ערב בקרטחנה.


יום 13 I קרטחנה היפה

את יום טיול זה נקדיש אל פנינת החוף הקריבי והעיר היפה ביותר בקולומביה הנחשבת לשער הכניסה של הספרדים לדרום אמריקה. בשעות הבוקר נצא לסייר במרכז הקולוניאלי מוקף החומה של העיר, שכולה אוצר אגדי של רחובות וסימטאות, ככרות יפהפיות, בתים צבעוניים, מרפסות עטורות פרחים ורומנטיקה. העיר המדהימה, שמרכזה העתיק הוכרז כאתר מורשת של אונסקו, שימש כמקור השראה לגדול סופריה של קולומביה: גבריאל גארסיה מארקס, זוכה פרס נובל לספרות. העיר גדושה בשפע מבנים קולוניאליים מרהיבים, מוזיאונים וכנסיות, פארקים, מסעדות משובחות וחיי לילה קריביים טיפוסיים. במסגרת הסיור נטפס למצודת סן פליפה, המבצר האדיר שהוקם להגנת העיר מפני התקפות מן הים ונחשב לאחד המבצרים המרשימים והחשובים בדרום אמריקה. לינה וארוחת ערב בקרטחנה.


יום 14 I איי רוסאריו

יום כיף בחוף הקריבי: נשוט אל שרשרת איי רוסריו שמול חופי קרטחנה. זוהי שרשרת איים המוקפת בשונית אלמוגים ונמצאת כ-30 ק"מ מהחוף. באיים חופי חול לבנים, דקלי קוקוס ומים צלולים ומזמינים. האזור הוא פארק לאומי ואנו ננצל את ההזדמנות לשחות, לשנרקל ולהנות מהחום והשמש. לאחר מכן נשוב אל אזור קרטחנה לבקר באזור הר הגעש טוטומו הפולט בוץ שלו תכונות מרפאות כמו הבוץ של ים המלח. נשוב אל קרטחנה לסיור עיר אחרון לקראת שקיעה ונצא לארוחת ערב אחרונה בקולומביה.


ימים 15-16 I קרטחנה - בוגוטה - אירופה - תל אביב

הבוקר נעזוב את קרטחנה נצא בטיסה אל בוגוטה ונחבור אל טיסת המשך חזרה לתל אביב דרך יעד ביניים באירופה.

bottom of page