top of page

אינדונזיה - מסע עומק מקיף כולל דרקוני קומודו - הטיול של ראובן - 17 יום

אינדונזיה – אחת המדינות המגוונות ביותר באסיה: מגוון עשיר של נופים עוצרי נשימה תרבות מרתקת ומפגשים אנתרופולוגיים בלתי נשכחים המהלכים קסם על פני התיירים המבקרים בה. אינדונזיה היא ארכיפלג האיים הגדול בעולם והוא מונה מעל ל 17 אלף איים הפרושים לאורך רצועת האש של קו המשווה. במסגרת מסענו המיוחד באינדונזיה ננסה להכיר את המגוון הנופי המרשים, לחקור את שורשי האסלאם האחר של המדינה, את פולחני המתים של בני הטוראג'ה באי סולאווסי וללמוד ולהכיר מקרוב את התרבות ההינדואיסטית הייחודית של באלי.


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1-2 I ת"א – יעד ביניים - באלי

נצא בטיסה מתל אביב דרך יעד ביניים אל באלי, האי הקטן הממוקם בלב לבו של ארכיפלג האיים אינדונזיה זכה לכינוי: "גן העדן האחרון עלי אדמות" או בכינוי המיוחד: "הבוקר של העולם". תושבי האי הקטן ממשיכים לשמור באדיקות את המסורת ההינדואית המשלבת אמונה דתית, אומנות ופולחנים השזורים זה בזה ויוצרים את אחת התרבויות המיוחדות בעולם. במסגרת סיורנו הראשון באי נטייל בין מקדשים והרי געש שחלקם כבויים, אך בחלקם פעילים מאוד: במסגרת סיורנו ביום הראשון בארכיפלג נבקר במתחם המקדשים באסאקי, שלמרגלות הר געש קדוש ופעיל, נמשיך אל מערת העטלפים ונשוב אל מרכז האי באלי בו נבקר בבית המשפט המסורתי ולקראת ערב נצא לטיסת פנים ראשונה לסורבאיה, עיר הנמל הגדולה שבמזרח האי ג'אווה. לינה וארוחת ערב בסורבאיה.


יום 3 I סורבאיה – הר הגעש ברומו

האי ג'אווה הוא אחד האיים המרהיבים והמיוחדים בארכיפלג האדיר של אינדונזיה והוא מוכר בעיקר בזכות שלל הרי הגעש והרמות הוולקניות שבו. אי זה נחשב למרכז המטרופולין הכלכלי, התרבותי והפוליטי של אינדונזיה. לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את מלוננו הנחמד ונצא בנסיעה לכיוון ההרים – באזור ההררי נעזוב את האוטובוס ונחבור אל הג'יפים שיביאו אותנו אל הקלדרה הגדולה. נעלה על סוסים כדי לחצות את מרחבי העפר והאפר עד הגיענו אל לוע הר הגעש ברומו הפעיל. ענני הגופרית ורחש הביעבוע יעלו ישירות אל אפנו ונהנה מחוויה העובדת על כלל החושים. מפה נצפה בשקיעה מרהיבה ונשוב ללינה בסורבאיה.


יום 4 I לג'וגג'קרטה סיור במקדשי פרמבנאן

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעת רכבת ממוזגת לג'וג'קרטה, תוך שאנו חולפים עלפני נופים מרשימים ומתוודעים לעם האינדונזי נעים ההליכות. מפגש בלתי אמצעי זה מהווה חוויה נהדרת בטיול. בהגיענו נצא לביקור במקדש פרמבנאן. המקדש הנאה עם מקדשי האלים סביבו, העטורים בתבליטים המתארים את היצירות האפיות של הראמאיאנה והמהבראטה, הם עדות נאה לעוצמתה של התרבות ההינדואית ששלטה כאן בסוף האלף הראשון לספירה. בערב נצא למופע בלט קלאסי המציג קטעים מתוך היצירה האפית של הרמיאנה. לינה בג'וגג'קרטה.


יום 5: יום סיור בבורבודור וגדונג סונגו עם צפיה בטקס טרנס

העיר ג'וגג'קרטה, שמשמשת בירה לסולטנים ההינדו-מוסלמים, ומרכז חשוב לאומנויות הג'אוונזיות. בעיר וברמות הגעשיות שסביבה ממוקמים מרכזי התרבות והאומנות החשובים ביותר שנוצרו אי פעם בג'אווה. לאחר ארוחת בוקר ניסע לסטופה הבודהיסטית המרשימה של בורובודור - מבנה אדיר מן המאה ה- 9 המסמל את התפיסה הקוסמית הבודהיסטית ומן היפים בעולם הבודהיסטי כולו. נטייל במרפסות הסטופה, בין מאות הסטופות הקטנות. נאכל ארוחת צהריים טיפוסית (וטעימה) בבית מקומי, ונלך לצפות בטקס טרנס מרשים, אשר משמש את המקומיים לגירוש שדים. בהתאם לזמן שבידנו נמשיך את טיולנו לעבר גדונג סונגו, מקדש מהמאה ה 9 שנתגלה רק ב 1804. המקדש ממוקם בהרים בגובה 1200 מטר מעל פני הים ובשטחו מספר מעיינות חמים קטנים. נלון בג'וגג'קרטה.


יום 6 I ג'וגג'קרטה - אוג'ונג פנדאנג

היום נצא בסיור ריקשות לארמון הסולטן, וארמון המים. נבקר בבית מלאכה לבובות המשמשות לתיאטרון צלליות ובבית מלאכה לבטיק. נבקר בשוק הציפורים, ואחר הצהריים נעבור לשדה התעופה כדי לעלות לטיסה לאוג'ונג פנדאנג, בירת האי סולאווסי. לינה באוג'ונג פנדאנג.


יום 7 I אוג'ונג פנדנג- טאנה טורג'ה

כמו עלי כותרת של סחלב, נפרש האי סולאווסי לתוך האוקיינוס. דרום האי, המתאפיין בנופים אפופי ערפל, ג'ונגל ראשוני ואגמים עמוקים, מיושב על ידי שבטי הטורג'ה, שנודעו במנהגי הקבורה וטקסי המוות המיוחדים להם. מאוג'ונג פדנג ניסע לאורך החוף וכפרי הדייגים של הבוגים (המוסלמים של סולאווסי), תוך שאנו מבקרים באחד מבתי המקומיים. נשמיך בדרכנו להרים ציוריים ושדות אורז ירוקים עד הגיענו לרנטה פאו שבטאנה טורג'ה ללינת לילה.


יום 8 I טאנה טורג'ה

זוהי מולדתו של שבט הטורג'ה. בני השבט הם נוצרים-אנימיסטיים שבד בבד עם התמסרותם לנצרות ממשיכים לקיים את פולחני האבות וטקסי המוות המסורתיים שלהם. נצא לביקור באתרי הקבורה של בני השבט: בתוך גומחות בסלע חצובים קברים ובצדם בובות "טאו-טאו" המייצגות כפילי מתים, נבקר בשוק מקומי ונתוודע למגוון הפירות והמאכלים המקומיים. זו גם הזדמנות למפגש בלתי אמצעי עם האוכלוסיה המקומית. נלון בטאנה טוראג'ה.

יום 9 I טאנה טוראג'ה

היום נסייר בכפרים המשמרים את בתי הטורג'ה שצורתם כסירה המוגבהת על-גבי כלונסאות. נכנס לאחד מבתי המשפחה ונכיר מקרוב את אורחות חייהם. נקנח בטיול רגלי בין שדות וכפרים ובתצפית מרהיבה על ארץ הטורג'ה. לינה בטאנה טוראג'ה.


יום 10 I טורג'ה - אוג'ונג פנדאנג – באלי

נצא בנסיעה מהיערות של טורג'ה מטה לאורך חופי האי. אחר הצהריים נגיע לשדה התעופה של אוג'ונג פנדאג. טיסה תביא אותנו בחזרה לאי באלי, נעבור למלון שלנו שבאובוד, לארוחת ערב ולינה. באלי - אי קטן בלב הארכיפלג שזכה להיקרא "גן העדן האחרון עלי אדמות " ו"הבוקר של העולם". תושבי באלי משמרים את מסורתם ההינדואית, המשלבת אמונה דתית, אמנות ופולחנים השזורים זה בזה ליצירת אחת התרבויות המיוחדות בעולם. נטייל בין מקדשים והרי געש - חלקם רדומים, אחרים פעילים. לינה באובוד.


יום 11 I מופע ברונג-רנגדה, מקדשי באסאקי, בית המשפט העתיק

לאחר ארוחת בוקר נצפה במופע ברונג-רנגדה (המאבק של הטוב נגד הרע),נבקר בקומפלקס המרשים של מקדשי באסאקי, אשר למרגלות הר עגון הקדוש והפעיל. נחזור למרכז השוקק של באלי כדי לראות את בית המשפט המסורתי, על ציורי הקיר המרשימים שבו. לינה באובוד.


יום 12 I ארמון באלינזי, אגם בראטאן, מקדשי טאן לוט, הופעת קצ'ק

היום נבקר בארמון באלינזי של משפחת אצולה. נעלה לאזור הקריר של באלי לאגם בראטאן עם המקדשים הצפים עליו, אחד הסמלים החשובים של אינדונזיה. נכנס לשוק פירות ססגוני, נרד דרך כפרים יפים טובלים ירוק . ונגיע למקדש טאן לוט שעל חוף הים, הנחשב לאחד היפים ביותר בבאלי. ונסיים את היום בהופעת קצ'ק. לינה באובוד.


יום 13 I טיול ג'יפים - ומקדשי היער בטאקרו

יום מיוחד לפנינו: נצא בג'יפים לאזור כפרי, נעבור בכפרים שונים לסיור בין טרסות האורז היפהפיות עד הגיענו למקדשי היער בבטקארו, מקדש מדיטציה השוכן ביערות הגשם. נעשה באזור טיול רגלי יפה בין טרסות האורז המרשימות. לינה באובוד.


יום 14 I באלי מקדש אולו וואטו – האי פלורס לבואן באז'ו

בשעות הבוקר ניסע לאורך החוף למקדשי אולו ואטו היושבים על מצוק מעל הים. נעזוב את באלי בטיסה לעיירה לאבוג'ן באג'ו שבמערב האי פלורס. לאחר הנחיתה נסייר ככל שניתן בשוק המקומי ואם יהיה זמן גם במערה מקומית. אי זה מאוכלס בתושבים שונים לחלוטין מתושבי באלי, ונדמה שהם יותר דומים לאבוריגי'נים. לינה בלבואן באג'ו.


יום 15 I האי פלורס – דרקוני הקומודו – באלי

נצא לנמל ממנו נפליג אל האי קומדו, אחד מארכיפלג קומודו, שם נוכל לצפות בדרקוני הקומודו הענקיים הנחשבים לאחרוני הדינוזאורים, אורך הלטאות מגיע לעתים לשלושה מטרים ומשקלם כ- 250 ק"ג, מהירות ריצתם מגיע לעד 20 קמ"ש. נשנרקל לאורך החוף הורוד ואחר צהריים נשוב ללבואן באג'ו. לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה חזרה אל באלי ללינה קרוב לחוף הים. ארוחת צהריים ארוזה כלולה.


ימים 16-17: הטיסה הארוכה הביתה

לאחר ארוחת בוקר נהנה מחוף הים או סיבוב בין החנויות שופעות עבודות היד . נצא בצהריים מהמלון, נעבור לשדה התעופה לטיסה לסינגפור עם המשך דרך יעד ביניים וננחת למחרת ונמשיך בטיסה לישראל. נחיתה בארץ בבוקר היום ה 17.


bottom of page