top of page

הודו - מסע עומק קצר ולעניין בדרום הודו - אל קרלה - הטיול של רותי - 10 ימים

הודו, כל כך הרבה נאמר ונכתב על מדינה תרבותית מרתקת זו, אך הפעם בחרנו להתמקד באזור גיאוגרפי מעט שונה בתת היבשת ההודית, דרום היבשת. במסגרת מסע זה נצא להכיר את אחד האזורים החלומיים והיפים של הודו: מחוז קרלה, הממוקם בדרום מערב הודו. אזור זה נחשב בעיני רבים כגן העדן עלי אדמות: שילוב מרתק של נופים יפהפיים, טבע וסגנונות חיים שונים, יופי ייחודי, רוגע ותרבות מרתקת.


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

ימים 1-2 I ת"א – דלהי – קוצ'ין

נצא בטיסה ישירה אל ניו דלהי מנתב"ג עם הנחיתה בעיר הבירה ההודית – ננצל את השהייה הארוכה בעיר כדי להכיר לעומק את הודו האותנטית: עם הנחיתה נועבר אל מרכז העיר דלהי, אחת הערים המגוונות ביותר בהודו, בה נבחין בעושר גדול לצד עוני, ביופי ארכטיקטוני לבתים ישנים ומוזנחים, מאוכל הודי עשיר למקדונדלס ודומינוס פיצה. בעיר שווקים רבים ומלאים בריחות התבלינים והקטורת, אנשים חמים ומלאי סקרנות ושלל צבעים. בעיר ממוקמים מוסדות ממשלת הודו - מושב ומשרדי הממשלה המרכזית, משרד ראש הממשלה ומגוריהם של כל אנשי הממשל והצבא. במהלך סיורנו נחווה את הודו של החלומות: את הריחות, הקולות והבלגן האינסופי שהופכות את בירת הודו למשהו מיוחד כל כך (ארוחת צהריים כלולה) לאחר הסיורים בדלהי נעבור לטיסת פנים נוספת אל קוצ'ין בה נתמקם במלוננו. לינה בקוצ'ין.


יום 3 I קוצ'ין

הבוקר נתחיל את סיורנו הממשי באזור ונתחיל ביום בין עולמות שונים ומרתקים: את סיורנו נתחיל ברובע העתיק של עיר הנמל קוצ'ין, שזכתה גם לכינוי: מלכת הים הערבי. תחילת סיורנו תהיה בארמון ההולנדי בו נשמע את סיפור הכיבוש ההולנדי של דרום הודו ונתרשם מציורי הקיר היפים המתארים סצנות חשובות שונות מהמיתולוגיה ההודית. לאחר מכן נמשיך אל הרובע היהודי של קוצ'ין ונשמע את סיפור הקהילה היהודית שנמלטה מרדיפות האינקוויזציה בספרד ופורטוגל ונשמע את סיפור של אחת הקהילות המפוארות והמיוחדות שנוצרו בגלות ישראל, נבקר בבית הכנסת מכאן נמשיך לתצפית על רשתות הדיג שהפכו לסמל ההיכר של העיר ונחלוק כבוד למגלה הארצות הנודע ואסקו דה גמה, הקבור בכנסיית פרנסיס הקדוש. לאחר הסיורים נשאיר עוד זמן פנוי לשיטוט בין סמטאות העיר העתיקה. בערב נצא יחד לצפות בבילוי הודו בסגנון הייחודי למקום בצורת מופע הריקוד קתקאלי – המשלב מסיכות ופנטומימה. לינה וארוחת ערב בקוצ'ין.


יום 4 I קוצ'ין – מונאר

הבוקר נעזוב את החום והלחות של קוצ'ין ונצא אל האזור ההררי היפה של הרי בגאט המערביים, שזכו גם לכינוי: "ההימלאיה של הדרום", מקום המפלט של הבריטים מהחום הכבד, מונאר. הנסיעה תהיה בדרך מתפתלת בין מטעי תה אינסופיים, עם ההגעה נתמקם בעיירת הנופש מונאר הממוקמת ברום של 1,500-1,600 משמשת כעיירת נופש עם ההגעה אל מונאר נצא לתצפית על מפלי המים המרהיבים ונסייר בינות מטעי התה הרבים העוטפים את מונאר וסביבותיה. לינה וארוחת ערב במונאר.


יום 5 I מונאר – מדוראי

הבוקר נעמיק את היכרותנו עם הנופים היפהפיים של אזור מונאר ונשלב מסע המשלב נופים טעמים וניחוחות: תחילת סיורנו תהיה במוזיאון התה של מונאר, בו נלמד להכיר את הצמח החשוב כל כך ונקבל הסברים אודות גידול התה ואופן עיבוד התה. מכאן נמשיך אל מרבדי גידולי התה ונתרשם גם מקוטפות התה הצבעוניות. לאחר מכן נמשיך אל ממלכת התבלינים המקומית בה נלמד להכיר את אחד מענפי הייצור המרכזיים של האזור: התבלינים של קרלה, שם גם נלמד לא מעט על הרפואה ההודית העתיקה האיורוודה. מכאן נמשיך אל מדוראי ללינה וארוחת ערב.


יום 6 I מדוראי

את היום נקדיש למאדוראי, העיר העתיקה ביותר בטמיל נאדו. העיר נבנתה לפני שנים רבות על גדת הנהר ואיגאי על-פי דגם של פרח הלוטוס, ומקדש מינאקשי במרכזה. נסייר סביב המקדש ברחובות הצרים של בעלי מקצוע: צורפים, סוחרי אריגים ומוכרי פרחים ובין המוני עולי רגל וריקשות. נבקר בקומפלקס המקדשים מינאקשי-סונדארשוואראר, שני מרכזי פולחן תאומים המוקדשים למינאקשי, "האלה בעלת עיני הדג", ולבעלה סונדארשוואר (שיווה). נתרשם מהמגדלים המפוארים המקיפים את המקדשים ועליהם אינספור פסלים ותבליטים מעוטרים בצבעוניות. בחלקו השני של היום נערוך סיור ריקשות בעיר ונחוש את מהות התנועה הכאוטית בה התפרסמה הודו. לעת ערב נחזור למקדש ונשתתף בטקס השכבת האלים לישון. לינה במאדוראי.


יום 7 I מדוראי – שמורת הטבע פרייאר – תקאדי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל העיר תקאדי השוכנת בסמוך לשמורת הטבע והטיגריסים המרהיבה פרייאר. ניסע בין מטעי תה ונעצור לתצפיות משגעות אל העמקים הנמתחים בין ההרים וגופי המים המנקדים את הנוף. נבקר בחוות תבלינים ונלמד אודות העצים והצמחים שהפכו את הודו ליעד נחשק בעבור סוחרי העולם. בשעות הערב נצא לצפות במופע אומנוות הלחימה הייחודית לקרלה והעתיקה ביותר בעולם, ממנה התפתחו ריקודים מסורתיים ושיטות הרפואה האיורוודיות. בתום המופע ניסע למלוננו שבתקאדי.


יום 8 I תקאדי – שייט אל הבקווטרס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע בין שדות אורז ותעלות מים נטועות דקלים אל אזור הבקווטרס, כינוי לארץ פלגי המים של קרלה בה לגונות גדולות ממזגות את מי הנהרות ואת מי הים הערבי ומחוברות ביניהן ברשת סבוכה של נחלים ותעלות. נצא לסיור באלפי המכונה "ונציה של המזרח". נטייל בין התעלות הרבות וברובע הגוג'ארטי ונבקר במקדש טיפוסי לדרום הודו. נמשיך לביקור במפעל מקומי בו מייצרים שטיחים, מחצלות, אריגים ועוד מסיבי קוקוס- מלאכת יד ואומנות מקומית ידועה באזור. לינה וארוחת ערב באלפי.


יום 9 I בין תעלות המים של אלפי

נצא לשייט מענג ואיטי בין רשת של לגונות ואגמים ונוכל ליהנות מהנוף הפסטוראלי והמרהיב של חיי הכפר, הירוק של מטעי הקוקוס ושדות האורז והכחול של הנהרות והתעלות העוברות בין פלאי טבע מרהיבים. נראה יערות סבוכים, מטעי תה ושדות אורז, בתים כפריים הבנויים על גדות הנהרות ביום של שייט קסום. בתום השייט ניסע למלוננו שבאזור. לינה וארוחת ערב באלפי.


יום I 10 קוצ'ין - דלהי - תל אביב

תם טיולנו הקסום בקרלה ודרום הודו. ניסע לשדה התעופה לטיסת פנים לדלהי ונעלה על טיסה מקשרת לתל אביב בה ננחת בשעות הערב.


bottom of page