top of page

וייטנאם - מסע עומק מיוחד לצעירים או לחברה בראש צעיר - הטיול של ברק - 14 יום

וייטנאם, הרפובליקה הסוציאלסטית היא פרי יצירתה של זוועות מלחמת וייטנאם בשנות ה60, עת התאחדו הצפון והדרום לכדי מדינה אחת. מאז חלפו כמה עשרות שנים ורק בשנים האחרונות החלה המדינה הדרום מזרח אסיאתית לפתוח את שעריה לתיירות נכנסת מהמערב. וייטנאם, עשירה במגוון אתרי טבע מרהיבים בנופים נפלאים ובאוכלוסייה צבעונית ומרתקת. 


הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

ימים 1-2 I  תל אביב – בנגקוק 

נצא בטיסה דרך יעד ביניים אל בנגקוק, בירת תאילנד. תחנת הבסיס של טיולי דרום מזרח אסיה. עם הנחיתה בנמל התעופה המקומי נתחבר לטיסת קונקשן אל יעדנו הסופי העיר האנוי. עם הנחיתה בהאנוי נועבר אל המלון לארוחת ערב קלה וללינה.


יום 3 I האנוי – לאו קאי

הבוקר נצא להכיר את עיר הבירה המרתקת של וייטנאם, העיר האנוי. העיר שנחשבת בעיני רבים לבירה הצרפתית של המזרח הרחוק היא עיר קולוניאלית שבנייניה המרשימים הם עדות ערה לשלטון הקולוניאלי ששלט על האזור בתקופה שנחשבה לשיא הפאר שלה. במסגרת סיורנו בעיר נבקר במאוזוליאום של הו צ'י מין, מייסדה ומנהיגה של וייטנאם, נבקר באגם החרב ונצא בנסיעה בלתי נשכחת בסיקלו (ריקשות מקומיות) ברובע העתיק של העיר שהוא בעצם שוק ססגוני בו משובצים בתי צרפתיים קולוניאליים ובמקדש מרתק. נבקר בכלא הילטון ובמוזיאון המיעוטים ובשעות הערב נועבר לרכבת הלילה לצפון הרחוק אל העיר לאוקאי, השוכנת על הגבול בין וייטנאם לסין. הלינה היא ברכבת הלילה בתאים של ארבעה אנשים בכל תא. 


יום 4 I לאו קאי – שוק יום א' בבקהא – סאפה 

בשעות הבוקר נגיע אל העיר לאוקאי, נאכל ארוחת בוקר ונתרענן מהלילה ברכבת. מכאן נצא בנסיעה לבקהא – "שוק המיעוטים הגדול ביותר בעולם", שוק המתקיים מדי יום ראשון. לכאן מגיעים מדי יום א', בני השבטים השונים של צפון וייטנאם על תלבושותיהם המסורתיות ומציעים את מרכולתם לעוברים ולשווים. לאחר החוייה האנתרופולוגית המיוחדת נמשיך לביקור בביתו של אחד מראשי השבטים האזוריים החי בבית עם מבנה בנייה ייחודי שנחשב בעיני רבים לשילוב סגנון בנייה מקומי עם סגנון בנייה מערבי. לאחר הביקור נמשיך אל אחת העיירות התיירותיות שממשיכה לשמר את צורת החיים המקורית של בני השבט, העיירה סאפה. עם ההגעה אל העיירה נצא לסיור הכרות ראשונית בה ובכנסייה העתיקה. לינה וארוחת ערב בסאפה. 


יום 5 I יום בין כפרים – טיול אופניים – מפלי הכסף – שער השמיים – סאפה 

הבוקר לאחר ארוחת הבוקר נצא להכיר את אורחות החיים של בני השבטים המקומיים. נצא לטיול רגלי בנחל ונכיר את הכפר הציורי בו חיים בני שבט המונג. לאחר מכן נצא לטיול אופניים של שעה- שעתיים בין כפרים באזור. לאחר הרכיבה נמשיך למפלי הכסף שגובהם מתנשא ל 100 מטרים ונמשיך אל מעבר ההרים "שער השמיים", המעבר הגבוה ביותר בוייטנאם (1,900 מ' מעל פני הים) ממנו נשקיף על הנוף המרהיב באופק הרחוק. לאחר הסיורים לקראת ערב נעלה שוב אל רכבת הלילה העושה דרכה דרומה חזרה להאנוי. הלינה היא ברכבת הלילה בתאים של ארבעה אנשים בכל תא.


יום 6 I האנוי 

הבוקר נגיע אל האנוי, נאכל ארוחת בוקר ונתרענן מעט מנסיעת הלילה. נקפוץ לביקור קצר בשוק הפרחים המקומי ונצא בנסיעה אל עמק הנהר האדום אל האלונג ביי – מפרץ האלונג: אחד מאתרי הנוף היפים והמפורסמים בווייטנאם. בדרכנו נעבור בכפר קדרים דונג טריו, המרשים בכמות העבודות והפריטים המיוצרים בו בכל יום. נעבור במרכז התמיכה ועבודות היד של פגועי מלחמת וייטנאם ונמשיך למפרץ האלונג. נצא לשייט מיוחד וציורי למשך כל היום במפרץ האלונג. מימיו הצלולים של המפרץ מנוקדים באלפי איים/סלעים שמבצבצים מן המים בשלל צורות, ובהם נקיקים ומערות. השייט כולל גם ביקור במערות נטיפים ועל הסיפון נערוך ארוחות צהריים וערב מיוחדת של מאכלי ים. לינה בספינה.


יום 7 I מפרץ האלונג – יין דוק – האנוי 

בשעות הבוקר נשכים קום ונצא לפעילות טאי צ'י מרגיע על סיפון הסירה. נבקר ב"מערת ההפתעות", אחת המערות הגדולות והמרשימות ביותר במפרץ. נסיים את השייט במפרץ ונעגון בעיר הנושאת את שמו. נעזוב את אזור המפרץ ונבקר בעיירה הציורית יין דוק, בה אם יתמזל מזלנו נבקר בגן הילדים המקומי ונמשיך לפעילות להכרת האופי הכפרי המיוחד של העיירות בוייטנאם: נערוך סיור מקיף בחוות החקלאיות באזור, נצא לדייג קצר עם תושבי המקום וננסה להבין טוב ככל האפשר בעזרת תושבי העיירה על החיים בכפר. לקראת ערב נשוב ללינה וארוחת ערב בהאנוי. 


יום 8 I האנוי – הו צ'י מין סיטי 

הבוקר נצא בטיסה להו צ'י מין סיטי (סייגון). זוהי העיר המודרנית ביותר בוייטנאם ולמרות זאת ניתן עדיין להבחין ברחובותיה בעדויות לשלטון הקולוניאלי הצרפתי. נבקר בקתדרלת נוטרדאם, בבניין הדואר המרכזי, במוזיאון לפשעי המלחמה, בשוק הצבעוני ונסיים ב"עיר הסינית" בה נמצא השוק הגדול של העיר. נלון בהו צ'י מין סיטי. 


יום 9 I הו צ'י מין סיטי – סיור לדלתא 

בבוקר נצא לעבר דלתת נהר המקונג דרך כפרים ציוריים, שדות אורז מוצפים ושווקים צפים. נשוט בסירות קטנות על הנהר ובתעלות הצרות, נעבור בשוק צף ונבקר במפעלים ביתיים שונים להכנת נייר אורז וממתקים. נהנה מעצי הפרי הטרופיים ונאכל מפרותיהם ( ולא נסולק מגן העדן ). במהלך הסיור נאכל ארוחת צהריים ייחודית. בסוף היום נחזור לסייגון ללינת לילה. 


יום 10 I סייגון – קאן ראי -  צ'או דוק 

הבוקר נצא בנסיעה דרומה אל אזור צ'או דוק, בדרכנו אל הגבול הקמבודי נעצור לביקור קצר בשוק הצף של קאי ראנג, נבקר במקדשים ציוריים ונשוט במימי הנהרות על הגבול בין וייטנאם לקמבודיה. לקראת ערב נגיע אל עיירת הגבול צ'או דוק ללינה וארוחת ערב. 


יום 11 I צ'או דוק – פנום פן 

היום ניפרד מווייטנאם ונשוט, במעלה נהר המקונג, אל פנום פן בירת קמבודיה. השייט נותן לנו את האפשרות לראות את עורק המסחר החשוב בין שתי בין הארצות ואת החיים על שפת הנהר. כאשר נגיע  לפנום פן נצא לסיור באתריה המרכזיים של העיר: ארמון המלך ופגודת הכסף, מוזיאון טול סלנג והטיילת הצרפתית. לינה וארוחת ערב בפנום פן.


יום 12 I סיאם ריפ 

הבוקר נשכים קום ונצא בנסיעה אל סיאם ריפ עם ההגעה נצא ליום של סיורים במקדשי אנגקור. מקדשים אלה מסמלים את הפאר והעוצמה שהיו נחלתה של קמבודיה בין המאות 9-13. המבנים מציגים ארכיטקטורה מופלאה עם פסלים ותבליטים המהווים יצירות אומנות מרשימות ומקור מידע חשוב ביותר על חיי היום יום של אותה תקופה. בין היתר נבקר בשער הדרומי, במקדש באיון שעל מגדליו הרבים מתנשאים כ-200 פרצופי ענק מחייכים המישירים מבט אל המטייל בכל אשר יפנה, בטרסת הפילים, בקומפלקס המלכותי, ונסייר באחד השיאים של המקום – מקדש טא פרום שנותר מכוסה ג'ונגל כפי שהתגלה על ידי החופרים.  בסיום היום נצפה בשקיעה מעל אחד המקדשים. נלון בסיאם ריפ.  

 

ימים  13-14 I מקדשי אנגקור , אגם טונלה

לאחר ארוחת בוקר נסייר עוד במקדשים מרתקים אלו, ונצא בנסיעה לאגם טונלה, המשמש כשסתום למימיו הגואים של המקונג.  נשוט על האגם ונראה על גדותיו חיים שלמים: שווקים צפים, בתי כלונסאות פזורים בכל עבר ואנשים המוצאים פרנסתם על האגם הזה. נשוב לסיאם ריפ לטיסת ערב חזרה לבנגקוק ומשם בטיסת לילה חזרה לתל אביב. 


bottom of page