top of page

יונאן - מסע עומק אל חבל המיעוטים של סין - הטיול של בת שבע - 14 יום

מחוז יונאן הוא מחוז המיעוטים של סין, מחוז בו חיים רבים משבטי המיעוטים הציוריים והססגוניים ביותר של סין. מסע זה הוא מסע אנתרופולוגי מרתק בעקבותיהם של שבטי מיעוטים הנוהגים עד עצם היום הזה לעטות את לבושם המסורתי בצבעים שונים ולשמור על פולחן ודת ייחודית שנדמה לרבים שתמה מהעולם. וכל אלו על רקע הנופים המרהיבים של מחוז יונאן: טרסות האורז של יואן יאנג, המעיינות החמים של מילה, יער האבן שילין, העיר דאלי – עירם של בני מיעוט הבאי, העיר ליג'יאנג הממוקמת למרגלות הר דרקון אבן הג'ייד המרהיב, טרק עוצר נשימה בערוץ דילוג הנמר, הערוץ הצר ביותר של הנהר הארוך באסיה: נהר היאנגצה והדובדבן שבקצפת ארץ השנגרילה אזור ז'ונגדיאן ונופי הטבע המרתקים בו. 


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1-2 I ת"א – יעד ביניים – קונמינג   

נצא בטיסת בוקר מתל אביב דרך יעד ביניים לבנגקוק, עם הנחיתה בבירה התאית נצא לשיטוט קצר במדרחוב הקאווסן ונמשיך אל נמל התעופה המקומי לטיסה נוספת אל קונמינג, בירת חבל יונאן ללינה וארוחת ערב. 


יום 3 I קונמינג וסביבותיה 

הבוקר נצא לסיור הכרות ראשוני עם יונאן המופלאה: קונמינג היא שילוב די נדיר כבר בסין המודרנית של שימור הישן והקלאסי לצד עיר מודרנית סואנת: כיכרות מעוטרות בשערים סיניים מסורתיים, בתי קפה ומסעדות ומועדונים בסגנון מערבי.  לאחר סיור ההכרות הראשוני בעיר נצא אל אזור הגבעות המערביות, בהם נעפיל ברכבל אל פסגות הגבעות המעטרות את הפארק יואנטונג. נשקיף על הנוף המרהיב של אגם גיון ונצא למסלול הליכה היורד בחזרה בדרך היפה ועוברת במנזר בודהיסטי מעניין. לינה וארוחת ערב בקונמינג. 


יום 4 I קונמינג – יער האבן – מילה 

הבוקר נצא לאחד מאתרי התיירות היפים והמפורסמים ביותר בחלקה הדרומי של סין – "יער האבן", כאן נכיר את תהליכי הבלייה המיוחדים בסלעי הקארסט, אשר הפכו את האתר התיירותי ליער שלם של "ארמונות מפוארים". נסייר בינות לסלעים העצומים שצורותיהן מפתיעות בדמיונם ומעניקים תחושה מיוחדת של יער מסתורי. לאחר הסיור ביער, נצא אל עיר המעיינות החמים מילה, הממוקמת מחוץ למסלול התיירים השחוק במחוז יונאן – העיר מילה היא עיר ירוקה ויפה היושבת על גדות אגם שופעת גינות חמד ברחביה. לאחר ארוחת הערב, נצא לפינוק אמיתי במעיינות החמים של מילה. 


יום 5 I מילה - טרסות האורז של יואן יאנג

הבוקר נספיק ליהנות מעוד טבילת בוקר במעיינות החמים המיוחדים של מילה ונצא בנסיעה אל יעדנו הבא. יעדנו הבא יהיה העיירה הציורית יואן יאנג, הנחשבת לביתו הייחודי של בני מיעוט ההאני, אחד משבטי המיעוטים המוכרים ברפבוליקה העממית של סין, החיים על שלוחותיהם של הרי האי לאו הציוריים, רכסי הרים המתנשאים לגובה של 1,570 מטרים. במשך 1,300 שנה הפכו בני מיעוט זה את רכס ההרים המיוחד ליצירת אומנות עוצרת נשימה בדמות טרסות אורז מדהימות המשתפלות להן במעלה ההר. לקראת ערב נזכה לתצפית שקיעה מרהיבה על טרסות האורז ונתארגן במלון בו נבלה את הלילה. 


יום 6 I יואן יאנג -  קונמינג – דאלי 

הבוקר נשכים קום ונצא שוב לצפות בזריחה היפה בין טרסות האורז. מכאן נצא בנסיעה חזרה צפונה לאזור קונמינג. בדרכנו אל בירת מחוז יונאן נעצור לביקור בשווקים התוססים המהווים את המרכז המסחרי של האזור ובהם נכיר לראשונה את בנות המיעוטים השונים הגרים במחוז יונאן. יונאן נחשבת למחוז המגוון ביותר מבחינה אתנית בסין. בני המיעוטים הרבים החיים באזור מתכנסים בעיירות המחוז בלבושן הססגוני ושם מציעות את מרכולתן הצנועה. חוויה צבעונית יפה ובלתי נשכחת. אחר הצהריים נגיע אל העיר קונמינג, בירת מחוז יונאן, בו נמשיך את מסע השווקים המיוחד של היום בביקור בשוק הפרחים ובשוק הציפורים העירוני, למרות השמות המחייבים כמעט ולא ניתן לפגוש ציפורים ופרחים בשווקים אלו אלא שפע של חיות אחרות המשווקות למאכל באזור בו אוכלים את "כל מה שעף בשמים, שט במים והולך על הרגליים": צבים, עקרבים, ארנבים ועוד. בערב לאחר ארוחת הערב נצא לנסיעת חוויה ברכבת מקומית אל תחנתנו הבאה במסע המיוחד ליונאן העיר דאלי (הנסיעה ברכבת הינה בקרונות שינה פרטיים בה בכל קרון לנים שני נוסעים על מיטות רכות). 


יום 7 I דאלי

הבוקר נגיע אל העיר דאלי, עיר עם היסטוריה מפוארת בה חיים עד עצם היום בני מיעוט שבט הבאי וממוקמת לחופו המערבי של אגם אר חאי בגובה של 1,900 מטרים מעל פני הים. עם ההגעה אל העיר דאלי אחרי נסיעת הרכבת, נעצור לארוחת בוקר ונעלה על אופניים, בדיוק כמו תושבי האזור ונרכב לאגם אר האי ונמשיך בטיול אופניים, תוך שאנו מבקרים בשלוש הפגודות. אחר הצהריים נשוטט בין רחובות העיר הציורית, אשר בין חומותיה השתמרה ארכיטקטורה מיוחדת מאבן, ונתרשם מהשלווה המאפיינת את רחובותיה המרוצפים. 


יום 8 I דאלי – ליג'יאנג 

הבוקר נצא לביקור בשוק הציורי של העיר שיז'ואו, העיר של בני מחוז הבאי שבירתם היא העיר דאלי, נשוטט בין רחובות השוק ונכיר את בני המיעוט הנוהגים ללבוש את לבושם המסורתי הלבן ונשוב אל העיר דאלי. ממרכזה של דאלי נצא לשייט מיוחד אל האי ג'ינשואו הציורי לסיור קצר. לקראת צהריים נעפיל צפונה בדרך יפה החוצה את אגם ארהאי, אגם האוזן לכיוון אחת הערים הציוריות ביותר במהלך סיורנו העיר ליג'יאנג, אליה נגיע לקראת ערב. עם ההגעה לליג'יאנג נצא לסיור הכרות ראשוני בעיר הציורית. 


יום 9 I ליג'יאנג 

את היום נקדיש לטיול בעיר ליג'יאנג ואתריה. עיר זאת היושבת על גבול טיבט, בעמק מוקף בהרים מושלגים המגיעים לשיאי גובה של 5,500 מטרים מכילה בתוכה תעלות מים החוצות אותה לאורכה ולרוחבה והיא גם מקום מושבם של בני מיעוט הנאשי, המנהלים עד עצם היום הזה מערכת חיים מטריארכאלית מרתקת וייחודית. את הבוקר נקדיש לביקור בבריכת הדרקון השחור, שם נבחין בהשתקפות הקסומה של הר דרקון האיחד המרתק ממעל על האגם המלאכותי הקסום. נבקר במוזיאון הדונג בה המתאר בצורה מרתקת את מערכת החיים המטריארכאלית יוצאת הדופן של תושבי העיר המסורתיים. לקראת צהריים נעזוב את העיר העתיקה ונצא בנסיעה אל הר דרקון אבן האיחד, הר המתנשא לגובה של 4,600 מטרים מעל לפני הים נעפיל ברכבל אל פסגתו ונשקיף מפסגתו המושלגת על הנוף ההררי מסביב. למרגלות ההר נצפה באחד משיאי הטיול מופע "רשמים", מופע בו נוטלים חלק משתתפים רבים, לאחר המופע נשוב אל העיר ונמשיך לשוטט ברחובותיה הציוריים. 


יום 10 I ליג'יאנג - ערוץ דילוג הנמר – ארץ השנגרילה 

הבוקר נעזוב את העיר ליג'יאנג בשעת בוקר מוקדמת ונצא לאחד הטרקים היפים בעולם: טרק ערוץ דילוג הנמר. נופי הערוץ בהם נלך במסלול הליכה חלקי של טרק מופלא בין מצוקי ההרים המרשימים של הרי ההימלאיה במרכז הערוץ נמצא סלע, שעל פי האגדה המקומית מסלע זה דילג טיגריס אל עברו השני של ההר ומכאן שמו של הטרק המיוחד. לאחר הסיור נפגוש את הרכב המקומי ונמשיך אל שיא נוסף בטיולנו, האזור שזכה לכינוי ארץ השנגרילה העיר ז'ונגדיאן. 


יום 11-12 I ארץ השנגרילה 

הבוקר נצא בנסיעה אל שמורת הטבע בעלת הנופים ההרריים המרתקים פארק ביטהאי, שם נצא לטיול בין אגמי הטורקיז, ההרים הנישאים והמושלגים ויערות המחטניים הגבוהים. עם ההגעה לפארק נצא בנסיעה ברכבים המיוחדים לשירות המטיילים בפארק ונשקיף על עדרי היאק, התאו הטיבטי, בעל החיים שבעבר סיפק חלק גדול באורח חייהם המיוחד של תושבי האזור ההרריים. נתרשם מהסטופות הקטנות הנמצאות כמעט על יד כול בית טיבטי ונתרשם מעבודות האומנות המיוחדות של המקומיים. אחר הצהריים נגיע אל מנזר סונגזאנלין, המכונה גם "פוטלה הקטנה" בשל סגנונו האדריכלי יוצא הדופן. נשוב לז'ונגדיאן ללינה. 


יום 13 I ז'ונגדיאן – קונמינג 

הבוקר נעזוב את גן העדן של ארץ השנגרילה אותה נעזוב בטיסה פנימית נוספת אל העיר קונמינג, בירת מחוז יונאן. עם הנחיתה בעיר קונמינג נתחבר בנסיעה אל מרכז העיר בה נערוך קניות אחרונות לפני שובנו ארצה. לינה וארוחת ערב בקונמינג. 


יום 14 I קונמינג – יעד ביניים – תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה נעזוב את קונמינג ונטוס חזרה לתל אביב (דרך יעד ביניים) 


bottom of page