top of page

סין הקיסרית - מסע עומק קלאסי בארץ המרכז - הטיול של גידי - 14 יום

מחוז יונאן הוא מחוז המיעוטים של סין, מחוז בו חיים רבים משבטי המיעוטים הציוריים והססגוניים ביותר של סין. מסע זה הוא מסע אנתרופולגי מרתק בעקבותיהם של שבטי מיעוטים הנוהגים עד עצם היום הזה לעטות את לבושם המסורתי בצבעים שונים ולשמור על פולחן ודת ייחודית שנדמה לרבים שתמה מהעולם. וכל אלו על רקע הנופים המרהיבים של מחוז יונאן: טרסות האורז של יואן יאנג, המעיינות החמים של מילה, יער האבן שילין, העיר דאלי – עירם של בני מיעוט הבאי, העיר ליג'יאנג הממוקמת למרגלות הר דרקון אבן האיחד המרהיב, טרק עוצר נשימה בערוץ דילוג הנמר, הערוץ הצר ביותר של הנהר הארוך באסיה: נהר היאנגצה והדובדבן שבקצפת ארץ השנגרילה אזור ז'ונגדיאן ונופי הטבע המרתקים בו. 


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

ימים 1-2 I תל אביב – בייג'ינג

נצא בטיסה היוצאת מתל אביב בשעות הערב לבייג'ינג עם ההגעה נצא בכביש המוביל מנמל התעופה ישירות אל לב ליבה של עיר הענק בייג'ינג לביקור בשכונות העתיקות שעברו שיפוץ נרחב בשנים האחרונות "שכונות החוטונגים". זוגות, זוגות נעלה על אופניים מקומיות ובעזרתו של הרוכב החסון נגלה את פינות החמד הקטנות של שכונות המגורים שבימים עברו שירתו את פקידי הממשל, שרי הצבא ושועי העולם וכיום משמשות כאתר בילוי בו פזורות להן עשרות חנויות מעוצבות, גלריות ובתי קפה. נמשיך לטייל ולאחר ארוחת הערב נשוב אל מרכז העיר ונצא לביקור בשוק האוכל המיוחד של וואנגפוג'ינג, שם נתרשם ממנות המזון יוצאות הדופן שהובאו אל הרחוב מרחבי סין.


יום 3 I בייג'ינג –העיר האסורה – שוק המשי 

הבוקר נצא  אל לב ליבה של עיר הבירה: העיר האסורה. בתחילת ביקורנו נסייר בכיכר טיאנאנמן, הכיכר הקרויה על שם "שער השלווה השמימית" המוביל אל העיר האסורה, ומשתרעת על פני שטח עצום של 440 מטר רבוע ומוכרת לתייר המערבי מאירועים היסטוריים שונים שהתרחשו בה. בתחילת ביקורנו נתצפת על המאוזילאום המוקדש לזכרם של גיבורי המהפכה, בו גם חנוטה גופתו של היו"ר מאו דזה טונג. נערוך הכרות עם היכל העם, בניין הפרלמנט הסיני, עם המוזיאון הלאומי ונכנס דרך השער בו מתנוססת בגאון עד עצם היום הזה דמותו של היו"ר אל העיר האסורה. שם נבקר בין ההיכלות השונים המשמשים כיום כמוזיאון הפתוח לכלל אך בעבר הותרה הכניסה לאזור רק לקיסר, סריסיו ופילגשיו עת שימש המקום כארמונו. משם נמשיך בנסיעה אל שוק המשי, שם נכיר לראשונה את תרבות המכירה הסינית וההתמקחויות.... לאחר השלמת הקניות הראשונית, זמן חופשי לארוחת ערב. לינה בבייג'ינג 


יום 4 I בייג'ינג – השדרה האולימפית, החומה הסינית, דרך הרוחות, שוק האוכל

הבוקר נצא אל הפרברים הסובבים את העיר בייג'ינג, אל אחד מקטעי החומה הסינית, אחד מפלאי הארכיטקטורה הנחשב גם לאחד משבעת פלאי העולם, הנמשכת לאורך של מעל ל 6,300 ק"מ. עם ההגעה נטפס על קטע החומה הנקרא ג'ויונגואן, הממוקם סמוך לבירה הסינית. לאחר הביקור בחומה נצא לביקור ב"דרך הרוחות", דרך זו שימשה כשער הכניסה אל קברי הקיסרים של שושלת מינג, שם נתוודע אל הפסלים המיתיים והמציאותיים יותר השומרים עד עצם היום הזה על קברי הקיסרים הקדמוניים. לקראת ערב נצא לצפות במופע קונגפו המתאר בצורה מרתקת את אומנות הלחימה המבוססת על עקרונות סיניים קלאסיים. לאחר הביקור נשוב אל המלון ללינה.


יום 5 I בייג'ינג – מקדש השמיים – ארמון הקיץ – אגם חואו חאי 

עם שחר נשכים יחד עם המוני גמלאי העיר בייג'ינג ונצא אל דרום העיר לביקור במקדש השמיים, אזור זה שבימים עברו שימש את קיסרי שושלות מינג וצ'ינג לטקסים דתיים אחת לשנה, משמש כיום כאתר הבילוי בה' הידיעה של גמלאי העיר. המוני אדם נאספים בגן המקיף את מקדש השמיים ועוסקים בתרגילי טאי צ'י, במשחקי כדור, בריקודים, בשירה במקהלות ובעוד פעילות ענפה ומגוונת. מכאן נמשיך בנסיעה אל ארמון הקיץ, משכנם של הקיסרים בימי שלטונם בסין. נתפעל מהעושר התרבותי הרב הטמון באתר ונשוב אל מרכז העיר בייג'ינג לשוטטות באזור אגם חואו חאי בין בתי הקפה והחנויות הפזורות בו. לינה בבייג'ינג. יום 6 I שיאן – הרובע המוסלמי, המסגד הגדול, מופע שושלת טאנג

הבוקר נשכים קום ונצא לטיסה לשיאן הבוקר נצא בנסיעה אל נמל התעופה המקומי לטיסה אל עיר הבירה הקדומה של סין העיר שיאן. עם ההגעה נצא בנסיעה אל מרכז העיר נחלוף על פני מגדל התוף ומגדל הפעמון המעטרים את מרכזה של העיר ונצא לביקור במסגד הגדול של שיאן, מבנה זה הנראה כמקדש סיני לכול דבר משמש עד עצם היום הזה כבית תפילה למאות אלפי המוסלמים המתגוררים בעיר ומסמל את הסבלנות והפתיחות הדתית שהייתה קיימת בעיר בין המאות השישית לתשיעית, ימי שושלת טאנג. לאחר הביקור נצא לארוחת כיסונים ומופע פולקלור המתאר את מופעי התרבות אליהם נחשפו קיסרי סין בימי תור הזה של העיר, ימי שושלת טאנג.  כולל ארוחת ערב


יום 7 I שיאן – אתר חיילי הטרקוטה 

הבוקר נצא מחומות העיר העתיקה של שיאן ונצא בנסיעה אל אחת העדויות הארכיאולוגיות המרתקות ביותר שהתגלו במאה האחרונה ברחבי העולם כולו: אתר חיילי הטרקוטה. באתר זה למעלה מששת אלפים דמויות של חיילים וסוסים עשויים מחומר הטרקוטה, ערוכים אלי קרב, שיוצרו במיוחד כדי להגן על קברו של אבי האומה הסינית ומייסד שושלת צ'ין, השושלת שנחשבת כשושלת הראשונה שהצליחה לאחד את מדינת הענק סין, כבר במאה השלישית לפני הספירה, הקיסר הואנג די. נערוך ביקור בביתנים השונים באתר ונבקר במוזיאון המסביר על תולדות חייו של הקיסר והמקום ונשוב אל העיר לשוטטות נוספת בין רחובותיה המעניינים. 


יום 8 I גווילין וסביבותיה 

הבוקר נצא בטיסה אל גווילין. גווילין, עיר יפהפייה הממוקמת בינות גבעות הקארסט המעטרות אותה ומעניקות לה נופך מסתורי. עיר זו נמצאת באחד המקומות היפים בעולם אזור עשיר ביערות ושדות אורז ביניהם שזרים תעלות ונהרות שמתוכם מבצבצים הרים מזדקרים שהם תוצאה של פעילות קארסטית מיוחדת, תהליך ארוך של המסת סלעים קשים. עם ההגעה נצא לסיור הכרות ראשונית עם העיר: תחילת סיורנו תהיה במערת הנטיפים: חליל קני הסוף ממנה נמשיך אל גבעת חדק הפיל ונתצפת על גבעות הקארסט במסלול הליכה ברחוב ז'ה יאנג בעיר. לינה בגווילין.  


יום 9 I גווילין – לונגשנג - יאנגשואו  

הבוקר נצא בנסיעה לכיוון כפרי בני מיעוט שבט היאו. לאחר נסיעה של כשעתיים נעצור לביקור בכפר שבט היאו, בנות שבט זה נוהגות כאשר הן קוצצות את מחלפות ראשיהן להוסיף את השערות הגזורות בקשירה מיוחדת אל השיער הקיים ובכך נוצרת רעמת שיער ארוכה ויוצאת דופן אותן הן מחביאות מתחת לכיסוי ראשן. עם ההגעה אל הכפר נצא לסיור קצר בכפר בכדי להבין את אורחות חייהם ונמשיך אל נקודת תצפית מרתקת המשקיפה על כול שדות האורז של האזור סמוך לעיירה לונגשנג. נסייר עוד באזור ממנה נצא אל העיירה יאנגשואו, שם נצא בשעות הערב לסיור הכרות ראשונית בעיר.  


יום 10 I יאנגשואו  

הבוקר נצא לטיול בסביבות יאנגשואו, נשוטט בעיירה השלווה ונצא בשייט של כשעתיים אל העיירה פולי, עיירה קטנה ונידחת הממוקמת בלב גבעות הקארסט. לאחר השייט נשוב בדרך המטפסת דרך גבעת הירח חזרה אל העיירה יאנגשואו שם נעצור לשיטוט בעיירה על שווקיה, חפצי האומנות ובתי הקפה הרבים הפזורים בה. לאחר ארוחת הערב, נצא להתרשם מהופעה בבימויו של הבמאי הסיני הידוע ז'אנג יימו שמלבד הסרטים הרבים אותם יצר היה הוא זה גם שביים את טקס פתיחת המשחקים האולימפיים, מופע "רשמים" בו נוטלים חלק מאות שחקנים כולם תושבי האזור שאומנו במיוחד לצורך ההופעה. 


יום 11 I גווילין – האנגזואו 

הבוקר נעזוב את גווילין ממנה נמריא אל נטוס להאנגז'ואו, העיר אותה כינה מרקו פולו 'גן העדן עלי אדמות'. במרכז העיר המשתרע על אגם ענק שהוא חלק משפך נהר הינג-צה. עם הנחיתה נעלה לשייט באגם המערבי, הנחשב ליפה באגמי סין. נפליג במבוך האיים הקטנים, בין שלל צמחי נופר ולוטוס, דגי זהב וצבי מים . לאחר ארוחת הערב נצא לשיטוט בעיר העתיקה של האנגז'ואו.  נלון בהאנגז'או.


יום 12 I האנגז'ואו - שנגחאי

הבוקר נמשיך ונסייר בהאנגז'ואו ממנה נצא בנסיעה אל הכרך הגדול של העיר שנגחאי, עם הנחיתה נצא בנסיעה אל רחוב ננג'ינג שם נבלע עם המוני האנשים ההולכים ברחובות וקונים בחנויות המותגים הרבות המעטרות את הרחוב המודרני. אחר הצהריים נמשיך לשוטט ברחובות הכרך הגדול ונצא לסיור בטיילת הבונד המפורסמת ממנה נשקפים גורדי השחקים הרבים הממוקמים בגדה השנייה של שפך החואנגפו, רובע פודונג היוקרתי. 


יום 13 I שנגחאי 

הבוקר נצא  לביקור ברובע הסיני שם נסתובב בין המוני האדם וחנויות המזכרות הרבות הפזורות בו ונכנס אל גן יו, המרשים ביופיו תודות לעיצובו המיוחד הכולל ביתנים מקושטים, אגמי מים קטנים שורצים דגים וכול זאת בסגנון הסיני הכול כך מיוחד, משם נמשיך אל הרובע היהודי ואל בית הכנסת שם נשמע את סיפור הצלתם ההרואי של יהודי שנגחאי במהלך מלחמת העולם השנייה. לאחר ארוחת הערב נצא לצפות במופע אקרובאטיקה בלתי נשכח.


יום  14 I שנגחאי – תל אביב

הבוקר נפרד משנגחאי באחת מנקודות התצפית היפות ביותר בעיר מגדל ג'ין מאו, נבקר במוזיאון המרתק של שנגחאי שיאפשר לנו לסכם בצורה הטובה ביותר את הטיול ונמשיך לטייל בכרך הגדול ככול שיותיר לנו הזמן, לקראת ערב נצא לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב. 
bottom of page