top of page

הודו - מסע קיץ מיוחד הכולל את הודו הקלאסי ונופי קשמיר - הטיול של עופר - 15 יום

אחד הדברים שתשמעו הכי הרבה בהודו זה את המשפט בהינדי: סאב קוץ' מילגה - הכל אפשרי, ובהחלט הודו היא מדינה שיודעת לספק את הכול: נופים מרגשים, היסטוריה עשירה, תרבות מרתקת, עושר קולינארי וחוויה אנושית שרחוקה מרמת הגדרה כלשהיא. במסגרת מסע העומק הגיאוגרפי שלנו להודו נצא למסע מרתק שבו כל החושים יפעלו בעוצמתיות, חוויה שאליה קשה להישאר אדישים. כל כך הרבה אנשים נמצאים בארץ הזאת והגיוון התרבותי הוא אין סופי- צלילי הטאבלה והסיטאר, השווקים הענקיים, מקדשי פאר של שלל הדתות, ערים גדולות לצד כפרים קטנים , טבע ההימאליה המרשים, ריחות התבלינים והאוכל ההודי הכשר שנטעם (כן זו לא טעות). אתם מוזמנים למסע מרתק המשלב היסטוריה ייחודית של אלפי שנים. מסע מיוחד בו נצחק, נתלכלך, נתרגש, נתפנק, נתעייף ובסוף כל יום נגיע למלון למקלחת וארוחה חמה שבו גם נחשף לאירוח ההודי המקסים. לאחר שנים ארוכות בו היה אסור האזור שבמחלוקת פוליטית, חבל הארץ של קשמיר, סגור לתיירים ובחודשים האחרונים הוא נפתח סוף סוף לתיירות מה שהופך את ימי המסע בחבל לגולת הכותרת של מסע מופלא זה בהדרכתו של עופר וקנין מה שיהפוך את החוויה כולה לעשירה ומרתקת.


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

ימים 1-2 I ת"א- דלהי – סרינגהאר (קשמיר)

נצא בטיסה ישירה של חברת אייריאינדיה לניו דלהי בה ננחת בשעות הבוקר המוקדמות. נחתים את הויזה, נעבור אל נמל התעופה שיביאנו אל החוויה המיוחדת, רגע לפני הכניסה לעונת החורף המושלגת, לטיסה אל סרינגהאר, בירת חבל קשמיר שעד לאחרונה נאסרה כניסת מטיילים אל האזור וכעת האזור נפתח שוב לתנועת התיירות עם נחיתתנו בסרינגהאר נועבר אל בית הסירה, מקום האירוח המיוחד שלנו בימי הסיור המופלאים בחבל קשמיר, בתי הסירה ממוקמים בלב אגם דאל המרהיב ומעוטרים בסגנון עיצובי מיוחד, במהלך ימי הטיול בקשמיר נצא גם לסיורים בשיקרות, סירה מסודרת מראש המשמשת להסעות ומאפשרת כניסה אל תעלות המים הצרות יותר. אחרי שננוח ונתאושש מהדרך הארוכה שהביאנו עד להודו, נצא לסיבוב הכרות ראשוני בעיירה המארחת ובאגם הציורי בו נשוט בימי הסיור הבאים. אם הזמן והכוח הפיזי יאפשרו זאת נעצור להכיר את נהרו פארק, הפארק המיוחד הכולל גם אזורי ירק, מי מעיינות חמים וגם גן בוטני מרהיב. לינה וארוחת ערב בבית הסירה.


יום 3 I קשמיר – עמק פהלגם – מקדש מרטנד – סיורים רגליים בעמק לידאר

היום נצא להכיר את עמק פהלגם היפהפה הממוקם למרגלות ההרים. בנסיעתנו לכיוון העמק נכיר את מקדש מרטנד המרשים, נכיר את התרבות הדתית של תושבי חבל קשמיר וננסה לתהות יחד על מקורות העימות הפוליטי סביב חבל ארץ זה. כאשר נגיע אל עמק לידאר נצא להכיר את אזורי היער של קשמיר . נמשיך גם אל השווקים הכפריים היפים באזור, נלך בין דוכני השוק העתיקים והאמנות המקומית לינה וארוחת ערב בבית הסירה.


יום 4 I גולמארג והסביבה

את היום נקדיש לסיור בעיירת ההרים המדהימה ביותר בקשמיר המכונה גם "הפנינה של ההרים", העיירה גולמארג. כאן נחבור לסירות גונדולה קטנות ונשוט בין התעלות השונות המרכיבות את העיירה המופלאה. המעוניינים יוכלו גם לצאת למסלול הליכה בלתי נשכח בין הכפרים הציוריים באזור או לרכב על סוסים. לאחר יום הסיורים המיוחד כל כך בחבל קשמיר היפהפה, נשאר ללינה וארוחת ערב אחרונה בבית הסירה שלנו.


יום 5 I גולמארג – סרינגהאר

יומנו האחרון במסע בקשמיר יתחיל במסלול הליכה קצר באזור ההררי המופלא של חבל קשמיר. מכאן נחבור שוב אל בית הסירה שלנו ונשוט אל המרכז החשוב של חבל קשמיר בשעת צהריים ונעלה על טיסה שתביאנו אל דלהי, בירת הודו המודרנית ממנה נתחיל את חלקנו השני של המסע, אחרי שהספקנו להכיר לעומק את חבל קשמיר המופלא, חבל רג'אסטן. לאחר הנחיתה בדלהי, נתכנס אל מלון המוכר בפאתי העיר לקראת המשך המסע. אל דאגה עוד נשוב אל העיר ניו דלהי לשפע סיורים. לינה וארוחת ערב בדלהי.


יום 6 I דלהי – סיור בעיר – טיסה לאודייפור

הבוקר על פי לוח טיסות הפנים, נסייר בין אתריה המרהיבים של דלהי. לקראת צהריים נצא בנסיעה לנמל התעופה המקומי לטיסת פנים שתביאנו אל התחנה הבאה במסע: העיר אודייפור, העיר של אודאי זו שגם זכתה לכינוי העיר הלבנה, זו השוכנת סביב שלושה אגמים פסטורליים ועשירי הודו באים אליה בעיקר כדי להתחתן בשל יופיה יוצא הדופן. נשקיף ואולי נוזמן גם לאחת החתונות ובכל מקרה נצא לשייט באגם ונשקיף על הארמון העירוני. אם יותר לנו הכוח נשוטט עוד בשווקים המקסימים של העיר הלבנה הידועים בתבלינים ובמחברות המיוחדות שנמכרות בהן. ונבלה עוד ערב צבעוני של הודו. עם לינה וארוחת ערב באודייפור.


יום 7 I אודייפור – ראנאקפור – ג'ודפור

הבוקר נאכל ארוחת בוקר נחמדה במלון בו נלון ונצא אל אחד המקדשים הגדולים וחשובים ביותר בהודו, מקדש רנקאפור. המקדש אשר נבנה במהלך המאה ה 15 משמש כאחד ממרכזי התפילה החשובים של הקהילה הג'יינית, אחת הדתות החשובות בהודו. תקרת המקדש נתמכת על ידי 1444 עמודים, כאשר כל אחד מהם מעוטר בצורה שונה ובמגוון עיטורים דתיים ואמנותיים. לאחר הסיור במקדש הג'ייני המרהיב נמשיך אל סביבות המקדש כאן נכיר את המסעדות ואת נקודות העניין התיירותיות הנוספות ברנקאפור נמשיך אל העיר ג'ודפור במסגרת המסע שלנו ברג'סטאן, ג'ודפור ממוקמת למרגלות הרי הארוואלי, ברמה גבוהה המתפארת ברובע מרכזי יפהפה גם הוא מהמאה ה 15 הכולל רחובות מסודרים, מגדלים מרהיבים ושווקים ססגוניים. כאן בג'ודפור נכיר את הפנינים האדריכליות שהעיר מציעה ובה נבלה את הלילה.


יום 8 I ג'ודפור ואתריה – פושקר

אחרי ארוחת הבוקר, נמשיך לסייר בעיר השנייה בגודלה ברג'סטאן - ג'ודפור. העיר המרשימה והצבעונית, זכתה גם לכינוי העיר הכחולה, מאחר ובתיה צבועים, רובם ככולם בכחול מרהיב. את סיורנו בעיר נפתח במבצר המתנשא מהראנמר, אחד המבנים המרשימים ביותר בעיר הנישא בראש גבעה מעל לנופים המרהיבים של העיר. במסגרת הסיור באתר ובנקודת התצפית היפה על העיר הכחולה, נכיר את המבנה האדריכלי המופלא ונמשיך לסיור בארמון הפנינה, אחד מארמונות הרמנאר המרשימים בהודו, בה נכיר את העושר של התרבות המרתק, נלמד עליה ואולי נוכל להבחין בפנינה המדוברת. מכאן נמשיך אל ארמון הפרחים המרהיב, בו נכיר לעומק את התרבות המוג'ולית המרתקת המשלבת מאפיינים אדריכליים רוז'יים וערביים עתיקים. לאחר הסיור המרתק בעיר נמשיך אל התחנה הבאה שלנו במדינת רג'סטאן ואחת המוכרות והיפות במדינה כולה, העיר פושקר, כאן נעמוד אל מול אגם פושקר המרהיב נצפה בשקיעה ונהנה מסדנת יוגה בשקיעה ומחווית סדנת תופים בקרוב לאגם. לינה וארוחת ערב בפושקר.


יום 9 I פושקר ואתריה – העיר הורודה ג'איפור

פושקאר אינה עיר גדולה זו עיירה קטנה אבל חשובה במיוחד, עיירה פסטוראלית יפה הנמצאת מסביב לאגם המוקף במדרגות רחצה ובמקדשים מפוארים. העיירה המיוחדת משמשת גם כמרכז חשוב לעולי רגל בעקבות הימצאות אחד משלושת המקדשים הבודדים המוקדשים לאל ההינדי החשוב, האל ברהמה. את הסיור נפתח גם הבוקר באגם אותו למדנו להכיר בליל האתמול ונשקיף מבחוץ על המקדש החשוב, נהלך בין הרחובות הצבעוניים המלאים בחנויות המציעות שפע עשיר של תכשיטי כסף ובגדים מקומיים ובמידה ויתאפשר נצפה על טקס פוג'ה מקומי, טקס תפילה שנחשב לחלק חשוב ומהותי מחיי ההינדים המנוהל על ידי הבהרמין, איש הדת המקומי ונלמד עוד מעט על התרבות ההינדית המרתקת. לאחר הסיורים בעיר נמשיך אל התחנה הבאה, העיר ג'איפור, עשירים בקדושה נגיע בירת חבל רג'סטאן. בשעות הערב נגיע לעיר, הנקראת גם "העיר הורודה" בשל הבניינים הצבועים ורוד. כך גם ראה אותה הנסיך אלברט, בעלה של המלכה ויקטוריה, כשביקר כאן ב- 1885. העיר חייבת את שמה ובנייתה למהרגה ג'אן סינג השני. לינה וארוחת ערב בג'איפור.


ימים 10-11 I ג'איפור

יומיים מופלאים באזור ג'איפור, הבוקר נאכל ארוחת בוקר ולאחריה נצא לסייר בעיר ובאתריה – נעלה על גבי פילים למבצר אמבר האדיר, בו ישבו המהרג'ות לפני שעברו לעיר. המבצר יושב על גבעה רמה מעל אגם ומהווה דוגמא נפלאה לארכיטקטורה הראג'פוטית. באחד הימים בעיר נבקר בארמון המהרג'ה שבעיר ובמצפה הכוכבים הייחודי- ג'נטר מנטר שנבנה על ידי ג'אי סינג. זהו עוד אחד משיאיו של המסע המופלא שלנו במדינת רג'אסטן שבהודו. מכאן נחלוף על פני ארמון הרוחות (הווה מאהל) הנחשב לאחד מסימני ההיכר של ג'איפור ודוגמא מהממת לכישרון האומנותי הראג'פוטי. הארמון נבנה בשנת 1799 כדי לאפשר לנשות המלוכה לצפות בנעשה ברחוב הראשי. לאחר הסיורים המרתקים בעיר נשאר כאן ללינה וארוחת ערב (שני לילות באזור ג'איפור).


יום 12 I ג'איפור – באר המדרגות – הטאג' מהאל

יום נפלא נוסף לפנינו: הבוקר נעזוב את העיר הורודה ונמשיך בתנועה דרומה הפעם אל מקום יפהפה ומפורסם מאוד, העיר אגרה. בדרכנו אל העיר נצא אל באר המדרגות, אחד ממקורות המים אשר שימשו כמקור מים ורחצה על ידי מפקד הצבא המוג'ולי החשוב תחת שלטונו של הקיסר שאח ג'האן. מכאן נמשיך אל אחד המבנים המונומנטאליים המפורסמים בעולם שנחשב גם לאחד משבעת פלאי תבל, ארמון הטאג' מהאל, מבנה מוגולי מרהיב שנבנה בימי השליש שאח ג'האן כזכר לאשתו האהובה מונטאז, שנפטרה בגיל צעיר בעת לידת ילדם. הטאג' מהאל מבטא בצורה היפה והמרתקת ביותר את סגנון הבנייה האדריכלי המדויק של התרבות המוגולית ונחשב ליפה שבאתריה. לאחר הסיור במבנה נעצור בבית מלאכה מקומי בו נלמד כיצד הכינו בימי קדם את אבני הבנייה הלבנים כל כך ששימשו לבניית פלא התבל, ארמון הטאג' מהאל. בסיום היום נצא למבנה מרשים נוסף: מבצר אגרה, המבנה המשמש כרקע לסיפור העצוב אודות סיום חייו של שאח ג'האן, אותו תכירו במהלך המסע. כאן מהנקודה היפה הזו נשקיף על אגרה ורחובותיה. נצא לארוחת ערב ונישאר ללון בעיר אגרה.


יום 13 I אגרה – דלהי

הבוקר נעזוב את אגרה ונצא בנסיעה החוצה את הכרך הגדול בואכה מרכז העיר ניו דלהי: יום הפתיחה של הטיול יוקדש לעיר דלהי ואתריה בהם נקבל את הטעימה הראשונית לצבעוניות המרהיבה, לפולחן, למסורות העתיקות ולאמונות המרתקות של התרבות ההודית. במסגרת הסיור נכנס בתוככי מסגד ג'אמה מסג'יד, אחד ממבני התפילה המוסלמיים העתיקים ביותר בהודו. כאן במבנה אבן החוואר הממוקם בלב העיר העתיקה נכיר את הארכיטקטורה המוסלמית הקדומה, נשמע על הסבלנות הדתית הקיימת בעיר ובתת היבשת כולה ונתרשם מהמבנה המרשים. לאחר הסיור במסגד נמשיך לשוטט בין השווקים השונים של העיר ונתמקם במלון בו נבלה את הלילה. לינה וארוחת ערב בדלהי.


יום 14 I דלהי ואתריה

דלהי היא אחת הערים המגוונות ביותר בהודו, בה נבחין בעושר גדול לצד עוני, ביופי ארכטיקטוני לבתים ישנים ומוזנחים, מאוכל הודי עשיר למקדונדלס ודומינוס פיצה. בעיר שווקים רבים ומלאים בריחות התבלינים והקטורת, אנשים חמים ומלאי סקרנות ושלל צבעים. בעיר ממוקמים מוסדות ממשלת הודו - מושב ומשרדי הממשלה המרכזית, משרד ראש הממשלה ומגוריהם של כל אנשי הממשל והצבא. לאחר הצ'ק אין במלון נצא לסיור ריקשות בעיר העתיקה ונחווה הודו שונה ממה שראינו עד כה. ארוחת ערב ולינה בדלהי.


יום 15 I ניו דלהי – תל אביב

יום מלא בניו דלהי שבו נמשיך לחוות את העיר. נלך למיין באזאר- אחד השווקים המרכזיים והמקום של התרמילאים בעיר, שם נקנה מתנות ובגדים בזול לפני הטיסה הביתה. נמשיך ונשוטט באתרים מרכזיים בעיר. בערב, לאחר ארוחת הערב, נצא לכיוון שדה התעופה לטיסה חזרה לתל אביב.


bottom of page