top of page

נפאל - מסע עומק ברכבי שטח למרגלות רכס האנפורנה - הטיול של ברק - 12 יום

מסע לנפאל הוא לא עוד מסע למזרח אסיה. מסע בנפאל הוא מסע אל נופים מרהיבים, פסגות הרים מהגבוהים בעולם, חוויה דתית של מקדשים בודהיסטים מרהיבי עין יחד עם תרבות הינדית מפותחת. מסע הצעירים שלנו בנפאל הוא טיול חווייתי המתנייד בין רכבי שטח למי שמעוניין ללכת במסלולי הטרקים המפורסמים אבל בדרך נגישה ופשוטה יותר, לחוות את כל היופי של עולם הטרקים בנסיעת שטח ההופכים את חווית המסע לנפאל לחוויית חיים בלתי נשכחת.


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב – ניו דלהי

נצא בטיסה דרך יעד ביניים אל דלהי עם ההגעה עם הנחיתה נשאר ללון בדלהי במלון הקרוב לשדה התעופה.


יום 2 I ניו דלהי - קטמנדו

בשעות הבוקר נתחבר לטיסה נוספת אל קטמנדו הבירה הנפאלית בה ננחת בשעות הערב. עם ההגעה נצא למלוננו בקטמנדו ולארוחת ערב קלה. 


יום 3 I קטמנדו ואתריה

הבוקר נצא להכיר את העיר קטמנדו וסביבותיה: בשעות הבוקר נצא לביקור בכיכר דרבר, מרכז עיר הבירה העתיקה סביבו בנויים מכלול אדיר של מקדשים, פסלים וארמונות נבקר בכיכר המרהיבה והציורית ונשמע את סיפורי האלים ההינדים הרבים המעטרים את האזור. נקדיש גם זמן למקדש קומארי- האלה ילדה, קומארי היה גם שמה של האלה דורגא בילדותה, מאמינים הנפאלים כי בקומארי מתגלמת גם רוחה של האלה טלג'ו שהיא דורגא, אשתו של שיווה. מכאן נמשיך לביקור במקדש סוואמיבונאט, שזכה לכינוי "מקדש הקופים" זאת בשל העובדה שקופי מקוק רבים פוקדים אותו מדי יום ומלווים את העולים לרגל למקדש בדרכם לאורך המדרגות הרבות. לאחר הסיור נתמקם במלוננו ונצא להכיר את רחוב הקניות המרכזי של העיר, גן העדן למוצרי תרמילאים. לינה וארוחת ערב בקטמנדו. 


יום 4 I קטמנדו - פוקארה

הבוקר נעזוב את עיר הבירה קטמנדו ונצא בטיסה אל פוקארה, העיר הממוקמת על גדות אגם מרהיב שבו השתקפויות מופלאות של רכס הרי האנפורנה המתנשא ממעל. בפוקארה בה מרבית התושבים עדיין אוחזים בשורשי הדת ההינדית נצא לשייט רגוע באגם פוקארה ונבקר במערה שנוצרה בשפך הניקוז של האגם. נשוב אל העיירה הנחשבת בעיני רבים כבירת התרמילאים של נפאל ונשוטט בין בתי הקפה והחנויות הרבות שבה. לינה וארוחת ערב בפוקארה. 


יום 5 I פוקארה - אל הרי ההימלאיה - טאטופני

הבוקר נשכים אל פסגות רכס הרי האנפורנה המרהיבים נשקיף אל הפסגות הגבוהות נפגוש את נהגי הג'יפים המקומיים שילוו אותנו בימים הקרובים ונתחיל בנסיעה צפונה לאורך נחלים, מפלים, כפרים מקומיים על פסגות מצוקים, תצפיות מרהיבות, בתי אבן בניי סלע הציפחה כאשר ממולנו לכל אורך מסע הג'יפים נופי הרכס הנישאים. לקראת תחילת הטיפוס אל פסגות הרכס נתחבר לנהר הארוך הקאלי גנדאקי, אחד הנהרות הארוכים והחשובים באסיה שבנקודה זו הופך לערוץ צר וסוער. לקראת צהריים נגיע אל העיירה בני ממנה נתחיל את הטיפוס אל מרומי האנפורנה, לקראת אחר הצהריים נגיע אל עיירת המעיינות החמים בטאטופני בה נבלה את הלילה. כמובן שלאחר ארוחת הערב נצא לטבול במעיינות החמים של העיירה הממוקמים ממש על גדת הנהר. לינה בגסטהאוס בטאטופאני. 


יום 6 I טאטופני אל מרפה

הבוקר נעזוב את עיירת המעיינות החמים ונמשיך בנסיעת שטח לאורך הערוץ הצר והמרהיב של נהר הקאלי גנדקי, נחלוף על פני כפרים ועיירות שכוחי אל בלב רכס האנפורנה, נתרשם מהסטופות המעטרות את המנזרים שבדרך ומפסגות ההרים שחלקם מגיעות עד לרום של מעל ל 8,000 מטר מעל פני הים, המקום הכי גבוה שאפשר. מכאן נמשיך למסלול הליכה מיוחד במפלי דאנה האדירים ונגלוש אל הכפר הטיבטי מרפה, כפר יפהפה בו קירות הבתים צבועים לבן וסלעי הצפחה מעטרים את גגותיו. לינה וארוחת ערב בעיירה מרפה. 


יום 7 I מארפה - אגם טיטי - ג'ומסום

יום מרהיב שמוקדש כולו להליכות רגליות קלות בחיק הטבע בלב הנופים הקסומים של שרשרת הרי ההימלאיה. הבוקר נחצה את הנהר שלאורכו נסענו במסע הג'יפים שלנו בימים האחרונים ונתחיל לטפס אל מורדות רכס הנילגירי האדיר התלוי למראשותינו ומעוטר כולו בצבע לבן בשל הקרחונים הגולשים מפסגתו. נמשיך למסלול הליכה באגם טיטי, אגם קטן שנדמה ולכוד בתוך העמק הקטן. מהאגם נצא למסלול הליכה רגלי אל כפר אותנטי בו נבלה את הלילה. לינה וארוחת ערב בג'ומסום. 


יום 8 I ג'ומסום וסביבותיה

אחד הימים היפים ביותר במסע שלנו בנפאל הבוקר נעפיל אל מרומי הרכס, נחצה שוב את הנהר הארוך ונגיע אל הכפר מוקטינאט, כפר טיבטי ציורי ויפהפה הממוקם ברום של 3,760 מטרמעל לפני הים וממנו נשקפים הנופים המרהיבים של הפסגות הגבוהות ברכס האנפורנה והדאולג'ירי יחד עם הקרחונים האדירים הגולשים מפסגות ההרים. עד לפתיחת הציר המוביל אל הכפר ברכב היה הכפר מוקטינאת אחד האזורים הרחוקים והנידחים ביותר בנפאל ולכן הצליח הכפר לשמור על צביונו המיוחד. נסייר ברכבי הכפר ונכנס אל המנזר המיוחד שבו נוהגים הנזירים המקומיים לרחוץ במרחצאות המים הקפואים, האמיצים שבינינו אולי יוכלו לנסות זאת בעצמם...לינה וארוחת ערב בג'ומסום. 


יום 9 I ג'ומסום - טיסה אל פוקארה

הבוקר נעזוב את ג'ומסום ואת רכס האנפורנה ונעלה בטיסה, בתקווה שמזג האוויר יאפשר זאת, אל פוקארה עימה נפגשנו בתחילת מסענו. עם הנחיתה נצא שוב לסיור בעיירה נהלך בתוך מערה בה זורם מפל אדיר שנדמה ויוצא לו מתוך האבן. נעפיל אל סטופת השלום ממנה ניתן להשקיף על הנוף המרהיב של האזור ועל אגם פוקארה המעוניינים ירדו בדרך רגלית מרהיבה אל האגם וממנה ישוטו אל העיר והאחרים יוכלו לחזור אל העיירה פוקארה ולהלך שם בין החנויות, בתי הקפה והמסעדות שבה. לינה וארוחת ערב בפוקארה.  


יום 10 I פוקארה - טריסולי - קטמנדו

הבוקר נעזוב את העיר פוקארה ונצא בדרך הארוכה המובילה אל קטמנדו בדרכנו דרומה נעצור באחת מנקודות העלייה לרגל היפות והמרתקות ביותר בנפאל: מקדש מנקאמנה אליו עולים מדי יום מאות מאמינים הינדיים להקרבת קורבנות ברכבל היחידי בעולם שבו קרוניות למשא עולי הרגל וקרוניות נפרדות למשא העיזים המובאים אל המקום לשם העלאת קורבנות. מכאן נמשיך אל ערוץ נהר הטריסולי נצא לשייט רפטינג חוייתי באזור ולקראת שעות הערב המאוחרות נגיע לקטמנדו ללינה וארוחת ערב. 


יום 11 I עמק קטמנדו - בהקטפור

הבוקר נצא לעיר בקטאפור, הצמודה לקטמנדו, שהיוותה מרכז שליטה על נפאל מהמאה ה14 עד ה 16. נסייר ברחובות העתיקים אשר חלונותיהם מגולפים בעץ, נראה את המקדשים- חלקם ארוטיים ונצא לטיול רגלי בגבעות של האזור. נמשיך לטיול רגלי בין השדות והכפרים למקדש נחמד אל מקדש פשופטינאת, הוא המקדש ההינדי החשוב בנפאל. מרכז המקדש אמנם סגור לתיירים, אבל נוכל להסתובב בחלקים האחרים שלו ולראות את הטקסים הדתיים הנערכים במקום הכוללים לעתים גם שריפת גופות. נסיים בביקור בסטופה הקדושה למאמינים הטיבטים בבודנאת ונסובב אתם את הסטופה בכמות הנדרשת. אחר הצהריים נחזור לקטמנדו לסיבוב חופשי במרכז התיירותי טמל לינה וארוחת ערב בקטמנדו. 


יום 12 I קטמנדו - ניו דלהי - תל אביב

בבוקר נספיק עוד להנות מקניות אחרונות בקטמנדו – העברה לנמל התעופה לטיסה לדלהי. עם הנחיתה בדלהי נתפזר לזמן חופשי בבירה ההודית עד חזרתנו ארצה לתל אביב.bottom of page