top of page

יפן - קצת אחרת - מסע עומק מיוחד אל המסלול המושלם לארץ השמש העולה - הטיול של אדית - 18 יום

בטיול אינטימי זה ניכנס לתוך החיים ביפן, למפגש בלתי אמצעי עם אנשי המקום  ונכיר את דרך החיים שלהם מקרוב.  נפגש עם יפנים ונלמד על פילוסופיית החיים הבודהיסטית, נתוודע להיסטוריה, למסורת עתיקה, לאסתטיקה ייחודית ודרך חשיבה כה שונה משלנו. הטיול מתוכנן כך שנגיע בדיוק לפריחת הדובדבן,  עם דגש מיוחד על טבע בחצי האי נוטו. בחלק מהמקומות נלון בריוקאנים קסומים, ליד מעיינות חמים, עם ארוחות ערב ובוקר מסורתיות. 


הערות חשובות:


  • רוב הנסיעות שלנו יהיו באוטובוס פרטי, אבל נשלב גם רכבות תחתיות ומוניות. המזוודות נשלחות ממלון למלון ואין צורך לסחוב את הדברים על הגב.


  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 
רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1-2 I ת"א – טוקיו: אסקוסה, אודייבה

נמריא מנתב"ג בטיסת צהריים לטוקיו, דרך איסטנבול וננחת למחרת בנריטה. משם נצא להכיר את טוקיו, עיר הבירה של יפן. נתחיל באסקוסה, האזור העתיק של טוקיו לביקור במקדש סנסו ג'י, המקדש הבודהיסטי החשוב ביותר בטוקיו. נבקר במוזיאון הבונזאי הסמוך, ונצא בשייט לאי אודייבה, אי ספור- מדרני, מעשה ידי אדם, אשר נבנה כדי לספק מרחב נוסף לקניונים ואולמות תצוגה. לינה בטוקיו.


יום 3 I טוקיו: שוק הדגים, מוזיאון אדו, מוזיאון אואנו, גן ארמון הקיסר

עם בוקר נצא לביקור בשוק הדגים של טוקיו, שנחשב לגדול ביותר באסיה. נראה הדוכנים גדושים בפירות ים ודגים (הביקור מותנה באישור השלטונות). נמשיך למוזיאון אדו, המשחזר את סגנון החיים בטוקיו של המאה ה 16 (אדו היה שמה של טוקיו אז). נעבור לביקור בפארק אואנו אשר בו ממוקם המוזיאון הלאומי. סמוך לפארק נוכל למצוא את אחד השווקים הצבעוניים והעמוסים שיש ביפן- שוק אוקצ'ימצ'י. לסיום, נבקר בגן המזרחי של ארמון הקיסר. לינה בטוקיו.


יום 4 I טוקיו: הרג'וקו, שיבויה, גינזה, שינג'וקו

זהו יום ראשון ולכן נתחיל את היום בהרג'וקו: נבקר במקדש שינטו מייג'י המוקדש לזכר קיסר מייג'י, אשר שם קץ לשלטון הפאודלי ומעמד השוגון ב-1867. המקדש מבוקש מאוד לחתונות מסורתיות הנערכות שם בעיקר בימי ראשון ברוב טקס. ליד תחנת הרכבת יש סיכוי שנראה חבורות של צעירים מתלבשים קצת "משוגע". נהלך בשדרת אומוטה סנדו היפהפיה, ונראה את המבנים המעניינים. אם מפה נעבור לסיבוב באזור המהודר גינזה, שם נוכל להתרשם מבתי הכל בו הענקיים. לעת ערב נגיע לשינג'וקו, לסיור כולל תצפית מרשימה על העיר וטעימה מחיי הלילה הסוערים. לינה בטוקיו.


יום 5 I ניקו, קבר טוקוגאווה

היום נצא ברכבת לניקו, עיירה קטנה ומסורתית השוכנת כ-140 ק"מ צפונית לטוקיו. אזור הררי ומיוער עם אוירה רוחנית עמוקה. כאן התיישב נזיר במאה ה-8 לספירה, וסביבו בקתתו התפתחו מנזרים ומקדשים. על ההר ניצב מקדש טושוגו ובו קבר טוקוגאווה ייאסו, השוגון הראשון אשר איחד את יפן בתחילת המאה ה-17. נהלך בין המנזרים ובינות לעצים האדירים ונספוג את האווירה המיוחדת של המקום. נחזור בערב לטוקיו. לינה בטוקיו.


יום 6 I הקונה

נעזוב את טוקיו וניסע מערבה להקונה, נבקר באחד המוזיאונים המדוברים ביותר בעולם- המוזיאון הפתוח בהקונה, המציג פסלים של מיטב פסלי העולם בגן רחב ידיים. נעלה לביקור באוואקודני, שם נראה פעילות של גופרית מבעבעת ומשם נוכל לראות (אם מזג האוויר יאפשר זאת) את הר פוג'י, סמלה של יפן. לינה בהקונה במלון עם מעיינות חמים. הלינה על מזרנים (פוטון) על רצפת מחצלת (טטמי) ודלתות הזזה מנייר, ושירותים צמודים. ארוחת ערב כלולה.


יום 7 I מוזיאון הקימונו, מצודת מצומוטו

עם בוקר ניסע מסביב להר פוג'י לצידו השני, דרך חמשת האגמים שלמרגלות את ההר, עד למוזיאון קובוטה- מוזיאון ייחודי של אומן קימונו, המעוצב בשילוב עם הטבע. מפה נעלה לאלפים היפניים בדרך יפהפייה, העוברת לאורך נהר ומשני צידיה יערות ירוקים. נגיע למצומוטו לביקור במצודה העתיקה, שתמחיש לנו את תקופת השוגונים והסמוראים. לינה במצומוטו.


יום 8 I טיול רגלי בעמק קיסו, לטקיימה

היום נמשיך בנסיעה בין ההרים, כאשר אנו עולים ויורדים, עד הגיענו לעמק קיסו הציורי, שם נרד לטיול הליכה רגלי בין כפרים. נמשיך בנסיעה לטקיימה, עיירה מסורתית שהשתמרה היטב. נהלך ברחובות העיירה, בין בתי העץ העתיקים, מבשלות הסאקי (יין אורז) ובתי המלאכה של האומניות המקומיות ונבקר במוזיאון מרכבות הפסטיבלים. ננצל את אחר הצהריים להתרגעות במעיינות החמים עם נוף להרים המושלגים. לינה בטקיימה.


יום 9 I טקיימה, שוק הבוקר, שירקאווה- גו, קנזאווה

נשכים לסיבוב בין דוכני שוק הבוקר של טקיימה, מפה ניסע לכפר שירקאווה גו, כפר אליו הובאו בתים כפריים מכל האזור בזמן שנבנה סכר ענק. הכפר ממוקם בעמק מוקף הרים מושלגים על גדות נהר שוצף. ניכנס לאחד הבתים להתרשם מסגנון הבנייה המסורתי, ונעלה לתצפית יפה על הכפר וההרים ממרומי הגבעה. נמשיך בנסיעה דרך ההרים ונרד למישורים המובילים אל ים יפן, כשאר משני צידי הכביש שדות אורז ובתים מסורתיים יפים. בהגיענו לקנזאווה נבקר ברובע הסמוראים, שם נהלך בסמטאות שנשתמרו מאז ימי הסמוראים ונכנס לבית משפחת סמוראים. במידה ויהיה זמן נוכל לבקר ברובע היגשי צ'איה היפה. לינה בקנזאווה.


יום 10 I מקנזאווה לחצי האי נוטו- יום טבע

נתחיל את היום בטיול מקסים בגן קנרוקואן, אחד מבין שלושת הגנים היפים ביותר ביפן. גן רחב ידיים זה הוא גן הטירה של מנהיגי שושלת מאדה מאז שנת 1553 ועד 1867. שושלת מאדה הייתה השנייה בחזקתה ביפן. השושלת החזקה ביותר הייתה שושלת טוקוגאווה- סמוראים שישבו בטוקיו (אדו). לאחר הסיור נצא בנסיעה עם מיניבוס פרטי לחצי האי נוטו הפחות מתוייר: ניסע לאורך החוף ועל החוף (!!) לעיירה ואג'ימה, כאשר בדרך אנחנו עוצרים לביקור בכפרים קטנים והליכות רגליות לאורך הדרך הפראית והמצוקים שלאורך הים. נבקר בבית מקומי ונתרשם מאורח החיים הייחודי למקום. לינה בריוקן מסורתי * על חוף הים, עם ארוחת ערב יפנית מסורתית. לינה בוואג'ימה במלון עם מעיינות חמים.


יום 11 I חצי האי נוטו- קנזאווה

נתחיל את הבוקר בביקור בשוק הבוקר של ואג'ימה, שאין כדוגמתו ביפן. אין שם כמעט תיירים ואפשר לראות את הפן המאוד כפרי של האנשים שם. האזור מפורסם בכל יפן בכלי הלאקה שלו, ואנחנו נכנס לסדנא להכנת כלי לאקה כדי ללמוד על התהליך. נמשיך צפונה לתצפית על טרסות האורז הרבות הגולשות אל הים. את ביקורנו בחצי האי נסיים בביקור בבית של משפחה עשירה, נצר למשפחת שוגון שנאלץ לברוח למקום מסתור. נשמע הסברים ממקור ראשון מבני משפחתו. נחזור לקנזאווה ללינת לילה.


יום 12 I קנזאווה- קיוטו: מקדש היאן, בית שלום

לאחר ארוחת בוקר נבקר בשוק הדגים של קנזאווה, הנחשב לשוק השני בגודלו ביפן. ניסע לקיוטו (4 שעות) ונבקר בגן היאן, נבקר גם במקדש השינטו היאן, אשר נבנה על ידי הקיסר מייג'י כדי להראות את הקשר האדוק בין הקיסרות לדת השינטו. בריכת המקדש היא מן הנעימות והיפות בקיוטו. בערב נצא ביחד לבית שלום, ביתם של יפנים אוהבי ישראל. לינה בקיוטו.


יום 13 I קיוטו: מקדש הזהב, גן ריואנג'י, מצודת ניג'ו

קיוטו עיר הבירה של יפן במשך מאות שנים. כאן ישב הקיסר משנת 794 עד 1868, השנה בה עברה הבירה לטוקיו. נתחיל את היום בביקור בגולת הכותרת של קיוטו, היא מקדש הזהב Kinkakuji היושב ליד אגם קטן. המקדש כולו צבוע זהב, ומשתקף באגם באופן מרשים. המקדש המקורי נשרף על ידי נזיר בשנות ה-50, שהתרעם על הסתאבות הנזירים הראשיים. נשמיך ונבקר בגן הסלעים המפורסם ריואנג'י, דוגמא קלאסית לגן חצץ יבש. נסייר במצודת ניג'ו של השוגון טוקוגאווה לישו, השוגון הגדול ביותר שידעה יפן. המצודה מפוארת למדי ובעלת גן ייחודי. נסיים בשוק נישיקי ורחוב קוורמצ'י על שפע החנויות שבו. בערב נצא לבילוי באזור גיאון, אזור הבילויים המסורתי של קיוטו, בו עובדות גיישות גם כיום. לינה בקיוטו.


יום 14 I קיוטו: דרך הפילוסופים, מקדש ננזנג'י, מקדש קיומיזודרה

נתחיל את היום בשדרת הפילוסופים- שדרת עצי דובדבן לאורך נחל, שמסתיימת במקדש ננזנג'י - מקדש זן פעיל עם גן יבש מיוחד במינו. נמשיך למקדש קיומיזודורה, ממנו נשקפת תצפית יפהפה של עצים ממגוון רחב ונגיע למעיין הרפואה. כשנצא נשוטט בין החנויות השופעות ברחוב הצר קיומיזומיצ'י, ונמשיך ברגל דרך הרחובות הצרים והמעניינים לפארק אוימה. לינה בקיוטו.


יום 15 I רכבת מהירה להירושימה, האי מיאג'ימה

לאחר ארוחת בוקר ניסע ברכבת המהירה "שינקנסן" להירושימה, נעבור לצידה השני של העיר ובשייט נעים במעבורת נחצה לאי מיאג'ימה הקדוש, לביקור במקדש המפורסם שבו- איצוקושימה. נעלה למקדש במעלה ההר- דאישואין. נחזור להירושימה ללינת לילה.


יום 16 I הירושימה - קורשיקי

הירושימה, המקום בו הוטלה הפצצה האטומית, היא עיר מודרנית ואין בה זכר לאסון הנורא, למעט פארק השלום והמוזיאון בו נבקר. נסייר בפארק ונבין את השתלשלות ההיסטוריה מנקודת מבט מקומית. נעזוב את הירושימה בנסיעה מזרחה לקורשיקי, שם נהלך בין הרחובות המשוחזרים. עיירה זו שימרה צביון מסורתי ובמקביל אפשר לראות בה את השינויים שחלו במאה 19 כאשר התעשייה נכנסה ויפן הפכה למדינה מתועשת. לינה בקורשיקי.


יום 18-17 I קורשיקי, נרה - לישראל

לאחר ארוחת בוקר ניסע מערבה לעירה ביזן, המפורסמת בגלריות הקדרות שבה. נמשיך לנרה, עיר הבירה הראשונה של יפן. נבקר במקדש טודאיג'י ובו פסל בודהה גדול מעץ. המקדש המרשים נמצא בלב פארק הצבאים, בו מהלכים חופשי צבאים ואפשר להאכילם מכף היד. נמשיך ברגל דרך חורשת עצי דובדבן ענקיים אל מקדש השינטו קסוגה טאישה אשר בשבילים אליו וסביבו מאות מנורות אבן. בסיום הסיורים נעבור לשה התעופה של אוסקה לטיסה הביתה דרך יעד ביניים באירופה. נחיתה בישראל ביום ה 18 בשעה 8:45

ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, תנאי הדרך, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.


bottom of page