top of page

ניו זילנד - מסע עומק מיוחד בקצה של העולם - הטיול של מיקי - 21 יום

ניו זילנד, קבוצת האיים הממוקמת בחלקה הדרומי ביותר של יבשת אוקיאניה היא אחד היעדים המרתקים והמעניינים ביותר בעולם: שילוב מדהים של עולם חי ייחודי, תרבות מאורית מרתקת, ערים מעניינות במקום הכי רחוק בעולם, אבל מעל הכל טבע עוצר נשימה. נופים קסומים: אגמים אלפיניים, הרים נישאים, לגונות כחולות ועוד הן רק חלק מהמראות הצפויים לכם במסלול טיול בניו זילנד. 


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 
רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1-2 I טיסה לצד השני של העולם – ת"א – יעד ביניים - אוקלנד

המראה בטיסת לילה ארוכה דרך יעד ביניים לאוקלנד בה ננחת בשעות הערב ללינה.  


יום 3 I אוקלנד 

הבוקר אחרי שנתאושש מהטיסה הארוכה נקום בשעה מאוחרת מעט ונתחיל את ההכרות הראשונית עם העיר אוקלנד: אוקלנד ידועה גם בתוארה כ"עיר המפרשים", נקודת הזינוק המפורסמת לתחרויות שייט מפרשיות. תחנתנו הראשונה בעיר תהיה בפארק אוקלנד דומיין, פארק ציבורי בו נשוטט ונתרשם מאופייה המיוחד של העיר, במסגרת הסיור נערוך הכרות ראשונית עם התרבות המאורית בסיור במוזיאון אוקלנד המיוחד. נמשיך לאורך כביש החוף למפרץ המסיון המיוחד ונעלה לתצפית מרהיבה ממגדל sky tower. לקראת ערב נשוב למלוננו ובערב נצא לבילוי משותף וזמן חופשי לארוחת ערב.  (ב)  


יום 4 I אוקלנד – רוטורואה 

הבוקר נעזוב את אוקלנד ונצא בנסיעה דרומה לכיוון העיר רוטורואה, בדרכנו אל העיירה נעצור לביקור באתר טה פויה, בו נסייר בין הבריכות המבעבעות של בוץ רותח וגייזר המתפרץ כמה פעמים ביום. מכאן נמשיך אל רוטורואה, הממוקמת בלב האזור הגעשי של האי הצפוני, השוכנת לחופו של אגם הנושא את שם העיר, הגדול מבין כל אגמי האזור. רוטורואה נחשבת בעיני רבים, מלבד היותה מרכז תרמילאים חשוב בקבוצת האיים, גם כן כמרכז הלימוד המורשת המאורית, אותם תושבים פולינזיים של ניו זילנד אשר הצליחו לשמור על עצמאותם המדינית עד לשנת 1,840. במסגרת הסיור אותו נערוך באזור נצא להכיר את מורשתם בביקור הצהריים נצא לטיול רגלי למפלים יפים. נתארגן במלון לקראת יציאת ערב אל הכפר המאורי מראי מאורי בו נחווה חוויה אנתרופולוגית מיוחדת ובלתי נשכחת, ננסה להתמודד בהצבת אתגר מיוחדת (פווהירי) ונהנה ממופע הפולקלור המיוחד של בני המיעוט דרכו נלמד על אורחות חייהם והמסורת המיוחדת שלהם ונהנה מארוחה הכוללת אוכל עטוף המבושל באידוי בבור מתחת לאדמה, על פי המורשת המאורית. לינה ברוטורואה. (ב,ע) 


יום 5 I רוטורואה – שמורת הטבע טונגרירו 

יום ארוך ועשיר לפנינו את הבוקר נפתח בשייט מיוחד באגם קווין, על סיפון האוניה נאכל את ארוחת הבוקר ונתרשם בדרך ייחודית ושונה מהאזור הגעשי המרהיב של רוטורואה: נתרשם מכף קוואהה, מפרץ סולפור ונקודות ציון נוספות בשייט בוקר מיוחד ומרהיב. לאחר השייט נתחיל במסענו דרומה דרך יערות ענק של עצי אורן גדולים לכיוון טאופו, האגם הגדול ביותר בקבוצת האיים של ניו זילנד ונתרשם ממפלי הוקא הגועשים. מכאן נמשיך בנסיעה דרומה על כביש מהיר לכיוון הכפר ווהאקה פפה, תוך חציית חוות חקלאיות רחבות. לקראת צהריים נגיע אל הפארק הלאומי של טונגרירו, נכנס לשמורה ונערוך בה מספר סיורים רגליים ונתרשם ממפלי טאראקאנקי המרשימים. נמשיך ונסייר בשמורה ככל שיותיר לנו הזמן ונישאר ללינה באזור. 


יום 6 I טונגרירו – נאפייר 

היום נזכה להתרשם עוד מעט מהנופים הקסומים של שמורת הטבע טונגרירו ממנה נצא בנסיעה ארוכה בדרך הררית נידחת העוברת בין נחלים יפים, חוצה רמות מרעה בדרך המטפסת אל נאפייר, עיר השוכנת על גדות לוע הר געש קדום המכוסה כולו במי ים, העיר שנחרבה כמעט כליל ברעידת אדמה גדולה בשנת 1963 נבנתה מחדש בסגנון ארט דקו, מה שהפך אותה לעיר תיירותית מעניינת. עם הגיענו אל נאפייר נצא לסיור קצר במרכזה של העיר בין הרחובות המצועצעים של העיר. לינה בנאפייר (ב) 


יום 7 I  נאפייר – קייפ קידנפרס - וולינגטון 

הבוקר נצא בנסיעה של שעה וחצי בעגלות הרתומות לטרקטורים לכיוון חופי האוקיינוס השקט, למרגלות צוקי אבל גיר מרשימים כדי לבקר במושבת הענק של העופות הימיים: קייפ קידנפרס, מושבת ענק של ציפורי הGannet, או בשמם העברי ציפורי ה"סולה", במינו האוסטרלי/אסייתי. המושבה ממוקמת על מצוק גבוה אליו נעפיל בטיפוס רגלי קל. מכאן נמשיך בנסיעה ארוכה דרומה דרך עיירות ציוריות הידועות בחוות הכרמים הענקיות המייצרות יין משובח, מכאן נטפס דרך רכסי הרי מוטקה ונכנס אט אט אל עיר הבירה וולינגטון. בהגיענו אל עיר הבירה נצא לתצפית בקרוניות קטנות על העיר המרהיבה והנמל העשיר. (ב) 


יום 8 I וולינגטון – פיקטון – נלסון 

הבוקר נצא להכיר מעט את עיר הבירה וולינגטון: תחנתנו הראושנה תהיה כנסיית סנט פול הישנה הבנוייה בסגנון גותי קולוניאלי, נתרשם גם מבנייני הפרלמנט הניו זילנדי. מכאן נמשיך לביקור בגנים הבוטאניים לפני שנועבר אל טה פפה, נמל המעבורות המשייטות בין האיים: מכאן נצא לשייט על גבי ספינת הקוק סטרייט קרוסינג בשייט שיעבור בין המרלבורו סאונדס (מיצרי מרלבורו) על גבעותיו התלולות המכוסה צמחייה עבותה, לקראת אחר הצהריים נגיע אל המעגן ממנו נמשיך בנסיעה אל הדרומי פיקטון ממנה נמשיך לנלסון בדרך העוברת בין נופים מרהיבים אליה נגיע לקראת ערב. 


יום 9 I שמורת אבל טסמן 

אחד הימים היפים בטיול המוקדש לשמורת הטבע הימית מהיפות בניו זילנד, הנקראת על שמו של מגלה הארצות ההולנדי אבל טסמן. את הבוקר נפתח בשייט במרהיב בין מימיו הצלולים של האוקיינוס והלגונות הקטנות למסלולי הליכה בנופי הפארק, יום שייט קטום בין מפרצים עטורי חולות זהובים, יערות סבוכים וירוקים הגולשים לים, גשרים תלויים הממוקמים מעל לתצפיות נוף מרהיבות ועולם חי עשיר של אריות ים ועופות חוף רבים. בסיום השייט נשוב לנלסון ללינה. (ב)


יום 10 I נלסון – קאייקורה – כרייסטצ'רץ' 

הבוקר נעזוב את נלסון ונצא בנסיעה דרומה בדרכי החוף היפות בין עמקים ונהרות עד הגיענו אל העיירה קאייקורה ממנה נצא לשייט נוסף (השייט מותנה בתנאי מזג האוויר) לצפייה בדולפינים, באם יתמזל מזלנו נוכל ראות גם את לוייתן האורקה, בכלבי ים פרוותיים של ניו זילנד ובעיקר בכוכבים הבלתי מעורערים של השייט דולפיני ההקטור, לאחר השייט נמשיך בנסיעה דרומה לאורך קו החוף הצפון מזרחי ואולי נזכה לראות גם את מושבות כלבי הים המתפרקדים להם בשמש החמימה. לקראת אחר הצהריים נגיע אל העיר כרייסטצ'רץ' ללינה. 


יום 11 I כרייסטצ'רץ' – הרכבת האלפינית – סלעי הפנקייק – גריימאות' 

הבוקר לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את המלון בכרייסטצרץ' ונצא לתחנת הרכבת כדי לעלות ברכבת האקספרס הטראנס אלפינית לכיוון מעבר אתור בנסיעה מרהיבה העוברת בדרכים המתפתלים מעל לגשרים מאסיביים דרך ערוצי נחלים מרהיבי עין, נהרות לאורך רכס ההרים הגבוהים של האלפים הדרומיים. לקראת צהריים אחרי נסיעה מרהיבה נגיע אל מרכז המבקרים של אגם ארתור ממנה נמשיך בנסיעה לכיוון גריימאות' לסיור לכיוון פונקאייקי אל מה שמכונה "סלעי הפנקייק", כאן נצא למסלול הליכה לצפות בסלעים המרהיבים ובנוף המרשים הנשקף ומגיע עד לחופי הים הטזמני העוצמתי. נמשיך למסלול רגלי נוסף המכונה "טרק טרומן" בהליכה דרך יער גשם סוב טרופי המוביל אל חופי ים טסמן המרהיבים המתנפצים אל הנוף הסלעי. בסיום המסלול נרד לגריימאות' בה נבלה את הלילה לקראת המשך המסע שלנו בניו זילנד. 


יום 12 I מיני טרקינג על קרחון פרנץ יוסף 

הבוקר נצא לאורך החוף המערבי לאזור הקרחונים של פרנץ ג'וזף ופוקס. בדרכנו נעצור בהוקיטיקה, מרכז חשוב לכרייה ולעבודות אומנות שונות הקשורות באבן הירקן, אבן הג'ייד, הנקראים כאן במאורית: פונאמו. נגיע אל קרחון פרנץ יוסף, נצטייד בציוד המתאים ונתחיל הליכה במעלה הגבעה המתפתלת לשעתיים בתוככי הקרחון, פעילות מיני טרקינג. מהמסלול הגבוה נהנה מנופים מרהיבי עין של הקרחון. נמשיך בהליכה אחרי זיווד הנעליים בציוד מיוחד במורד. במידה ואנשים יהיו מעוניינים בכך ומזג האוויר יאפשר זאת נבדוק אפשרות של טיסה במסוקים מעל לקרחוני הענק. לינה באזור הקרחונים.

 

יום 13 I אזור הקרחונים – אזור האגמים - קווינסטאון

הבוקר נשכים קום באזור הקרחונים ונצא לסיור הליכה קצר סביב אגם מטסון, שידוע בכינוי "אגם ההשתקפות", ממנו משתקפת ביום בהיר הפסגה הגבוהה ביותר מבין פסגות ניו זילנד, פסגת קוק. לאחר סיור ההליכה המיוחד נמשיך בנסיעה בנופי האגמים והעמקים של האלפים הדרומיים עד הגיענו אל העיירה הקטנה האסט אליה נגיע אחרי שנעפיל במעבר ההרים הגבוה. העיירה השלווה שוכנת לחופו של אגם וואנקה הציורי. לאחר הסיור באגם נמשיך בנסיעה אל קווינסטאון, עיירת נופש וסקי יפהפייה הממוקמת גם היא על שפת אגם ווקאטיפו. תושבי המקום המקוריים, המאורים, הגיעו לאזור זה בחיפוש אחרי אבן האיחד, הג'ייד ואילו האירופאים נהרו לכאן במהלך המאה ה19 בחיפוש אחר זהב ומצאו כאן כר נהדר לרעיית צאן. לינה בקווינסטאון.


יום 14 I קווינסטאון  - שייט בסירות ג'ט

היום נצא לטיולים בסביבות קווינסטאון, בשעות הבוקר נצא לנסיעה לאורך נהר הדארט שנחשבת לחלק משמורת הטבע אספיי רינג ונסייר בסביבות אגם וואקטיפו, אזור קסום ומרהיב המושך את העין בנופיו המרהיבים ובתחושה בה הזמן עמד מלכת. הפארק. באזור שמורת הטבע צולמו חלק מהסצנות הידועות של טרילוגיית שר הטבעות, נהלך ביער עבות ונלמד על הצמחייה והתהוות היער לאחר הסיורים הרגליים באזור נצא לשייט במעלה הנהר בסירות ג'ט מהירות המסוגלות לשייט גם במים רדודים, נצטייד במעילים נגד רטיבות ונצא למסע מרתק במעלה הנהר בנופי רכסי הרים מושלגים ושמורות טבע מרהיבות עם יופי עוצר נשימה, אותם ניתן לראות רק באמצעות השיוט בסירות הג'ט. לאחר היום המיוחד נשוב ללינה בקווינסטאון. 


יום 15 I קווינסטאון – מערת התולעים הזוהרות – טה אנאו 

הבוקר נמשיך ונסייר הארץ הפיורדים, האזור הגדול והפראי ביותר של ניו זילנד נצא לסיור רגלי קצר באחד האזורים הירוקים והיפים החובקים את העיירה טה אנאו ממנה נצא לשייט אל אזור טרק הקפלר אל מערת התולעים הזוהרות של אגם טה אנאו, אותה "מערה סודית" יפהפייה של המאורים, במהלך הסיור המיוחד נחשף אל עולם הפלא המופלא של היצור הקטן והמרתק: "יבחוש הפטרייה" אותו נלמד להכיר במהלך הסיור יוצא הדופן נשלב הליכה לצד מפל תת קרקעי ושייט קצר בסירה כשמעל לראשינו מאות אלפי תולעים זוהרות. לאחר הסיור נשוב לאזור טה אנאו ללינה. 


יום 16 I טה אנאו – פיורד מילפורד 

הבוקר נצא בנסיעה לאורך כביש מילפורד בדרך יפהפייה עוצרת נשימה בין אגמי מראה, מנהרות החצובות בסלע ועשרות נקודות תצפית מרהיבות על יערות אשור המובילה אל הכפר מילפורד ממנו נצא לשייט בפיורד הנושא את שם הכפר לשייט בין מפלי ענק, פסגות קרחונים ודובי ים נצפה בפסגת מיטר, המתנשאת לרום של 1,695 מ' מעל פני הים ונשוב בחזרה אל טה אנאו ללינה. 


יום 17 I טה אנאו – שמורת קטלינס

הבוקר נצא דרומה לכיוון חופיו הדרומיים של האי הדרומי וניסע דרך שמורת קטלינס. נטייל בין חופים מפורצים ומצוקים כדי לצפות באריות ים ופינגווינים. נלך לתצפית על קו החוף הדרומי ממגדלור הנוגט פוינט. נבקר באתרים נוספים לפי הזמן שבידנו: היער המאובן בן 91. מליון השנה ומפלי מקלין. לינה בקטלינס.


יום 18 I מושבת האלבטרוסים והפינגווינים - דונדין.

הבוקר נצא דרך מישורי הנהר והאזורים הירוקים של סאות'לנד לחצי האי אוטגו הציורי, לכיוון טאיארואה האד. נגיע למקום מושבת האלבטרוס המלכותי שמקנן על המצוק בקצה חצי האי. נצפה על המושבה ונלמד על אורך חייהם. אחר הצהריים נבקר את שמורת הפינגווינים "צהובי העין", פינגווינים נדירים, שנמצאים יותר מכל זן אחר, בסכנת הכחדה. נעשה טיול לתוך אזור הקינון הטבעי של פינגווין זה. נוכל לצלם את פעילותם הטבעית של הפינגווינים מטווח קרוב מבלי להפריע להם, בעזרת מערכת ייחודית של מקומות מחבוא ומנהרות. לינה בדונדין.


יום 19 I אומארמה – הר קוק – כרייסטצ'רץ' 

אנו מתקרבים אל תום המסע ובהחלט אל אחד משיאיו, הבוקר נשכים קום ונצא בנסיעה אל הפארק הלאומי בעל הנוף האלפיני – הר קוק, אחד מהיפים ביותר ברחבי ניו זילנד המופלאה. שליש משטחו של הפארק נמצא תחת מעטה קבע של קרח ושלג הוכרז על ידי ארגון אונ"סקו בשנת 1990 כאתר מורשת עולמית. לאחר הביקור בפארק שישולב בהליכות בטבע נמשיך בנסיעה צפונה אל אגמי הטורקיז טקפו ופוקאפי, נחלוף על פני עיירות נפלאות ונחצה את הגשר הארוך ביותר במדינה על נהר ראקייה. לקראת ערב נגיע לכרייסטצ'רץ', עמה כבר נפגשנו בתחילת המסע ונצא לסיבוב אחרון בעיר לפני הדרך הארוכה הביתה.

 

יום 20-21  I כרייסטצ'רץ' – יעד ביניים – תל אביב 

הבוקר נועבר אל שדה התעופה לטיסה דרך אוקלנד ליעד ביניים ממנו נמריא חזרה לתל אביב (נחיתה ביום ה 21). 


bottom of page