top of page

יפן - מסע עומק מיוחד אל שיא פריחת הדובדבן בארץ השמש העולה - הטיול של מוטי - 14 יום

המסלול הקלאסי ליפן שלובשת חג בימי פריחת הדובדבן – מסע אל המדינה הנחשבת בעיני רבים כמדינה המתקדמת ביותר בעולם השומרת על מסורת עתיקה, אסתטיקה ייחודית ודרך חשיבה השונה בהרבה מדרך החשיבה של העולם המערבי. ביפן האסתטיקה נשמרת בכל מקום ואנו במסגרת הטיול המיוחד ליפן ננסה להכיר אותה מקרוב תוך שילוב של מסלולי טבע מרתקים באזור האלפים היפניים ועמק קיסו, בעזרת המסורת אותה נחווה באזור קיוטו ובמעיינות החמים היפניים ובמודרניות שתעלה על כל ציפיותינו בעיר טוקיו. 

למרות שחלפו כמה עשרות שנים מימי המלחמה בוייטנאם ורק בשנים האחרונות החלו  שתי המדינות המרתקות ביותר בדרום מזרח אסיה לפתוח את שעריהן לתיירות נכנסת מהמערב. וייטנאם, עשירה במגוון אתרי טבע מרהיבים בנופים נפלאים ובאוכלוסייה צבעונית ומרתקת. לקינוח המסע המיוחד שלנו בוויטנאם נצא אל קמבודיה השכנה בה נתרשם מנפלאות אנגקור וואט ומעוד אתרים מופלאים. 


הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 
רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1-2 I ת"א – טוקיו

נצא בטיסה דרך יעד ביניים באירופה אל טוקיו, בה ננחת ביום השני בבוקר. לאחר ארגון ראשוני בנמל התעופה נצא להכיר את הבירה היפנית, כרך ענק בן 24 מיליון תושבים. את סיורנו בעיר המרתקת נתחיל ברובע הרג'וקו: נכיר את סיפורו של הקיסר מייג'י במקדש השינטו הנושא אם שמו. נהלך שדרת אומוטה סנדו היפהפייה והאופנתית. נמשיך למקדש השינטו נמשיך לשיבויה, אזור הקיטש, על בתי הכלבו הענקיים שבה, והמדרחוב עם אין ספור החנויות. נחצה את מעבר החצייה המפורסם של שיבויה, ואחר הצהריים נעשה סיבוב בגינזה- האזור היוקרתי של טוקיו. נהלך ברחוב הראשי עם בתי הכל בו הענקיים. לינה בטוקיו. (ע)


יום 3 I  ניקו 

הבוקר נעזוב את טוקיו בבוקר, אליה נשוב לקראת ערב ונצא לניקו השוכנת כ-140 ק"מ צפונית לטוקיו: נסיעתנו לניקו תעבור באזור הררי ומיוער עם אוירה רוחנית עמוקה. בניקו התיישב נזיר במאה ה-8 לספירה, וסביבו התפתחו מנזרים ומקדשים.  על הר זה נמצא מקדש טושוגו עם קבר טוקוגאווה ייאסו, השוגון הראשון אשר איחד את יפן בתחילת המאה ה-17. נהלך בין המנזרים ובינות לעצים האדירים. משם ניסע בדרך פתלתלה לראות את מפלי יוטקי ואגם יונוקו. עם ערב נחזור ללינה בטוקיו. (ב,ע)


יום 4 I טוקיו

הבוקר, נעבור דרך האי אודייבה, אי מלאכותי מעשה ידי אדם, עם מבנים סופר- מודרניים, אשר נבנה כדי לתת מענה למצוקת הבינוי בעיר. במעבורת נשוט לאסקוסה, האזור העתיק של טוקיו  לביקור במקדש סנסו ג'י, המקדש הבודהיסטי החשוב ביותר בטוקיו. לאורך השביל המוביל אל המקדש נוכל ליהנות  מחנויות ססגוניות רבות ומאות, אם לא אלפי, אנשים. נתארגן במלון ובערב נעלה לתצפית מרשימה ממגדלי העירייה בשינג'וקו. פה גם נערוך סיבוב באזור חיי הלילה. לינה בטוקיו. (ב,צ)

יום 5 I טוקיו – הקונה 

הבוקר נפרד מהכרך הגדול של טוקיו וניסע מערבה להקונה. נבקר באחד המוזיאונים המדוברים ביותר בעולם- המוזיאון הפתוח בהקונה, המציג אומנות של מיטב פסלי העולם בגן רחב ידיים. בעזרת רכבל נעלה לאווקודני- אזור מיוחד עם פעילות געשית. נעלה בשביל הצר, העובר בין אדי קיטור, עד למקום בו בוץ חם מבעבע בהר. מפה נוכל לראות (אם מזג האוויר יאפשר זאת) את הר פוג'י, סמלה של יפן. לינה בהקונה במלון עם מעיינות חמים וארוחת ערב יפנית מסורתית. (ב,ע)


יום 6 I  הר פוג'י – האלפים היפניים 

הבוקר נצא בנסיעה סביב ההר, המזוהה ביותר עם הארכיפלג: הר פוג'י עד ההגעה לעברו השני, נקדיש זמן לביקור במוזיאון קובוטה- מוזיאון ייחודי של אומן קימונו, המעוצב בשילוב מיוחד, כמו שרק ליפן יש להציע עם הטבע. מפה נעלה לאלפים היפניים בדרך יפהפייה, עד הגיענו לחוות ווסאבי- שורש חזרת חריף המהווה מרכיב חשוב באוכל היפני. את הווסאבי מגדלים על ערוגות מים קרים זורמים, וכך ממוקמת החווה בדיוק במקום אליו מתנקזים המים הקרירים כאשר הם יורדים מההרים המושלגים.  לינה במצומוטו.(ב,ע)


יום 7 I  מצודת מצומוטו – אירוח יפני מסורתי

נתחיל את היום בביקור במצודה העתיקה של מצומוטו, שתמחיש לנו את תקופת השוגונים והסמוראים. נמשיך בנסיעה בין ההרים, עד הגיענו לעמק קיסו הציורי, נצא להליכה רגלית יפה בין כפרים חמודים אשר ישבו על דרך אדו- הדרך המרכזית שקישרה בין קיוטו לטוקיו במאות 14-16. לאחר הטיול נמשיך בין ההרים, עד הגיענו לעיירת מעיינות חמים. פה נתמקם במלון יפני מסורתי עם מעיינות חמים. ננצל את אחר הצהריים להתרגעות במעיינות החמים ונהנה מארוחת ערב יפנית מסורתית אשר תוגש לנו במיוחד. לינה בגרו. הלינה על מזרנים (פוטון) על רצפת מחצלת (טטמי) ודלתות הזזה מנייר, שירותים צמודים. (ב,ע)


יום 8 I טקיימה – קנזאווה 

לאחר ארוחת בוקר ניסע לטקיימה, עיירה מסורתית שהשתמרה היטב. נהלך ברחובות העיירה, בין בתי העץ העתיקים, מבשלות הסאקי (יין אורז) ובתי המלאכה של האומניות המקומיות ונבקר במוזיאון מרכבות הפסטיבלים. מפה ניסע לאחד הכפרים העתיקים שבין ההרים. ניכנס לאחד הבתים להתרשם מסגנון הבנייה המסורתי, המשלב חומרים טבעיים, ובנייתו מותאמת לכמויות השלג הגדולות היורדות בחורף. נמשיך בנסיעה דרך ההרים ונרד למישורים המובילים אל ים יפן, כאשר משני צידי הכביש שדות אורז ובתים מסורתיים יפים. בהגיענו נסייר ברובע הסמוראים, פה נהלך בסמטאות שנשתמרו מאז ימי הסמוראים ונכנס לבית משפחת סמוראים. לינה בקנזאווה.(ב,ע)


יום 9 I  קנזאווה – קיוטו 

נתחיל את היום בטיול מקסים בגן קנרוקואן, אחד מבין שלושת הגנים היפים ביותר ביפן. גן רחב ידיים זה הוא גן הטירה של מנהיגי שושלת מאדה מאז שנת 1553 ועד 1867. שושלת מאדה הייתה השנייה בחזקתה ביפן. השושלת החזקה ביותר הייתה שושלת טוקוגאווה- סמוראים שישבו בטוקיו (אדו). נבקר בסדנא לצביעת משי ייחודית לאזור. בצהריים ניסע לקיוטו ( כ 4 שעות נסיעה), אליה נגיע לקראת ערב. לאחר התארגנות נצא ביחד לבית שלום, ביתם של יפנים אוהבי ישראל. לינה בקיוטו. (ב,צ)


יום 10 I קיוטו 

קיוטו עיר הבירה של יפן במשך מאות שנים. כאן ישב הקיסר משנת 794 עד 1868, השנה בה עברה הבירה לטוקיו. נתחיל את היום בביקור בגולת הכותרת של קיוטו, היא מקדש הזהב Kinkakuji  היושב ליד אגם קטן. המקדש כולו צבוע זהב, ומשתקף באגם באופן מרשים. המקדש המקורי נשרף על ידי נזיר בשנות ה-50, שהתרעם על הסתאבות הנזירים הראשיים. נמשיך ונבקר בגן הסלעים המפורסם ריואנג'י, דוגמא קלאסית לגן חצץ יבש. נסייר במצודת ניג'ו של השוגון טוקוגאווה לישו, השוגון הגדול ביותר שידעה יפן. המצודה מפוארת למדי ובעלת גן ייחודי. נסיים בשוק נישיקי ורחוב קוורמצ'י על שפע החנויות שבו. בערב נצא לבילוי באזור גיאון, אזור הבילויים המסורתי של קיוטו, בו עובדות גיישות גם כיום. לינה בקיוטו


יום 11 I קיוטו – הירושימה 

נתחיל את היום בשדרת הפילוסופים- שדרת עצי דובדבן פורחים (בעונה) לאורך נחל, שמסתיימת במקדש ננזנג'י - מקדש זן פעיל עם גן יבש מיוחד במינו. נמשיך למקדש קיומיזודורה, ממנו נשקפת תצפית יפהפה של עצים פורחים ונגיע למעיין הרפואה. כשנצא נשוטט בין החנויות השופעות ברחוב הצר קיומיזומיצ'י, והרחובות הצרים והמעניינים . נחתום את סיורנו בקיוטו במקדש השינטו היאן, אשר נבנה על ידי הקיסר מייג'י כדי להראות את הקשר האדוק בין הקיסרות לדת השינטו. בריכת המקדש היא מן הנעימות והיפות בקיוטו. מתחנת הרכבת המרשימה של קיוטו ניסע ברכבת המהירה "שינקנסן" להירושימה ללינת לילה.  (ב,ע)


יום 12 I  הירושימה – נארה 

לאחר ארוחת בוקר נבקר במקום בו הוטלה הפצצה האטומית, בפארק השלום והמוזיאון. נסייר בפארק ונבין את השתלשלות ההיסטוריה מנקודת מבט מקומית.  מפה ניסע לביקור מאלף במפעל למכוניות, בו נראה את רמת העבודה היפנית (מותנה באישור סופי). נעבור לצידה השני של העיר ובשייט נעים במעבורת נחצה לאי מיאג'ימה הקדוש, לביקור במקדש המפורסם שבו- איצוקושימה. נעלה למקדש נוסף במעלה ההר- דאישואין. מפה נצא בנסיעה מזרחה לנארה  ללינת לילה. (ב,ע)


יום 13 I נאושימה 

לאחר ארוחת בוקר ניסע לנמל המעבורות, מפה נפליג הפלגה קצרה אשר תיקח אותנו מהאי הונשו אל עבר האי "נאושימה", אי המוזאונים. בעברו היה מקום זה ישוב דליל ומנומנם, משכנם של דייגים וללא שום יחוד, עד אשר חברה מקומית להוצאה לאור הקימה את חברת Bennsse   וזו שכרה את שירותיו של הארכיטקט היפני טדאו אנדו  כדי להקים מוזיאון המכיל בין היתר עבודות של אנדי וורהול, דויד הוקני וז'אן מישל בסקיאט. האי נאושימה הפך למרכז של אמנות עכשווית המוצגת בנופים יפהפיים וייחודיים.  ההגעה אל האי בספינת מעבורת מהמזח בעיירה אונו (Uno) ולאחר 20 דקות של שיט מגיע אל האי הקטן והמיוחד במינו. לאורך חופי נאושימה ניצבים  גם פסלי חוצות מעניינים המוסיפים לאווירה המיוחדת של האי הקטן. פרויקט אחר ומיוחד באי הוא "בתי אמנות", בו  שיפצה החברה ושימרה בתים עתיקים ברובע הומורה (Hommura) ומסרה אותם לידי אמנים יפנים ומערביים ידועים, שהפכו כל אחד מהם ליצירת אמנות לעצמה, יצירה עכשווית המתקשרת עם האסתטיקה והמסורות העתיקות ועם התרבות המקומית. אם יוותר זמן  נבקר במוזיאון צ'יצ'ו מקדש גו'או, הבנוי אבנים, עץ ומדרגות זכוכית, אפשר לראות בעיניים את הקשר בין עבר לעתיד. לינה באוקיימה (ב,ע)


יום 14 I  אוקיימה – נארה 

את יום הטיול האחרון שלנו נקדיש לביקור בעיר הבירה הראשונה של יפן. נבקר במקדש טודאיג'י ובו פסל בודהה גדול מעץ. המקדש המרשים נמצא בלב  פארק הצבאים, בו מהלכים חופשי צבאים ואפשר להאכילם מכף היד. נמשיך ברגל דרך חורשת עצי דובדבן ענקיים אל מקדש השינטו קסוגה טאישה אשר בשבילים אליו וסביבו מאות מנורות אבן. לקראת ערב ניסע לנמל התעופה באוסקה לטיסה חזרה לתל אביב  


bottom of page