top of page

קוסטה ריקה - מסע ג'יפים בין שמורות הטבע - מותאם גם לשומרי מסורת -הטיול של אבי - 13 יום

קוסטה ריקה נחשבת כגן עדן קטן ובו אוצרות טבע רבים. בקוסטה ריקה הרים ובהם הרי געש פעילים, מפלים, נהרות, חופים יפים, יערות עבותים המהווים בית למינים רבים מספור של ציפורים ובעלי חיים. למעלה מרבע משטחה של המדינה הינו שמורות טבע ופארקים לאומיים והיא יעד פופולרי בעולם בכל הקשור בתיירות טבע. קוסטה ריקה נחשבת למדינה הבטוחה ביותר במרכז אמריקה (ללא צבא משנת 1948) , בעלת הדמוקרטיה המתקדמת ביותר ובעלת רמת החיים הגבוהה ביותר. במדינה המרהיבה אקלים נוח בדרך כלל, אין עונות ברורות, והטמפרטורות תמיד ממוזגות. התקופה בה אנו מגיעים לטיול היא העונה היבשה בה הסיכוי לגשם אפסי.  מסע ג'יפים בקוסטה ריקה - חוויה בלתי נשכחת של טבע עוצמתי ונופים עוצרי נשימה


הערות חשובות:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

  • מסלול זה תוכנן לקבוצה שומרת שבת וכשרות, אך מסלול זה מתאים לכל אחד.

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I יום רביעי - ת"א - אירופה - סן חוזה (אוטובוס)

בשעות הבוקר המוקדמות נפגש בנתב"ג ונמריא בטיסה דרך יעד ביניים לסאן חוזה. הנהג והמדריך המקומי שלנו יפגשו אחתנו מחוץ לטרמינל ונצא למלון בסן חוזה. המעוניינים יוכלו לצאת לסיור היכרות בעיר. לינה וארוחת ערב בסן חוזה.


יום 2 I יום חמישי -סן חוזה – שמורת מנואל אנטוניו (ג'יפים)

לאחר ארוחת הבוקר, נפגוש את הג'יפים המקומיים ונצא בנסיעה לכיוון מנואל אנטוניו שהינו הפארק הלאומי המוביל בקוסטה ריקה , שילוב עוצר נשימה של חופים לבנים, ים בצבע טורקיז בתוך יערות גשם מלווה במגוון רחב של בעלי חיים ביניהם קופים, איגואנות ועוד. עם ההגעה נצא לשייט מרתק באיי דאמאס, לצפייה והאכלת קופים בליווי מדריך יוצא דופן המכונה האבא של הקופים. המדריך המקומי שלנו "מדבר" את שפת הקופים, קורא להם בשמותיהם ומאפשר לכם מפגש אינטימי ומיוחד אתם. לינה באזור שמורת מנואל אנטוניו.


סה"כ 85 ק"מ בכביש מסאן חוזה לסאן מרקוס טאראזו (עוברים באיזור קארתגו), ו- 60 ק"מ בשטח מסאן מרקוס טאראזו לפאריטה סה"כ 145 ק"מ, סה"כ כ- 5 שעות נהיגה במשך כל היום, הסיור בשמורה אורך כשעתיים וחצי

יום 3 I יום שישי - מנואל אנטוניו - טראקולס - מונטה ורדה (ג'יפים)

היום יוקדש לנסיעה בדרכי עפר באזור מונטה וורדה ללב ליבו של יער העננים בהנאה מהקסם המיוחד של האזור. לאחר מכן, תצאו למסלול בן 3 ק"מ בתוך היער, במהלכו תמצאו 6 גשרים שונים המרכיבים את מערכת הגשרים של הפארק, אורכם נע בין 51-170 מטר וגובהם הוא בין 12 – 80 מטר.בהמשך,נצא להליכה ב- Finca Lajon בדרך ממונטה וורדה לפני סארדינל, הליכה בשטח מישורי לצד נהר בלווית בעלי חיים מכל הסוגים , סה"כ הליכה - 8 ק"מ


סה"כ נסיעת שטח לחופים הבתוליים שבאזור מנואל אנטוניו , כ-20 ק"מ סיור בשמורה אורך כ-3 שעות , אח"כ 210 ק"מ, 185 ק"מ בכביש סלול ו-25 ק"מ בנסיעות שטח , שעתיים שיעור גלישה.


יום 4 I שבת - שמורת מונטה וורדה – יער העננים והגשרים התלויים (ג'יפים/הליכה ומנוחה לשומרי השבת)

שומרי השבת יוכלו לנוח במלון במהלך השבת (נשוב בסוף יום הפעילות למלון) האחרים יצטרפו לנסיעה בדרכי עפר באזור מונטה וורדה ללב ליבו של יער העננים בהנאה מהקסם המיוחד של האזור. לאחר מכן, תצאו למסלול בן 3 ק"מ בתוך היער, במהלכו תמצאו 6 גשרים שונים המרכיבים את מערכת הגשרים של הפארק, אורכם נע בין 51-170 מטר וגובהם הוא בין 12 – 80 מטר.בהמשך,נצא להליכה בפינק לאחול בדרך ממונטה וורדה לפני סארדינל, הליכה בשטח מישורי לצד נהר בלווית בעלי חיים מכל הסוגים , סה"כ הליכה - 8 ק"מסה"כ 60 ק"מ בנסיעת שטח,


סה"כ כ- כשעתיים וחצי נהיגה במשך כל היום , סיור הגשרים + הטרקטורונים אורך כ-4.5 שעות.


יום 5 I יום ראשון - מונטה ורדה – ארנאל – מעיינות חמים פארדייז (ג'יפים)

לאחר ארוחת הבוקר, נמשיך לאיזור ארנאל הממוקם בחלקו הצפוני של מחוז אלאחוואלה (Alajuela) קרוב לגבול עם ניקארגוואה. באזור נגלה מראות נוף מגוונים ומרהיבים. הר הגעש ארנל הוא האתר התיירותי המרכזי. הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים. עם ההגעה תיהנו מחווית יער הגשם המתוקה ביותר, עם הסודות העתיקים של ייצור השוקולד. תלמדו על התהליך החל מגילוי השוקולד באמריקה הטרופית ועד לעיבודו למוצר שאנו מכירים היום. עץ הקקאו נחשב לקדוש בתרבויות העתיקות וכ"מתנה מהאלים", השתמשו בו כמשקה בטקסים דתיים ובזרעיו כמטבע יקר ערך. בסיור בן השעתיים, תלמדו על כל תהליכי הייצור, מהקטיף, הייבוש והטחינה של הזרעים, על פיתוח המשקה הקדמוני וכמובן תיהנו משוקולד אורגני איכותי. את היום נסיים במעיינות חמים "פאראדייז" בם נמצא מגוון מעיינות תרמו – מינרלים בטמפרטורות שונות ו- 2 מתקני ג'קוזי תרמליים, מפלי מים, מיטות מכווננות לשקיעה במים והידרו מסאז' לכל חלקי הגב, הצוואר והרגליים. המעיינות נמצאים בתוך גנים טרופיים ומציעים אוירת רוגע ושלווה ונוף מרהיב להר הגעש. לינה וארוחת ערב באזור שמורת ארנל.


סה"כ 80 ק"מ בנסיעת שטח ו – 150 ק"מ נסיעה בכביש, סה"כ כ- 5 שעות נהיגה במשך כל היום , סיור שוקולד אורך כשעתיים, מעיינות חמים כשלוש שעות.


יום 6 I יום שני - סיור להר הגעש ארנאל – עץ האיגוואנות והכפר חוונאלימה (ג'יפים והליכות)

לאחר ארוחת הבוקר, סיור רגלי בארנל, הכולל עלייה בשביל הטוקנים עד לנקודת התצפית המרהיבה על הר הגעש ארנל, האגם והמעיינות החמים. לאחר שנסיים את הסיור בשביל הטוקנים, נצא לסיור לצפייה בבעלי חיים עם ג'ובאני, מדריך יוצא דופן שהוא תופעה ושם דבר באזור לה פורטונה, יליד המקום המכיר את האזור כמו את כף ידו. ג'ובאני ישתף אתכם בסוד השבילים של לה פורטונה, יאתר עבורכם חיות נדירות וציפורים רבות מספור. הוא מכיר ומסוגל לחקות את שריקותיהן של למעלה מ-100 ציפורים וזוכר בעל פה את מיקומן ומספרן. בין יתר בעלי החיים שנראה ניתן למנות את הקיימן , העצלן , הקוף השאגן ועוד רבים. לאחר הסיור נמשיך לכפר חוואנילמה. בני הכפר מקיימים אורח חיים שיתופי, מעיין "קיבוץ" בגרסה מקומית. נתמקם בבתים הצנועים של תושבי הכפר ואח"כ ארוחת ערב חגיגית במרכז הכפר במהלכה תצפו ותשתתפו בריקודים עממיים של ילדי הכפר. השהות בכפר היא אחת משיאי הטיול , הזדמנות מצויינת לחוות את קוסטה ריקה האמיתית דרך היכרות עם תושבי הכפר שבחרו צורת חיים אחרת מהנורמה המקובלת. בדרך נערוך ביקור בעץ האיגואנות לצפייה בחיה מיוחדת זאת. לילה בחוואנילמה – אירוח בבתים של תושבי הכפר.


סה"כ 50 ק"מ נסיעה בכביש מארנל לחוואנילמה, סה"כ כ- שעתיים נהיגה במשך כל היום ,הר הגעש + ג'ובאני כ-4 שעות, ביקור באיגואנות כחצי שעה , ריקודים עממיים כ-45 דקות.


יום 7 I יום שלישי - חוואנלימה – חווה ביער העננים (ג'יפים)

הבוקר נמשיך לחווה המארחת עם סיפור ייחודי של הצלת בעלי חיים הממוקמת בלב יער העננים , עם ההגעה ליער העננים נצא לרכיבת סוסים לנקודה הנמוכה ביותר בשמורה, המפל והנהר ומשם רכיבה לנקודה הגבוהה ביותר, לתצפית מרהיבה על העמק הנעלם והיערות מסביב לו. לפנות ערב נצא לסיור לילי בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, בלטאות , צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, נחשים ועוד.


סה"כ 70 ק"מ נסיעה בכביש מחוואנילמה ללנדס אין לאב וכ-25 ק"מ נסיעת שטח בחוואנילמה , סה"כ כ- 3 שעות נהיגה במשך כל היום , רכיבת סוסים כשעתיים , סיור לילי כשעתיים.


יום 8 I יום רביעי - אטרקציות ביער העננים – קניונינג ופעילות קנופי (ג'יפים ופעילויות)

הבוקר יחל בחווית הקניונינג בשמורת יער העננים. מדובר בהליכה קלה המובילה לנקודת ההתחלה- כבל של 150 מ' המוביל לפלטפורמה הבנוייה על עץ. אחריה תרדו לבסיס העץ לאחר 50 מ' של הליכה, תגיעו לגשר תלוי ממנו יתחילו עוד 4 ירידות נוספות. שהארוכה בהן היא 51 מ' , במהלך הסיור נהנה מחווית הסופר טרזן סווינג אח"כ נצא לקומבו קנופי מעל צמרות העצים מהן נשקף נוף נפלא של היער . 8 כבלים, 2 גשרים תלויים וטרזן סווינג סה"כ -845 מ'. אחר כך- כבלים אתגריים – 3 כבלים שהארוך ביותר הוא 750מ' (ניתן גם לגלוש כ"סופרמן"), מגדלי פלדה, גשרים תלויים, מהירות תנועה 80 קמ"ש (המהיר בויתר בקוסטה ריקה) אלה שלא מעוניינים בפעילות אדוונצ'ר ייצאו להליכה ביער העננים ויחשפו לגן שופע צמחיה, שרכים וקולות ציפורים ויצורים אחרים המהדהדים ברחבי היער.


קומבו קנופי כ-4 שעות , קניונינג כ-3 שעות.


יום 9 I יום חמישי - אטרקציות באזור יער העננים – רפטינג וטיול רכבי שטח בטרקטורונים (ג'יפים)

הבוקר נצא לראפטינג בדרגה 2-3 בנהר הבלסה, עולם טרופי פראי מתגלה בערוץ העמוק של הנהר והמפלים, חיות אקזוטיות, ציפורים טרופיות והרבה מים. אח"כ, חווית נהיגת שטח - סיור אקסטרימי בטרקטורון או באגיס' חלק מספורט מרוצי המשלב מהירות נהיגה ומיומנות ושליטה ברכב שהינו אמין ובטוח לחלוטין לנסיעה . הסיור מתקיים בשטח מעורב הכולל נסיעה בדרכים לא סלולות, חצץ, שטח בוצי, ובדרכים שבהן מכשולים טבעיים המספקים למשתתפים חוויית חיים בלתי נשכחת. לינה באזור יער העננים.


ראפטינג כ-4 שעות , טרקטורונים כ-3 שעות.


יום 10 I יום שישי - הר געש אירזו – חבל עמק אורוסי – קרתאגו – בילוי ערב בסאן חוזה (ג'יפים)

לאחר ארוחת הבוקר נסיעה בשבילי עפר באזור הר הגעש אירזו ועמק אורוסי , עם ההגעה צפייה בלוע המרשים של אירזו (הר הגעש הגבוה ביותר בקוסטה ריקה - 3430 מטרים מעל פני הים) . במזג אוויר נוח ניתן לראות מהפסגה שלו את חופי האוקיינס הפאסיפי והקאריבי יחדיו. אח"כ נבקר בעמק שופע ירוק של אורוסי שהינו אתר ההתיישבות הספרדית הראשונה, ממנו נמשיך לביקור בקרתאגו שהייתה בירתה של קוסטה ריקה עד 1824. נבקר בעיר וניכנס לכנסייה היפהפייה "Basílica de Nuestra Señora de los Ángeles " ששופצה בשנת 1939 אחרי שחלקים ממנה נהרסו ברעידת אדמה. עם ההגעה לסן חוזה נחזיר את הג'יפים ובערב נצא לאחד מהברים בסן חוזה.


סה"כ 35 ק"מ בשטח ו – 110 ק"מ נסיעה בכביש, סה"כ כ- 4.5 שעות נהיגה במשך כל היום , ביקור באירזו כ-שעה ורבע , בעמק אורוסי כ-30 דקות , בקרתאגו כשעה.

יום 11 I יום שבת - סן חוזה (רגלי)

את השבת השנייה בטיול נבלה באזור עיר הבירה הקוסטה ריקנית סאן חוזה ונסייר רגלית בין רחובות העיר עם שפע זמן פנוי לקניות ובילויים למי שלא שומר שבת.


ימים 12-13 I סן חוזה -אירופה - תל אביב (אוטובוס)

לאחר ארוחת הבקר יציאה לסיור רגלי בסאן חוזה הסיור כולל את פארק מוראזן, פארק אספניה, רובע אמון, הפארק הלאומי, בית הנבחרים, כיכר האומנות, השדירה המרכזית, התיאטרון הלאומי (כניסה לא כלולה), כנסיית "לה מרסד" ושוק האמנים אח"כ נצא לשדה התעופה הבינלאומי בסאן חוזה מכאן נמריא בטיסה ארוכה דרך יעד ביניים באירופה חזרה לישראל.

bottom of page