top of page

סין - מסלול מיוחד לשומרי מסורת כולל גשר הזכוכית -הטיול של רוז - 17 יום

את מסענו המיוחד בסין הקלאסית נתחיל בבייג'ינג ואתריה: העיר האסורה, כיכר טיאנאנמן, החומה הסינית. מבייג'ינג נמשיך אל עיר הבירה ההיסטורית של סין, העיר שיאן בדגש על האתר הארכיאולוגי המפורסם ביותר בעולם: אתר חיילי הטרקוטה, כאן גם נבלה את שבת המלכה. התחנה הבאה של הטיול המאורגן לסין היא באזור מחוז גואנגשי, שם נטייל בעיר גווילין וגבעות הקארסט הייחודיות ובעיירת התרמילאים יאנגשואו. מגווילין הקסומה נמריא אל העיר האנגז'ואו, בה נכיר את העולם הדתי המרתק, את הגנים הסיניים הקלאסים וניסע אל אחת מפנינות הנוף יוצאות הדופן: ההר הצהוב, נחזה בזריחה עוצרת נשימה ונמשיך אל העיר סוז'ו, עיר התעלות המיוחדת של סין בה גם נבלה את השבת השנייה. לקינוח מסענו המיוחד נצא אל העיר הגדולה שנגחאי בה נתרשם מגורדי השחקים המרהיבים והתרבות המודרנית המיוחדת. 


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

ימים 1-2 I יום א' – ב': ת"א – בייג'ינג – חוטונגים – שוק האוכל של וואנגפוג'ינג

נצא בטיסה מתל אביב לבייג'ינג הבירה הסינית, עם הנחיתה נצא בכביש המוביל מנמל התעופה ישירות אל לב ליבה של עיר הענק בייג'ינג לביקור בשכונות העתיקות שעברו שיפוץ נרחב בשנים האחרונות "שכונות החוטונגים". זוגות, זוגות נעלה על אופניים מקומיות ובעזרתו של הרוכב החסון נגלה את פינות החמד הקטנות של שכונות המגורים שבימים עברו שירתו את פקידי הממשל, שרי הצבא ושועי העולם אשר משמשות כיום כאתר בילוי בו פזורות להן עשרות חנויות מעוצבות, גלריות ובתי קפה. נמשיך לטייל ולאחר ארוחת הערב נשוב אל מרכז העיר ונצא לביקור בשוק האוכל המיוחד של וואנגפוג'ינג, שם נתרשם ממנות המזון יוצאות הדופן שהובאו אל הרחוב מרחבי סין. (ארוחת ערב במרכז חב"ד בבייג'ינג).


יום 3 I יום ג' - בייג'ינג –העיר האסורה – שוק המשי

הבוקר נצא  אל לב ליבה של עיר הבירה: העיר האסורה. בתחילת ביקורנו נסייר בכיכר טיאנאנמן, הכיכר הקרויה על שם "שער השלווה השמימית" המוביל אל העיר האסורה, ומשתרעת על פני שטח עצום של 440 מטר רבוע ומוכרת לתייר המערבי מאירועים היסטוריים שונים שהתרחשו בה. בתחילת ביקורנו נכיר מבחוץ את המאוזילאום המוקדש לזכרם של גיבורי המהפכה, בו גם חנוטה גופתו של היו"ר מאו דזה טונג. נערוך הכרות עם היכל העם, בניין הפרלמנט הסיני, עם המוזיאון הלאומי ונכנס דרך השער בו מתנוססת בגאון עד עצם היום הזה דמותו של היו"ר אל העיר האסורה. כאן נבקר בין ההיכלות השונים המשמשים כיום כמוזיאון הפתוח לכלל אך בעבר הותרה

 הכניסה לאזור רק לקיסר, סריסיו ופילגשיו עת שימש המקום כארמונו. מהעיר האסורה נמשיך בנסיעה אל שוק המשי ונכיר לראשונה את תרבות המכירה הסינית וההתמקחויות.... לאחר השלמת הקניות הראשונית נצא יחד לארוחת ערב. לינה בבייג'ינג (ארוחת ערב במרכז חב"ד בבייג'ינג).

  

יום 4 I יום ד':  בייג'ינג – השדרה האולימפית, החומה הסינית, דרך הרוחות, שוק האו

הבוקר נצא אל הפרברים הסובבים את העיר בייג'ינג, אל אחד מקטעי החומה הסינית, אחד מפלאי הארכיטקטורה הנחשב גם לאחד משבעת פלאי העולם, הנמשכת לאורך של מעל ל 6,300 ק"מ. עם ההגעה נטפס על קטע החומה הנקרא ג'ויונגואן, הממוקם סמוך לבירה הסינית. לאחר הביקור בחומה נצא לביקור ב"דרך הרוחות", דרך זו שימשה כשער הכניסה אל קברי הקיסרים של שושלת מינג, שם נתוודע אל הפסלים המיתיים והמציאותיים יותר השומרים עד עצם היום הזה על קברי הקיסרים הקדמוניים. לקראת ערב נצא לצפות במופע קונגפו המתאר בצורה מרתקת את אומנות הלחימה המבוססת על עקרונות סיניים קלאסיים. לאחר הביקור נשוב אל המלון ללינה (ארוחת ערב במרכז חב"ד) 


יום 5 I יום ה': בייג'ינג – מקדש השמיים – שיאן  

עם שחר נשכים יחד עם המוני גמלאי העיר בייג'ינג ונצא אל דרום העיר לביקור במקדש השמיים, אזור זה שבימים עברו שימש את קיסרי שושלות מינג וצ'ינג לטקסים דתיים אחת לשנה, משמש כיום כאתר הבילוי בה' הידיעה של גמלאי העיר. המוני אדם נאספים בגן המקיף את מקדש השמיים ועוסקים בתרגילי טאי צ'י, במשחקי כדור, בריקודים, בשירה במקהלות ובעוד פעילות ענפה ומגוונת. לאחר הביקור במקדש השמיים נצא בטיסה אל העיר שיאן, עיר הבירה הקדומה של סין הקלאסית, לאחר התמקמות במלון נצא למופע פולקלור המתאר את מופעי התרבות אליהם נחשפו קיסרי סין בימי תור הזהב של העיר, ימי שושלת טאנג (ארוחת ערב במלון/מסעדה מקומית בדגשי כשרות). 


יום 6 I יום ו': שיאן – אתר חיילי הטרקוטה

הבוקר נצא מחומות העיר העתיקה של שיאן ונצא בנסיעה אל אחת העדויות הארכיאולוגיות המרתקות ביותר שהתגלו במאה האחרונה ברחבי העולם כולו: אתר חיילי הטרקוטה. באתר זה למעלה מששת אלפים דמויות של חיילים וסוסים עשויים מחומר הטרקוטה, ערוכים אלי קרב, שיוצרו במיוחד כדי להגן על קברו של אבי האומה הסינית ומייסד שושלת צ'ין, השושלת שנחשבת כשושלת הראשונה שהצליחה לאחד את מדינת הענק סין, כבר במאה השלישית לפני הספירה, הקיסר הואנג די. נערוך ביקור בביתנים השונים באתר ונבקר במוזיאון המסביר על תולדות חייו של הקיסר מכאן נשוב למלוננו להתארגנות לשבת. (ארוחת ערב שבת במלון/מסעדה מקומית בדגשי כשרות). 


יום 7 I שבת בשיאן 

את הבוקר נפתח בנחת של שבת בבוקר ונצא בטיול הליכה רגלי ברחובותיה המרכזיים של העיר שיאן נתרשם ממגדל התוף ומגדל הפעמון המעטרים את מרכזה של העיר ונצא לביקור במסגד הגדול של שיאן, מבנה זה הנראה כמקדש סיני לכול דבר משמש עד עצם היום הזה כבית תפילה למאות אלפי המוסלמים המתגוררים בעיר ומסמל את הסבלנות והפתיחות הדתית שהייתה קיימת בעיר בין המאות השישית לתשיעית. לינה בשיאן. (ארוחת צהריים במלון/מסעדה מקומית בדגשי כשרות) 


יום 8 I יום א': שיאן – גווילין 

הבוקר נצא לנמל התעופה ונעלה בטיסה ישירה משיאן אל גווילין, עם הנחיתה נצא בנסיעה אל העיר המיוחדת גווילין, כבר מנמל התעופה נתרשם מהיופי המיוחד של גבעות הקארסט הערפיליות המעטרות את הנוף המיוחד. תחנתנו הראשונה באזור גווילין תהיה במערת הנטיפים הצבעונית חליל קני הסוף, מערת לו די יאן, בה נתרשם מהפעילות הגיאולוגית המיוחדת של האזור. לאחר הסיור במערה נתמקם במלון וממנו נצא לאחר ארוחת הערב לסיור בעיר המוארת והיפה גווילין. (ארוחת ערב במלון/מסעדה מקומית בדגשי כשרות). 


יום 9 I יום ב': גווילין – לונגשנג - יאנגשואו  

הבוקר נצא בנסיעה לכיוון כפרי בני מיעוט שבט היאו. לאחר נסיעה של כשעתיים נעצור לביקור בכפר שבט היאו, בנות שבט זה נוהגות כאשר הן קוצצות את מחלפות ראשיהן להוסיף את השערות הגזורות בקשירה מיוחדת אל השיער הקיים ובכך נוצרת רעמת שיער ארוכה ויוצאת דופן אותן הן מחביאות מתחת לכיסוי ראשן. עם ההגעה אל הכפר נצא לסיור קצר בכפר בכדי להבין את אורחות חייהם ונמשיך אל נקודת תצפית מרתקת המשקיפה על כול שדות האורז של האזור סמוך לעיירה לונגשנג. נסייר עוד באזור ממנה נצא אל העיירה יאנגשואו, שם נצא בשעות הערב לסיור הכרות ראשונית בעיר.  (ארוחת ערב במלון/מסעדה מקומית בדגשי כשרות).


יום 10 I יום ג': יאנגשואו 

הבוקר נצא לטיול בסביבות יאנגשואו, נשוטט בעיירה השלווה ונצא בשייט של כשעתיים אל העיירה פולי, עיירה קטנה ונידחת הממוקמת בלב גבעות הקארסט. לאחר השייט נשוב בדרך המטפסת דרך גבעת הירח חזרה אל העיירה יאנגשואו שם נעצור לשיטוט בעיירה על שווקיה, חפצי האומנות ובתי הקפה הרבים הפזורים בה. לאחר ארוחת הערב, נצא להתרשם מהופעה בבימויו של הבמאי הסיני הידוע ז'אנג יימו שמלבד הסרטים הרבים אותם יצר היה הוא זה גם שביים את טקס פתיחת המשחקים האולימפיים, מופע "רשמים" בו נוטלים חלק מאות שחקנים כולם תושבי האזור שאומנו במיוחד לצורך ההופעה. (ארוחת ערב במלון/מסעדה מקומית בדגשי כשרות).  


יום 11 I יום ד': גווילין – האנגז'ואו 

הבוקר נעזוב את האנגז'ואו היפה ונצא אל נמל התעופה של גווילין ממנו נמריא אל התחנה הבאה היפה והמעניינת העיר האנגז'ואו. עם הנחיתה נצא לסיור בעיר, נשוט על מימי האגם המערבי ונתרשם מנקודות החן היפות במהלך השייט אשר העניקו השראה לאמנים ולציירים הסיניים במהלך ההיסטוריה. מכאן נמשיך אל מקדש לינג יין, אחד המקדשים ופינות החמד היפות ביותר בסין, נלך עם המוני המאמינים בדרך אל המקדשים ונסקור את פסלי הבודהה המרשימים. ארוחת ערב ולינה בהאנגז'ואו.  (ארוחת ערב במלון/מסעדה מקומית בדגשי כשרות).


יום 12 I יום ה': האנגז'ואו – ההר הצהוב

 הבוקר נמשיך לסייר בהאנגז'ואו ואחר הצהריים נצא בנסיעה אל העיר טונשי (Tunxi), השוכנת למרגלותיו של ההר הצהוב, שם נלון. עיירה זו מציעה אולי יותר מכל את סין של פעם. בתים עתיקים, ומדרחוב אחד עתיק עוד יותר, המציע לאלפי המבקרים הסינים שלל פטריות, שורשים ועשבים (הנקטפים בהר) כמו גם חפצי אומנות, מכחולים ונייר. למחרת נטייל בשמורת הטבע המפורסמת והחשובה ביותר בסין, השמורה של ה"הר הצהוב". מדובר על צוקי סלע הנישאים לגבהים של עד 2,000 מטר מעוטרים בזן מיוחד מאוד של ברושים (ברושי ההר הצהוב) ובה עשרות פסגות הרים משוננות עטופות בעננים. ההר היווה לאורך ההיסטוריה הסינית מקור השראה לציירים, משוררים ופילוסופים שהצליחו דרכו לברוח מהמציאות היומיומית הלחוצה. ההר היה לא רק מקום מפלט כי מקור ראשיתם של ריבוא הדברים. נעפיל ברכבל אל מרומי ההר, נשוטט בין שביליו ככל שהזמן יותיר לנו. ארוחת ערב במלון. (ארוחת ערב במלון/מסעדה מקומית בדגשי כשרות).   


יום 13 I יום ו': מההר הצהוב – לסוז'ואו 

בבוקר נצא בנסיעה לכיוון סוז'או המוגדרת על ידי הסינים: "גן העדן של מטה", בטרם נעזוב את העיר, נבקר במפעל המשי ונלמד על כל שלבי התעשייה אשר נולדה בסין לפני אלפי שנים. בדרכנו ליעד הסופי סוג'או, נבקר בכפר על המים – אחד הישובים האותנטיים שצמחו לאורך התעלה הגדולה שקמה לפני קרוב לאלף שנים. נטייל לאורך הסימטאות, נשוט על אחת מתעלות המשנה שבכפר ובתום הביקור ניסע לסוג'או. ניסע למלון להכנות לקראת שבת. אחרי התפילה וקבלת שבת, נשתתף בסעודת שבת חגיגית. לינה בסוז'או. ארוחת ערב במלון. (ארוחת ערב במלון/מסעדה מקומית בדגשי כשרות).  


יום 14 I שבת: סוז'ואו 

לאחר תפילה וארוחת בוקר, נצא לטייל ברחובות העיר ונבקר בגן העתיק ביותר בעיר – קאנגלאן – הקיים מזה כתשע מאות שנים. בצאת השבת, נצא למופע סיני מסורתי נוסח סוז'ואו בגן הדייג, עוד אחד מהגנים המפורסמים של סוג'או ואולי בעולם כולו. לינה בסוז'או. (ארוחת צהריים במלון/מסעדה מקומית בדגשי כשרות).  


יום 15 I יום א': שנגחאי 

הבוקר נעזוב את סוז'ואו ונצא אל שנגחאי אחת הערים הגדולות בעולם. עיר מודרנית, תעשייתית ועמוסה, המושפעת רבות מהעולם החיצון. את ביקורנו בעיר נתחיל בגן יו שהוקם לפני 400 שנה. למרות שזהו גן קטן יחסית, הוא מרשים ביופיו תודות לעיצובו המיוחד הכולל ביתנים מקושטים, פגודות וספסלים למנוחה לצד אגמי מים קטנים השורצים דגים. מהגן נגיע לרובע הסיני - שהוא למעשה שוק ענק לחפצי אומנות, מזכרות, תכשיטים ועוד. מכאן נמשיך לביקור בבית הכנסת הממוקם באזור הגטו היהודי בשנגחאי, ושימש את פליטי המלחמה באירופה, שמצאו בעיר מקלט. נבקר במוזיאון שבחצר בית הכנסת ונשמע את הסיפור היהודי המרתק. בשעות הערב נצא לבילוי ערב שיחתום את ביקורנו בסין, ונצפה במופע אקרובאטיקה מעורר השתאות. (ארוחת ערב במרכז חב"ד) 


יום 16-17 I יום ב': שנחאי - רכבת לבייג'ינג – נמל תעופה  

נקדיש את היום לשנחאי הממוקמת בדלתא של נהר היאנג צה, האדיר והארוך ביותר באסיה. יום זה יוקדש לביקור בעיר הגדולה ביותר בסין ואחת הערים המאוכלסות ביותר בעולם. נתחיל את היום בתצפית מאחד המגדלים הרבים המעטרים את העיר ושמראשם נשקף נוף פנוראמי קסום של עיר הענק. מכאן נועבר בטיסה לבייג'ינג ובקונקשן נוסף חזרה הביתה.  


bottom of page