top of page

וייטנאם, קמבודיה ותאילנד - מסע עומק מיוחד לשומרי מסורת - הטיול של אריה - 16 יום

למרות שחלפו כמה עשרות שנים מימי המלחמה בוייטנאם ורק בשנים האחרונות החלו  שתי המדינות המרתקות ביותר בדרום מזרח אסיה לפתוח את שעריהן לתיירות נכנסת מהמערב. וייטנאם, עשירה במגוון אתרי טבע מרהיבים בנופים נפלאים ובאוכלוסייה צבעונית ומרתקת. לקינוח המסע המיוחד שלנו בוויטנאם נצא אל קמבודיה השכנה בה נתרשם מנפלאות אנגקור וואט ומעוד אתרים מופלאים. 


הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

ימים 1-2 I תל אביב – בנגקוק- האנוי

נצא בטיסה לבנגקוק עם הנחיתה בבנגקוק העברה לטיסה נוספת להאנוי הגעה להאנוי בשעות הערב, עם ההגעה העברה למלון ללינה ולארוחת ערב במסעדה ומשם למלוננו. 

לינה וארוחת ערב בחב"ד האנוי 


יום 3 I האנוי 

נקדיש את היום להאנוי, בירת וייטנאם. זו עיר קולוניאלית שבנייניה המרשימים הם עדות להשפעה הצרפתית ולתקופה הידועה בפאר שלה. נצא לסיור באתריה המרכזים וברחובותיה ההומים.  נבקר במתחם המאוזוליאום הענק של הו- צ'י- מין, מייסדה ומנהיגה של וייטנאם,  וביתו של הו צ'י מין. נמשיך אל פגודת-העמוד-האחד ואל מקדש הספרות הקונפוציוני.  אחר הצהרים נצא בנסיעה אל מפרץ האלונג נשוט בנופי המפרץ היפהפיים ונשוב ללינה במלון באזור המפרץ. 


יום 4 I מפרץ האלונג- האנוי

מפרץ האלונג הוא אחד מאתרי הנוף היפים והמפורסמים בווייטנאם, אחד משבעת פלאי העולם. מימיו הצלולים של המפרץ מנוקדים באלפי איים/סלעים שמבצבצים מן המים בשלל צורות, ובהם נקיקים ומערות. השייט כולל גם ביקור במערת נטיפים ועל הסיפון נאכל ארוחת צהריים. נחזור להאנוי, נצא במסע אופני סיקלו דרך רחובותיה המרכזיים של העיר ונשוטט באזור 'אגם החרב המוחזרת'. לינה בהאנוי. לינה וארוחת ערב בחב"ד האנוי. 


יום 5 I יום ו' האנוי – סאפה

נסיעת בוקר ארוכה בכביש החדש (!) לסאפה תביא אותנו דרך נופיה הירוקים של צפון וייטנאם לעיר הנופש הידועה שנבנתה תחת השלטון הצרפתי. בהגיענו נצא לסיור רגלי בכפרם של בני שבט ה'מונג השחורים' ואחר כך נעלה אל 'מפל הכסף' . לינה בסאפה.

לינה וארוחת ערב בסאפה – על פי הגדרות ודגשי כשרות. 


יום 6 I  שבת בלתי נשכחת בסאפה.

את שבת המלכה ננצל לבילוי רגוע ושלו בעיר סאפה: לאחר תפילות השבת נצא למסלול הליכה בתוך העיר בין תושבי העיר החביבים נתרשם מהמולת העיר ונצא למסלולי הליכה רגליים בתחום שבת. 

לינה וארוחת צהריים בסאפה – על פי הגדרות ודגשי כשרות.  


יום 7 I יום א' - שוק יום א' בבאק הא 

לאחר ארוחת בוקר ניסע אל שוק יום א' המפורסם בבאק הא, המרכז מספר קבוצות של מיעוטים אתניים שלאורך הנהר האדום. המיעוטים האתניים השונים משמרים את תרבותם ומסורתם בבגדים צבעוניים ובשווקים ססגוניים. מיעוטים כמו ה'מונג-של- הפרחים', תאי ודזאו מגיעים לשוק זה כל יום ראשון.  בתום הסיור נשוב בנסיעה אל האנוי בה נבלה את הלילה. 

לינה וארוחת ערב חב"ד בהאנוי. 


יום 8 I יום ב'-  האנוי - הוי-אן

הבוקר נאכל ארוחת בוקר ונעבור לשדה התעופה ונטוס לדא-נאנג במרכז וייטנאם.  מפה ניסע אל העיירה הציורית הוי-אן שהייתה בעבר עיר נמל חשובה של סוחרים סיניים ויפנים והיא כיום אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נצא לסיור בעיירה, נבקר בגשר היפני, בבית הקהילה של פוקיאן, באחד מבתי הסוחרים השמורים ונשוטט להנאתנו בסמטאות הציוריות ובחנויות.


יום 9 I הואה

בבוקר נחזור לדאנאנג וניסע דרך ה'מנהרה היפנית' אל דרך החוף היפהפייה. לקראת צהרים נגיע להואה ששימשה בירת הקיסרות של וייטנאם עד 1945. נבקר בקברי הקיסרים המרשימים, ניכנס למצודה הגדולה ונבקר בארמון  המלכותי של שושלת נגויין. נשקיף על 'העיר האסורה' שנפגעה קשות במתקפת הטט במלחמת וייטנאם ונסיים בטיול רגלי ברחובות העיר היפה. לינה בהואה.

לינה וארוחת ערב בהואה על פי דגשי הכשרות. 


יום 10 I יום ד' - הואה  - הו צ'י מין סיטי (סייגון)

הבוקר נמשיך ונסייר בעיר הקיסרית הואה ונפנה זמן לסיורים עצמאיים בין הרחובות הססגוניים של העיר. על פי שעת הטיסה ניסע לשדה התעופה הסמוך לעיר ונטוס להו צ'י מין סיטי (סייגון). זוהי העיר המודרנית ביותר בוייטנאם ולמרות זאת ניתן עדיין להבחין ברחובותיה בעדויות לשלטון הקולוניאלי הצרפתי.

לינה וארוחת ערב בהוצ'ימין סיטי בבית חב"ד. 


יום 11 I  יום ה' - הו צ'י מין סיטי – דלתת המקונג  - הו צ'י מין סיטי

הבוקר נצא לעבר דלתת נהר המקונג דרך כפרים ציוריים, שדות אורז מוצפים ושווקים צפים. נשוט על נהר המקונג ובתעלות הצרות המסתעפות ממנו בנוף של צמחיית מאנגרובים, נעבור בשוק הצף של קאי בה, נבקר במפעלים ביתיים שונים להכנת נייר אורז וממתקים ונראה את הבוסתנים עם עצי הפרי הטרופיים הגדלים על שפת הנהר. נהנה מהפירות הטרופיים ולא נסולק מגן העדן. בסוף השייט נגיע אל העיר וין לונג  ממנה נשוב בנסיעה חזרה אל הו צ'י מין סיטי ללינה. לינה וארוחת ערב בהוצ'ימין סיטי בבית חב"ד. 


יום 12 I יום ו' - הו צ'י מין סיטי  – סיאם ריפ

לאחר ארוחת הבוקר נצא להכיר עוד מעט את העיר הקולוניאלית: נבקר בקתדרלת נוטרדאם (בשיפוצים), בבניין הדואר המרכזי, במוזיאון המלחמה, בשוק ועוד ככל שיותיר לנו הזמן לקראת צהריים נצא לנמל התעופה של הו צ'י מין סיטי ונמריא ממנו לסיאם ריפ אליה נגיע לקראת שבת. לינה וארוחת ערב בסיאם ריפ על פי דגשי הכשרות.

  

יום 13 I שבת בסיאם ריפ 

את שבת המלכה נבלה בעיר סיאם ריפ, הממוקמת בסמוך למקדשי אנגקור וואט אחד מפלאי תבל החדשים  במסגרת השבת נצא ללמוד מעט על סיפור מקדשי אנגקור וואט באמצעות ביקור במוזיאון החדיש הממוקם בלב העיר המספר את סיפור המקדשים המופלאים. לאחר הסיורים נשוב אל המלון ובצאת שבת קודש נצא למופע קרקס וייטנאמי מרתק Phrea . 

לינה וארוחת צהריים בסיאם ריפ. 


יום 14  I נפלאות אנגקור וואט  

הבוקר נצא ליום של סיורים במקדשי אנגקור. מקדשים אלה מסמלים את הפאר והעוצמה שהיו נחלתה של קמבודיה בין המאות 9-13. המבנים מציגים ארכיטקטורה מופלאה עם פסלים ותבליטים המהווים יצירות אומנות מרשימות ומקור מידע חשוב ביותר על חיי היום יום של אותה תקופה. בין היתר נבקר בשער הדרומי, במקדש באיון שעל מגדליו הרבים מתנשאים כ-200 פרצופי ענק מחייכים המישירים מבט אל המטייל בכל אשר יפנה, בטרסת הפילים, בקומפלקס המלכותי, ונסייר באחד השיאים של המקום – מקדש טא פרום שנותר מכוסה ג'ונגל כפי שהתגלה על ידי החופרים.  בסיום היום נצפה בשקיעה מעל אחד המקדשים. 

לינה וארוחת ערב בסיאם ריפ – על פי הגדרות הכשרות.  


יום 15 I יום ב' - סיאם ריפ – מקדש הפילים – מקדש קרוואן – שייט באגם הטונלה סאפ 

הבוקר נמשיך ונסייר באזור נפלאות אנגקור נבקר במתחם השני של המקדשים בו נראה את מקדש הטבע, פארה קאן, הנחשב למקדש הטבע היפה ביותר בקמבודיה. נמשיך לפנינה יפה נוספת: מקדש ראשי הפילים: איסט מה בון, הנמצא במרכז מאגר המים המזרחי של אנגקור לביקור במקדש באנטיאיי סריי (מצודת האישה) המפורסם בתבליטי האבן המיוחדים שבו. נצא לשייט באגם הטונלה סאפ, בין כפרים צפים מיוחדים במינם שבאחד מהם נזכה גם לצפות בשקיעה המיוחדת לאחר השקיעה נצא בנסיעה לנמל התעופה לטיסה דרך בנגקוק בה נבלה את הלילה האחרון של טיולנו. לינה בבנגקוק. 

ארוחת ערב כשרה בבית חב"ד בבנגקוק. 


יום 16 I יום ג' - בנגקוק – תל אביב

הבוקר אם הזמן יאפשר נצא לסיור בסביבות עיר הבירה התאית: בנגקוק האחרת זו הפחות מתויירת (הרי כבר היינו כאן לפני :) ) ועל פי שעת הטיסה העברה לנמל התעופה לטיסה ישירה חזרה לתל אביב.


מסע זה מוקדש לזכרו של אריה שבתאי ז"ל איתו זכינו לבנות מסלולי טיולים רבים ברחבי העולם לשומרי מסורת בין השאר גם את המסע המופלא הזה. 
bottom of page