top of page

אוזבקיסטן - מסע עומק בלתי נשכח - כולל עיר המדבר חיווה - הטיול של איתן - 9 ימים

אוזבקיסטאן, הנמצאת במרכז אסיה, התברכה בהיסטוריה עשירה. דרך המשי העתיקה שעברה בה היתה דרך מסחר חשובה שחצתה את מדבריות אסיה, כמו גם פסגות הרים גבוהים ומושלגים והיתה החוט המקשר בין מזרח למערב. אלכסנדר מוקדון הגיע לאוזבקיסטאן במסע המלחמה שלו מזרחה אל עמק ההינדוס לכיבוש העולם העתיק כפי שהיה מוכר אותם ימים. אך יותר מכול, הכובשים הגדולים ג'ינגיס חאן וטימור לנג הטביעו חותמם בהיסטוריה ובתרבות המקומית. בטיולנו נבקר בחאנים מוקפי החומה, במדרסות יפהפיות ונלמד להכיר את הארכיטקטורה והאומנות המפורסמות של מרכז אסיה בטיול שכולו חוויה היסטורית תרבותית וויזואלית. כמובן שלא נוותר על הכרת ההיסטוריה והמורשת של יהדות בוכרה שתרמה רבות להיסטוריה של מדינת ישראל ותקומתה.


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – טשקנט

נצא מת"א לטשקנט על פי שעות הטיסה בטיסה ישירה של אייר אוזבקיסטאן לטשקנט. נגיע בערב לעיר הבירה טשקנט הממוקמת בליבה של דרך המשי. לינה: טשקנט.


יום 2 I טשקנט – אורגנץ' – חיווה

העברה לשדה התעופה הפנימי לטיסה מערבה לאורגנץ' - עיר מחוז מרכזית, ממנה נצא אל חיווה, עיר מוזיאון, שנשתמרה על מסגדיה ומדרסותיה, ותושביה הנוכחים המפריחים בה חיים. בדרכנו נעבור בנקודה בה זורם נהר האמו דריה בדרכו צפונה אל ימת ארל הנמצאת בסכנת הכחדה. נבקר בשוק הגדול והגעה לחיווה. לאחר מנוחה נצא לתור אחר מיטב הארכיטקטורה האסלאמית והאוזבקית, ארמונות ומסגדים וכמובן קברו של הקדוש פחלואן אליו עולים לקבל ברכה. ארוחת ערב ומופע פולקלור של מוזיקה וריקודים. לינה: חיווה.


יום 3 I חיווה – בוכרה

נצא לנסיעה בדרך אשר הובילה את צבאותיו של אלכסדר מוקדון בין המדבריות, בדרכנו לבוכרה. ניסע לאורכו של נהר האמו דריה והמדבריות קרקום וקיזילקום. ביום זה נחצה קולחוזים ושדות כותנה האשמים במידה רבה לייבושה של ימת אורל. לבוכרה נגיע לקראת שעת בין הערביים. העיר שימשה כמרכז דתי ותרבותי של מרכז אסיה. לאחר התארגנות במלון נצא לסיור לילי בעיר. לינה: בוכרה.


יום 4 I בוכרה – ארמון הקיץ וכפר הקדרים גישדואן

יום סיור אל מרכזה של "בוכרה היפה" – אל מדרסת אולוג בק נכדו של טימור, אל מסגד 4 המינרטים ובריכת המים "הלאבי – חאוז" המוקפת עצי תות ובה נמצא את פסלו של חו'גה נאצר אדין. נסייר בשווקי העיר העתיקים ובקרוואן–סריי, נבקר במאוזולאום איסמעיל סמנידי, ברובע היהודי ובבית הכנסת הגדול. לפני ארוחת הערב נצא אל החמאם המקומי (בתשלום). כמו כן נצא אל ארמון הקיץ של אמיר בוכרה בו נמצא מוזיאון השטיחים המפואר ונבקר אצל הקדר העוסק במלאכה מזה דורות. ארוחת ערב ומופע של ריקודים מסורתיים יחתמו את היום . לינה: בוכרה.


יום 5 I בוכרה – שאחריזאב - סמרקנד

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עירו של האמיר טימור – סמרקנד - מרכזה המפואר של ממלכה חובקת עולם. בדרכנו נעבור את העיר שאחריזאב "העיר הירוקה", בה נבקר בארמון הלבן ובמסגד יום השישי. נצא את העיר ברכבים קטנים למעבר "טאקארצ'ה" 1788 מטרים מעל פני הים דרך הכפרים הציוריים וההרים הגבוהים. לעת ערב נגיע לסמרקנד ולאחר ארוחת הערב נצא לסיור רגלי להיכרות ראשונית. לינה: סמרקנד.


יום 6 I סמרקנד

עם בוקר נצא לסיור בפנינת העיר, רחבת הרג'יסטאן, אשר הפכה לסמלה של העיר על שלושת המדרסות המקיפות אותה מהמאות ה- 16 וה-17. נבקר בשוק הגדול ובמסגד המרשים "ביבי- חאנום" ונמשיך אל הרובע היהודי הסמוך לו ובית הכנסת המרשים עם הכיפה הכחולה. נבקר בבית הקברות היהודי העתיק, הנמצא בסמוך "לשאחי זינדה" - בית הקברות של משפחת המלוכה בו עיטורים ועבודות קרמיקה מרשימות ומקוריות. נבקר בקברו של אמיר תימור וכמובן במצפה הכוכבים של אולג בק שנבנה במאה ה-15. לעת ערב נצא לצפות במופע פולקלור. ארוחות ערב ולינה: סמרקנד.


יום 7 I סמרקנד - טשקנט

נסיים את ביקורנו בסמרקנד ונצא לעבר עיר הבירה טשקנט בנסיעה דרך מעבר תימור. את שעות אחר הצהריים והערב נקדיש לסיור והיכרות עם אתרי העיר טשקנט: נסייר ברובע היהודי "המחלה" שם נבקר בבית הכנסת ובבית הקהילה. ארוחת ערב ולינה: טשקנט.


יום 8 I טשקנט

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול בטשקנט. נתחיל בשוק צ'ורסו הססגוני והתוסס. נמשיך לעיר העתיקה בביקור במכלול המענין של חסטי אימאם. נראה את המוזוליאום של קאפל שאשי, מהמאה ה 15, המדרסה של ברק חאן, המסגד של מוי –מובארק, בו שמורים ספרי הקוראן של החליף עוסמאן ושערה מוזהבת של הנביא מוחמד. נרד לתחנה של הרכבת התחתית ונתרשם מהעיטורים העשירים המעטרים אותה. נבקר גם במוזיאון לאמנות יישומית ולקראת ערב נשוב למלוננו בטשקנט.


יום 9 I טשקנט – תל אביב

נמשיך ונסייר בטשקנט היפה ככל שיותיר לנו הזמן ועל פי לוח הטיסות נמריא בחזרה לתל אביב.


*ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול


bottom of page