top of page

סרי לנקה - מסע הרפתקאות וחוויות מיוחד לצעירים בלבד - אל אי התבלינים - סרי לנקה - הטיול של ברק - 11 יום

סרי לנקה, הארץ שזכתה לכינוי: "דמעתה של הודו" הוא אי מרתק המרוחק מרחק גיאוגרפי קטן מהודו האדירה. ארץ יפהפייה עם מגוון נופי מרתק – שדות תה ירוקים לצד חופים נפלאים, תרבות והיסטוריה מרתקים לצד שילוב אתני מעניין של רוב אוכלוסיה סינהאלי אל מול מיעוט גדול ומשמעותי, המיעוט הטאמילי. חוקרים היסטוריים אף מגדירים את סרי לנקה, העשירה באבנים יקרות ושנהב כ"תרשיש" הקדומה, מדינה אשר ניהלה קשרי מסחר עם שלמה המלך לפני כ-3,000 שנה. המסלול המיוחד המצורף בתכנית זו הוא מסלול טיול בראש צעיר המשלב טיולים באופניים בערי חוף מקסימות, פעילות אתגרית של רפטינג וקניונינג וגם מסלול טיול שלא מוותר על רביצה בחופי הים הקסומים של סרי לנקה מתחת לעצי הקוקוס.


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב - יעד ביניים - מנילה

נצא בטיסה דרך יעד ביניים אל קולומבו (טיסות דרך יעד ביניים) עם הנחיתה בקולומבו נצא אל העיר נגומבו השכנה ללינה.


יום 2 I נגומבו וסביבותיה

נתמקם במלון על חוף האוקיינוס ההודי ונתרווח קצת בין עצי הקוקוס וחוף הים. לאחר ההתמקמות במלון ניקח קסדות ונעלה על אופניים לטיול אופניים ראשוני בעיר נגומבו, נתרשם מהשפעות הבנייה של הכובשים הזרים שהגיעו לאורך ההיסטוריה לקולומבו, נבקר במנזר בודהיסטי מעניין ונתרשם מהתרבות הדתית המרתקת של סרי לנקה. אחר הצהריים נשוב אל מלוננו ללינה וארוחת ערב.


יום 3 I יום הרפתקאות - רפטינג, קניונינג - קיטולגאלה

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את אזור החוף ונצא בנסיעה מזרחה אל האזור ההררי של סרי לנקה. נעפיל בדרכנו אל התחנה הסופית העיירה קיטולגאלה. לקראת צהריים נגיע אל אזור נהר קאלאני בו נערוך שייט רפטינג נהדר בנהר ופעילות קניונינג, הליכה בערוץ נהר עמוק משולב בקפיצות אל גבי המים. עם סיום פעילות הרפטינג נתרשם מנוף יערות הגשם סביב שהעניק למקום את פרסומו בלוקיישן של צילומי הסרט "גשר על הנהר קוואי" ואף נראה את הגשר המפורסם- העתק של הגשר המקורי בתאילנד. נמשיך בנסיעה מזרחה אל אזור קיטולגאלה הממוקמת על גדות נהר הקאלאני.


יום 4 I פינוואלה - ארץ התבלינים - קאנדי

לאחר ארוחת הבוקר נצא  לפינאוולה לביקור באתר מיוחד לטיפול בפילים יתומים. המרכז שקיים משנת 75', מעניק מקלט לפילים יתומים הנעים בתחומי המרכז בצורה חופשית. במסגרת הביקור הבלתי נשכח בפינוואלה נשקיף על הפילונים הנהנים מהאכלה מבקבוקי חלב, נרד אל הנהר ונצפה שם ברחצת הפילים היומית זאת ועוד באחד האתרים המפורסמים בעולם בתחום הטיפול בפילים יתומים.  מחוות הפילים בפינוואלה נצא לכיוון קאנדי.  נמשיך לחוות תבלינים במטאלה ונכיר את התבלינים המשובחים, שבזכותם נקראת סרי לנקה "ארץ התבלינים". נמשיך בנסיעה לקאנדי, שהייתה עיר הבירה האחרונה (עד בוא האנגלים), של מלכי סרי לנקה ומעולם לא נכבשה בשל היותה מוסתרת בהרים. המקום מוכרז כאתר מורשת עולמית.


יום 5 I קאנדי – מקדש השן – פארדיניה - נווארה אליה

הבוקר נצא לביקור בגולת הכותרת: "מקדש השן" - מקדש בו נשמרת אחת משיניו של בודהה מלפני 2500 שנה. במקדש נערכים טקסים במשך היום והוא מקום עליה לרגל מהחשובים ביותר בעולם הבודהיסטי. לאחר הסיור ניסע  לפרדנייה שם נבקר בגנים הבוטניים, גנים יפיפיים בהם מגוון רחב של צמחים, מטפסים, פרחים, סחלבים ועצים אדירים מקושטים במאות עטלפי פירות. לאחר הביקור בגנים נתחיל להעפיל בנוף ההררי תוך שאנו עוברים שדות תה רבים, המעטרים את הנוף בירוק. נעצור במפעל ליצור תה, נבקר במפעל ונלמד על אופן הכנת התה המסורתי. נצא לשדות בהם אוספים את העלים (שניים שלושה מכל שיח). התה הצילוני מפורסם ברחבי העולם ורובו משמש ליצוא. יש בקולומבו בורסה מיוחדת לסוגי התה השונים. לקראת ערב נגיע למלון נקבל חדרים, ונצא לטיול רגלי בנווארה אליה שמכונה "אנגליה הקטנה": נעבור בשוק המוסלמי, ברחוב ההינדי ועוד. האקלים מושלם, אוויר נקי, בערב מעט קריר, שינוי מרענן לאקלים הטרופי ששורר באי.


יום 6 I נווארה אליה – מישורי הורטון – האפוטאלה

מוקדם בבוקר ניסע בנוף ירוק והררי אל מישורי הורטון שבדרום הגוש ההררי הגדול, כשברקע ההר הגבוה באי, הר פדרו בגובה 2,524 מטר.  השמורה מגנה על נופי הרמה הגבוהה (מעל 2,000 מ') ומכלולה הבוטני ייחודי: אגמים וצמחייה אלפינית מוקפים בערפילים, יערות של עצי מחט ננסיים מכוסים בטחב ושרכים וכל זאת בלב אי טרופי וחמים כביכול. בקצה השמורה ישנו מצוק זקוף הנופל מאות מטרים לעבר המישורים שמדרום. זוהי שמורת חיות הבר היחידה שמאפשרת למבקרים בה ללכת ברגל וננצל את ההזדמנות לעשות מסלול הליכה מעגלי בו נגיע לאתר הטבע הנקרא "קצה העולם" ובתקווה נפגוש מקרוב בחיות הייחודיות לאזור הכוללות את קוף הדוב האנדמי להרים אלה ואיילי סמבר. לאחר יום הטיול במישורי הורטון נמשיך בנסיעה אל אזור האפוטלה הממוקם באזור הררי יפה וקסום


יום 7 I הליכות בהאפוטלה וטיול ספארי בשמורת אודהאוולה

הבוקר נתעורר באחד מהאזורים היפים ביותר של סרי לנקה הפופולארי ביותר לעריכת טיולים רגליים,  אזור "אלה" כפי שהוא מכונה בפי המקומיים, נחשב בעיני תושבי סרי לנקה, ככזה המזכיר את אזורי הכפר באנגליה, תוואי הנוף של האזור נשלט על ידי גבעות ירוקות ונופים קסומים המשולבים בתוך מטעי התה. מהאפוטלה נצא לטיול רגלי שאורכו כ- 7 ק"מ לתצפית  פסגת אדמס הקטנה ונעצור במפלי ראוונה להתרשם מעוצמת המים באזור. מכאן נמשיך בנסיעה ארוכה ומפותלת היורדת משיפולי ההרים אל אזור ערבות הסוואנה אודהוואלה, כאן נצא לספארי ג'יפים בשמורת הטבע. שמורת זו מקיפה מגוון רחב של נופים דרך יערות, נחלים, חוף ים ואגמים ועד לסלעי ענק מזדקרים. נטייל בפינות חמד ונקווה לפגוש בעולם חי מהגוונים ביותר: פילים, נמרים, תנינים, קופים, ציפורים ועוד. לאחר חוויית הספארי נצא אל המלון באודהאוולה ללינה.


יום 8 I אדהוואלה – גול – מיריסה

הבוקר נצא בנסיעה מאזור הערבות הצחיחות אל אזור כביש החוף ל"גול": אתר מורשת עולמי בשל עברו וממצאיו. העיר מוקפת חומה מרשימה ומשמרת בתוכה את הבניה הקולוניאלית ההולנדית. יש הקושרים את העיר עם "תרשיש המקראית" מתקופת שלמה המלך, כמקום ממנו הובאו אבני החן והתבלינים ע"י צי חירם. מכאן נמשיך בנסיעה אל מיריסה כאן נזכה לנופש אמיתי בחופים הדרומיים של אזור מיריסה. 


יום 9 I נופש במיריסיה

בימים אלו יתקיים הנופש האמיתי של הטיול – חופשת בטן/גב באחד החופים היפים במזרח אסיה. המעוניינים יוכלו לצאת לפעילות גלישה בחופי הגלישה הטובים בעולם בתוספת תשלום.


יום 10 I מיריסיה - בלפיטיה - קסגודה - קולומבו

הבוקר נעזוב את אזור הנופש וניסע למכרה של אבני חן מון סטון. נצא לשייט באזור בלפיטיה. זהו כפר קטן של דייגים, אשר יושב ליד שפך נהר מדו גנגה. נשוט לתוך אזור מים מתוקים אלו, אשר מתערבבים במי הים, נעבור בין האיים ויערות המנגרובים – העצים שגדלים במים ונצפה על שפע של ציפורים. תושבי האזור מגדלים בעיקר קינמון לקליפה ושמן. נמשיך אל קסגודה – כפר חוף בו מתקיים פרויקט מרשים של הדגרה של צבי ים. בסרי לנקה חיים 5 מינים של צבי ים וכולם בסכנת  הכחדה, בעיקר בגלל איסוף של הביצים לצרכי מאכל וסגולות מרפא. הפרויקט קונה מהמקומיים את הביצים שנאספות לאחר ההטלה ומעביר אותן ל"מדגרות" מוגנות. הצבים הקטנים בוקעים בתנאים מוגנים ומשוחררים לים. במשך שנתיים הצליחו כך לשחרר לים עשרות אלפי צבים. לאחר הפרידה מהצבים נמשיך בנסיעה צפונה אל אזור קולומבו ללינה.


יום 11 I קולומבו - תל אביב

בשעות הבוקר המוקדמות העברה לנמל התעופה לטיסה חזרה דרך יעד בינים לתל אביב.


bottom of page