top of page

מרכז אמריקה - קובה וקוסטה ריקה - מסע מיוחד לשומרי מסורת - הטיול של אריה - 16 יום

מסע מיוחד לנפלאות קובה המרתקת את המסע המיוחד שלנו בקובה נתחיל בהוואנה המופלאה, העיר שנדמה שהכל עצר בה מלכת, בה המוזיקה הקובנית נשמעת בכל מקום, בה עדיין מדברים בתחילת המילניום השלישי על האידיאליזם הקומוניסטי שלרבים נדמה שתם מהעולם. מהוואנה הבירה נצא להכיר את אזור החוות החקלאיות של ויניאלס וללמוד על תהליך הכנת הסיגרים המשובחים בעולם ונכיר את סמטאותיה הציוריות של טרינידד ולקינוח החלק של קובה ננפוש מעט בחופי הים הקריביים התכולים של אזור וראדרו. מקובה נמריא אל קוסטה ריקה בה נהנה מנפלאות הטבע, החופים הקריביים ושמורות הטבע היפות והמרתקות בעולם. 


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I יום ראשון - ת"א - אירופה - הוואנה, קובה.

 נצא בטיסה מתל אביב להוואנה: ברוכים הבאים להוואנה, קובה, עיר קולוניאלית מיוחדת ויוצאת במינה המונה מעל ל 2 מיליון תושבים. העיר שנוסדה והוקמה על ידי הכובש הספרדי וולאסקז הפכה בתקופת הכיבוש הקולוניאלי לנמל המוצא של הספינות הספרדיות טרם שיבתם "הביתה" והמרכז העיקרי של מהפכת קאסטרו ב 1959. הוואנה ששבתה בקסמה גם את הסופר ארנסט המינגווי ושימשה כר פעולה נוח למאפיה האמריקאית של שנות ה30, היא עיר מרתקת שיש בה שפע של אתרים ומקומות מרתקים לביקור, על פי שעת ההגעה להוואנה, התמקמות במלון ללינה וארוחת ערב. (בהוואנה נלון במלון כשר).


יום 2 I יום שני - הוואנה ואתריה

במסגרת סיורנו בהוואנה נבקר בבית הכנסת המקומי, נמשיך לאזור העתיק של העיר בו ממוקם המבצר "ריאל פוארצה" ונסייר רגלית בארבעת הכיכרות המסורתיות של העיר: פלאסה דה ארמס, סן פרנסיסקו, וייאחה וקתדראל. אחר הצהריים נבקר בהוואנה קלאב – הלא הוא מוזיאון הרום, בו נלמד להכיר את המשקה שהפך לסממן היכר של קובה. כמובן שנאפשר זמן חופשי לביקור קצר בשוק המקומי ונכיר את הרחוב האותנטי אוביספו ממנו נצפה על גבעת הקפיטול (העתק של וושינגטון) ועל ספינת המהפכה ההיסטורית של פידל קסטרו, ה"גראנמה", בה נעבור דרך המאלקון (טיילת החוף) ונעצור לצילום היסטורי בפלאסה דה לה רבולוסיון על רקע תמונתו של צ'ה גווארה. לינה וארוחת ערב בהוואנה.


יום 3 I יום שלישי - יום טיול באזור ויניאלס - הוואנה

היום נעזוב את הוואנה לכיוון וויניאלס, בדרכנו נעצור לביקור בחוות גידול הטבק ובמפעל היוקרתי והגדול ביותר לסיגארים המפורסמים שהפכו לסמל נוסף של התרבות הקובנית. במפעלים המיוחדים של אזור וויניאלס, הכנת הסיגרים נעשית עדיין בדרך המסורתית בעבודת יד וללא מיכון. מכאן נמשיך לתצפית מרהיבה על עמק לוס חאסמינס ולרכיבת סוסים חוויתית אל ציור הגבעות הענק. מכאן נמשיך לשייט ב"מערת האינדיאני" התת קרקעית ונשוב למלון בהוואנה ללינה וארוחת ערב.


יום 4 I יום רביעי - הוואנה – מפרץ החזירים – סיינפואגוס – טרינידד

הבוקר נשכים קום ונצא בנסיעה ארוכה אל העיר הקולוניאלית שנמצאת ברשימת המורשת העולמית של אונסקו, טרינדד. בדרכנו אל העיר המרתקת נצא לשייט לאי האינדיאני של הטאינו, שבו פסלי האמנית ריטה לונגה ובחווה לגידול קרוקודילים. אחר הצהריים נגיע אל המקום המפורסם של מפרץ החזירים, בו נעשה ניסיון הפלישה האמריקאי בימי שלטונו של קנדי שנבלם על ידי קאסטרו וכוחות הצבא הקובאנים. מכאן נמשיך אל העיר סיינפואגוס, בה נעצור לביקור בכיכר מרטינז ובניין ה"משוגע", פאלסיו דה וואייה. לקראת אחר הצהריים נגיע ללינה וארוחת ערב באזור טרינידד.


יום 5 I יום חמישי - טרינידד ועמק לוס איחניוס

טרינידד, שכאמור היא עיר שימור של יונסקו אינה עיר גדולה, אך היא שומרת על אותנטיות מרהיבה: נסייר רגלית בסימטאותיה המיוחדות ונצא לביקור בשני מוזיאונים (המוזיאון הרומנטי ומוזיאון האדריכלות) ונקנח בביקור בשוק המקומי. כמובן שלא נוותר על אתר "החובה" בעיר, הבר "לה קאנצ'אצ'רה" בו נטעם את משקה הרום-דבש שהומצא בו. מטרינידד נצא לביקור בעמק לוס איחניוס הסמוך ונספר את סיפור קנה הסוכר המפורסם של האזור לאחר הסיור נשוב לטרינידד נצא לשיעור סלסה פרטי ואחרי ארוחת הערב נצא לבילוי ב"קאזה דה לה מוסיקה", המועדון האותנטי למוסיקה קובנית בו נממש את שלמדנו זה עתה בריקודים עם המקומיים.


יום 6 I יום שישי - מטרינידד לנופש בחופים של ווארדרו

הבוקר נעזוב את טרינידד היפה ונשים פעמינו לכיוון עיר הנופש, שזכתה לכינוי "קנקון של קובה", ווארדרו. בדרכנו אל אזור הנופש נעצור בעיר סנטה קלרה, העיר בה חל המפנה הקריטי במהפכה הגדולה של 1959 ונראה את קרונות הרכבת שהותקפו על ידי צ'ה גווארה וכוחותיו הצבאיים כמו גם את המאוזוליאום בו קבור הגיבור הלאומי והמהפכן של קובה, צ'ה. לקראת אחר הצהריים נגיע לעיר הנופש הממוקמת לחופי הים הקריבי, וואראדרו. לינה וארוחת ערב בווארדרו.


יום 7 I שבת של נופש בחופי ווארדרו

הבוקר נהנה מנופש אמיתי ונהנה מהחופים האקזוטיים שעל הים הקאריבי בין לבין נצא לשוטט בעיירת התיירות ככל שיותיר לנו הזמן ובעיקר נטעין מצברים לקראת המשך מסענו בקוסטה ריקה.


יום 8 I יום ראשון - הוואנה - סן חוזה - הר הגעש פואס - מפלי לה פאס

הבוקר נשכים קום ונצא בטיסה אל סן חוזה בירת קוסטה ריקה, עם הנחיתה נצא אל אחד מהרי הגעש הפעילים בקוסטה ריקה הר הגעש פואס, אחד האזורים הוולקניים המעניינים של קוסטה ריקה שלמרגלותיו נטועים מטעי קפה לרוב וסביב פסגתו יערות גשם ייחודיים. נטייל אל הלוע הגדול והמעשן ונשקיף אל האגם הנמצא בתוככי לוע הר הגעש. מכאן נמשיך בנסיעה אל מפלי לה פאס, סדרה של מפלים מרהיבים הנמצאים בתוככי יער הגשם הטרופי שבסביבתו פרפרים, סחלבים וציפורים אקזוטיות מיוחדות. לינה בסן חוזה.


יום 9 I יום שני - סן חוזה - שמורת טורטוגרו

הבוקר נעזוב את סן חוזה ונצא בנסיעה לכיוון הים הקריבי, לעבר שמורת טורטוגרו הידועה בעושר העצום של בעלי חיים טרופיים, עופות מים וצבי ים. נשוט בתעלות המים המובילות לשמורה תוך כדי תצפיות טבע. עם הגעתנו ללודג' נצא לטיול רגלי אל הכפר הקריבי טורטוגרו ואל האזור שסובב אותו. לינה בטורטוגרו.


יום 10 I יום שלישי - שמורת טורטוגרו - מפלי לה פורטונה - הר הארנאל

הבוקר נעזוב את אזור טורטוגרו ונצא אל הר הגעש ארנאל, האתר התיירותי המרכזי. הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים את הביקור בשמורה נתחיל בביקור במפל לה פורטונה מפל "המזל", הליכה רגלית קלה תוביל אותנו למפל המרשים והגבוה, שנוצר מהתפרצות הר הגעש. מכאן נמשיך לביקור בכפר העתיק והציורי בלה קאסונה, מקום שופע היסטוריה, תרבות ומסורת. נלמד על תהליך ייצור הסוכר בשיטות עתיקות בה נלמד על המסורת הקוסטריקנית "הטיקוס" ונראה גידולים שונים וכפריים המעבדים את אדמתם בשיטות עתיקות כמו לפני מאות בשנים. בשעות הערב נצא לרחצה במעיינות החמים להנאה ומרפא.


יום 11 I יום רביעי - מהארנאל אל יערות העננים של שמורת מונטה ורדה

הבוקר נמשיך לסייר ולהתרשם מהנופים המרהיבים של שמורת הארנל ונצא בדרך העוברת בין נופים ירוקים של יערות גשם אל "ההר הירוק") - מונטה ורדה. משנת 1,951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) מבודדת בגובה של 1,400 מטר ושמרה על האזור מכל פולש. בעזרת ארגונים פרטיים מונטה ורדה הפכה לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגית בהן המבקרים נפגשים עם כל בעלי החיים של סביבה מוגנת זו. לינה במונטה ורדה, במסגרת הלינה בשמורת הטבע מונטה ורדה נתמקם ללינה באחד מהחוות האקולוגיות שנבנו לשם מטרה זו. לינה וארוחת ערב במונטה ורדה.


יום 12 I יום חמישי - ההר הירוק כל ימות השנה - מונטה ורדה

​הבוקר נצא להכיר את הנופים ירוקי העד של "ההר הירוק", שמורת הענק של מונטה ורדה. במסגרת מסענו בשמורה נכנס פנימה אל תוככי הג'ונגלים, בה צפיפות המטפסים והטחב הידועים ביותר בעולם. במסגרת סיורנו בשמורה נצא לסיור צמרות העצים המפורסם של קוסטה ריקה ה sky walk המאפשר להתרשם מיערות העננים הייחודיים לקוסטה ריקה. אם יתמזל מזלנו נפגוש את הציפור הנדירה "הקצאל" הבולטת בזנבה הארוך והירוק. מכאן נמשיך לביקור ב"גן הקוליברי" השוכן בסמוך לשמורה ונצפה מקרוב ביונקי הדבש המגיעות בהמוניהן לשתות ממי הסוכר בגן. ולפני סיום נעלה לתצפית אחרונה על יער העננים, הר הגעש ארנל (בו כבר ביקרנו) ועל מפרץ ניקויה המרהיב. לינה וארוחת ערב באזור שמורת מונטה ורדה.


יום 13 I יום שישי - אל שמורת הטבע מנואל אנטוניו

​הבוקר נעזוב את אזור שמורת מונטה ורדה ונצא לסיור בפארק מנואל אנטוניו, הפארק המרהיב הוא שמורה הכוללת בתוכה חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי ואת קתדרלת פונטה אובה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מהם מאפיינים מיוחדים. עם ההגעה נצא לסיור עם מדריך מקצועי שיסביר לנו בחינניות על המגוון הרב של פרפרים, קופים, ראקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים, חיות מים, אורכידאות ועוד. בצהריים נצא לשייט אל איי דאמאס הציוריים שם ננסה להגיע קרוב יותר אל עולם החי העשיר של שמורת מנואל אנטוניו ולהגיע אל אזור הקופים המרוחקים, השמחים להתקרב אל סירות המטיילים. בעת השייט נגלים איים מסתוריים, צוקים וסלעים בצורות ייחודיות הנראים קרובים מספיק כדי לגעת והם מהווים בית לסוגים רבים של ציפורים ועופות מים כמו פליקנים, מגלנים ועוד. לאחר השייט נמשיך אל המלון בשמורה לקבל את שבת המלכה.


יום 14 I שבת בגן עדן - שמורת הטבע מנואל אנטוניו

את השבת נבלה על חוף הים הפסיפי, בין התפילות ושעות המנוחה נצא לסייר בתחום המקיף את מלוננו ונהנה גם מחוף הים הקריבי. לינה בשמורת הטבע מנואל אנטוניו.


ימים 15-16 I מנואל אנטוניו - סן חוזה

הבוקר נעזוב את אזור מנואל אנטוניו בו בילינו את השבת ונצא בנסיעה לכיוון עיר הבירה סן חוזה, בדרכנו לשם נעצור לביקור בחווה מיוחדת לגידול תנינים, נתרשם מזוחלי הענק ונמשיך לשוק מקומי חביב לקניות ולסיור בעיר הבירה של קוסטה ריקה - סן חוזה – לא נוותר על ביקור במוזיאון הזהב והתיאטרון הלאומי, שוק האמנים ועוד. אחר הצהריים נועבר לשדה התעופה לטיסה דרך יעד ביניים חזרה לתל אביב

מסע זה מוקדש לזכרו של אריה שבתאי ז"ל איתו זכינו לבנות מסלולי טיולים רבים ברחבי העולם לשומרי מסורת.

bottom of page