top of page

קוסטה ריקה - מסע עומק לנוסע העצמאי - הטיול של נועם - 13 יום

קוסטה ריקה, מדינה טרופית ומרהיבה היא חלק בלתי נפרד מרצועת ארץ האש, המדינה בה מתקיימת כל העת פעילות געשית מרתקת המעצבת מחדש את הגיאולוגיה המקומית. מסע לקוסטה ריקה הוא מסע עם שפע חוויות בין שמורות טבע ירוקות: חלקן הממוקמות בשרשרת רכס הרי בסיירה מדרה, חלק מאותן שמורות הטבע גובלות בחופי ים כחולים מרהיבים וחלקם ממוקמים בלב יערות הגשם עם מרחבי טבע אינסופיים בו עולם טבעי עשיר ומרתק אשר מושך מדי שנה כמות תיירים הולכת וגדלה המגיעה אל קוסטה ריקה להכיר את היופי הטבעי שלה. חובבי האדרנלין והטבע ימצאו בה כר פורה לפעילות אטרקטיבית בשמורות הטבע: טיולי הליכה ביערות הגשם, סיורי צלילה ושנורקלינג ואפילו חובבי גלישה ימצאו כאן כר פעולה מרתק לפעילות. אנו מזמינים אתכם להתמסר לקסם של קוסטה ריקה לחוות את הטבע הסוחף וליהנות משפע של חוויות בלתי נשכחות.


הערות חשובות:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

  • מסלול זה תוכנן למשפחה שומרת שבת וכשרות, אך מסלול זה מתאים לכל אחד...

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I יום חמישי - ת"א - אירופה - סן חוזה

נצא בטיסה ארוכה למדי דרך אירופה לסן חוזה, בירת קוסטה ריקה. עם הנחיתה בנמל התעופה של סאן חוזה, נפגוש את הנהג המקומי ניפגש איתו מחוץ לטרמינל עם שלט הנושא את שמכם ונצא איתו אל המלון בעיר סן חוזה.


יום 2 I יום שישי - סן חוזה - שמורת הטבע טורטוגורו (ב,צ,ע) (התחברות לקבוצה קטנה בינלאומית)

הבוקר נצא בנסיעה אל שמורת הטבע טורטוגרו, בשל היציאה המוקדמת את ארוחת הבוקר נערוך במסעדה מקומית בדרך. מכאן נמשיך בנסיעה עד לנמל מאטינה / קאניו בלאנקו ובו נחבור אל קבוצת המטיילים ונצא ליום הרפתקאות מרתק שיתחיל בשייט בנהר ובתעלות המקבילות לו עד הגיענו אל הפארק הלאומי טורטוגרו. עם ההגעה אל שמורת הטבע נצא לצפות מקרוב בחיי הבר. ארוחת הצהריים תוגש במלון. ואחריה נערוך סיור בכפר טורטוגרו הנמצא בשולי הפארק על רצועת אדמה צרה שבין הים לתעלה הראשית. כאן בכפר הקטן הזה החלו שורשי מוסיקת הרגאיי, המוכרת כיום בעולם כולו. בשמורה מגוון רחב של בעלי חיים: צבי ים, קופים מסוגים שונים, תנינים וציפורים מכל הסוגים. ארוחת הערב תוגש גם היא במסעדת המלון ולאחריה נהנה מערב שבת פנוי בלודג' המקומי.


יום 3 I שבת בשמורת טורטוגרו

בשל העובדה שמדובר ביום שבת הסיורים ביום זה יהיו סיורי בחירה: במידה ותרצו בכך והעניין יאפשר טיול ברגל ולא ממונע תוכלו לצאת לסיור מודרך ביער או לפעילות של שייט מודרך בתעלות טורטוגרו. בכל מקרה ארוחת הצהריים תוגש במלון. אחר הצהרים נוכל לצאת סיור בשביליו הפרטיים של המלון עד לצאת השבת. לינה וארוחת ערב בשמורת טורטוגרו.


יום 4 I יום ראשון - טורטוגרו - שמורת הטבע ארנאל - המעיינות החמים של טאבאקון (ב,צ,ע) (קבוצה בינ"ל קטנה)

הבוקר נצא מהחוף הקריבי לכיוון העיר גוואפילס, כאן בשעה 13:00 בצהריים נפגוש את הנהג/מדריך הפרטי והצמוד שלכם ליום טיול זה איתו תצאו בנסיעה להמשך הטיול בנסיעה החוצה את חלקו הצפונה של מחוז אלאחוולה, האזור ממוקם בסמיכות לגבול עם המדינה השכנה ניקרגואה. הנסיעה במחוז עוברת דרך נופים מגוונים ומרהיבים והיא תביאנו אל הר הגעש ארנל, אתר התיירות המרכזי באזור. הגשמים הטרופיים הרבים היורדים כאן מדי שנה מרעננים את האדמה ומשאירים אותה לחה ירוקה ואילו באזורי העמקים הצמחייה הטבעית ירוקה ומוריקה אותה מזינים גם נהרות עשירים במים, מעיינות חמים, לגונות, חיות באר ושמורות טבע קטנות שהן חלק ממכלול שמורת הטבע הר הגעש ארנל. לאחר התמקמות במלון ממנו נצא למגוון פעילויות בימים הקרובים וארוחת הערב נצא למעיינות חמים: טבקון כאן נהנה מהפעילות התרמלית המרתקת של האזו ונהנה טבילה במעיינות החמים.

זמן נסיעה משוער: כשעה וחצי שייט עד לעיירה גואפילס ומשם נסיעה של כשלוש שעות לארנל (לא כולל זמן וארוחת צהריים בעיירה גוואפילס (הדרכה פרטית אישית מגואפילס עד סן חוזה).


יום 5 I יום שני - ארנל – גשרים תלויים , מפלי לה פורטונה , סיור רגלי בשמורת הטבע ארנאל (ב,צ, ע) (הדרכה פרטית)

הבוקר נצא לאחת החוויות המהנות בטיול בשמורת הטבע של הר הגעש ארנל, כאן נצא לסיור גשרים תלויים שתחילתו בהליכה ביער טרופי עשיר בצמחיה עבותה וחיות בר ובמהלכה נעבור דרך גשרים, מפלים ונקודות תצפית מיוחדות. חלק מהגשרים הינם גשרים קבועים, שאורכם בין 8 ל-22 מטר, ואחרים גשרים תלויים, באורכים משתנים של 48 ל-98 מטר. מכאן מנופי הצמרות נהנה מנוף מרהיב של החי והצומח עם מבט ממרומי גובה הצמרות: כאן ננסה להכיר את הציפורים, הזוחלים, היונקים והחרקים. שהם חלק משמורת הטבע היפה ארנל. לאחר הסיור בגשרים נמשיך אל התחנה הבאה: מפלי לה פורטונה, כאן נרד במסלול הליכה בליווי צמוד של המים הגועשים אל בריכת השחייה המוקפת בסלעי ענק. נהנה מארוחת צהריים במקום ולאחריה נצא לסיור רגלי בשמורת הטבע של ארנל, הכולל עלייה בשביל הטוקאנים עד לנקודת התצפית המרהיבה על הר הגעש ארנל, האגם והמעיינות החמים.


יום 6 I יום שלישי - שמורת הטבע ארנל - ריו סלסטה (ב)

הבוקר לאחר שנהננו מארוחת הבוקר במלון בשמורת הטבע נצא לפארק הלאומי של הר הגעש טנוריו, עם ההגעה נצא למסלול הליכה של כ- 4 שעות לערך לאורך של 7 ק"מ בהליכה איטית ורגועה ככל שיתאפשר ביער עננים טרופי שיובילנו ללוס טריוס, מקום מפגש היובלים המפורסם של ריו סלסטה (הנהר התכול), בו המים יוצרים השתקפות בצבע תכלת ומימיו היפים הם אלו שהעניקו לנהר את שמו. מאזור הנהר נשוב במסלול השופע פלאים אקולוגיים, וצפייה באטרקציות של הר הגעש טנוריו.


יום 7 I יום רביעי - שמורת הטבע ארנל - שמורת הטבע מונטה ורדה - פעילות - סיור לילי (ב) (פרטי)

היום נעזוב את שמורת הטבע ואת המארחים החביבים שלנו בשמורת ארנל ונצא אל סנטה אלנה ואל שמורת הטבע מונטה וורדה הממוקמת במקום בו נוף מרהיב של מפרץ ניקוייה ואיי האזור אשר ילוו אותנו בדרכנו בדרך מרהיבה מכוסה יער המכונה "ההר הירוק" (מונטה ורדה). משנת 1951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) באזור מבודד הממוקם ברום של 1400 מטר מעל פני הים ובו נשמרים ערכי הטבע ברמה הגבוהה ביותר וזאת בעזרת ארגונים פרטיים, פעילות אשר הפכה את שמורת הטבע לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגית בהן המבקרים נפגשים עם מגוון אדיר של בעלי חיים בסביבתם הטבעית . עם ההגעה אל שמורת הטבע נצא למסלול הליכה של 2.5 ק"מ בתוך היער, במהלכו נסקור 6 גשרים שונים המרכיבים את מערכת הגשרים של הפארק, אורכם נע בין 66 מ' – 236 מ' וגובהם הוא בין 100 מ' ל-150 מ'. לאחר מסלול ההליכה נצא עם רכבל ונהנה ממבט ממעוף הציפור על יער העננים, הר הגעש ארנל ועל מפרץ ניקוייה. רכבל זה, מורכב ממספר קרונות. אורך המסלול כ-800 מ', גובה הרכבל כ-175 מ' מפני הקרקע. הסיור הוא בליווי מדריך וניתן לעצור בכל נקודה לצילום נוף עוצר נשימה. חוייה מהנה ובטוחה לכל המשפחה. הרכבל מסתיים בפלטפורמה הבנוייה בנקודה הגבוהה ביותר ברכס אשר מהווה את קו פרשת המים בין האוקיינוס הפסיפי והאוקיינוס האטלנטי. לסיום פעילות זו, נהנה מפעילות קנופי – הרפתקה של מעוף בין הצמרות, דרך עשרה כבלים בגובה 40 עד 100 מ' ואורך של 100 עד 750 מ'. לקראת ערב , לא נוותר גם על סיור לילי בשביליו של יער העננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, בחרגולים, בצרצרים, בלטאות ובמיני חיות נוספות הפעילים מאוד בשעת לילה.


יום 8 I חמישי - שמורת הטבע מונטה ורדה - ספארי תנינים בטראקולס - מנואל אנטוניו (ב) (פרטי)

בבוקר נצא בנסיעה אל מנואל אנטוניו שמורת הטבע אשר נחשבת למרשימה ביותר במדינה. שמורת טבע עם שלל חופים לבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. בדרכנו אל השמורה הבאה נעצור בטארקולס , כאן נצא לסיור צפייה בתנינים. כאן ככל הנראה נזכה לפגוש מקרוב תנינים מסוגים שונים,: ציפורים ושאר אוכלוסיית יערות הגשם של האזור, יער מנגרובים ועוד. נהר טארקולס הוא בית הגידול לכמה מסוגי התנינים הגדולים ביותר בעולם. בנוסף להם מגוון רחב מאוד של ציפורים , איגואנות ושאר זוחלים. המדריך שילווה את הסיור יוביל אותנו בבטחה במורד הנהר לכיוון יער המנגרובים והמערכת האקולוגית המופלאה בה קיימים 4 סוגי מנגרובים, צמחייה הגדלה במים מליחים, באזור.

יום 9 I שישי - שמורת הטבע מנואל אנטוניו - שייט אל איי דאמאס (ב) (פרטי)

הבוקר נצא לסיור מודרך בפארק הכולל חופי ים יפהפיים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלה יפהפייה, קתדרלת פונטה בעלת המבנה הייחודי. הפארק שהינו מהיפים בעולם מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. סיור זה ילווה יחד עם מדריך מקצועי בפארק אשר נחשב למפורסם ביותר בקוסטה ריקה ובו מגוון רב של סוגי פרפרים, קופים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים וחיות מים, אורכידאות ועוד. בצהריים ובהתאם למצב הגאות של הים נצא לשייט בספינה מקורה דרך השפך היפהפה של האי דאמאס . הספינה ידידותית לסביבה ומעוצבת בנוחות תוך שמירה על ביטחון הנוסעים. מדריך המתמחה בעולם האקולוגי העשיר של האזור יציג את הקשרים הביולוגיים הרבגוניים בין האורגניזמים הרבים החיים בסביבה העדינה כל כך. לאחר הסיור נשוב אל המלון ללינה ולמנוחת השבת.


יום 10 I שבת בגן עדן - שמורת מנואל אנטוניו (ב)

​יום חופשי באזור שמורת הטבע מנואל אנטוניו, זמן מושלם למנוחה או להוספת פעילות עצמאית כרצונכם.


יום 11 I יום ראשון - יום שייט בשמורת מנואל אנטוניו (ב) (פרטי)

הבוקר נצא להרפתקה, כמעט האחרונה במסגרת המסע שלנו. תחילתו תהיה בנמל קאפוס ממנו נמצא בשייט שיתחיל מהמים הצלולים של אזור הנמל אל הים הפתוח לאורך חופיו הציוריים של הפארק המופלא מנואל אנטוניו: יתכן ונזכה לראות את הדולפינים שוחים סמוך לחרטום, לוויתנים, צבי ים, קופים ושפע ציפורים הינם חלק מהנוף. בעת השייט נגלים איים מסתוריים, צוקים וסלעים בצורות ייחודיות המהווים בית לסוגים רבים של ציפורים ועופות מים כמו פליקנים, מגלנים ועוד. לאחר השייט נעזוב את אזור שמורת מנואל אנטוניו ונצא בנסיעה אל סן חוזה ללינה.


יום 12 I יום שני - סאן חוזה - סיור קפה באחוזת דוקה - הר הגעש פואז - סאן חוזה (ב,ע) (קבוצה בינלאומית)

​הבוקר, נעזוב את המלון ונצא לסיור בשמורת הר געש פואז, בדרכנו אל הר הגעש אם הזמן יאפשר זאת, נעצור במטע הקפה "דוקה" (Doka Estate) אחד המותגים המפורסמים במדינה. כאן, בחוות הקפה, נלמד מהי הדרך הישנה של עבודת יד להכנת קפה – הטיפוח, הקטיף, הקלייה של פולי הקפה עד לתוצר הסופי. בעת הסיור נקבל שיעור משעשע על דרכי הגידול של הפולים ולקינוח נקבל טעימות מכל סוגי הקפה ונבקר בחנות המפעל בה אם נרצה נוכל לקנות את הקפה האיכותי. לאחר הסיור החוויתי נמשיך אל אזור שמורת הטבע של הר הגעש פואז, כאן נכיר את הגייזרים הרדומים למחצה: הר הגעש פואז הוא אחד מהרי הגעש הבודדים שניתן להגיע כמעט עד אל לוע הר הגעש המשתרע על פני 1.5 ק"מ. בפסגה נוספת שלו אשר מוגדרת כלוע "מעשנת", בה ממוקמת לגונה מרהיבה, ולמרות שעדיין מדובר בהר געש פעיל הוא מספיק בטוח להנאה מהתצפית. לאחר הסיור בהר הגעש תמשיכו למפלי לה פאז והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה הפרפרים הגדול בעולם, יונקי הדבש וגני האורכידאות לאורך שבילי נהר לה פאז המגיעים אל בסיס בו חמישה מפלים גדולים. לאחר הסיור נשוב אל המלון שלנו בסן חוזה.


יום 13 I יום שלישי - סן חוזה - ארצות הברית

בשעת לילה מאוחרת העברה לנמל התעופה בסאן חוזה לקראת הטיסה ליוסטון.

bottom of page