top of page

מיאנמר - מסע עומק מיוחד המשלב הליכות באזור אגם אינלה - הטיול של ברק - 12 יום

מסע למיאנמר, שכונתה בעבר בורמה נחשב בעיני מטיילים גם כאלה שראו עולם כאחד הטיולים המרגשים ביותר שיש: אתרים מסקרנים, נופים עוצרי נשימה ומפגש אנושי בלתי נשכח הופכים את המסע לבורמה למסע מיוחד ובלתי נשכח. השבטים המקומיים מסבירי הפנים שומרים עד עצם היום הזה על דפוסים מסורתיים ועדיין עומדים סקרנים בכל מפגש עם התיירים המערביים במיוחד כאשר "מטרקים" אל הכפרים המרוחקים שמחוץ למסלול התיירים השחוק. במהלך המסע המיוחד שלנו במיאנמר נפגוש נזירים בודהיסטים צנועים, חקלאים פשוטים. נעקוב אחרי שיטת המגורים המיוחדת בבקתות הקש הציוריים ונבקר בשווקים המקומיים הצבעוניים והססגוניים אליהם מובילים המקומיים את מיטב הסחורה שלהם. 


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1-2 I תל אביב – יעד ביניים – יאנגון

נצא בטיסה דרך יעד ביניים אל בנגקוק, בירת תאילנד. תחנת הבסיס של טיולי דרום מזרח אסיה. עם הנחיתה בנמל התעופה המקומי נתחבר לטיסת קונקשן אל יעדנו הסופי העיר יאנגון. עם הנחיתה בעיר נועבר אל מסעדה מקומית לסעודת פתיחה של המסע המיוחד שלנו ביאנגון.


יום 3 I יאנגון

הבוקר נצא להכיר את עיר הבירה של מיאנמר, יאנגון, ששמה ניתן לה על ידי המלך אלאונגפאייה הבורמזי בשנת 1755 ומשמעות שמה הוא "עיר השלום והשלווה", תחילת סיורנו תהיה בפגודת שוואדגון העתיקה – הפגודה המתנשאת לגובה של קרוב ל 100 מטרים, מצופה בעשרות טונות של זהב ובראש הפגודה 4,000 חתיכות של יהלומים לצד אבנים יקרות רבות נוספות המעטרת את העיר המעניינת. נבקר גם את פסל הבודהה הנשען בפגודת צ'אקוטאטגי ובשווקים המקומיים ככל שיותיר לנו הזמן. לינה וארוחת ערב ביאנגון.


יום 4 I יאנגון – באגאן (עיר אלפי המקדשים)

הבוקר נצא בטיסה מיאנגון לבאגאן. בהגיענו לבאגאן ש-2500 הפגודות הפזורות סביבה מייצגות את אחת מתקופות הזוהר של הממלכה. נבקר בפגודות ובמקדשים החשובים ובראשם מקדש אנאנדה, ונתרשם מהישגי האדריכלות וציורי הקיר המופלאים. מהפגודה המרהיבה נמשיך לביקור בשוק הססגוני ובבית מלאכה מעניין המתמחה בהכנת כלי לקה טיפוסיים לאזור זה. לאחר הביקור במפעל המיוחד נצא רכובים בכרכרות מיוחדות לצפות בשקיעה המרהיבה באזור המקדשים. נתמקם במלון ובערב נצא לחזות בהופעה של תיאטרון מסורתי. לינה בבאגאן. בערב נחגוג במלוננו את ליל הסדר – באווירה קסומה ומיוחדת!


יום 5 I באגאן – הר פופה

נהנה משתיית הקפה של הבוקר בנוף מרהיב של המקדשים והמעוניינים יוכלו להגשים חלום ולטוס בכדור פורח בשעת זריחה מוקדמת מעל למקדשי באגאן (בתוספת תשלום ובהתאם למזג האוויר) מבאגאן נצא אל הדרך לגן העדן של בורמה, אזור ההר פופה. נסיעה של 45 ק"מ דרומה תביאנו אל אזור ההר ממנו נמשיך בנסיעה העוברת דרך כפרים ציוריים וכרמים המפיקים יינות מיוחדים מאחד הכפרים באזור ההרי נצא לטיול הליכה רגליבו נתחבר בדרך בלתי אמצעית עם התושבים הלבביים של המקום ונהנה לזמן חופשי לצהריים בנוף הקסום לאחר הסיור בהר בו חיים ופועלים כ 1,500 נזירים, נצא חזרה אל באגאן. לעוד ערב מרתק בעיר המקדשים המופלאה.


יום 6 I באגאן – אמרפורה – מאנדליי

הבוקר נפרד מאזור באגאן ונצא בטיסה נוספת לעבר יעדנו הבא, העיר מאנדליי עם הנחיתה נצא בנסיעה קצרה אל שייט בנהר אירוואדי, ממנו נצא למסלול הליכה רגלי אל פגודה מרהיבה המעוטרת בפעמון ברונזה גדול, פגודת אמרפורה. נשוב לסירה ונמשיך בשייט אל העיר מאנדליי אליה נגיע לסיור הכרות ראשוני בשעות הצהריים: מאנדאליי הבירה המלכותית של מיאנמר לפני הכיבוש הבריטי והעיר השנייה בגודלה במדינה היא עיר מרתקת המעוטרת בפגודות מרהיבות: עם ההגעה נצא לביקור בפגודת מאהאמוני בה נוהגים התושבים המקומיים והנזירים במנזר השכן להדביק עלי זהב על פסלו של הבודהה. לאחר מכן נצפה באחת ההתמחויות של העיר: ריקוע עלי זהב באחד מאותם בתי מלאכה הייחודיים לאזור. לינה וארוחת ערב באזור העיירה מנדאליי.


יום 7 I מאנדאלי – מינדון

הבוקר נצא לבקר בגשר (עץ) הטיק הארוך בעולם, במנזר שוואננאנדאו הידוע גם במעמדו כארמון הזהב, שריד לימי הפאר של בורמה כממלכה עצמאית. מכאן נמשיך אל ‘ארמון הזהב’, ארמון המלך מינדון משלהי המאה ה- 19. ממנו נשוט בחזרה אל מאנדלאיי להמשך סיורים בעיר המרתקת, לינה וארוחת ערב באזור מאנדלאיי


יום 8 I מאנדליי – ההו – שבטי המיעוטים – קלאו

הבוקר נועבר לשדה התעופה לטיסה ממאנדליי אל ההו, שממוקמת במחוז שאן, המחוז הגדול ביותר במיאנמר וזה המאוכלס בשבטי המיעוטים המרתקים שבעיני המקומיים כלל לא נחשבים לבורמזים. עם ההגעה נצא בנסיעה מיוחדת של שעתיים בנופים כפריים יפהפיים דרך שדות גידולים חקלאיים רבים אל אזור פינדאייה הממוקמת ברום של 1,200 מטרים מעל לפני הים. עם ההגעה לפינדאייה נצא לביקור באחת ממערות הנטיפים המיוחדות והמרתקות ביותר בעולם, משכנם של 8,000 פסלי בודהה שונים. מערה, המושכת מדי שנה צליינים בודהיסטים רבים מכל רחבי מיאנמר. במסגרת ביקורנו בפינדאייה נכיר גם את מיעוט שבטי הדאנו ונלמד את אורחות חייהם. בסיומו של יום מופלא זה נמשיך אל עיירת ההרים קלאו, השוכנת בקצה המערבי של רמת שאן.


יום 9 I קלאו – רמת שאן וכפרי המיעוטים (טרק רגלי)

הבוקר נצא לבקר בשוק הציורי של העיירה קלאו וממנו נצא אל מסע ההליכה שלנו במסלול, נסיעה של 30 דקות בנוף הירוק והציורי של אזור קלאו תביאנו אל תחילת מסלול הטרק: מסע הליכה ביום הראשון של כ5 שעות (20 ק"מ), העובר בין כפרי שבטי המיעוטים פא או, דאנו ואינטא, אליהם ניתן להגיע אך ורק במסלולי הליכה ברגל ודרכם נלמד על אורחות החיים המיוחדים של שבטי המיעוטים במחוז שאן. לאחר המפגשים האנתרופולוגיים נתרשם מהמראה המרהיב של רמת שאן הציורית: שדות, שדות המסודרות באופן מופתי בהם מתפתחים גידולי הקרקע בשלל צבעים של גידולי אורז, שומשום, ג'ינגר ועוד שפע ירקות. נאכל ארוחת צהריים באחד הכפרים המיוחדים באזור ונמשיך לכפר נוסף רגלית בו גם נבלה את הלילה בבתי משפחות מקומיים.


יום 10 I אל אגם אינלה (טרק רגלי)

עוד יום הליכה קסום ברמת שאן הציורית: אחרי ארוחת הבוקר נצא למסלול הליכה נוסף של 4 שעות בנוף המרהיב בין הכפרים הצבעוניים, נאכל ארוחת צהריים באחת מנקודות התצפית היפות על הרמה ונכיר את שבט המיעוטים טאנדאונג, הממוקם בגדה המערבית של אגם אינלה. עם ההגעה אל גדת האגם נעלה על סירה פרטית שתשיט אותנו אל המלון בו נבלה את הלילות הבאים. לינה וארוחת ערב על גדות אגם אינלה.


יום 11 I נפלאות אגם אינלה

הבוקר נצא להכיר את אגם אינלה: אגם, 22 ק"מ אורכו ו-11 ק"מ רוחבו, הוא אחת מפינות החמד הידועות של בורמה. כפרים רבים על כלונסאות מאכלסים את האגם ותושביהן, בני שבט האינטה, המוצאים את פרנסתם בדיג, מלאכות שונות וטיפוח גידולי ירקות ופירות על פני המים בשיטה ייחודית. מיומנותם בחתירה בסירות באמצעות כף הרגל מדהימה. במשך היום נתור את האגם לאורכו ולרוחבו, נבקר בפגודה המרכזית, בבית אריגה, במפעל ביתי להכנת סיגרים. נשוט בין גידולי המים המשגשגים ועינינו לא תשבע מראות. לינה באזור אגם אינלה.


יום 12 I אינלה – אינדאיה

הבוקר נמשיך לתור את האזור האנתרופולוגי המרתק של אגם אינלה: תחילה נכיר את האזורים הכפריים הסובבים את האגם ונלמד על תעשיית הכנת מיצי הסוכר והאורז המקומיים. מכאן נמשיך אל פגודת אינאין, קומפלקס ענק של כ 2,000 פגודות קטנות שנבנו במאות ה 17 וה 18 ולקינוח נהנה משוק עבודות היד המיוחדות באזור. אם הזמן יאפשר נבקר גם במנזר Ngaphechuank לינה באגם אינלה.


יום 13 I ההו – יאנגון – סלע הזהב

הבוקר נשכים קום נצא בטיסה ליאנגון, עם הנחיתה נצא לכיוון אחת התופעות היפות והמעניינות ביותר במיאנמר, פגודת סלע הזהב. בדרכנו אל הפגודה נעצור בבאגו, אחת מערי הממלכה החשובות של מיאנמר לאורך ההיסטוריה בה נבקר בפגודה בה ניצבים ארבעה פסלי בודהה השומרים על לב המבנה. נמשיך לבית מלאכה המעסיק עובדים בגילוף פסלי עץ ולקראת שקיעה נגיע אל סלע מצופה זהב שבראשו עומדת פגודה יפהפייה אליה מגיעים המוני עולי רגל מקומיים. הטיפוס אל פגודת הזהב יבוצע באמצעות משאיות ספארי שינועו בסבך המיוחד לאחד מאתרי העלייה לרגל החשובים במדינה: "סלע הזהב". לקראת ערב נהנה מהשקיעה המיוחדת בסלע הציורי וננסה להבין את עוצמתו המרגשת. לינה באזור סלע הזהב.


יום 14 I סלע הזהב – יאנגון

הבוקר נרד מ'סלע הזהב' ונחזור בדרך בה באנו אל יאנגון. בדרכנו אל עיר הבירה נסור לראות את אחד ממטעי עץ הגומי הרבים ולעמוד על תהליך ההפקה וכן נעצור ליד מפעל משפחתי להכנת רהיטי במבוק. בהגיענו ליאנגון נבקר בבית הקברות הצבאי הבריטי הקיסרי בו קבורים, או מצוינים בשמם, 27 אלף חללי האימפריה שנפלו במערכה הקשה על בורמה במלחמת העולם השנייה. בערב נצא למסעדה על אחד מאגמי העיר לחגוג את סיום חלקנו בבורמה.


יום 15 I יאנגון – בנגקוק

הבוקר נספיק עוד להצטייד בקניות אחרונות לפני שנעלה בטיסה ישירה לבנגקוק בה ננחת בשעת צהריים ונתמקם במלון ממנו נצא להכיר את החיים ברחוב הקוואסן ונצא לבילוי משותף אחרון לפני חזרתנו ארצה. לינה וארוחת סיום בבנגקוק


יום 16 I בנגקוק – תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה נגיע לנמל התעופה ממנו נשוב לדרכנו ארצה מלאי חוויות וחברים חדשים


bottom of page