top of page

סרי לנקה - טיול מאורגן אל הדמעה היפה של הודו - הטיול של שרה - 11 יום

סרי לנקה, הארץ שזכתה לכינוי: "דמעתה של הודו" הוא אי מרתק המרוחק מרחק גיאוגרפי קטן מהודו האדירה. ארץ יפהפייה עם מגוון נופי מרתק – שדות תה ירוקים לצד חופים נפלאים, תרבות והיסטוריה מרתקים לצד שילוב אתני מעניין של רוב אוכלוסיה סינהאלי אל מול מיעוט גדול ומשמעותי, המיעוט הטאמילי. חוקרים היסטוריים אף מגדירים את סרי לנקה, העשירה באבנים יקרות ושנהב כ"תרשיש" הקדומה, מדינה אשר ניהלה קשרי מסחר עם שלמה המלך לפני כ-3,000 שנה. המסלול המיוחד המצורף בתכנית זו הוא מסלול מיוחד המשלב גוף ונפש – חיבור אל התרבות הבודהיסטית בצורתה המקורית והטהורה תוך שילוב של חיבור אמיתי אל הטבע.


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1-2 I ת"א – דובאי – קולומבו

נצא בטיסה מתל אביב לקולומבו עם הנחיתה ב"דמעה של הודו" נעלה צפונה לדמבולה, לביקור במתחם המערות בודהיסטיות. המערות מכוסות בציורי קיר ונחשבות לאחד מהמרכזים הבודהיסטים החשובים בעולם. נבקר במקדש האבן דמבולה שנבנה במאה הראשונה לפני הספירה. זהו מקדש הבנוי בקומפלקס של חמש מערות, המרשים ביותר בסרי לנקה. יש שם ציורי קיר ותקרה המכילים יותר ממאה וחמישים דימויים של בודהה, ופסל חצוב בהר של בודהה בגובה 14 מ'.  לינה בדמבולה.


יום 3 I דמבולה – פולונורוואה

הבוקר לאחר ארוחת הבוקר נבקר בפולונארואה - הבירה השנייה של סרי- לנקה מהמאות 11-12. זהו אתר מורשת עולמית. נבקר בארמון המלכותי, בגאל- ויהרה שם נחצבה בסלע קבוצה של פסלי בודהה מרשימים שנחשבים לשיא האומנות הסינהלית. נבקר בבריכת הלוטוס ונראה את יצירותיו האדריכליות של המלך פרקרמבאו הגדול, כמו האגם שהוא בנה. אלה בעצם שרידים לתרבות  מפוארת וייחודית שנעלמה מהעולם. אחר הצהריים נצא לטיול רגלי בין שדות עד הגיענו לכפר מקומי. נבקר בבית של אחד החקלאים ונשתה ביחד עם המשפחה מיץ קוקוס טרי. נחזור ללינה בדמבולה.

 

יום 4 I סלע סיגירייה – חוות התבלינים – בית היתומים לפילים – קאנדי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לסיגיריה הנחשבת לאחד משמונת פלאי תבל הבנויים. יש בה ציורי קיר עדינים ויפים שהצבעים המקוריים בהם לא דהו מעל ל-2000 שנה. ראש המצודה היה מעוצב כראש אריה ענק. היום השתמרו רק כפות הרגליים הענקיות, דרכם נעלה לפסגה. דרך ציורי קיר עתיקים נטפס אל "מצודת סלע סיגיריה" אשר נבנתה במאה ה-5 לספירה, נבקר באתר ובגנים היפים סביב ונראה את ציורי הקיר של "העלמות השמימיות". מסיגירייה נצא לכיוון קאנדי. נצא  לפינאוולה לביקור באתר מיוחד לטיפול בפילים יתומים. המרכז שקיים משנת 75', מעניק מקלט לפילים יתומים הנעים בתחומי המרכז בצורה חופשית. במסגרת הביקור הבלתי נשכח בפינוואלה נשקיף על הפילונים הנהנים מהאכלה מבקבוקי חלב, נרד אל הנהר ונצפה שם ברחצת הפילים היומית זאת ועוד באחד האתרים המפורסמים בעולם בתחום הטיפול בפילים יתומים.  מחוות הפילים בפינוואלה נצא לכיוון קאנדי.  נמשיך לחוות תבלינים במטאלה ונכיר את התבלינים המשובחים, שבזכותם נקראת סרי לנקה "ארץ התבלינים". נמשיך בנסיעה לקאנדי, שהייתה עיר הבירה האחרונה (עד בוא האנגלים), של מלכי סרי לנקה ומעולם לא נכבשה בשל היותה מוסתרת בהרים. המקום מוכרז כאתר מורשת עולמית.


יום 5 I קאנדי -  מקדש השן – מופע פולקלור

הבוקר נמשיך להתרשם מהטקסים המרהיבים שנערכים מדי יום במקדש השן ונצא להתרשם מהעיר קאנדי, שהייתה עיר הבירה האחרונה (עד בוא האנגלים), של מלכי סרי לנקה ומעולם לא נכבשה בשל היותה מוסתרת בהרים. המקום מוכרז כאתר מורשת עולמית. ניסע  לפרדנייה שם נבקר בגנים הבוטניים, גנים יפיפיים בהם מגוון רחב של צמחים, מטפסים, פרחים, סחלבים ועצים אדירים מקושטים במאות עטלפי פירות. לאחר הסיור בפרדינייה ניסע למרכז העיר לסיר בעיר ולמופע פולקלור ייחודי בעיר. לינה וארוחת ערב בקאנדי.


יום 6 I קאנדי – נווארה אליה

הבוקר נמשיך  בנסיעה יפה דרך גבעות בהן גידולי תה מעניינים ונצא לשדות בהם אוספים את העלים (שניים שלושה מכל שיח). התה הצילוני מפורסם ברחבי העולם ורובו משמש ליצוא. יש בקולומבו בורסה מיוחדת לסוגי התה השונים. לקראת ערב נגיע למלון נקבל חדרים, ונצא לטיול רגלי בנווארה אליה שמכונה "אנגליה הקטנה":. האקלים מושלם, אוויר נקי, בערב מעט קריר, שינוי מרענן לאקלים הטרופי ששורר באי ומקום מצוין להתחבר אל הנפש במדיטציה.  לינה וארוחת ערב בנווארה אליה.

 

יום 7 I קאנדי -  נווארה אליה דרך מטעי התה

מוקדם בבוקר ניסע בנוף ירוק והררי אל מישורי הורטון שבדרום הגוש ההררי הגדול, כשברקע ההר הגבוה באי, הר פדרו בגובה 2,524 מטר.  השמורה מגנה על נופי הרמה הגבוהה (מעל 2,000 מ') ומכלולה הבוטני ייחודי: אגמים וצמחייה אלפינית מוקפים בערפילים, יערות של עצי מחט ננסיים מכוסים בטחב ושרכים וכל זאת בלב אי טרופי וחמים כביכול. בקצה השמורה ישנו מצוק זקוף הנופל מאות מטרים לעבר המישורים שמדרום. זוהי שמורת חיות הבר היחידה שמאפשרת למבקרים בה ללכת ברגל וננצל את ההזדמנות לעשות מסלול הליכה מעגלי בו נגיע לאתר הטבע הנקרא "קצה העולם" ובתקווה נפגוש מקרוב בחיות הייחודיות לאזור הכוללות את קוף הדוב האנדמי להרים אלה ואיילי סמבר. לאחר יום הטיול במישורי הורטון נצא בנסיעת רכבת מיוחדת אל אחת מגולות הכותרת של מסע בסרי לנקה שמחוץ למסלול התיירות השחוק העיירה האפוטאלה ללינה וארוחת ערב.


יום 8 I אלה – אודהאוולה

הבוקר נתעורר באחד מהאזורים היפים ביותר של סרי לנקה הפופולארי ביותר לעריכת טיולים רגליים,  אזור "אלה" כפי שהוא מכונה בפי המקומיים, נחשב בעיני תושבי סרי לנקה, ככזה המזכיר את אזורי הכפר באנגליה, תוואי הנוף של האזור נשלט על ידי גבעות ירוקות ונופים קסומים המשולבים בתוך מטעי התה. . מכאן נמשיך בנסיעה ארוכה ומפותלת היורדת משיפולי ההרים אל אזור ערבות הסוואנה אודהוואלה, כאן נבלה את הלילה. לינה וארוחת ערב באזור אודהוואלה.


יום 9 I אודהוואלה – מיריסה 

הבוקר נשכים קום ונצא לחוויית ספארי בלתי נשכחות בסוואנות של שמורת הטבע יאלה: שמורת זו מקיפה מגוון רחב של נופים דרך יערות, נחלים, חוף ים ואגמים ועד לסלעי ענק מזדקרים. נטייל בפינות חמד ונקווה לפגוש בעולם חי מהגוונים ביותר: פילים, נמרים, תנינים, קופים, ציפורים ועוד. לאחר חוויית הספארי נמשיך אל אזור החוף היפה ביותר בסרי לנקה, אזור המשמש אבן שואבת לגולשים ונופשים רבים כאן נבלה את הלילה. לינה וארוחת ערב באזור מיריסה.


יום 10 I מיריסה – גול - קלטורה

הבוקר נהנה עוד מעט מחופי הים היפים ונצא בנסיעה מאזור הערבות הצחיחות אל אזור החוכביש החוף ל"גול": אתר מורשת עולמי בשל עברו וממצאיו. העיר מוקפת חומה מרשימה ומשמרת בתוכה את הבניה הקולוניאלית ההולנדית. יש הקושרים את העיר עם "תרשיש המקראית" מתקופת שלמה המלך, כמקום ממנו הובאו אבני החן והתבלינים ע"י צי חירם. מכאן נמשיך בנסיעה מערבה אל כיוון חופי הים של קלטורה, בדרכנו לשם נשקיף על דייגי הקביים העומדים שעות בנופי השקיעה ומקווים לתפוס את הדג שיגיע אל הצלחת של ביתם. לינה וארוחת ערב באזור קלטורה.


יום 11 I קלטורה – נופש, מכרות ומסכות

אחרי שהתרוצצנו ברחבי האי הטרופי המופלא הגיע הזמן לנוח מעט בחופי הים ובבריכת השחייה של המלון, אז חלקו הראשון של היום יוקדש למנוחה ונופש במתקני המלון לקראת צהריים נצא בנסיעה אל אזור כריית אבני החן היקרות של סרי לנקה. האי ציילון ידוע בעושר אבני החן היקרות הנכרות ממעמקי המדינה. לאחר הביקור באזור הכורים, נמשיך אל מקום המשמר את מסורת המסכות העוברות מאב לבן, נכיר את מפעל החיים של הסוחר המקומי ונשמע מדוע הוא משמר מסורת זו ולאחר הסיורים בסביבה נשוב לקלטורה ללינה וארוחת ערב.


יום 12 I קלטורה – חוות הצבים – בלפיטיה – קולומבו

לאחר ארוחת בוקר נצא לשייט באזור בלפיטיה. זהו כפר קטן של דייגים, אשר יושב ליד שפך נהר מדו גנגה. נשוט לתוך אזור מים מתוקים אלו, אשר מתערבבים במי הים, נעבור בין האיים ויערות המנגרובים – העצים שגדלים במים ונצפה על שפע של ציפורים. תושבי האזור מגדלים בעיקר קינמון לקליפה ושמן.. נמשיך לקסגודה – כפר חוף בו מתקיים פרויקט מרשים של הדגרה של צבי ים. בסרי לנקה חיים 5 מינים של צבי ים וכולם בסכנת הכחדה, בעיקר בגלל איסוף של הביצים לצרכי מאכל וסגולות מרפא. הפרויקט קונה מהמקומיים את הביצים שנאספות לאחר ההטלה ומעביר אותן ל"מדגרות" מוגנות. הצבים הקטנים בוקעים בתנאים מוגנים ומשוחררים לים. במשך שנתיים הצליחו כך לשחרר לים עשרות אלפי צבים.  לאחר מכן נסיעה לקולומבו הבירה. נערוך סיור בעיר התוססת ובאתריה המרכזים ונאכל ארוחת ערב. לינה קצרצרה בקולומבו


יום 13 I קולומבו - תל אביב

על פי שעת הטיסה טיסה חזרה לתל אביב.

bottom of page