top of page

מזרח אסיה - בורמה, קמבודיה ולאוס - מסלול מיוחד למדינות הודו סין - הטיול של אנה - 22 יום

מסע מיוחד וחד פעמי לכל המופלא שבדרום מזרח אסיה – את המסע נתחיל בביקור במיאנמר, הלוא היא בורמה, מדינה תחת משטר צבאי עם עבר עשיר של היסטוריה תרבות ודת הבולטים במגוון המקדשים המיוחד שברחבי המדינה. כמובן שלא נוותר על הכרת הפן האנתרופולוגי בהכרות עם הדייגים הציוריים היוצאים לדייג מיוחד ויוצא דופן בשיטת דייג מעניינת, נסקור את היופי המדהים של סלע הזהב ומיאנגון הבירה נמשיך אל צפון לאוס לביקור במפלים מיוחדים ובערים הקולוניאליות שעדיין משמרות את הבסיס הצרפתי של השלטון הקולוניאלי במדינה, כמובן שנגיע גם אל האזורים המרוחקים ביותר במדינה ונכיר את צורת החיים המיוחדת של אזורי הספר בלאוס. לקינוח נגיע אל מקדשי אנגקור וואט אחד מפלאי תבל, הנחשבים למקום המרגשים באסיה לקינוח מסענו המיוחד והמעמיק בדרום מזרח אסיה.


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

ימים 1-2 I תל אביב – בנגקוק – יאנגון

נצא בטיסה דרך יעדי ביניים אל אל יאנגון (טיסה דרך יעד ביניים אל בנגקוק וממנה טיסת המשך קצרה נוספת אל יאנגון, מיאנמר) עם הנחיתה נצא בנסיעה אל המלון להתמקמות בעיר.


יום 3 I יאנגון

היום להכיר את עיר הבירה של מיאנמר, ששמה ניתן לה על ידי המלך אלאונגפאייה הבורמזי בשנת 1755 ומשמעות שמה הוא "עיר השלום והשלווה", תחילת סיורנו תהיה בפגודת שוואדגון העתיקה – הפגודה המתנשאת לגובה של קרוב ל 100 מטרים, מצופה בעשרות טונות של זהב ובראש הפגודה 4,000 חתיכות של יהלומים לצד אבנים יקרות רבות נוספות המעטרת את העיר המעניינת. נבקר גם בבודהה הנשען בפגודת צ'אקוטאטגי ובשווקים המקומיים ככל שיותיר לנו הזמן. אם הזמן יאפשר נצא להכיר גם את בית הכנסת המיוחד שהוקם בתחילה על ידי קהילת סוחרים יהודית מבגדד ונתפס בעיני המשטר המקומי כאתר המיועד לשימור. לינה וארוחת ערב ביאנגון.


יום 4 I יאנגון – ההו

הבוקר נטוס אל תחנתנו הבאה ההו, הסמוכה אל אחד המקומות התיירותיים המרתקים ביותר במיאנמר, אגם אינלה. עם הנחיתה נצא להכיר את אגם אינלה: אגם, 22 ק"מ אורכו ו-11 ק"מ רוחבו, הוא אחת מפינות החמד הידועות של בורמה. כפרים רבים על כלונסאות מאכלסים את האגם ותושביהן, בני שבט האינטה, המוצאים את פרנסתם בדיג, מלאכות שונות וטיפוח גידולי ירקות ופירות על פני המים בשיטה ייחודית. מיומנותם בחתירה בסירות באמצעות כף הרגל מדהימה. במשך היום נתור את האגם לאורכו ולרוחבו, נבקר בפגודה המרכזית, בבית אריגה, במפעל ביתי להכנת סיגרים. נשוט בין גידולי המים המשגשגים ועינינו לא תשבע מראות. לינה באזור אגם אינלה


יום 5 I אינלה – אינדאייה

הבוקר נמשיך לתור את האזור האנתרופולוגי המרתק של אגם אינלה: תחילה נכיר את האזורים הכפריים הסובבים את האגם ונלמד על תעשיית הכנת מיצי הסוכר והאורז המקומיים. מכאן נמשיך אל פגודת אינאין, קומפלקס ענק של כ 2,000 פגודות קטנות שנבנו במאות ה 17 וה 18 ולקינוח נהנה משוק עבודות היד המיוחדות באזור. אם הזמן יאפשר נבקר גם במנזר Ngaphechuank לינה באגם אינלה.


יום 6 I אגם אינלה – באגאן

הבוקר נעזוב בטיסה מההו אל באגאן. בהגיענו לבאגאן ש-2500 הפגודות הפזורות סביבה מייצגות את אחת מתקופות הזוהר של הממלכה. נבקר בפגודות ובמקדשים החשובים ובראשם מקדש אנאנדה, ונתרשם מהישגי האדריכלות וציורי הקיר המופלאים. שיא ביקורנו בעיר יהיה בביקור בפגודת אנאנדה, פאר היצירה של באגאן.כמובן שלא נוותר על מקדש שווזינגון המרהיב, נמשיך לביקור בשוק הססגוני ובמפעל להכנת כלי לקה טיפוסיים לאזור זה. לאחר הביקור במפעל המיוחד נצא רכובים בכרכרות מיוחדות לצפות בשקיעה המרהיבים באזור המקדשים. נתמקם במלון ובערב נצא לחזות בהופעה של תיאטרון מסורתי. לינה בבאגאן.


יום 7 I באגאן – הר פופה

הבוקר נצא אל הדרך לגן העדן של בורמה, אזור ההר פופה. נסיעה של 45 ק"מ דרומה תביאנו אל אוזור הר פופה, נסיעה העוברת דרך כפרים ציוריים וכרמים המפיקים יינות מיוחדים. עם הכיענו אל הר פופה נצא לטיול הליכה רגלי באזור ההררי ונהנה לזמן חופשי לצהריים בנוף הקסום לאחר הסיור בהר בו חיים ופועלים כ 1,500 נזירים, נצא חזרה אל באגאן ונעצור בדרכנו לשם באחד הכפרים האותנטיים שבצדי הדרך ככל שיותיר לנו הזמן. לינה וארוחת ערב בבאגאן.


יום 8 I באגאן – מאנדליי – אמרפורה – מאנדליי

הבוקר נפרד מאזור באגאן בטיסה לעבר יעדנו הבא, העיר מאנדליי עם הנחיתה נצא בנסיעה קצרה אל שייט בנהר אירוואדי, ממנו נצא למסלול הליכה רגלי אל פגודה מרהיבה המעוטרת בפעמון ברונזה גדול, מכאן נמשיך בשייט אל העיר מאנדליי אליה נגיע לסיור הכרות ראשוני בשעות הצהריים: , מאנדאליי הבירה המלכותית של מיאנמר לפני הכיבוש הבריטי והעיר השנייה בגודלה במדינה. נבקר בפגודת מאהאמוני בה מדביקים התושבים עלי זהב על פסלו של הבודהה. לאחר מכן נצפה באחת ההתמחויות של העיר: ריקוע עלי זהב. לינה במאנדאליי.


יום 9 I מאנדאלי – מינדון

הבוקר נצא לבקר בגשר (עץ) הטיק הארוך בעולם, במנזר שוואננאנדאו הידוע כארמון הזהב, שריד לימי הפאר של בורמה כממלכה עצמאית. מכאן נמשיך אל ‘ארמון הזהב’, ארמונו של המלך מינדון בשלהי המאה ה- 19. ממנו נשוט בחזרה אל מאנדלאיי לטיסה חזרה ליאנגון עם הנחיתה ביאנגון העברה למלון.


יום 10 I יאנגון – סלע הזהב

הבוקר נשכים קום ונצא בנסיעה לכיוון אחת התופעות היפות והמעניינות ביותר במיאנמר, פגודת סלע הזהב. בדרכנו אצל הפגודה נעצור בבאגו, אחת מערי הממלכה החשובות של מיאנמר לאורך ההיסטוריה בה נבקר בפגודה שניצבים בה ארבעה פסלי בודהה כשומרים על לב המבנה. נמשיך לבית מלאכה המעסיק עובדים בגילוף פסלי עץ ולקראת שקיעה נגיע אל סלע מצופה זהב שבראשו עומדת פגודה יפהפייה אליה מגיעים המוני עולי רגל מקומיים. הטיפוס אל פגודת הזהב יבוצע באמצעות משאיות ספארי שינועו בסבך המיוחד לאחד מאתרי העלייה לרגל החשובים במדינה: "סלע הזהב". לקראת ערב נהנה מהשקיעה המיוחדת בסלע הציורי וננסה להבין את עוצמתו המרגשת. לינה באזור סלע הזהב.

המלון המוצע בסלע הזהב.


יום 11 I סלע הזהב – יאנגון

הבוקר נרד מ'סלע הזהב' ונחזור בדרך בה באנו אל יאנגון. בדרכנו אל עיר הבירה נסור לראות את אחד ממטעי עץ הגומי הרבים ולעמוד על תהליך ההפקה וכן נעצור ליד מפעל משפחתי להכנת רהיטי במבוק. בהגיענו ליאנגון נבקר בבית הקברות הצבאי הבריטי הקיסרי בו קבורים, או מצוינים בשמם, 27 אלף חללי האימפריה שנפלו במערכה הקשה על בורמה במלחמת העולם השנייה. בערב נצא למסעדה על אחד מאגמי העיר. לינה ביאנגון.


יום 12 I יאנגון – לואנג פרבאנג

הבוקר על פי לוח הטיסות נצא לשדה התעופה לטיסה מיאנגון אל לואנג פרבאנג (דרך בנגקוק), תחנתנו הבאה במסע ומדינה חדשה. נפרד ממיאנמר המרתקת ונצא להכיר את לאוס . אחר הצהריים נגיע אל לואנג פרבאנג, בירתה ההיסטורית של לאוס ומקום מושבם של בני משפחת המלוכה עד הגעת הקומוניסטים לאזור. לאחר התארגנות במלון נצא לשוטט בשוק הלילה בו בני מיעוטים מהאזור מציגים את מרכולתם המיוחדת.


יום 13 I לואנג פרבאנג - מפלי קואנגסי

ברחובותיה העתיקים של לאוס מתקיים טקס בודהיסטי מיוחד, אשר נשתמר בה בעיר הזו במשך מאות בשנים. מדי בוקר יוצאים נזירים עטויי גלימות כתומות לאסוף נדבות מידיהם של מאות מאמינים. נקום טרם הזריחה, ונצא אל רחובות העיר, לחזות בטקס מרשים זה. נשוב למלון לארוחת הבוקר, ונצא לבקר בוואט שיאנג טונג, המנזר המרשים ביותר וה”סמל המסחרי” של העיר. עם גגות הרעפים המשתפלים כמעט עד הרצפה, ועבודות המוזאיקה המתארות את החיים המסורתיים בלאוס, המקדש מהווה עד היום בית לסירה המלכותית המצופה זהב. נבקר במקדש ובסביבתו, ונמשיך אל המוזיאון הלאומי, אשר נמצא בארמון המלכותי לשעבר. לאחר ארוחת הצהריים נצא את העיר ונבקר בכפרי המיעוטים השונים בסביבתה. נמשיך אל מפלי קוואנג סי המרשימים, והאמיצים יוכלו גם להשתכשך בבריכה אשר תחת המפלים. בשעות אחר הצהריים נשוב אל העיר, ונעלה לתצפית על העיר בשעת השקיעה ממרומי גבעת פו סי.


יום 14 I לואנג פרבאנג – מערת פאק או

הבוקר נפתח בביקור בארמון המלכותי של לאוס המכיל בתוכו מגוון מקדשים מיוחד שהחשוב מבניהם מקדש וואט קסינטונג, המעוצב בסגנון לאוטי קלאסי של גג הגולש מטה עד לגובה הרצפה. מאזור הארמון נצא בהפלגה פרטית במעלה נהר המקונג אל אחת המערות המעניינות ביותר במזרח, מערות פאק או, בהן נוכל להבחין באלפי פסלי בודהה מצופים זהב, שנותרו במקום מזה מאות בשנים. לאחר השייט נשוב אל העיר ממנה נצא לטיול הליכה רגלי אל הרי פוסי מהם נשקף נוף מרהיב של נהר המקונג והגידולים החקלאיים הרבים שבאזור. לינה בלואנג פרבאנג.


יום 15 I לואנג פרבאנג - פאקסה

הבוקר נעזוב את לואנג פרבאנג ונמריא בטיסה לכיוון פאקסה. עם ההגעה לעיר הדרומית נצא לבקר באתר העתיקות של תרבות צ'מפאסאק, ונתרשם מהממצאים הארכיאולוגים המרתקים מהתקופה הקודמת לתרבות מקדשי אנגקור. נמשיך ונסייר באתר הארכיאולוגי וואט פו, הממוקמת למרגלות ההר פו קאו, מכאן נמשיך בדרך החוצה כפרים ציוריים חזרה אל אזור פאקסה בה נבלה את הלילה.


יום 16 I פאקסה – בין מפלים וכפרים ציוריים

יום של טבע נפלא לפנינו, הבוקר נצא בנסיעה קטנה אל הרמות המישוריות של שמורת בולבאן. האזור מפורסם במפלים הרבים ובשפעת המים הזורמת בו. במסגרת סיורנו בשמורת הטבע נצא אל המפל טאד פאן, מפל בגובה 100 מטרים ובבריכות המים הקרובות למפל טאד נגואן, נהנה מכוס קפה על רקע הנופים הקסומים ונמשיך לסייר בין מטעי הקפה, התה והשדות החקלאיים, עד הגיענו אל מפל ציורי נוסף טאד לו, המהווה תפאורה מושלמת ליום טבע מרתק זה. מכאן נמשיך בין כפרי השבטים הציוריים של המחוז עד הגיענו חזרה אל פאקסה ללינה וארוחת ערב.


יום 17 I פאקסה – סיאם ריפ

הבוקר נסייר עוד באזור הכפרי של פאקסה, לפני שניקח את הטיסה המחברת בין פאקסה (לאוס) לסיאם ריפ (קמבודיה), עם הנחיתה בקמבודיה נתמקם במלוננו ונצא לסיור פנורמי ברחבי העיר בין הפארקים היפים המעטרים אותה, הרחובות הציוריים והשווקים הססגוניים. לינה בסיאם ריפ.


ימים 18-19 I נפלאות אנגקור

בשני ימי הטיול הראשונים באזור סיאם ריפ נהנה מביקור במתחם הארכיאולוגי המיוחד – מקדשי אנגקור – נבקר באתרים המרשימים המקדש הגדול – אנגקור ואט, אנגקור טום – בירת החמר הקדומה שנבלעה בג'ונגל לפני מאות שנים. באיון, כאן נצא לצפות בפסלי הראש הענקיים, מרפסת הפילים, מרפסת המלך המצורע, מקדש טא פרום ששורשי העצים כיסו חלק גדול ממנו, נסייר בינות מקדשים עתיקים רבים ככל שיותיר לנו הזמן ובשעות הערב נצא לחזות במופע הרקדניות השמיימיות אפסארה.


יום 20 I סיאם ריפ – הרי פנום קולן – מקדשי באנטאיי

הבוקר אחרי שהתלהבנו מפלא העולם של מקדשי אנגקור וואט נצא מעט מחוץ למסלולי התיירים הקלאסיים ונעפיל בנסיעה אל אזור הרי קולן, בהם נבקר בפסל הבודהה הגדול ובמפלים הציוריים של האזור. נשלב הליכות לא קשות ברגל בינות האתרים השונים באזור ההר ונמשיך אל מקדשי באנטאיי, המזוהים גם כמצודת הנשים, לקראת ערב נשוב אל מלוננו בסיאם ריפ ללינה וארוחת ערב.


יום 21-22 I סיאם ריפ – מקדש הפילים –שייט באגם הטונלה סאפ

הבוקר נמשיך ונסייר באזור נפלאות אנגקור נבקר במתחם השני של המקדשים בו נראה את מקדש הטבע, פארה קאן, הנחשב למקדש הטבע היפה ביותר בקמבודיה. נמשיך לפנינה יפה נוספת: מקדש ראשי הפילים: איסט מה בון, הנמצא במרכז מאגר המים המזרחי של אנגקור ונצא לשייט באגם הטונלה סאפ, בין כפרים צפים מיוחדים במינם שבאחד מהם נזכה גם לצפות בשקיעה המיוחד. מכאן נמריא בטיסה לבנגקוק בה נצא לקניות אחרונות לפני החזרה ארצה נועבר לנמל התעופה הבינלאומי וממנו נמריא חזרה לישראל.


  • מסלול טיול מיוחד זה נכתב במיוחד לחבורת המטיילים של אנה טופלד - מסע לדוברי רוסית ישראליים. במסגרת סדרת מסעות עומק שנבנו במיוחד עבור קבוצה זו.


bottom of page