top of page

הודו - מסע עומק מיוחד לאסאם, נאגאלנד וסיקים -הטיול של שמוליק - 22 יום

זהו לא עוד טיול מאורגן בהודו אלא מדובר במסע אל האתמול . מסע אל מספר מדינות פחות מוכרות בתת היבשת ההודית, אזור אותו פוקדים תיירים מעטים ודווקא באזור המרתק והיפה מכולם. שבע האחיות המייצגות את 7 המדינות בחלק הצפון מזרחי של הודו הם שילוב של עולם מרתק של שבטים ציוריים, יערות גשם,שטחי סוואנה ובעלי חיים אנדמיים שילוב שלא תפגשו בשום מקום אחר בתת היבשת ההודית. 


הערות חשובות: 

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

  • מסע לשבע האחיות אינו מתאים לכל אחד מדובר במסע בו גומאים מרחקים גדולים, נפגשים עם שבטים מרתקים והרבה פחות מוכרים והחשוב ביותר לנים בתנאים "בסיסיים".

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1-2 I ת"א – דיברוגאר (אונצ'אל פרדש) – ביהו 

נצא בטיסה דרך יעד ביניים לניו דלהי בירת הודו, עם הנחיתה בבירה ההודית נעלה על טיסת המשך צפון מזרחה אל דיברוגאר, "הארץ הנסתרת", הממוקמת בחלק המזרחי של מדינת אונאצ'אל פארדש על גבול בורמה. עם ההגעה נצא לסיור הכרות ראשוני בעיר משולב עם ביקור באחד ממפעלי התה ושדות התה המעטרים את האזור כולו. לאחר הסיור נתמקם במלון ונהנה ממופע פולקלור מיוחד של בני הביהו, לפתיחת המסע המיוחד באזור הפחות מוכר של הודו. 


יום 3 I דיברוגאר – מון (נגלאנד) 

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את העיר דובראנג ואת הלודג' בו לנו ונצא בנסיעה של 160 ק"מ לכיוון העיירה מון, הממוקמת בגובה של 897 מטרים מעל פני נים וידועה באזור בזכות הפולחנים המרתקים של תושביה המעניינים. בדרכנו אל מון נפגוש לראשונה את בני הקוניאק טאגה, ננסה להכיר מקרוב את תופעת קעקועי הפנים המיוחדים של בני השבט ונהנה מעבודות היד המעניינות שלהם המשלבים עבודות גילוף מיוחדות ויוצאות דופן. לינה וארוחת ערב באזור מון בפנסיונים בסיסיים בלבד. 


יום 4 I מון – לונגווה (נגאלנד) 

הבוקר נצא בנסיעה אל הכפר לונגווה, הממוקם 57 ק"מ מהעיירה מון. אחד הכפרים הגדולים יותר במחוז מון הממוקם בדיוק בנקודת הגבול בין הודו למיאנמר השכנה. בדרכנו אל לונגווה נעצור לביקור בכפרשאנגיו בו נסקור את עבודות הפיסול בעץ המיוחדות של בני הכפר, פסלים הנישאים לגובה עד 4 מטרים, שעל פי האמונה המקומית מייצגים מלאכים אלוהיים. לינה וארוחת ערב באזור לונגווה בפנסיון בסיסי בלבד. 


יום 5 I מון – סיוואסאגר – ג'ורהאט (אסאם)

הבוקר נצא בנסיעה ארוכה אל בירת המחוז ג'ורהאט, בדרכנו אל הבירה נעצור לביקור במקדש שיווה מרתק בן המאה ה13 בעיירה סיוואסאגר המייצגים את שנות שלטונם של השאנים באזור, אותו מיעוט מרתק שהגיע לאזור מתאילנד במהלך המאה ה 13 מתאילנד ובנה באזור מקדשים מרהיבים. במהלך הביקור בסיוואסאגר נהנה משפע שרידים ארכיאולוגים של מצודות, ארמונות, בתי מלאכה ונכיר גם את האמפיתאטרון הישן ביותר באסיה. לינה וארוחת ערב באזור ג'ורהאט. 


יום 6 I ג'ורהאט - מאג'ולי 

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל המעגן של נימטיגאט לשייט במורד הנהר שייקח אותנו אל איי מאג'ולי, אי הנהר המיושב הגדול ביותר בעולם, אי זה בלב ליבו של נהר הברהמפוטרה הוא אתר מורשת עולמי של יונ"סקו, בו ניתן ליהנות ממפגש אנושי מרתק ולהתרשם משיטות החקלאות המיוחדות של האזור המיוחד. במסגרת ביקורינו באיי מאג'ולי נלמד להכיר את המנזרים הוישאניטים המיוחדים ואת תרבות האי המיוחדת של תושבי הברהמפוטרה. לינה וארוחת ערב באזור מאג'ולי. 


יום 7 I מאג'ולי - מוקוקצ'ונג

הבוקר נעזוב את אי הנהר המרתק ונשוט אל המיינלנד מהמעגן אליו נגיע נצא לנסיעה של 110 ק"מ בדרך יפהפייה החוצה כפרים ציוריים אל אזור מוקוקצ'ונג, ביתם של בני מיעוט האאו הידועים באזור בזכות הריקודים הססגוניים ויוצאי הדופן שלהם. לינה וארוחת ערב במוקוקצ'ונג.    

  

יום 8 I מוקוצ'ונג     

הבוקר נצא לסיור במדינת נגאלנד, תחילת סיורנו תהיה בעיר אונגמה, עירם של בני שבט האאו והעיירה הנחשבת לשנייה בגודלה במדינת נאגנלנד. העיר אונגמה נחשבת לעיר הולדתם של בני השבט המשמרים בקנאות את המסורות הדתיות המיוחדות מה שהופך את העיר למעין מוזיאון חי של אזור זה. מכן נמשיך לביקור נוסף בין השבטים הציוריים כאן, בעיירה צ'וצויימלאנג נלמד את אורחות החיים המיוחדים של בני השבטים המקומיים ואולי נזכה לקחת חלק בטקס החלפת המתנות המתקיים כאן בעונה זו בשנה  


יום 9 I מו'וצ'ונג – קוהימה (נאגאלנד)

הבוקר נצא בנסיעה של מספר שעות אל העיירה לונגקגהום, הממוקמת ברום של 1,846 מטרים מעל פני הים בה נתרשם מעבודות היד המיוחדות של תושבי העיירה. על פי האמונה המקומית, בעיירה נחים רוחות המוות במקום אותו הם מזעים כגן העדן. לאחר שנבין את הגדרת המקום כגן עדן עלי אדמות נמשיך בנסיעה אל העיירה צמיניו, ביתם של בני שבט הרנגמה, שבטים של חקלאיים החיים במורדות ההרים ומנהלים מהאזור מערכת חקלאית ענפה. את בתיהם המיוחדים הם בונים מעצי הבמבוק ומבוץ. לקראת ערב נתמקם בעיירה קוהימה, בה גם נבלה את הלילה, העיירה הממוקמת ברום של 1,444 מטרים נחשבת לבירת מחוז נאגאנגלנד ומהווה גם את שער הכניסה ל"אחות" הנוספת מדינת אסאם השכנה. 


יום 10 I קוהימה 

את היום כולו נקדיש לקוהימה וסביבותיה: את סיורנו היום נפתח בביקור במוזיאון מלחמת העולם השניה במקום בו התרחש הקרב של טניס קורק, נשמע את סיפור הקרב המעניין באזור ונסקור את בית הקברות המכיל 1421 קברים המשמרים את סיפור הקרב.  מאתר הקרב נמשיך אל המוזיאון של נאגנלנד המספר את הסיפור המרתק של בני המיעוטים החיים באזור ואת אורחות חייהם. ולקינוח נצא בנסיעה קצרה אל קונומה, העיירה המרתקת בת 7,000 השנים על פי ההגדרות המקומיות מוקמת בהרים גבוהים מסביב, אשר תושביה עמדו בגבורה מול ניסיונות הכיבוש הבריטיים. במסגרת הסיור בעיירה נלמד על השיטה האקו טוריסטית של האזור ועל פרויקט קונומה הירוקה המיוחד והשונה. 


יום 11 I קוהימה – קזירנגה 

הבוקר נמשיך ונסייר באזור ונשמע את סיפורי הגבורה של מלחמת העולם השנייה ונצא בנסיעה אל העיירות המוגדרות כאתרי שימור של יונסקו: ג'קהאמה וקינגוומה. בעיירות אלו נכיר את בני שבט האנגמי, החיים במורדות ההרים הציורים כאשר לכל אחד מבני המשפחות המרכיבות את השבט סיפור חיים מרתק ומיוחד. לאחר החווייה האנתרופולוגית נמשיך בנסיעה בואכה שמורת הטבע המיוחדת קזירנגה בה נבלה ביום המחרת. 


יום 12 I ספארי פילים בקזירנגה וטיול ג'יפים ברחבי השמורה

הבוקר נצא לחוויית ספארי בלתי נכחת בפארק קזירנגה, גן העדן לחובבי טבע: נשכים קום ונצא רכובים על גבי פילים להשקיף מקרוב על קרנף החד קרן. הרכיבה על גבי הפילים מאפשרת לתיירים הרכובים על גביהם להשקיף על הקרנפים מקרוב מאוד. לאחר סיור הרכיבה נחבור אל רכבי השטח ונצא לטיול ג'יפים ברחבי השמורה בתקווה לראות כמות גדולה ככל האפשר של בעלי החיים המאפיינים את שמורת הסוואנה המיוחדת. 


יום 13 I שילונג 

הבוקר נעזוב את אזור שמורת הטבע קזירנגה ונצא בנסיעה אל שילונג בה נבלה את שלושת הלילות הבאים. העיר שילונג ממוקמת במדינת מגהאליה שזכתה לכינוי "משכנם של העננים", רצועה הררית הממוקמת בין המדינה בנגלדש למדינת אסאם בהודו. בירתה שילונג, "עיר הסלעים", ידועה גם כבירת הרוק אנ רול ההודית וחלקים נרחבים מהמדינה מכוסים ביערות טרופיים, הנובעים כתוצאה משילוג של מזג אוויר נינוח עם כמות משקעים מהגבוהות בעולם. לינה בשילונג. 


יום 14 I צ'ראפונגי - שיילונגה

נצא למסע מיוחד ביערות הגשם של צ'ראפונג'י הממוקמים ברום של 1,300 מטרים מעל פני הים, ביער הגשם הגשום ביותר בכדור הארץ. במהלך הנסיעה לאורך השמורה נתרשם מהמצוקים המרהיבים וממגוון הצמחייה מיוחד של האזור. כמובן שנצא למסלולי הליכה ברגל נתרשם ממפלי נוקליגאיי הקוצפים, משמירת הטבע הייחודית של הפרויקט האקולוגי הגדול באזור וממפי הפילים המיוחדים הנשפכים מאחד המצוקים הגבוהים של האזור (כמובן אם הזמן יאפשר). לקראת ערב נשוב למלוננו בשילונג. 


יום 15 I שילונג – מאולינונג – שילונג

היום נצא בנסיעה לאחד הכפרים האחרונים עימם נפגש במסענו המיוחד: העיירה מאוולינונג, העיירה הנחשבת לנקייה ביותר בהודו על פי מגזין דיסקברי, ממוקמת למרגלות ההרים הגבוהים של המדינה השכנה בנגלדש ובמסגרת סיורנו בעיירה נהנה מהנופים המרהיבים, נזכה אולי להשקיף בציפורים המיוחדות ובצמחייה האנדמית לאזור 


יום 16 I שילונג – גווהאטי – באדוגרה – גנגטוק 

הבוקר נעזוב את שילונג ונצא בנסיעה לעיר המחוז גווהאטי ממנה נמריא לטיסה קצרה אל באדוגרה עם הנחיתה נצא בנסיעה אל גאנטוק, בירת המדינה. בה נבלה את הלילה. 


יום 17 I אנגטוק 

את יום הטיול נבלה בעיר הבירה של מדינת סיקים, תחילת ביקורנו תהיה מעט מחוץ לגאנגטוק במנזר רומטק, המנזר החשוב ביותר לסיקים, מקום מושבו של הקארמה פה, ראש אחד הזרמים של הבודהיזם הטיבטי. לאחר הסיור נשוב אל העיר גאנגטוק, הגדולה ביותר בסיקים המונה כ- 50,000 תושבים. משמעות השם גאנגטוק היא הגבעה הנוחה, המאפיין את העיר הנישאת לרום של 1,675 מטרים מעל פני הים. במהלך הסיור בעיר נבקר במוזיאון לאומנות טיבטית ובמכון לאומנויות הבית, נצפעל מתערוכת הפרחים הנמצאת מעל לעיר ונסיים בשוק המקומי הגדול. לינה בגאנגטוק. 


יום 18 I גאנגטוק – פלינג

הבוקר נצא אל מזרחה של סיקים בדרך הררית עתירת  נופים. בראוואנגלה נעצור לסיור בפארק הבודהה החדש והיפהפה ובגייזינג נבקר במקדש  ההינדי המרשים לכבודו של  האל שיווה, כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים למזרח הודו. דרכנו עולה בין יערות צפופים אל העיירה הקטנה והציורית  פלינג שם נלון לילותיים   


יום 19 I פלינג וסביבתה

נפתח את הבוקר בסיור בכפר דאראפ, אחד מהכפרים הרבים השוכנים על צלעות ההרים במדינת סיקים. נמשיך אל אגם קיהופאלרי, אגם הררי המקודש גם לבודהיסטים וגם להינדים. לקראת צהרים נחזור לפלינג ונבקר במנזר פמגיאצל, מנזר הניגמה פא החשוב ביותר בסיקים. המנזר הוגדל בראשית המאה ה-18 והוא שוכן בגובה 2150 מ'. נסיים את היום בטיול יפה ביער בדרכנו אל מבצר ראבאנצה, מקום בירתה הקודמת של סיקים. לינה בפלינג.


יום 20 I פלינג - באדגורה – ניו דלהי 

הבוקר נצא בנסיעה אל העיר באדגורה ממנה נמריא אל עיר הבירה ההודית ניו דלהי, עם הנחיתה בבירה נצא להתמקם במלון במרכזה של העיר לקראת הסיור האחרון ביומנו האחרון בהודו. 


יום 21-22 I דלהי – תל אביב

הבוקר נועבר אל נמל התעופה לטיסה חזרה דרך יעד ביניים לתל אביב, נחיתה ביום ה 22.

bottom of page