top of page

איי הפיליפינים - מסע מיוחד לצעירים בלבד - הטיול ברק - 14 יום

מסע מופלא מלא בהפתעות לאיי הפיליפינים, מסע אל חופים תכולים, טיולי הליכה ושפע אטרקציות לארכיפלג האיים היפה ביותר במזרח. את הטיול נתחיל בעיר מנילה הסואנת ממנה נצא אל טיול קסום בלוע הר הגעש טאאל, נמשיך ליום הרפתקאות ברכבי שטח בין נופים קסומים להר הגעש פינטובו, כאן נשלב גם מסלולי הליכה מיוחדים ברגל נמשיך אל טראסות האורז היפהפיות של אזור בנאווי בהם נצא למסלולי הליכה מרתקים בין השבטים השונים המאכלסים את הכפרים הציוריים ונקנח בנופש קסום בין חופים תכולים ומופלאים באחד האיים האקזוטיים היפים של מדינת הפיליפינים.


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1-2 I ת"א – יעדי ביניים – מנילה (ע)

איזה כיף המסע שלנו מתחיל 😉 נפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה קצרה אל עמאן בירת ירדן עם הנחיתה נמתין המתנה קצרה ונצא בטיסה נוספת אל בנגקוק הבירה התאילנדית (אליה עוד נספיק לשוב לזמן קצר בתום הטיול) לאחר המתנה בנמל התעופה של בנגקוק למנילה, בירת האיים הפיליפיניים. עם נחיתתנו בעיר נצא בנסיעה החוצה בין המוני רוכבי האופנועים אל העיר מנילה ללינה וארוחת ערב.


יום 3 I מנילה – אגם טאאל (ב,ע)

הבוקר אחרי שהתמקמנו במלון במנילה נצא להכיר את האזור הסובב את העיר תחנתנו הראשונה תהיה הר הגעש טאאל: הר הגעש המרהיב שהתפרצותו האחרונה הייתה בשנת 1977, תוך שהא משאיר הרס וחורבן רבים באזור הפך בשנים האחרונות לאחד מפניני התיירות החשובים באי המרכזי לוזון, עם הגעתנו אל הר הגעש נחבור אל הסירות הקטנות ה"באנקות" ונצא בשייט אל האי הנמצא בלב האגם המרהיב שנוצר כתוצאה מהפעילות הטקטונית המיוחדת באזור. עם עגינת ה"באנקות" המקומיות נעלה על סוסים (ממש לא חובה לרכב מי שמעוניין לצעוד ברגל יכול לעשות זאת בשמחה) מקומיים ונצא לטיול רכיבה קצר באזור איתו נגיע אל מעלה ההר וננסה לצפות בלוע הר הגעש ומלוא עוצמתו. לאחר החוויה ההרפתקנית משהו נשוב בנסיעה אל מנילה ללינה וארוחת ערב.


יום 4 I מנילה אל קלארק – פמפנגה

היום נעזוב את מנילה ונתחיל את דרכנו הארוכה צפונה אל האזור היפה והפחות מתוייר של הפיליפינים. נסיעה לא ארוכה תביאנו אל העיר קלארק בה נעשה סיבוב קצר ונכיר את אורח חיי עיר הספר השכנה לבירה הגדולה והרועשת מנילה ונמשיך בנסיעה החוצה הרי געש גבוהים ונופים מעניינים לכיוון פמפנגה הממוקמת למרגלות הר הגעש פינטובו עוד אחת מנקודות השיא במסע המיוחד שלנו לפיליפינים. לינה וארוחת ערב בפמפנגה

 

יום 5 I יום רכבי שטח בהר הגעש פינטובו (ב,ע)

יום מרתק חוויתי, כייפי ובלתי נשכח באזור הר הגעש פינטובו: בבוקר נחבור אל  רכבי השטח לנסיעה באחד האזורים הפחות מוכרים, אך עם זאת מהיפים בפיליפינים: הר הגעש פינטובו: בשנת 1991 התפרץ הר הגעש ונדמה היה כי הוא עומד להחריב את האזור כולו, אך למזלם של תושבי המקום כתוצאה מאותה התפרצות הפך האזור לאחד היפים והמרתקים באזור, לאחר נסיעה ברכבי השטח נצא למסלול הליכה יפהפה של כשעתיים דרך חצץ וולקני וסלעי באזור, בהליכה החוצה את הנהר בנקודות מעבר שונות. נבחין בתופעות הגיאולוגיות המרתקות ובעיקר מלוע הר הגעש בו נניח למי האזמרגד הירוקים לפתות אותנו בשחייה קרירה ונעימה וארוחת צהריים. לאחר הסיורים באזור נשאר ללון באזור. לינה וארוחת ערב בפמפנגה.


יום 6 I פינטובו – באנאווי (ב,ע)

יום נסיעה ארוך לפנינו, הבוקר נעזוב את העיר פמפמנגה ונצא בנסיעה ארוכה צפונה אל אחד מהאזורים הנחשבים לשיאו של המסע המיוחד לפיליפינים: העיירה בנאווי, עם ההגעה אל העיירה נתמקם במלון שיארח אותנו בימים הקרובים של הטיול ונצא להכיר את החנויות הקטנות המעטרות את אזור הטיולים היפה, נשוחח בלבביות עם התושבים המקומיים ונתרשם מחיי הכפר המיוחדים של אזור בנאווי. לינה וארוחת ערב בבנאווי.  


יום 7 I הכפרים בטראסות האורז של בנאווי  - סאגדה (ב,ע)

הבוקר לאחר ארוחת הבוקר, נפגש עם הצוות המקומי ונצא בנסיעה אל כתף ההר לתצפת על טרסות האורז המרשימות: הפאו, מהתצפית המרהיבה נמשיך בהליכה רגלית של כשעה וחצי דרך אותן טרסות אורז לכיוון הכפרים הסובבים בהם נפגוש את התושבים המקומיים, נכיר את אורחות חייהם הפשוטים, נמשיך למסלול הליכה יפהפה באזור הכפרי ונסקור את טרסות האורז המדורגות איתם משקים התושבים המקומיים באמצעות מערכת מיוחדת של זרמים ומעיינות בצורת תעלות. הזרמים נאספים אל קו פרשת המים ומהווים חלק מהותי ובלתי נפרד מהמערכת האקולוגית של ההר המאפשר האיפוגאן המקומיים לעבד טרסות אורז בשטח הררי גבוה ומורכב. נמשיך לסיור במערה מרתקת בסגדה, בה נצלול אל מעמקי האדמה וניחשף לחוויה בלתי נשכחת ונמשיך לסייר בטראסות המרהיבות בה נבנו מערכות בנייה פרימיטיביות, אך עם זאת מצליחות להעניק חוויה ייחודית יוצאת דופן ומרהיבה.  לאחר מסלולי ההליכה היפים נשוב לאזור בנאווי ללינה באזור. (ב,ע)


יום 8 I טרסות האורז של בנאווי – הכפר באטאד (ב,ע)

הבוקר נחבור אל הג'יפני, המשמש בימי היום יום לתחבורה ציבורית בערי הפיליפינים ונצא לביקור בטארסות האורז של בטאד למסלולי הליכה מרתקים ומיוחדים: הטרק לכפר הציורי באטאד הוא חוויה של פעם בחיים: טיול שמאפשר לנו להכיר את דרכי הבנייה היחודיות של התושבים המקומים ואת אופן בניית הטראסות במעלה העמק המדהים שבמרכזו נמצא הכפר בטאד. במהלך הסיור נבקר גם במפלי טפאייה הממוקמים מעבר להר ומי שירצה להתפנן בזמן ההליכה, יוכל לשבת ולשתות קפה באזור הציורי של המסעדות והגסטהאוסים המקומיים... לאחר הסיור בכפר נעצור לארוחת צהריים קלה באחת האכסניות המקומיות ונהנה מהשלווה המיוחדת המאפיינת את האזור. בשעות אחר הצהריים נעלה שוב אל הג'יפני שלנו נשוב ללינה בבתי מקומיים (ב,ע)


יום 9 I בנאווי – אל החוף של בורקאי (ב,ע)

הבוקר נעזוב את האזור הקסום של בנאווי, את טרסות האורז, השבטים והחוויות המיוחדות אותם צברנו בימים האחרונים בפיליפינים ונצא בנסיעה של כמה שעות אל נמל התעופה קאויואן שתביאנו אל החלק המהנה והנינוח של חופי האי הטרופי הקסום בורקאי, עם הנחיתה נתמקם במלון הממוקם במרחק הליכה קצרה מחוף הים, נעלה על בגדי הים ונלך לטבול במי הטורקיז המרהיבים של האי בורקאי. לינה וארוחת ערב בבורקאי.


ימים 10-11 I בורקאי (ב,ע)

יומיים שלמים של חופשה אמיתית: מבחינתנו אחרי שטירקנו, נסענו בג'יפים, טיילנו, אכלנו וחרשנו את איי הפיליפינים הגיע הזמן לנוח באמת: ביום זה פשוט נהנה מהחופים התכולים והחול הלבן של חופי בורקאי. אבל מי שיבחר לצאת לפעילויות חוף מיוחדות נוכל לארגן בעבורו (בתוספת תשלום) פעילויות של: אופנוע ג'טסקי, צלילה, שנורקלינג ואפילו לטוס בהליקופטר מעל האי. לינה וארוחת ערב בבורקאי. (אזור בורקאי סגור כרגע לקבוצות נופשים, אך ככל הנראה יפתח במהלך חודש ספטמבר, במידה ולא נוכל לנפוש בבורקאי נבחר באי תכול אחר בין ארכיפלג האיים הרבים שיש לפיליפינים להציע לנופש).


יום 12 I בורקאי – מנילה (ב,ע)

הבוקר נפרד מהחופים הלבנים, אולי נוכל להספיק לעבוד על קו השיזוף האחרון... (חשוב לדעת שחזרנו מחופשה, לא? 😉( ונצא בטיסה אל עיר הבירה מנילה נאכל ארוחת ערב פרידה מהמדינה המדהימה ובערב נצא לחגוג יחד מסיבת סיום באחד המועדונים שבעיר. לינה וארוחת ערב במנילה.


ימים 13-14 I מנילה – בנגקוק – תל אביב  (ב)

הבוקר עם חיוך גדול על הפנים, נספיק לנוח עוד מעט ולהתאושש לקראת שובנו הביתה. ניתן זמן חופשי להשלמת קניות בקניון הגדול של העיר (אחרי הכול אי אפשר לחזור בידיים ריקות...) ונצא לנמל התעופה לטיסה לבנגקוק ממנה נמריא בטיסה נוספת חזרה לתל אביב.

 

 

bottom of page