top of page

נפאל - מסע עומק מרתק למרגלות ההימלאיה - הטיול של שוש - 14 יום

"גן עדן הוא מיתוס, נפאל היא אמיתית". בלב הרי הההימלאיה, בין עמקים קרחוניים, נהרות מפותלים וכפרים מבודדים, ניצבת לה המדינה המרתקת של נפאל.  במסגרת מסע העומק הייחודי שלנו לנפאל נכיר את עיר הבירה ההיסטורית המרתקת, נקדיש זמן למקדשים ולארמונות של עמק קטמנדו, נצא ברכבי שטח להכיר את האזורים שמחוץ למסלול התיירים השחוק באזורי רכס ההימלאיה על שלל כפרי המיעוטים והמקדשים המיוחדים ונכיר את הנופים המופלאים של הרי ההימלאיה והעמקים של קטמנדו ופוקארה.


הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 0-1 I תל אביב – יעד ביניים – קטמנדו

נצא בטיסה דרך יעד ביניים אל עיר הבירה של נפאל, קטמנדו. עם הנחיתה בעיר נפגוש את הצוות המקומי שילווה אותנו במסע ונצא לסיור ראשוני בעיר הבירה הנפאלית המרתקת. ממלוננו נצעד אל הרחוב התוסס והמפורסם כל כך בקרב התרמילאים שהולכים ושבים אל רחובות המזרח, רחוב הטאמל התוסס והססגוני. מכאן נמשיך ונצעד אל לב ליבה של קטמנדו, כיכר דרבר, מרכז הבירה העתיקה בהם נשוטט בין המקדשים, הפסלים והארמונות ונכיר מקרוב את סיפורה יוצא הדופן של הקומארי, האלה ילדה, קומארי היה גם שמה של האלה דורגא בילדותה, מאמינים הנפאלים כי בקומארי מתגלמת גם רוחה של האלה טלג'ו שהיא דורגא, אשתו של שיווה. נסייר בסביבות המקדשים והכיכר ונשוב למלון ללינה וארוחת ערב. לינה בקטמנדו.

 

 יום 2 I קטמנדו – פטושפטינאת – מקדש הקופים – שקיעה על הסטופה הגדולה  

הבוקר נמשיך לסקור את קטמנדו וסביבותיה תחנתנו הראשונה תהיה במקדש הקופים, מקדש סוואמיבונאט, שזכה לכינוי "מקדש הקופים" זאת בשל העובדה שקופי מקוק רבים פוקדים אותו מדי יום ומלווים את העולים לרגל למקדש בדרכם לאורך המדרגות הרבות. מכאן נמשיך למתחם מקודש נוסף, המקדש בו נפגוש את הפקירים הרבים המגיעים לפקוד את המקום המקודש ולבקש צדקה מהולכי הרגל וממשתתפי טקסי הלוויות ושריפת הגופות שעל הנהר באזור המקודש של פטושפטינאת, לאחר החוויה העוצמתית נמשיך בצעידה ברגל אל האזור הטיבטי של העיר ונשתתף יחד עם הולכי הרגל בצעדה היומית המקיפה את הסטופה של בודנאת, כאן מדי ערב מתכנסים נזירים רבים וסובבים את הסטופה האדירה תוך שינון פסוקי תפילה. לאחר הסיורים נצא לארוחת ערב ולינה בלילה נוסף בקטמנדו.

 

יום 3 I קטמנדו – פטאן – בהקטפור

היום נצא מעט מחוץ לעיר קטמנדו להכיר את אזור עמק קטמנדו: תחנתנו הראשונה תהיה העיר פטאן, העיר אשר שימשה בעבר כמקום משכנו של מלך נפאל. כאן בפטאן נצא להכיר את הכיכר של העיר ונסתובב בין המקדש ושכיות החמדה של העיר וכמובן שלא נוותר על צפייה בציפור האבן, שעל פי השיר המפורסם יום אחד תעוף, תעוף, תעוף מכאן.... מפטאן נמשיך אל עיר קדושה נוספת בעמק העיר בהקטפור:  בירת הממלכה הנפאלית בימי הביניים הנחשבת גם ל"עיר האדוקים": בעיר היפה שנדמה והזמן עצר בה מלכת נבקר בכיכר הארמון ובאזור הקדרים של העיר ונהני ממבני הדת היפים שהפכו את העיר לעיר השמורה ביותר בנפאל. לאחר הסיורים בעמק קטמנדו נשוב לקטמנדו להתארגנות להמשך ההרפתקה ההררית.

 

יום 4 I קטמנדו – מקדש מנקאמנה – ריברסייד ריזורט

הבוקר נעזוב את קטמנדו, אליה נשוב בתום המסע שלנו לפני שובנו ארצה ונצא בנסיעה על הדרך הראשית המחברת בין קטמנדו לעיר השנייה בגודלה פוקארה, בדרכנו מערבה נעצור במקדש מניקאמנה, כאן נעלה בעלייה ברכבל החדש לאחד מהאתרים החשובים והמקודשים בנפאל- מנזר מניקאמנה (בנפאלית- "כל מה שיחפוץ לבך") המנזר, הצופה על רכס ההימלייה המושלג נודע כמקום בו הקרבת קורבנות היא חלק מהפולחן הדתי המתקיים בו והינו מקום קדוש. לאחר הסיורים במקדש נתמקם בריזורט בלתי נשכח ריברסייד ריזורט ללינה וארוחת ערב.

 

יום 5 I אל העיר פוקארה

הבוקר נשים פעמינו אל העיר היפה ביותר בנפאל הממוקמת למרגלות הרי ההימלאיה הנישאים, העיר פוקארה: עם ההגעה אל העיר נצא לשייט באגם דאל  עלה לסטופה של "השלום העולמי" הצופה אל האגם העיר וההרים וממנה נרד דרך היער והכפרים הקטנים ברגל כשעה עד לשפת האגם אותו נחצה בשייט. מכאן נמשיך אל מוזיאון פוקארה הייחודי, מוזיאון קטן המוקדש להיסטוריה ולתרבות של איזור פוקרה. מוצגים בו אוסף תכשיטים, כלי נגינה, תלבושות מסורתיות ותצלומים של הקבוצות האתניות המתגוררות באזור פוקרה, שאולי גם נפגוש בהמשך המסע. לאחר הסיורים בפוקארה היפה נשאר ללינה וארוחת ערב בעיר.


יום 6 I פוקארה

בפוקארה אי אפשר לטייל בלחץ נוראי וחלק מהחוויה המהנה בעיר היא להנות מהשלווה של העיר ולשתות כוס תה עם כמה מנות של "מומו", כיסונים מאודים, באחת המסעדות היפות שבלייק סייד של פוקארה. לאחר הבוקר הרגוע משהו נצא אל מוזיאון ההימלאיה של פוקארה, הסוקר את היסטוריית הטיפוס על הרי ההימאליה בכלל ועל האוורסט בפרט. כאן נוכל להתרשם ממידע גיאולוגי רב על האזור, לראות ציוד טיפוס ישן ולהתרשם מדגם בגודל טבעי של כפר הימלאי מסורתי. לאחר הסיור נצא למופע פולקלור הינדי בעיר. לינה וארוחת ערב בפוקארה.

 

יום 7 I פוקארה – טיסה אל הרי ההימלאיה – ג'ומסום

היום מתחילה לה ההרפתקה האמיתית, בשעות הבוקר נעזוב את פוקארה בטיסה במטוסים קלים מעל לפסגות הרי ההימלאיה אל העיר ג'ומסום, הממוקמת בלב הרי ההימלאיה למרגלות הפסגות הגבוהות ביותר בסביבה. עם הנחיתה נמקם את מיטלטלנו באכסנייה המקומית שבה נלון ונצא לסקור את הסביבה תחילת סיורנו תהיה בנסיעה באמצעות רכבי השטח והנהגים אל מקדש קוטסאב טרנגה, הממוקם למרגלות הפסגות הגבוהות ביותר בהימלאיה, נבקר באתר העלייה לרגל ונרד אל עיר הבסיס שלנו ג'ומסום ללינה וארוחת ערב באכסנייה המקומית.

 

יום 8 I ג'ומסום – מוקטינאת – ג'ומסום

היום נחשב לאחד משיאי הטיול בו נעפיל אל מרומי הרכס אל הכפר מוקטינאט בואכה מעבר ההרים Thoreng La החוצה את הרכס לעברו השני. מסביבות הכפר הנמצא בגובה 3760 מ' תצפיות מרהיבות דרומה לפסגות האנפורנה והדאולג'ירי ואל הקרחונים האדירים הגולשים מהם. האזור מכאן וצפונה נקרא מוסטאנג ומאפייניו הם מדבריים היות והרכס חוסם את הגשמים המגיעים מדרום. עד סלילת הדרך היה זה אחד המקומות הנידחים בנפאל ובשל כך שימר היטב את צביונו הכפרי המיוחד. לאחר הביקור במוקטינאת נגלוש בחזרה לעמק הקאלי גנדאקי ונחזור לכפר המרכזי באזור ג'ומסום בו נלון ונאכל ארוחת ערב באכסנייה אותה הכרנו.


יום 9 I ג'ומסום – מארפה – מפלי דאנה – מארפה  

היום נעלה שוב על רכבי השטח שלנו ונמשיך במסע דרומה, נסיעה לא ארוכה במיוחד תביאנו אל העייירה הציורית מרפה, עיירה טיבטית מופלאה בה נצא למסלול הליכה בין בתי העיירה הציוריים ונבקר במקדש הגדול ביותר באזור העומד בראש הגבעה החולשת על הכפר מכאן נמשיך בנסיעה אל המפלים של דאנה, נשתה כוס קפה חם למרגלות המפלים ונמשיך ללינה וארוחת ערב בעיר מארפה

 

יום 10 I מארפה – אגם טיטי – קאלופני  

 ונמשיך לסביבת אגם קטן ה"לכוד" בעמק קטן בשם אגם טיטי ובסביבתו נערוך טיולים רגליים. ממנו נלך (רגלית) לבקר בכפר הנחמד והאותנטי – טיטי. ובכפר הסמוך קונג'ו. מכאן נמשיך בנסיעה דרומה עם רכבי השטח ונעצור במספר גשרים תלויים גדולים התלויים להם מעל לנהר הקאלי גנדאקי הסוחף את מימי פסגות ההימלאיה שמתחתינו. לאחר הסיורים באזור נמשיך אל העיירה הציורית קאלופנית בה נבלה את הלילה. לינה וארוחת ערב בקאלופני.


יום 11 I מארפה – טאטופני

היום נצא בנסיעה החוצה נופים מופלאים של פסגות ה ההימלאיה הגבוהות המתנשאות לגבהים של מעל 8000 מטרים ומקיפות אותנו סביב. הדאולגירי ממערב לנו (8,167 מטרים) ומצ'פוצ'רה (זנב הדג 6,993 מטרים) היפהפה ממזרח. לאחר הסיורים באזור נמשיך  ינות כפרים נידחים, מנזרים וסטופות לטאטופאני בה מצויים מעיינות חמים. לא נוותר על רחצה לילית במעיין החם על גדת הנהר. לינה וארוחת ערב באכסנייה מקומית בטאטופאני.

 

יום 12 I טאטופני – בני – פוקארה

הבוקר נעזוב את הכפר טאטופני ואת המעיינות החמים ונצא בנסיעה ארוכה בפעם האחרונה לאורך נהר הקאלי גנדאקי הזורם הרחק מתתינו עד הגיענו אל שער היציאה מאזור האנפורנה – מוסטנג, הכפר הציורי בני בו נסתובב בין סמטאות הכפר, נפגוש את התושבים המקומיים ונמשיך בדרך העוברת אל מול פסגות האנפורנה הנישאות בדרך החוצה נחלים, מפלים וגבעות יפהפיות בואכה העיר פוקארה, לא לפני שנצפה על קרחוני המצ'יפוצ'רה מנקודת תצפית נפלאה הסמוכה אל העיר. לינה וארוחת ערב בפוקארה.


יום 13 I פוקארה – קטמנדו

את הבוקר ננצל לסיבוב אחרון בעיירה הציורית פוקארה לפרידה מהעיר היפה ומההרי ההימלאיה הנישאים ומכאן נצא לטיסה אל העיר קטמנדו לסיור אחרון בעיר האהובה כל כך טרם חזרתנו ארצה נספיק לערוך קניות אחרונות ברחובות הטאמל ולערוך סיור פנוראמי אחרון בעיר. לינה וארוחת ערב בקטמנדו.

 

יום 14 I קטמנדו – יעד ביניים – תל אביב

אפשרות למעוניינים: מוקדם בבוקר נצא לשדה התעופה לטיסה פרטית מעל הרי ההימלאיה. הטיסה במטוס קטן (16 מקומות) כאשר לכל אחד יש חלון. מכאן על פי שעות הטיסה נעזוב את קטמנדו היפה לטיסה חזרה דרך יעד ביניים לתל אביב

bottom of page