top of page

סין - מסע חורף מיוחד כולל פסטיבל הקרח בחרבין - הטיול של אבי - 8 ימים

 מסע חורף ייחודי לסין בדגש פסטיבל הקרח בחרבין. תחילת סיורנו בסין האדירה יהיה בעיר בייג'יננג ואתריה: העיר האסורה, כיכר טיאנאנמן, ארמון הקיץ ועוד, אותם נעזוב ברכבת לילית אל פסטיבל הקרח של חרבין. נהלך בין הפסלים האדירים המעטרים את נופי הנהר הקפוא, נכיר את הטיגריסים הסיביריים ונהנה מאווירת הפסטיבל המיוחדת בעיר מהפסטיבל נמשיך אל עיר הבירה ההיסטורית של סין, העיר שיאן בדגש על האתר הארכיאולוגי המפורסם ביותר בעולם אתר חיילי הטרקוטה ונקנח בביקור בעיר העתיד שנגחאי עם המגדלים הגבוהים המעטרים את קו הרקיע המקומי.


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1-2 I ת"א – בייג'ינג – חרבין 

נצא בטיסת לילה ישירה מתל אביב לבייג'ינג, עם הגעתנו לבירה הסינית (05:00) נצא בנסיעה נצא  אל לב ליבה של עיר הבירה: העיר האסורה. בתחילת ביקורנו נסייר בכיכר טיאנאנמן, הכיכר הקרויה על שם "שער השלווה השמימית" המוביל אל העיר האסורה, ומשתרעת על פני שטח עצום של 440 מטר רבוע ומוכרת לתייר המערבי מאירועים היסטוריים שונים שהתרחשו בה. בתחילת ביקורנו נתצפת על המאוזילאום המוקדש לזכרם של גיבורי המהפכה, בו גם חנוטה גופתו של היו"ר מאו דזה טונג. נערוך הכרות עם היכל העם, בניין הפרלמנט הסיני, עם המוזיאון הלאומי ונכנס דרך השער בו מתנוססת בגאון עד עצם היום הזה דמותו של היו"ר אל העיר האסורה. שם נבקר בין ההיכלות השונים המשמשים כיום כמוזיאון הפתוח לכלל אך בעבר הותרה הכניסה לאזור רק לקיסר, סריסיו ופילגשיו עת שימש המקום כארמונו. מכאן נמשיך לביקור בארמון הקיץ בו נשוטט לצד האגם הקפוא ונתרשם מהאדריכלות הסינית המסורתית של אחד האתרים המרשימים בסין. בתום סיורנו נצא בנסיעה לתחנת הרכבת ונעלה על רכבת לילה מיוחדת אל העיר חרבין תחנתנו הבאה בטיול החורף המיוחד. 


יום 3 I חרבין 

עם ההגעה נאכל ארוחת בוקר ונצא לסייר ברחבי העיר חרבין. נבקר בכנסיית סנטה סופיה, הכנסייה האורתודוקסית הגדולה ביותר במזרח הרחוק. נמשיך אל פארק הטיגריסים הסיביריים. נחזה בחיה אצילה זו, אשר עומדת בפני סכנת הכחדה. הפארק הוקם בשנת 1996 על גדות נהר הסונגחואה, והינו הפארק הגדול בעולם לשימור ושיקום אוכלוסיית הטיגריס הסיבירי. נמשיך אל גולת הכותרת של טיולינו, אי השמש, בו מתקיים מדי שנה פסטיבל הקרח המפורסם של חרבין. פסלי קרח מהעולם כולו מתקבצים מדי שנה למופע מרהיב ותחרות של פיסול קרח. האתר כולו מואר באור יקרות בשעות הערב, ומהווה מקור משיכה לאלפי צופים נלהבים מסין ומהעולם כולו. נסייר בינות הפסלים ונראה את המפסלים אשר עומלים על תחזוקתם. לינה בחרבין.


יום 4 I חרבין – הרובע היהודי

חרבין ידועה ליהודי העולם כמקום אשר עמד לצד העם היהודי באחת משעותיו הקשות. יהודים רבים מרוסיה וממזרח אירופה שמו פעמיהן החל מסוף המאה ה-19 אל חרבין, אשר היוותה אז מעוז רוסי על אדמה סינית. הם הקימו כאן חיי קהילה משגשגים כולל בתי ספר ובתי כנסת, וקיימו אורח חיים יהודי כהלכתו. נבקר באתרים היהודים השונים של העיר, ביניהם בית הכנסת הישן והחדש, בית החולים, בית הספר ובית הקברות היהודי. נמשיך לטייל בין פסלי הקרח המדהימים ביופים ונשאר ללינת לילה נוספת בחרבין. 


יום 5 I חרבין – שיאן 

הבוקר נעזוב את חרבין הקפואה ונצא בטיסה אל העיר שיאן, עיר הבירה הקדומה של סין הקלאסית, לאחר התמקמות במלון נצא לבקר ברחובותיה המרכזיים של העיר שיאן נתרשם ממגדל התוף ומגדל הפעמון המעטרים את מרכזה של העיר ונצא לביקור במסגד הגדול של שיאן, מבנה זה הנראה כמקדש סיני לכול דבר משמש עד עצם היום הזה כבית תפילה למאות אלפי המוסלמים המתגוררים בעיר ומסמל את הסבלנות והפתיחות הדתית שהייתה קיימת בעיר בין המאות השישית לתשיעית. נמשיך לשוטט בין רחובות השוק ההומים ונשאר ללינה וארוחת ערב בשיאן. 


יום 6 I שיאן – שנגחאי 

הבוקר נצא מחומות העיר העתיקה של שיאן ונצא בנסיעה אל אחת העדויות הארכיאולוגיות המרתקות ביותר שהתגלו במאה האחרונה ברחבי העולם כולו: אתר חיילי הטרקוטה. באתר זה למעלה מששת אלפים דמויות של חיילים וסוסים עשויים מחומר הטרקוטה, ערוכים אלי קרב, שיוצרו במיוחד כדי להגן על קברו של אבי האומה הסינית ומייסד שושלת צ'ין, השושלת שנחשבת כשושלת הראשונה שהצליחה לאחד את מדינת הענק סין, כבר במאה השלישית לפני הספירה, הקיסר הואנג די. נערוך ביקור בביתנים השונים באתר ונבקר במוזיאון המסביר על תולדות חייו של הקיסר מכאן נועבר אל נמל התעופה לטיסה אל שנגחאי, עם ההגעה אל העיר נצא אל המלון שיארח אותנו בלילה האחרון בעיר וניסע לטיילת הבאנד המשקיפה על גורדי השחקים המוארים של העיר. לינה וארוחת ערב בשנגחאי. 


יום 7 I שנגחאי – תל אביב 

את ביקורנו בעיר נתחיל בגן יו שהוקם לפני 400 שנה. למרות שזהו גן קטן יחסית, הוא מרשים ביופיו תודות לעיצובו המיוחד הכולל ביתנים מקושטים, פגודות וספסלים למנוחה לצד אגמי מים קטנים השורצים דגים. מהגן נגיע לרובע הסיני - שהוא למעשה שוק ענק לחפצי אומנות, מזכרות, תכשיטים ועוד. מכאן נמשיך לתצפית מאחד המגדלים הרבים המעטרים את העיר ושמראשם נשקף נוף פנוראמי קסום של עיר הענק רגע לפני שנפרד מסין המופלאה בהעברה לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב.
bottom of page