top of page

אינדונזיה - מסע עומק מחוץ למסלול התיירים הקלאסי - הטיול של מיקי - 20 יום

אינדונזיה – אחת המדינות המגוונות ביותר באסיה: מגוון עשיר של נופים עוצרי נשימה תרבות מרתקת ומפגשים אנתרופולוגיים בלתי נשכחים המהלכים קסם על פני התיירים המבקרים בה. אינדונזיה היא ארכיפלג האיים הגדול בעולם והוא מונה מעל ל 17 אלף איים הפרושים לאורך רצועת האש של קו המשווה. במסגרת מסענו המיוחד באינדונזיה ננסה להכיר את המגוון הנופי המרשים, לחקור את שורשי האסלאם האחר של המדינה, את פולחני המתים של בני הטוראג'ה באי סולאווסי וללמוד ולהכיר מקרוב את התרבות ההינדואיסטית הייחודית של באלי.


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 0-1 I ת"א – איחוד האמירויות – סינגפור

נצא בטיסת בוקר מתל אביב ליעד ביניים ומשם אל סינגפור, הפנינה של המזרח עם ההגעה לסינגפור נצא ישירות אל גשר הגלים הנדרסון, גשר הולכי הרגל הגבוה ביותר בסינגפור, הגשר שבנייתו הושלמה בשנת 2008 חולש מגובה של 36 מטרים וצורתו הפנטסטית מעוצבת בצורה ייחודית ומופלאה המחקה תנועת גל מתפתל לאורך 274 מטרים. מכאן נמשיך אל מאונט פאבר פארק, יעד תיירותי פופולרי ונתחבר אל הרכבל המקשר את האי סנטוסה אל הר פאבר, דרך הרכבל ונקודת התצפית נזכה להתרשם עמוקות ממתחמי האוכל והבילוי שמתחתינו מכאן נמשיך אל האי סנטוסה ובו האקווריום הגדול ביותר בעולם בו מעלה מ 800 זנים וביניהם המאנטה ריי וכ-200 כרישים שונים אותם נוכל לסקור מחלון האקווריום הענק. לאחר הכרת האקווריום נעבור אל קומפלקס המגורים של אזור העסקים והנהר. לאחר הסיורים נתמקם במלון, נתארגן ונצא יחד אל המרינה (יתכן בתחבורה ציבורית) אל מלון מרינה ביי סנדס של מיודענו שלדון אדלסון, בו ממוקמת בריכת שחייה ענקית המחברת שלושה מגדלי ענק. במקום נעלה אל תצפית המרפסת העליונה ונהנה ממופע אורות וצבעים מרהיב הספקטרה על המים. (ארוחת ערב לא כלולה)


יום 2 I סינגפור (ב)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיורי הכרות בעיר מדינה יוצאת הדופן ונתחיל ברקע היסטורי ותרבותי בסיור באזור הצ'יינה טאון של סינגפור בו שווקים תוססים ומקדשים בודהיסטיים שונים ומגוונים לצד מקדש הינדי ססגוני ומיוחד. לאחר הביקור במקדש ההינדי נגלוש לסיור ברחובות הרובע הסיני, נסקור את השוק המסורתי ואת מוזיאון מקדש "שן הזהב" הבודהיסטי, האוצר בחובו את שן הזהב הקדושה העומדת בראש סטופה מוזהבת. מכאן נמשיך אל מקדש שנבנה כבר ב 1827 לכבודו של מרפא המחלות סרי מארימן ונשמע את סיפורו המרתק. לאחר הסיור נמשיך אל ה Gardens by the Bay, שטח של 101 דונם של צמחייה ירוקה המורכבת משלוש חממות מקוררות ענקיות מלאות פאר טבעי. כאן נהנה מהצמחייה הנדירה בכיפת הפרחים ולחקור את הנוף עם יערות העננים והפרחים המרשימים. לאחר הסיורים נועבר אל נמל התעופה ונעלה על טיסה ישירה אל יעדנו הבא דנפסאר ללינה. (ארוחת ערב לא כלולה)


יום 3 I באלי – (האי ג'אווה) ג'וג'רקרטה – מקדש פראמנבאן

הבוקר נצא לטיסה לכיוון ג'וג'קרטה, ה"הכשרה לשגשוג" בתרגום מקומי המכונה על ידי המקומיים יוגיה, הנחשבת לבירה התוססת של מרכז האי ג'אווה. העיר נחשבת למרכז התרבות החשוב של אינדונזיה ונופי העיר כולה מעוטרים בעצי הבאניאן הסובבים את שווקיה וכיכרותיה. מכאן נמשיך אל קצה גבול העיר בדרכנו לביקור ברארה ג'ונגראנג, הידועה גם בשמה המוכר יותר: מקדשי פרמנבאן ההיסטוריים שבנייתם במאה התשיעית והוא מוקדש ל"טרי מוראטי" שלושת האלים ההינדיים: ברהמה, וישנו ושיווה. מתחם הפרמנבאן הוכרז כאתר שימור של יונסקו כאתר מורשת עולמית שגולת הכותרת בהם הינה החריטות והבנייה המתארות את הרמאיינה. במהלך ארוחת הערב נחווה גם מופע המשלב מוסיקה וריקודי רמאיינה מסורתיים שישימו את החוויה ההינדית המיוחדת. לינה וארוחת ערב ביוגיקרטה.


יום 4 I (האי ג'אווה) – ג'וג'קרטה – המקדשים וטקס הג'טילן

הבוקר נצא לכיוון העיירה מנדוט לביקור בשרידי המנזר הבודהיסטי מנדוט, שריד נוסף לתרבות המפוארת של האי ג'אווה במאה התשיעית, את פנינו תקבל האנדרטה הבודהיסטית הגדולה ביותר הברורבדור שזכתה אף היא להכרה עולמית אל ארגון המורשת העולמית יונסקו. המקדש המרשים נבנה במאה התשיעית ובבסיסו פירמידה יפהפייה. בתום הביקור ניסע אל הכפר דארום הסמוך בו נצפה בטקס טראנס יוצא דופן של הג'טילן הרוחני הג'וואני, ריקוד טראנס זה נרקד על ידי קבוצות בני היאווה ונועד להתמודד בגבורה מול כוחות נסתרים ואימתניים המאיימים על תושבי האזור. לינה וארוחת ערב באזור ג'וג'קרטה.


יום 5 I ג'וג'קרטה – אוג'ונג פנדאנג

הבוקר נצא על ה"בצ'אק" המקומי, ריקשות מקומיות איתם נצא בנסיעה אל מקדש המים במהלך הסיורים בו נחזה במופע הצלליות וואיאן קוליט ונבקר בשוק הציפורים ובארמון קראטון בו נשמר תואר הסולטן שהוענק לאורך ההיסטוריה לשליטים המקומיים גם בימים בהם שלטון זר עמד בראשות הארכיפלג האינדונזי. לאחר הסיורים האחרונים באי ג'אווה נמריא אל אוג'ונג פנדאנג נפגוש כאן את הצוות המקומי ונתמקם במלון. לינה וארוחת ערב במלון סוויס בל באזור.


ימים 6-7 I אוג'ונג פנדאנג – טאנה טוראג'ה

הבוקר נשוב לשדה התעופה ונצא בטיסה נוספת בדרכנו הפעם אל ארץ הטוראג'ה. ביומיים אלה נעמיק את הכרותנו עם תרבותם המרתקת, הייחודית והשונה של בני שבט הטוראג'ה. נבקר באתרי הקבורה של לוֹנְדָה ולֶמו- בהם נוכל לראות את בובות הטאו-טאו המנציחות את זכר המתים. בכפרים פאלאווה וטוברנה סדן נראה את בתי הטוראג'ה הבנויים על כלונסאות וצורתם כסירות הפוכות. בתים אלה הם בתי טוֹנְגְקוֹנָאן בתים שבמקורם היו מיועדים להתכנסות ולמשכן רוחות האבות. נצא לטיולים רגליים בין הכפרים ונגיע לכפר בָּאטוּטוּמוֹנְגָה, בו נבקר בנקודת תצפית נהדרת שביום יפה ניתן לצפות ממנה כמעט על כל ארץ הטורג'ה. נבקר בשוק המקומי ונוכל לראות את מאות התאואים העומדים למכירה, ביניהם אחדים במחירים שלא יאמנו (אלפים רבים של דולרים). בשוק לעיתים נמכרים גם חזירים ובעלי חיים אחרים. ניסע למקומות בהם נערכים אירועים מיוחדים ובמהלך ארוחת ערב נחזה במופע ריקודים מקומי. ארוחות הערב והלינה בימים באזור הטוראג'ה (רנטפאו).


יום 8 I האי סולוואסי – באלי

הבוקר נעזוב את החוויה האנתרופולוגית של טאנה טוראג'ה ניסע לשדה התעופה ונטוס לאוג'ונג פנדאנג אם הזמן יאפשר נצא לביקור בפארק הלאומי המרהיב באנטימורונג-בולוסארונג שבדרום סולווסי, באזור קארסט מרהיב והשני בגודלו בעולם (מעלה ל43,500 הקטאר) האוצר בחובו כ-285 מערות. השמורה הפסטוראלית מכונה גם ממלכת הפרפרים בה מצויים לעיתים פרפרים רבים בחלקם נדירים ולעיתים כמות גדולה של ציפורים נודדות. במסגרת הסיור נבקר גם במפל השמורה שמימיו נופלים מגובה של כ15 מ' (רוחבה כ-20 מטרים). בתום הסיור נמשיך לשדה התעופה המקומי של אוג'ונג פנדאנג לטיסת ערב נוספת הפעם אל האי באלי לעיר דנפסאר, עם הנחיתה נעזוב את העיר ונצא בנסיעה אל החוף של לובינה ללינה וארוחת ערב.


יום 9 I באלי – לובינה (ב,ע)

מוקדם לפנות בוקר, נשכים קום כשפנינו מועדות לחוויית הזריחה של באלי, נעלה על סירה בחוף לובינה ונבקר את הדולפינים בסביבתם הטבעית. זה מחזה מרהיב ייחודי לאזור אם יתמזל מזלנו הם ישתפו פעולה ויצאו לשחות בקרבתנו עם הזריחה ברקע. חזרה למלון, התארגנות וארוחת בוקר. נצא אל סיורים וביקורים בחוף לובינה וסביבת צפון באלי. נבקר בארמון סינגראג'ה ההיסטורי, סמל לתחילת דרכה של המלכות המקומית (בוללנג, 1599). נבקר בספרייה ובה דפי דקל בתרשימיה. ניסע לביקור במקדש המעיינות החמים והגופרית בנג'אר העטוף עצי דקל באזור צמחייה טרופית, המקומיים מאמינים שטבילה במים אלו הם קדושים מחדשי הנעורים ומרפאים. נערוך ביקור קצר במפלי גיג'ית ובתום הסיורים ניסע חזרה למלון. ללינה וארוחת ערב.


יום 10 I לובינה – דנפסאר (ב,ע)

אחר ארוחת בוקר נבקר בקומפלקס המרשים של מקדשי באסאקי, אשר למרגלות הר עגון הקדוש והפעיל. נחזור למרכז השוקק של באלי כדי לראות את בית המשפט המסורתי, על ציורי הקיר המרשימים שבו. נמשיך לביקור במערת העטלפים ובכפר דייגים ציורי. לינה בבאלי.


יום 11 I האי באלי (ב,ע)

יום קסום נוסף בבאלי שיתחיל במופע על הטוב והרע המומחש ע"י ריקוד המקומיים לבושי מסיכות סמליים מהמיתולוגיה הבאלינזית. הבארונג מסמל את הטוב והרנגדה מייצגת את הרוע ולהם ציפורניים ארוכות ומסיכות עם הבעה זדונית. נמשיך את ביקורנו באזור. נבקר בקומפלקס קבורה במקדשים החצובים בצלע ההר. נבקר במקדש המים טירטה אמפול, המקומיים מאמינים שמימיו הם מחדשי נעורים, קדושים ומרפאים. ניסע להר קינטאמני, הנישא לגובה של 1500 מ' מעל פני הים, השוכן לצילו של הר הגעש הפעיל באטור ונערוך תצפית יפה על הסביבה ובאגם. בתום הסיורים והביקורים ניסע בחזרה למלון.


יום 12 I אל האי פלורס – אנדה (ב,ע)

הבוקר נעזוב את אזור באלי, לכאן עוד נשוב במסע שלנו ונצא בטיסה נוספת הפעם לכיוון האי פלורס אל העיירה אנדה. עם הנחיתה באי החדש נצא בנסיעה לביקור בכפר המסורתי וולוגאי המשמר בצורה מסורתית את סגנון הבנייה הקלאסי של החיים באזור של תרבות הליואנסר. מכאן נצא למסלול הליכה רגלי בין שני כפרים ציוריים עד הגיענו אל הכפר מוני כאן נבלה את הלילה.


יום 13 I אנדה - קלימוטו (ב,ע)

יום נפלא שמחוץ למסלול התיירים השחוק באינדונזיה, הבוקר נעזוב את המלון ונצא לביקור בכפרים ציוריים של האי פלורס ולקראת השקיעה נעלה אל ההר קלימוטו, אחד מהרי הגעש המדהימים שבארכיפלג האינדונזי ממנו נשקפת נקודת תצפית מופלאה על האגמים של האזור. נצפה בשקיעה היפה ונוכל לראות את שלושת הלועות הגעשיים של ההר שבכל אחד מהם יש אגם בצבע אחר: כחול, ירקרק ואדמדם שנוצרו כתוצאה מהמינראליים השונים הנמצאים במים. לאחר הסיורים נשוב ללינה בלודג' האקולוגי שלנו. לינה וארוחת ערב באזור קלימוטו


יום 14 I אנדה – לבואן באג'ו - דרקוני הקומודו (ב,ע)

הבוקר נשכים קום ונתפוס את הטיסה היחידה ביום שיוצאת לכיוון נקודה נוספת באי לבואן באג'ו. עם ההגעה נעבור אל המזח ממנו נצא לשייט אל הפארק הלאומי קומודו באי רינקה או בשמו המקומי "לו בויה". הפארק הלאומי קומודו ממוקם במזרח מחוז נוסה טנגגארה והוא כולל איים קטנים ועוד שלושה איים מרכזיים: הקומודו, רינקה ופדאר. קבוצות איים הפרוסים בשטח רחב, אדמות האיים נשלטת על ידי סוואנה על שלל צמחים (כמו הבמבוק, עצי הזית הג'וואנים, חוחובה, וריזופורה) ציפורים ובעלי חיים כגון בופאלו המים, קופים וכמובן דרקוני הקומודו. אלו בעצם לטאות ענק שמקורם בקומודו ומכאן מקור שמם. הלטאות מצויות בסכנת הכחדה בשל ההתערבות האנושית וגידול במספר הציידים והתיירים. במסגרת הסיור טרק רגלי באזור השמורה ובסיומו נשוט בחזרה בדרכנו למלון. נעצור בחוף בידדארי ונשהה בו. כאן כמובן יינתן גם זמן לרחצה ולרוגע, המעוניינים יוכלו לשחות ו/או לצלול עם שנורקל. לאחר מכן נחזור ללבואן באג'ו ללינה


יום 15 I קרבות הקאצ'י של פלורס - אל האי באלי (ב,ע)

הבוקר נצא להכרות נוספת עם תושבי האי בכפר מקומי שברמת פלורס בו נחזה במופע ריקוד לחימה - קאצ'י. המשמר מסורת הנעשית ע"י לוחמים המצויידים לרוב בשוט ומגן, "הנלחמים" בתנועות ייחודיות ולבושיים לצייד ולקרב (כמו הקפואיירה לברזילאים אך להם סיפור שונה לתירוץ הריקוד ככלל ואופיו בפרט). ניסע לשדה התעופה ונצא בטיסה לבאלי, האי הנמצא בלב הארכיפלג האינדונזי נחשב בקרב רבים כגן עדן מרתק והיפה ביותר בעולם. ניסע ללינה וארוחת ערב באי באלי


יום 16 I אימפריית מנגווי - עיירת האומנים אובוד (ב,ע)

היום נטייל ונערוך ביקורים באזור אגם ברטאן ובאזור מתחמי המקדשים של אולון-דאנו ושוק הירקות. ניסע לביקורים בעקבות אמפריית מנגווי, שרידי אחת הבירות העתיקות של באלי המהווה שריד אדריכלות מרשימה מהעבר, במקדש המים טמאן איון הפעיל המקדש "הצף" המבודד על ראש סלע, בין גאות לשפל - טאנה לוט. מכאן, פנינו מועדות לעיירת האמנים אובוד ליבה הפועם של האי השליו, בדרכנו למלון. לינה וארוחת ערב באובוד


יום 17 I מקדש קאהן – באלי אגה - אובוד (ב,ע)

לאחר ארוחת בוקר נצא לכיוון מקדש המעיין טמפקסירינג בדרכנו לעבר באנגלי וביקור במקדש קהאן. מכאן נמשיך בנסיעה אל באלי אגה הידועה בזכות המגוון האתני התרבותי כאן נצא להכיר את התרבות המיוחדת של בני האזור הפחות מתוייר בסביבות באלי לאחר הסיורים נשוב למלוננו באובוד.


יום 18 I רכבי שטח, ג'אטי לאווי, סובאק, כפרים ובית הכהן

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על רכבי פולסווגן, נהוגים ע"י המקומיים ליום טיול בין כפרים, טראסות אורז ונופים מרהיבים. נערוך טרק קל בטראסות האורז ג'אטילואי (המכונות גם "מדרגות האלים" וסובאק, שהוכרזו לאחרונה כאתר מורשת עולם ע"י אונסקו. נבקר בלוהור באטוקרו, שריד משומר היטב של מקדש בסביבה של צמחייה טרופית, ואת חיי המקומיים בעיירה טבאנאן. נבקר גם בבית כהן הינדו מקומי, ונקנח בעוגה באלינזית, פרי העונה וקפה. נחזה במופע מסכות וטיהור בעיירה טימפאג, בתום הסיורים והביקורים נחזור למלון באובוד. ארוחת ערב במסעדה מקומית.


יום 19 I קלונגוקונג – מופע באלינזי - אובוד

נבקר במערת עטלפים ובקרטה גוסה, המהווה דוגמה נהדרת לארכיטקטורה האותנטית שבעיר קלונגקונג (Klungkung), נבקר בהיכל הצדק העתיק ששימש בעבר את תושבי האי הנבנה במאה ה-18 ושמר על צביונו העתיק. בערב נחזה במופע מרשים המתקיים בדרך כלל באוויר הפתוח הקטשאק והאש Kecak & Fire, מופע דרמתי המשלב אומנות ופולקלור באלינזי דרך ריקודים איפור מלא, תחפושות ואש. חזרה למלון. לינה וארוחת ערב באובוד.


יום 20 I באלי – יעד יעד ביניים – תל אביב

זמן חופשי אחרון בבאלי, מכאן נועבר לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב (כולל שהיית לילה באבו דאבי שאינה כלולה במחיר).


bottom of page